Youtube Kişisel Gelişim Kanalları ve Kariyer Rehberleri

youtube kisisel gelisim kanallari

Youtube kişisel gelişim kanalları ile birlikte boş vakitlerinizi olumlu anlamda bireysel gelişiminiz için değerlendirebilirsiniz. Kitap okumakta zorlanan, daha çok video izlemeyi seven kişilerin oldukça fayda göreceği kanal listemiz;

Network Okulu TV

Network marketing, kişisel gelişim ve liderlik gibi birçok konuda videolar bulunan kanalımızda kendinizi geliştirmeniz için güzel saatler geçirebilirsiniz. Satış, pazarlama ve network marketing konularıyla ilgiliyseniz mutlaka öneriyoruz.

Kanala gitmek için buraya tıklayın.

Barış Özcan

Barış Özcan, yıllardır Youtube’da içerikler üreten ve bilgilendirici, geliştirici içerikleriyle büyük bir hayran kitlesine sahip bir “Hikaye Anlatıcısı”dır. Bilgilendirici Youtube kanalları arasında kesinlikle bir numarayı alması gereken önemli biridir. Yaptıklarıyla ve anlattıklarıyla ülkemizin gençlerine örnek olan biridir.

Uzay, ütopya, gelişim, değişim ve daha fazlası için kesinlikle bulunmaz bir nimet olan Barış Özcan’ın kanalında size gelişimin yollarını verirken düşündürmeye iten bir tarzı kesinlikle ilginizi çekecek.

Kanala ulaşmak için buraya tıklayın.

Beyhan Budak

Klinik psikolog Beyhan Budak tarafından bizzat çekilen videoları içinde barındıran bu kanalda özellikle psikoloji ile ilgilenen insanlar için bulunmaz birçok nimet var. Yıllardır hem mesleği ile ilgili hem de insan psikolojisi ile ilgili birçok paylaşımda bulundu ve bulunmaya devam ediyor.

Stres yönetimi, kişisel gelişim, ders çalışma verimini arttırma, depresyon, özgüven gibi konulara ilginiz varsa kanal sizi içine çekecektir.

Kanala ulaşmak için buraya tıklayın.

Haluk Tatar

Kendisi de aynı zamanda bir öğretim görevlisi olan Haluk Tatar, yıllardır eğitici ve bilgilendirici içerikler veriyor. Kendini geliştirmek için Youtube kanalları sıralaması yaptığımızda en üstte olması gereken biri.

Hayatın içerisinde neredeyse her yere dokunmaya çalışan Haluk Tatar, bilgilendirici, eğitici ve öğretici bulduğu bütün içerikleri sizinle paylaşıyor. Ayrıca kanalın gelirlerinin de hayır kurumlarına gittiğini bilmenizde fayda var.

Kanala ulaşmak için buraya tıklayın.

Ted Konuşmaları Youtube

Ted konuşmaları yıllardır herkesin bildiği ve severek izlediği birçok eğitici ve öğretici konuşmaları bize sunar. Bu konuşmaları aynı zamanda Youtube üzerinde izleme şansınız bulunur. Kanal, Ted kapsamında konuşmuş bir çok konuşmacının bütün konuşmalarına ulaşma imkânını size verir.

Kanala ulaşmak için buraya tıklayın.

Bi’ Başka Yakalılar

Yukarıdaki Youtube kanallarının aksine daha az bilinen ve daha az takipçiye sahip bir kanal. Ancak size farklı noktalardan hayata bakmayı sağlayacak etkili ve verimli bilgiler sunuyor.

Hayatın içerisinde bulunan birçok hikaye sizinle paylaşılırken aynı zamanda yeni ve öğrenilmesi gereken çoğu bilgiyi de sizinle paylaşıyor.

Kanala ulaşmak için buraya tıklayın.

Kafa TV

Kafa TV, KAFA dergisinin öncülük ettiği bir projedir. Kanal içerisinde kültür, sanat alanında birçok program ve video yayımlanır. Genel kültür Youtube kanalları arasında kesinlikle başı çeken Kafa TV alanında uzman kişileri sizin karşınıza çıkarır.

