En İyi Youtube Psikoloji Kanalları | 12 Kanal

youtube psikoloji kanallari

Youtube psikoloji kanalları ile boş vakitlerinizde ilgi çekici göz atabilir, psikoloji konularında kendinizi geliştirebilirsiniz. İnsanın kendisini tanımak için internetteki fırsat olan bu kanallar, ile kişisel gelişim adına faydalı dakikalar geçirebilirsiniz.

Beyhan Budak

Klinik psikolog Beyhan Budak tarafından çekilen ve sizi psikolojinin derinliklerine götüren harika bir kanal. İnsan psikolojisi ve insan dünyası hakkında birçok bilgi sizi bekliyor. İki kitabı bulunan ve insan psikolojisine, insan gelişimine yönelmiş olan Budak, kesinlikle izlemeye değer bir kanal olarak karşımıza çıkar.

Psikoloji, , ders çalışma verimini arttırma, Stres yönetimi, depresyon, özgüven gibi konularda bilgilenmek istiyorsanız kesinlikle bu kanalı takip etmeniz gerekir. En iyi psikoloji Youtube kanalları arasında üst sıralarda kendine yer bulan bir kanal.

Kanala ulaşmak için buraya tıklayın.

Haluk Tatar

Kendisi aslında bir psikolog değil. Genel olarak psikoloji alanında içerikler de üretmiyor. Ürettiği içerikler genel birçok konuya değinse de bazen insan psikolojisine dokunduğu videolar oldukça yarar sağlıyor. İnsanların psikolojik olarak gelişimine odaklanıyor ve sizi farklı noktalara götürüyor.

Hayatın içerisinde size dokunmak için elinden geleni yapan Haluk Tatar, bilgilendirici, eğitici ve öğretici olan tüm içerikleri sizinle paylaşıyor. Psikoloji alanında konuşmaları ya da yayınları da oldukça ilgi çekici. Kanalın kazancının da bir kuruma yardım olarak verildiğini de unutmamanız gerekli.

Kanala ulaşmak için buraya tıklayın.

Cem Gümüş

Psikoterapist ve eğitmen olan Cem Gümüş’ün insanlara fayda amaçlı açtığı bir kanal. Bu kanalda kendinizi tanımaya yönelik birçok içerik bulunuyor. Öz benliğinizi tanımaya yardımcı olacak bu videolar ile kendinizi geliştirebilirsiniz.

Kanala erişmek için buraya tıklayın.

Psikolog Merve Okhız

Bilgilendirici Youtube kanalları arasında Bilgi Üniversitesi’nden mezun Merve Okhız; psikoloji, eğitim alanlarında bilgilendirici çoğu videoyu sizinle akıcı bir şekilde paylaşıyor. Sıcaklığı ve samimi dili adeta sizi videonun içine çekerek yaşamanızı sağlar. Sohbet ederek insanın derinliklerini incelemek istiyorsanız kesinlikle abone olmanız gerekir.

Birçok video kanal içerisinde sizi bekliyor. Psikoloji, eğitim gibi konularda insan zihnine yolculuk yapmaya hazır olun. Oldukça eğlenceli ve güzel bir serüven olacak.

Kanala ulaşmak için buraya tıklayın.

Psikolog Tülay Kök

Kanalın adından da anlaşıldığı gibi bu kanal size psikoloji bilimi ile ilgili birçok bilgiyi aktarma için oluşturulmuştur. Psikoloji alanında kendini geliştirmek isteyenlerin mutlaka abonesi olması gereken bir kanal.

Özellikle halk dilinde bir çok konuyu çok basit bir şekilde anlatabiliyor olması, günlük yaşamda psikolojiden nasıl yararlanabileceğimizi göstermesi bu kanalı izlemeye değer en güzel ve önemli nedenler. Kesinlikle psikolojiye ilginiz varsa Tülay Kök’ü keşfetmeniz gerekir.

Kanala girmek için buraya tıklayın.

psikoloji kanallari

Yakın İlişkiler

Psikolog Doktor Gizem Sürenkök tarafından direktörlüğü yapılan bu kanalda, yakın ilişkileriniz en bilimsel şekilde karşınıza çıkar. En iyi psikoloji Youtube kanalları arasında yerini almış önemli bir kanaldır.

