Ticaretinizde İstediğiniz Başarıyı Yakalayamadınız Mı? Endişe Etmeyin; İşte Yapmanız Gerekenler

İşiniz tam istediğiniz gibi mi gidiyor? Cevap “hayır” ise, endişelenmeyin- yalnız değilsiniz! Network Marketing zor bir iştir ve her şeyde olduğu gibi çok fazla sıkı çalışma ve sebat gerektirir.

İstediğiniz sonuçları alamazsanız, bir aynaya bakın. Kendinize şunları sorun: “İnsanlara nasıl yaklaşırım?”, “Ne yapıyorum ve/veya yapmıyorum?”, “Ben olsaydım, bu işe katılmak ister miydim?”. Cevaplar neler?

İşte potansiyelinizi yerine getirmenize yardımcı olacak 5 ipucu;

Sisteme Katılın ve Yardım Alın

Hangi şirketle birlikte olursanız olun veya hangi ürünü satıyor olun, bir şey evrensel olarak doğrudur – bir sisteminiz var. Kendinize şunu sorun: ona katılıyor musunuz?

Senaryoları nasıl;

Süreç nedir;

Nasıl işe alınır, müşteri bulunur ve yönetilir?

…Biliyor musunuz?

Bu soruların bazılarına cevap alamıyorsanız, yardım isteyin! Utanılacak bir şey yok. Üstleriniz, siz bilmelerine izin verene kadar mücadele ettiğinizi bilmez. Ve daha erken, daha iyi demektir! Bir şeyler yapın ve ne kadar hızlı bir şekilde dönebileceklerini görün!

Kendinizi Günlük Olarak Geliştirin

Doktor olmak isteseydiniz ne yapardınız? Bir tıp okuluna giderdiniz, yıllarca okurdunuz ve çıkınca da yoğun çalışırdınız, doğru mu? Network Marketing’de de aynı şey. Başarılı olmak istiyorsanız, kişisel gelişiminize yatırım yapmanız gerekir.

Bunun neye benzediğini bilmiyorsanız, şunları düşünün:

  • Hangi kitapları okuyorsunuz?
  • Podcastler mi dinliyorsunuz?
  • Kurslara/seminerlere/etkinliklere mi yatırım yapıyorsunuz?
  • Günde kaç tanıtım yapıyorsunuz?
  • Günde kaç takip yapıyorsunuz?
  • Takımınızla veya üst levelinizle ne kadar vakit geçiriyorsunuz?

Network Marketing sizin için her şeydir ve eğrinin önüne geçmeniz gerekir! Her geçen gün daha iyi olun! Aksi takdirde, insanlar sizi takip etmeyecek veya söyleyeceklerinizi dinlemeyeceklerdir.

Uzun Vadeli İlişkiler Oluşturun

Evet! Uzun vadeli ilişkiler kurmak, Network Marketing’de başarının en hızlı yoludur. Uzun sürer ve fazla çaba gerektirir, ancak sonuçta buna değer! Unutmayın: Müşteriler bildikleri, güvendikleri kişilerden satın alır. Ve eğer birisi sizi tanımıyorsa, size nasıl güvenmelerini bekliyorsunuz?

Öyleyse arkadaşlarınızı arayın, yanlarına gidin ve sohbet edin, tekliflerinizi sunun ve kabul ettirin. Sonuçlar harika olacak!

Paylaşılabilirlik Özelliğiniz Üzerinde Çalışın

Dünyanın en başarılı insanlarının ne kadar sempatik olduğunu fark ettiniz mi? Bazılarını sevmeseniz bile, diğer birçok insanın sempatikliğini kabul etmez misiniz? Çünkü otantikler ve ideal avatarları bunu takdir ediyor. Peki neden aynı şeyi yapmıyorsunuz?

Kendiniz olun ve insanlar sizi ödüllendirecektir! Ve eğer birisi sizden nefret ediyorsa, ne olmuş? Bu sadece sizi seven başka insanlar da var demektir!

Harika Bir İletişimci Olun

Kitlenize hangi mesajı iletmek istersiniz? Nerede yayınlayacaksınız- Instagram, Facebook, YouTube? Ne olursa olsun ve kullanmaya karar verdiğiniz platform ne olursa olsun, konunuz olduğunuzdan emin olun. Ayrıca, kitlenizin sizden sıkılmasından endişe ediyorsanız, etmeyin. Sadece mesajınızı iletmenin yeni yollarını düşünmeye başlayın!

Pazarlamada her şey iletişim ile ilgili, o yüzden git ve mümkün olduğunca öğren. Network Marketing’de kaç kişinin, pazarlama hakkında hiçbir şey bilmediğine inanmazsınız.