fbpx

Network Marketingde En Önemli Konu: Danışın!

Network marketingde danışmanın önemi nedir? Üst basamağınıza neleri sorabilirsiniz? Network marketingde eğitim konusunda danışmak her şeydir. Bu ticarette tecrübeleri tecrübe etmeye gerek yoktur. Bu işin en güzel yanı, sizin geçeceğiniz yollardan birilerinin geçmiş olmasıdır. Şimdi bu konuya biraz daha açıklı getirelim.

Network marketing, klasik ticaretten farklı olarak kazan-kazan mantığına sahiptir. Yani sizden önce giden birileri var ve siz bu tecrübeleri kullanabilirsiniz. Bu tecrübeler sizin yolunuzu kısaltacaktır. Network marketingin avantajlarını çoğu kez duymuşsunuzdur. Ama diğer sektörlerden ayrılan en önemli kısmını gelin birlikte öğrenelim.

Network Marketingde En Önemli Konu: Danışın

Network marketingde danışmanın önemi çok büyüktür. İnsanları davet edeceğiniz zaman, onlara iş fırsatlarını göstereceğiniz zaman bir bilen kişiye sormak her zaman bulunmaz bir nimettir. Ya da network marketingde çöküş yaşarken yaptığınız yanlışları ve düzeltmek için nasıl bir yol izleyeceğinizi sorabilirsiniz. Gelin şimdi daha ayrıntılı inceleyelim.

Network marketingde size yardım edecek birileri var.

Danışmak kelimesi işi yalnız yapamayacağımız anlamına gelir.

Danışmak kelimesi işi yalnız yapamayacağımız anlamına gelir. Pek çok insan biz başka biri tarafından referans olduğumuzda, bize tanıtım yaptığında ve kayıt yaptığımızda bizim uplineımız yani liderimiz olur. O kişinin iş ile ilgili çok deneyimi olabilir ya da bizden birkaç gün önce işe girmiş olabilir, eşit deneyimi de olabilir. Belirlememiz gereken şey kim kimin referansıdır yani takımda kim kimin lideridir.

Gerçek lider deneyimi olan, bilgisi olan ve belli bir ölçüde başarılı biridir. O kişiyi belirlememiz gerekir. Fark etmemiz gerekiyor ki o kişi bizim destek halatımızdır. O kişi yolculuğumuzda bize yol gösterir. Tüm yolculuğumuz boyunca bizi motive eder, canlandırır. O kişi 2 yıldır çalışıyor da olabilir, 6 aydır çalışıyor da olabilir.

Doğrudan Satışta Kontak Listesi Oluşturmak >>

Liderimize danışmak ne demektir?

İlk önce uyanıp kahve içip ve kendimize gelmeliyiz. Network marketingde danışmanın önemi çok büyüktür. Çünkü bu işte yalnız değiliz. Bir takım çalışması yapıyoruz ve her takımın bir lideri vardır. Her takımın daha fazla deneyimi, daha fazla bilgisi olan bir lideri vardır. O kişi çok önemlidir. Networkte attığımız her adımda, başarıya attığımız her adımda ona danışmalıyız.

Danışmak ne demektir: Liderimizin yanına gidip aptal gibi oturup lütfen bana tavsiye verin demek değildir. Başarmak istediğimizi açıkça bilerek gideriz. Kafamızda net bir strateji ile ne soracağımızı, neye cevap istediğimizi bilerek gideriz. Yolculuğumuzun her adımında liderimize danışmalıyız. Danışmak stratejik bir görüşmedir. Çünkü ilk defa network marketing yapıyoruz. Bu yüzden oturup liderimize her şeyi danışmalıyız.

Düşünün bir sunum yapıyoruz gidiyoruz liderimize danışıyoruz. Nasıl takip yapmalıyım gibi sorularımız vardı, bununla ilgilendi. İlk paramızı kazandığımızda liderimize gidip; “Şimdi ne yapmalıyım?”  “Nasıl devamlı komisyon alırım?” Çok para kazandığımızda, arabamızı değiştirmek istediğimizde liderimize danışmalıyız. Olduğumuz yerden başlayıp dünya çapında bir takım kurmak isteriz liderimize danışırız. Liderimiz sürekli gittiğimiz yer olur. Her gecemizi liderimizle buluşarak ya da telefonla konuşarak geçirmeliyiz.

Geliştirilecek En İyi 10 Network Marketing Becerisi >>

Öğrenmek için kendinizi hazırlayın.

Bize yol göstermesi için liderimizin karşısına bardağı boş bir öğrenci gibi oturmalıyız

Bize yol göstermesi için liderimizin karşısına bardağı boş bir öğrenci gibi oturmalıyız (Bardağı boş demek yani hiçbir şey bilmiyor ve bilgiye aç demektir). Nedeni çok basit, onun olduğu yerde olmak istiyorsak bunu yapmalıyız. O yolculukta öndedir. Yani neden tekerleği yeniden icat edelim? Liderimize danışmalıyız, bize yol göstermesini istemeliyiz. Onun olduğu yerde oluruz. ‘’Tekerleği yeniden icat etmememiz gerektiğini bilirsek ekonomik özgürlüğe ulaşırız’’. Sadece sürekli, liderimize danışmalıyız.

