Satış pazarlama içerisinde olanlar çok iyi bilirler ki, satışta etkili olmak için vücut dilinin önemi çok büyüktür.

►Network Marketing İle İlgili Tüm Konu,Soru ve Cevaplar YouTube Kanalımızda

Satış pazarlama içerisinde olanlar çok iyi bilirler ki, satışta etkili olmak için vücut dilinin önemi çok büyüktür. Çünkü ilk karşılaşma, ilk görünüş çok önemlidir. Bahsettiğimiz konu, vücut dili ile ikna etme sanatı gibi bir şey değil. Daha çok görsel olarak vücut dilimizi nasıl kullanacağımız hakkındadır.

“İnsanlar görünüşleri ile karşılanır, fikirleriyle uğurlanırlar”.

Vücut dili, iletişim içerisinde, üzerine onlarca kitap yazılmış büyük bir alandır. Burada bahsettiğimiz başlıklar, satış pazarlama içerisinde en temel konuları, yani insanları etkilemek için, basit bir şekilde nelere dikkat edeceğimiz içermektedir.

Bizler her ne kadar bilgili olursak olalım, ne yazık ki görsel bir dünyada yaşıyoruz. Sadece satış pazarlama içerisinde değil, normal hayatta da insanların birbirlerine yaklaşımları konusunda vücut dilinin etkisi büyüktür. Bu durum aynı zamanda kendinize güveninizi de etkileyecektir. Üzerinizde temiz bir elbise ile pasaklı veya uygun olmayan bir elbise giydiğiniz zaman hissettikleriniz aynı şey değildir.

Peki sadece giysi mi önemlidir? Hayır, vücut dili içerisine, onu nasıl kullandığımız da önemlidir. Bir ortama ilk girdiğiniz zaman verdiğiniz selam, yaptığınız tokalaşmak da bunların yanında, ilk izlenim içerisinde önemlidir. Sizin karşınızdakinin elini çok sıkmak veya “ölü balık tutuşu” ile sıkmanız arasında, insanların üzerinde bıraktığınız etki bakımından çok büyük farklılıklar vardır. Bu nedenle vücut dilimizi iyi kullanmak, gerek normal hayatımızda, gerekse satış pazarlama içerisinde bizler için çok önemlidir.

***

Bu video sorularınıza yanıt verdi mi? Sizler de bu konu hakkındaki düşüncelerinizi, yorum kısmından bizimle paylaşabilirsiniz.