Yeni Networkerler’in Yaptığı Hatalar

Network Marketing’i çevreleyen tüm olumsuzluklara ve mitlere rağmen, Network Marketing evden iş kurmak için uygun ve ekonomik bir yoldur. Ne yazık ki, tam olarak anlamadığımız nedenlerden dolayı, Network Marketing’de yer alan insanlar, bir işe baştan başlayanların muhtemelen yapmayacakları hatalar yaparlar.

Network Marketing, başka herhangi bir iş gibi bir iştir ve sonuç olarak, başka herhangi bir işte olduğu gibi yönetilmeli ve pazarlanmalıdır. Yeni Networkerlerin yaptıkları bazı yaygın hatalardan kaçınmak ve doğrudan satış süperstarı olmak için bunları nasıl önleyebilirsiniz? İşte bazı önemli noktalar:

Abartıya Kaçmak

Kuşkusuz, birçok Networker iş sunumunda başarılıdır. Onların bu coşkusu bulaşıcıdır ve çok kolay görünmelerini sağlar. “Sadece altı tane ürün al ve başkalarına da altı tane sat ve artık ekonomik olarak özgür olabilirsin!” Altı insanı ikna etmek ne kadar zor olabilir? Ne yazık ki, düşündüğünüzden daha zor. Dahası, para bir iş seçmek için itici motivasyon olmamalıdır.

Ürünlerini Sevmemek

Network Marketing’deki başarınız, büyük ölçüde ürünlerinizle ilgili coşku ve bilgi birikiminizi paylaşma yeteneğinizden kaynaklanacaktır. Para (# 1) için katılan çok fazla kişi ürünü umursamıyor ve sonuç olarak bu ürünü onlar satamaz. Bu nedenle, birçok başarılı Networker işe ilk olarak müşteri olarak başlar. Ürünü severler ve dünyayla paylaşmak isterler.

Doğru İnsanları Hedeflememek

Bu Network Marketing şirketlerinin temsilcilerinin yanlış yaptığı alanlardan biridir.

Bununla ilgili sorun şu, zaman kaybına yol açamayız ve geleneksel iş kurma görevlerinden daha hızlı cesaret kıramayız. Herkes bir müşteri değildir. Bir ticareti sıfırdan başlatacak olursanız, arkadaşlarınızın ve ailenizin ne yaptığınızı bilmesine izin verebilirsiniz. Ancak akıllı bir iş insanı iseniz, hedef pazarınızı tanımlayacak ve başkalarını hedef olarak belirleyeceksinizdir.

Takip Etmemek

Öncelikle, kimleri takip ettiğinizi belirleyelim. İnsanları zorlamadığınızda, çoğu kişi ilk görüşmede kaydolmayacaktır. Bazen zamanlamanız doğru olmaz. Ya da belki de bunu düşünmez veya araştırmalarını yapmazlar.

Füze Fırlatmaya Çalışmak

Şirketinizin pazarlama planını okuyun ve üstlerinizden en başarılı temsilcilerle konuşun ve sonra ne söyledilerse yapın. Network Marketing’in avantajlarından biri, sistemin zaten yerinde olmasıdır. Sadece onu takip etmelisiniz.

***

Eğer makalemizi sevdiyseniz, siz de Network Marketing’e yeni başlayan kişilerin yaptıkları hatalardan tecrübe edindiğiniz şeyleri, yorum yaparak bizimle paylaşmayı unutmayın.