Ticaretinizde İstediğiniz Başarıyı Yakalayamadınız Mı? Endişe Etmeyin; İşte Yapmanız Gerekenler

İşiniz tam istediğiniz gibi mi gidiyor? Cevap “hayır” ise, endişelenmeyin- yalnız değilsiniz! Network Marketing zor bir iştir ve her şeyde olduğu gibi çok fazla sıkı çalışma ve sebat gerektirir.

İstediğiniz sonuçları alamazsanız, bir aynaya bakın. Kendinize şunları sorun: “İnsanlara nasıl yaklaşırım?”, “Ne yapıyorum ve/veya yapmıyorum?”, “Ben olsaydım, bu işe katılmak ister miydim?”. Cevaplar neler?

İşte potansiyelinizi yerine getirmenize yardımcı olacak 5 ipucu;

Sisteme Katılın ve Yardım Alın

Hangi şirketle birlikte olursanız olun veya hangi ürünü satıyor olun, bir şey evrensel olarak doğrudur – bir sisteminiz var. Kendinize şunu sorun: ona katılıyor musunuz?

Senaryoları nasıl;

Süreç nedir;

Nasıl işe alınır, müşteri bulunur ve yönetilir?

…Biliyor musunuz?

Bu soruların bazılarına cevap alamıyorsanız, yardım isteyin! Utanılacak bir şey yok. Üstleriniz, siz bilmelerine izin verene kadar mücadele ettiğinizi bilmez. Ve daha erken, daha iyi demektir! Bir şeyler yapın ve ne kadar hızlı bir şekilde dönebileceklerini görün!

Kendinizi Günlük Olarak Geliştirin

Doktor olmak isteseydiniz ne yapardınız? Bir tıp okuluna giderdiniz, yıllarca okurdunuz ve çıkınca da yoğun çalışırdınız, doğru mu? Network Marketing’de de aynı şey. Başarılı olmak istiyorsanız, kişisel gelişiminize yatırım yapmanız gerekir.

Bunun neye benzediğini bilmiyorsanız, şunları düşünün:

  • Hangi kitapları okuyorsunuz?
  • Podcastler mi dinliyorsunuz?
  • Kurslara/seminerlere/etkinliklere mi yatırım yapıyorsunuz?
  • Günde kaç tanıtım yapıyorsunuz?
  • Günde kaç takip yapıyorsunuz?
  • Takımınızla veya üst levelinizle ne kadar vakit geçiriyorsunuz?

Network Marketing sizin için her şeydir ve eğrinin önüne geçmeniz gerekir! Her geçen gün daha iyi olun! Aksi takdirde, insanlar sizi takip etmeyecek veya söyleyeceklerinizi dinlemeyeceklerdir.

Uzun Vadeli İlişkiler Oluşturun

Evet! Uzun vadeli ilişkiler kurmak, Network Marketing’de başarının en hızlı yoludur. Uzun sürer ve fazla çaba gerektirir, ancak sonuçta buna değer! Unutmayın: Müşteriler bildikleri, güvendikleri kişilerden satın alır. Ve eğer birisi sizi tanımıyorsa, size nasıl güvenmelerini bekliyorsunuz?

Öyleyse arkadaşlarınızı arayın, yanlarına gidin ve sohbet edin, tekliflerinizi sunun ve kabul ettirin. Sonuçlar harika olacak!

Paylaşılabilirlik Özelliğiniz Üzerinde Çalışın

Dünyanın en başarılı insanlarının ne kadar sempatik olduğunu fark ettiniz mi? Bazılarını sevmeseniz bile, diğer birçok insanın sempatikliğini kabul etmez misiniz? Çünkü otantikler ve ideal avatarları bunu takdir ediyor. Peki neden aynı şeyi yapmıyorsunuz?

Kendiniz olun ve insanlar sizi ödüllendirecektir! Ve eğer birisi sizden nefret ediyorsa, ne olmuş? Bu sadece sizi seven başka insanlar da var demektir!

Harika Bir İletişimci Olun

Kitlenize hangi mesajı iletmek istersiniz? Nerede yayınlayacaksınız- Instagram, Facebook, YouTube? Ne olursa olsun ve kullanmaya karar verdiğiniz platform ne olursa olsun, konunuz olduğunuzdan emin olun. Ayrıca, kitlenizin sizden sıkılmasından endişe ediyorsanız, etmeyin. Sadece mesajınızı iletmenin yeni yollarını düşünmeye başlayın!

Pazarlamada her şey iletişim ile ilgili, o yüzden git ve mümkün olduğunca öğren. Network Marketing’de kaç kişinin, pazarlama hakkında hiçbir şey bilmediğine inanmazsınız.

Network Okulu
Network Okuluhttps://networkokulu.net/
Türkiye’nin Tarafsız Network Marketing Platformu

CEVAP VER

Yorumunuz
İsminiz

SOSYAL MEDYADA BİZ

2,421BeğenenlerBeğen
78,027TakipçilerTakip Et
551TakipçilerTakip Et
4,050AbonelerAbone

MUTLAKA OKUMALISIN

Hayatınızda Gerçek Mutluluğu Geliştirmenin 16 Yolu

Gerçek mutluluğu yakalamak için yollar nelerdir? Onu bulabilir miyiz? Mutlulukta sadece stresin yokluğundan daha fazlası olsa da, stres giderici faaliyetler ve mutluluk arasında ilişkiler...

Müşteri Tutma Programlarınızı Nasıl Geliştirirsiniz?

Müşteri tutma programları boşlukta gelişmez. Tüm çalışmaların pazarlama şemsiyesi altında ve rehberliğinde yapılması gerekir. Böylece yapılanların belirlenmesi ve ölçülmesi söz konusu olabilmektedir. Müşteri tutma...

Konuşmadan Önce Nasıl Düşünmelisiniz? Yardımcı Olacak 7 Şey

Konuşmadan önce düşünmek bize ne kazandırır? İletişim esnasında önce nasıl düşünmeliyiz? Daha etkili bir konuşma yapmak, iletişimimizi kuvvetlendirmek için gelişmeliyiz. Etkili konuşmak konusunda kendimizi...

Doğruda Satışta Perakende Müşteri Bulmanın 10 Yolu

Bugün, daha fazla doğrudan satış perakende müşterisi bulmak konusunda bazı basit ipuçlarını paylaşmak istiyoruz. Size, müşterilerin doğrudan satış işinizin can damarı olduğunu söyleyerek başlamamıza...

Olumlu Bir Zihniyet Nasıl Yetiştirilir?

Olumlu zihinsel tutum nasıl yetiştirilir? Pozitif olmak mümkün mü? Ya da negatif tutumdan nasıl çıkarız? Çevremizde o kadar çok materyal ve içerik var ki,...

Richard Branson Hedeflerine Nasıl Ulaştı? Hemen Takip Etmeniz Gereken 10 Adım Planı

Richard Branson hedeflerine nasıl ulaşır? Başarılı girişimciler yıllık hedeflerine ulaşmak için neler yapıyorlar? Başarılı girişimcilerden bu konuyu öğrenebilir ve yıllık hedeflerimize ulaşabilir miyiz? Evet,...