  • Özellikle ilişkiler üzerinde videolar çekiliyor gibi görünse de aslında bilimsel kaynaklardan da yararlanarak size en doğru ve etkili psikolojik bilgileri ileten bir yapıya sahip. İçeriklerinde; Ayrılıklar Hep Aynı Mıdır? Reddedilmekten korkuyor musun? I Reddedilme Hassasiyeti gibi videoları izlemeyi unutmayın.

Kanala ulaşmak için buraya tıklayın.

Keşfedin: Genel Kültürü Geliştirmek

Psikolog Barış Gürkaş

Barış Gürkaş, kanalın en temel yapısını psikoloji üzerine kurmuş ve bu yolda ilerlemiş başarılı bir psikolog. Merak edilen birçok konuyu sizinle paylaşan ve herkesin anlayabileceği şekilde size yaklaşan bir üslup da kanalı ilgi çekici kılıyor.

İçindeki Çocuğu İyileştir, Rahatsız Edici İç Sesi Susturmanın Yolları! Gibi içerikleri incelemeniz ve kesinlikle değerlendirmeniz gerekir.

Kanala ulaşmak için buraya tıklayın.

The Psych Show, Doctor Ali

Kanal Dr. Ali Mattu tarafından sizin hizmetinize sunulan bir kanaldır. Dr. Ali Mattu yaptığı çalışmalarla Psikoloji Youtube kanalları arasında özellikle dünya çapında bilinen etkili bir kanal olmayı da başarmıştır.

Psikoloji, davranış bilimleri ve beyin üzerine yapılan çalışmaları anlaşılır ve eğlenceli kılmak için çıkılan bu yolculukta videolar, kaygı, cazibe… Olmak üzere birçok konuda size bilgilendirme mveriyor.

Kanala ulaşmak için buraya tıklayın.

Elifnur Özden

Genç bir psikolog olan Elifnur Özden, Boğaziçi Üniversitesi Psikoloji mezunu. Hacettepe Üniversitesi’nde klinik psikoloji alanında da yüksek lisans yapmış biri. Psikoloji okumanın gerçekleri ile başlayan video yolculuğu şu an tüm hızıyla devam ediyor.

Kanala ulaşmak için buraya tıklayın.

Rayka Kumlu

Rayka Kumlu, özellikle cinsel sağlık üzerine çalışan ve seksolog olarak bilinen bir içerik üreticisi. Cinsel sağlık üzerine kapsamlı çalışmalar yürütüyor. En iyi psikoloji Youtube kanalları arasında oldukça etkili bir kanala sahip Rayka Kumlu, cinsellik üzerine toplumsal tabular üzerinde duruyor.

Cinselliğe dair bilinen ve bilinmeyen her şey sizinle paylaşılıyor. Bildikleriniz kadar bilmedikleriniz de sizi heyecanlandıracak. Bundan emin olabilirsiniz.

Kanala ulaşmak için buraya tıklayın.

Agâh Aydın

İnsanın derinliklerine Agâh Aydın ile inmeye hazır olun. Maalesef Youtube için özel içerik üretmese de yaptığı birçok konuşma ve eğitim kanal içerisinde mevcut. Hem öğrenmeyi hem de öğrenirken insanın derinliklerine inmeyi istiyorsanız bu kanalı takip etmenizde yarar var.

Agâh Aydın, Kişilik bozukluklarından, yeme bozukluklarına kadar birçok konu üzerinde çalışmalar yapıyor. Bilgi ve görüş paylaşımları da oldukça iyi bir şekilde lanse ediliyor.

Kanala ulaşmak için buraya tıklayın.

Aydın Psikoloji

Daha çok cinsellik ve ilişkiler üzerine videolar çeken bir Youtube kanalı. Son zamanlarda sosyal medyada sıklıkla karşımıza çıkan bu videolarla bilinç uyandırma çabasında. Buse Aydın’ın çektiği videolarla toplumun daha da bilinçlenebileceğini söyleyebiliriz.

Youtube kanalına bakmak için buraya tıklayınız.

İlginizi Çekebilir: Makyaj Malzemeleri