İlber Ortaylı’dan birçok sokak röportajına kadar her kesimden katılımcıyla sizin karşınıza çıkan oldukça etkili bir kültür ortamı sunan bu kanal, sanat ve kültür âşıkları için mükemmel bir seçenek.

Kanala ulaşmak için buraya tıklayın.

Aycakaramanonline

Ayça Karaman, Boğaziçi Üniversitesi mezunu ve halen daha Boğaziçi’nde çalışan bir öğretim görevlisidir. Kendini tanıma, zamanı yönetme, eğitimi tasarlama ve metin yazarlığı konusunda bir çok faydalı içeriği sizinle paylaşıyor.

Kişisel gelişim, çalışma, motivasyon gibi konularda bilgi verici olurken aynı zamanda çalışma grupları da oluşturuyor. Klasik yayıncılıktan çok etkileşimli bir şekilde takipçilerine ulaşıyor.

Kanala ulaşmak için buraya tıklayın.

AkademikLink

AkademikLink, Behçet Hocanın öncülük ettiği bir kanal olarak karşımıza çıkar. Burada akademik hayatı tüm dürüstlüğü ve açıklığı ile öğrenmeniz mümkün olur. Akademik anlamda En iyi kişisel gelişim Youtube kanalları arasında hatırı sayılır bir yeri bulunur.

Kanalın gelirlerinin bir hayır kurumuna bağışlandığını bilmenizde de fayda vardır. Özellikle akademik kariyeri merak edenler AkademikLink kanalından destek alabilirler.

Kanala ulaşmak için buraya tıklayın.

Keşfet: Youtube Psikoloji Kanalları

Engin Deniz Videoları

Engin Deniz, harika anlatımıyla sizi içine çeken harika bir Youtuber. Kanal içerisinde bilgilendirici, eğlendirici, kişisel gelişimi destekleyici birçok video mevcut. Özellikle tarih ve bilim meraklısıysanız kesinlikle “Yok Artık!” diyeceğiniz birçok video karşınıza çıkacak.

Kanala ulaşmak için buraya tıklayın.

Psikolog Merve Okhız

Bilgi Üniversitesi’nden mezun olan Okhız; psikoloji, kişisel gelişim, eğitim alanlarında bilgilendirici çoğu videoyu sizinle paylaşır. Samimi dil ve sıcaklığı sayesinde sizi konuşma havasının içine çeker. Sohbet ederken öğrenmek için tam size göre bir kanal.

Terapi, psikoloji içeriklerin yanı sıra zihninizin size oyun oynayan taraflarının da açığa kavuşmasını sağlayacak birçok video sizi beliyor.

Kanala ulaşmak için buraya tıklayın.

Kariyer Kılavuzu

Amerika’da Stanford üniversitesinde öğretmen olan Gizem Hanım, ayrıca Google şirketinde tam zamanlı çalışan biri. Kanalda Amerika Birleşik Devletleri’nde nasıl okuyacağınızı, yurt dışı eğitimleri, burs alma ve çalışma kılavuzunu size aktarıyor.

Yurt dışında kariyer hedefiniz bulunuyorsa ne yapmanız gerektiğini anlatan ve size İngilizcenizi geliştirmeniz için önerilerde bulunan harika bir yol gösterici. En iyi kişisel gelişim Youtube kanalları arasında üst sıralarda yer alması gereken bir kanal.

Kanala ulaşmak için buraya tıklayın.

Hayat Okulu

Öz disiplininizi geliştirmek istiyorsanız kesinlikle Hayat Okulu kanalına göz atmalısınız. Motivasyonunuzu arttıran videolar ve size kendi disiplininizi elinize almanızın yolunu gösteren bu kanalda birçok eğitici içeri mevcut.

Kanala ulaşmak için buraya tıklayın.

Cavit Pancar

Tarih kanalı olarak ön plana çıkan Cavit Pancar, hazırladığı ilgi çekici videolarla tarih hakkında genel kültür sahibi yapabilir. Animasyon tarzında tarih öğrenmek isteyenler için birebir.

Kanala gitmek için buraya tıklayın.

İlgili İçerik: Dünya Klasikleri Listesi