Lidere danışmak değişkendir. Yani bize bağlı. O kişiyi liderimiz ve akıl hocamız olarak kabul etmeliyiz. Büyük laf ama doğru olanı budur. Yani ona networkle ve özel hayatımız ile ilgili her şeyi danışmalıyız.

  • Nasıl kendimi geliştirmeliyim?
  • Nasıl daha iyi bir lider olabilirim?

Network marketinde danışmanın önemi ile ilgili kafanızda soru bırakmamaya çalışın. Çünkü şüphe sizi başarısızlığa götürecektir. Liderimize danışarak nasıl bir değişim yapmak istediğimiz bize bağlıdır. Bazı insanlar derki sadece bir iş başka hiçbir şey yok. Bunda yanlış bir şey yok aptalca ama yanlış bir şey yok. Çünkü network marketingde iş ve bizim kim olduğumuz, birbirine bağlıdır. Çünkü biz iyi bir baba, iyi bir oğul, iyi bir kişi değilsek iyi bir networker olamayacağız. İyi insanların bütün özellikleri bizi iyi bir networker yapar. Eğer o özelliklere sahipsek, hatırlayalım, ve o lideri bulalım. Kaç basamak yukarıda olduğu fark etmez. Saygı duyduğumuz birini bulalım, başarılı olan birini. Bu işi başarmış veya yeterince başarılı birini bulmalıyız.

İlk önce gidip o kişiye çalıştığım liderim olur musunuz? diye sormalıyız. Şayet bize referans olan kişi iyiyse, hala hevesliyse sorun yok danıştığımız kişi o olabilir. Ama yolun her adımında danışmalıyız. Kahraman olmaya çalışmamalıyız, tekerleği yeniden icat etmeye çalışmamalıyız. Sadece kendimizi bırakıp iyi bir öğrenci olmalıyız. Eğer yolculuğumuzun her adımında danışırsak ekonomik özgürlüğe ulaşmak çok daha kolay ve hızlı olur. Liderimize her adımda danışmalıyız. Bu çok ama çok önemlidir.

Network Marketingin Katili >>

Network Okulu
Network Okuluhttps://networkokulu.net/
Türkiye’nin Tarafsız Network Marketing Platformu

CEVAP VER

Yorumunuz
İsminiz

SOSYAL MEDYADA BİZ

3,634BeğenenlerBeğen
166,501TakipçilerTakip Et
4,567TakipçilerTakip Et
4,050AbonelerAbone

MUTLAKA OKUMALISIN

İşinizde Odaklanma Sorunu Nasıl Aşılır?

İş hayatında odaklanma sorunu ve konsantrasyon bozukluğu nasıl çözülür? Kendi işinizin patronu olduğunuz için, kendi çalışma programınızı ve günlük yapılacaklar listenizi oluşturmak zorundasınız. Peki...

Başarılı İnsanların Yapılacaklar Listesindeki 29 Madde

Başarılı insanların yapılacaklar listesi içerisinde neler var? Öğrenen, motivasyonu yüksek bir lider olmak için neler yapmalısınız? Kişisel olarak kendinizi geliştirmeyi düşündüğünüz zaman bunun içerisine...

İnternet Kullanımının Öğrencilerin Ruh Sağlığı Üzerine Etkileri

İnternet kullanımının öğrencilerin ruh sağlığı üzerinde son derece büyük etkileri bulunmaktadır. Eğitim öğretim hayatında, internet çok güçlü bir araçtır. Doğru kullanımı ruh sağlığı açısından...

Aylık Burç Yorumları – Girişimciler İçin 2021 Nisan Ayı Nasıl Geçecek?

Network Okulu aylık burç yorumları köşesinde girişimcileri neler bekliyor? 2021 Nisan ayı burç yorumları sizi etkiliyor mu? Burç yorumları okumak, hayatınıza dair birtakım bilgiler...

Strateji Ne Demek? Stratejik Düşünme Nedir?

Strateji ne demek? Stratejik liderlik için gerekli olan stratejik düşünme ve stratejik bakış açısı nasıl geliştirilebilir? Perspektif geliştirmek liderlik konumu için son derece önemlidir....

Benlik Nedir? Yüksek Benlik Saygısı Neden Önemlidir?

Benlik nedir? Benlik saygısı nasıl nedir? Yüksek özgüvene sahip olmanın önemini göz ardı etmemelisiniz. Çünkü kendinize olan saygınız, sizin hayattaki konumunuzu belirleyecektir. Peki özgüven...