Network Marketing saadet zinciri midir?

SorularCategory: Soru/ CevapNetwork Marketing saadet zinciri midir?
Avataranonim Staff asked 3 sene ago

Merhabalar, arkadaşım network marketing işine girmiş ve beni de işe almaya çalışıyor. Onunla konuşurken bana mantıklı gelmişti iş ama akşam babama sorduğumda “Biliyorum ben o işleri, saadet zinciri o. Sakın girme” dedi. İnternetten biraz baktım ama farkı tam anlamadım, network marketingle saadet zinciri aynı şey değil mi?Avatar


1 Answers
Network OkuluNetwork Okulu Staff answered 3 sene ago

Saadet zinciri, 1990’lı yıllarda ortaya çıkmış bir para kazanma sistemi olan piramit sistemin halk arasındaki ismidir.
Piramitlerde tüm para sisteme dahil edilen insanlardan kazanılır, dönen paradan komisyon alırlar ve kişilerden para kazandıkları için sistemin her an çökme riski vardır.Network marketing ise isteyen herkesin evden de çalışarak ürün ve hizmet satışı yapabildiği, bir de satış yapan distribütör ekibi kurarak para kazanabildiği bir iş alanıdır. Farklı olarak; bir ürünün, üreticiden müşteriye doğrudan ve referans satışı yöntemiyle ulaşmasını sağlamaktır da diyebiliriz.

Network marketingin temeli 1940lı yıllara dayanır ve bugün dünyada 120 milyonun üzerinde insanın dahil olduğu koca bir sektördür.
Saadet zinciri ile network marketingi bir şeye benzetmek gerekirse; network marketing babadır, saadet zinciri ise çocuk. Unutmayın baba çocuğa değil; çocuk babaya benzer.

 

Daha fazla bilgiye için aşağıdaki yazılarımızdan ulaşabilirsiniz:

Network Marketing Nedir?

Saadet Zinciri Nedir?

Doğrudan Satış Nedir?

Piramit Sistem Nedir?

Avatar