Yürüyerek Göbek Erir Mi? Bacak veya Basen?

yuruyerek göbek erir mi

Yürüyerek göbek eritme, yürümek metabolizmayı ve dolayısıyla yağ yakımını hızlandırdığından dolayı mümkündür. Herkesin zaman zaman fiziksel görünüşünden ya da buna bağlı olarak ortaya çıkan sağlık problemlerinden huzursuzluk duyduğu olmuştur. Bu gibi durumlarda ilk başvurulanlar şeyler diyet ve egzersiz olmaktadır. Bununla birlikte belirli bir diyete uymak ya da düzenli olarak egzersiz yapmak her zaman kolay olmamaktadır.

Contents

Bu durumun başlıca nedeni yeterince istekli ve iradeli olmayı başaramamak olsa da, istekli ve iradeli kişiler için de kolay olmadığı bilinmelidir. Kilo verme sürecinde birçok faktör devreye girmektedir ve bu da olaya psikolojik bir boyut kazandırmaktadır. Yalnızca fiziksel yorgunluk değil psikolojik açıdan yaşanan yıpranma hali de süreci zor sokmaktadır. Bu nedenlerle en kısa ve en kolay yoldan sağlıklı bir fiziksel görünüşe ulaşmak istenmektedir.

Göbek eritme için yürüyüş her yaştan ve her şarttan insanın yapabileceği kolay bir egzersiz olarak karşımıza çıkmaktadır. Bu yönüyle insanlar tarafından en sık tercih edilen egzersiz çeşitlerinden biridir. Yürüyüş metabolizmayı hızlandırmaktadır ve hızlı bir metabolizma da eriyen bir göbek anlamına gelmektedir. Bu nedenle yürümek göbek eritmeye katkı sağlamaktadır ancak etkili sonuçlar için tek başına ve hızlı bir çözüm olmamaktadır.

Koşarak Göbek Erir Mi?

Koşarak göbek eritme, koşma ile birlikte vücut enerji harcayıp yağ yakımı meydana geleceğinden dolayı mümkündür. Koşu yapmak da tıpkı yürüyüş yapmak gibi kolay ve masrafsız egzersizler arasında yer almaktadır. Koşmak gibi kardiyovasküler egzersizler kalori yakımı konusunda oldukça etkili olduğu gibi vücuttaki yağların yakımı konusunda da önemli rol oynamaktadır.

Bununla birlikte koşu yaparak kısa bir süre içerisinde göbeğin tamamen erimesini beklemek doğru değildir. Etkili bir göbek eritme için düzgün bir beslenme ve egzersiz birlikte olmalıdır. Koşunun yanında aşırı yağlı, aşırı tuzlu, aşırı şekerli yiyecekler tüketerek göbek eritmek mümkün olmamaktadır. Yani koşmak göbek eritir ancak diğer faktörlere de dikkat edilmesi gerekmektedir.

Yatarak Göbek Erir Mi?

Yatarak göbek eritme, herhangi bir yağ yakımı söz konusu olmadığından dolayı mümkün değildir. Göbek eritme için yağ yakımı, bunun için de metabolizmanın hızlı çalışmasını sağlamak gerekmektedir. Bunun yolu da sağlıklı bir beslenmenin yanında yapılan egzersizlerden geçmektedir. Göbek eritmek için özellikle o bölgeye yönelik egzersizler bulunmaktadır ve bu bölgesel egzersizlerden yararlanmak oldukça etkili olmaktadır.

İlginizi Çekebilir: Uyurken Kaç Kalori Yakarız?

Göbek Eritmek İçin Koşmak Mı Yürümek Mi?

Göbek eritmek için koşmak daha yüksek yoğunluklu bir egzersiz olduğundan dolayı yürümekten daha etkilidir. Bu konularda dergilerde yayımlanan bilimsel yazılarda aynı mesafeyi koşmanın yürümekten daha fazla göbek erittiği ifade edilmektedir. Yürümek düşük yoğunluklu, koşmak yüksek yoğunluklu bir egzersiz olarak ifade edilmektedir. Yapılan bir çalışmada yüksek yoğunluklu egzersiz yapan kişilerin göbek bölgesinde daha fazla yağ kaybı olduğu açıklanmıştır.

yuruyerek

Göbek Eritmek İçin Kaç Dakika Yürümeli?

Göbek eritmek için yürünecek dakika tercihe bağlı olduğundan dolayı bu sorunun net bir cevabı bulunmamaktadır ancak ortalama 60 dakika uygun görülmektedir. Bir insan günde 30 dakika da 60 dakika da yürüyüş yapabilmektedir. Elbette bu iki kişinin sonuç alma süreleri aynı olmayacaktır. Yürüyüş ile olabilecek en kısa zamanda göbek eritmek için, egzersizi mümkün olan en fazla süre boyunca yapmak gerekmektedir.

Günde 1 Saat Yürüyüş Ayda Kaç Kilo Verdirir?

Günde 1 saat yürüyüş ile bir ayda 3-4 kilo verilebilmektedir. Ancak bu rakam kişinin metabolizma hızına, yağ yakım hızına, beslenme şekline göre değişiklik gösterebilmektedir. Her gün 1 saat yürüyüş ile ortalama 250-350 kalori yakılmaktadır. Beslenmede de kalori kontrolüne uyulursa bu sonuca ulaşmak çok daha mümkün olmaktadır.

Yürüyüş İle Bacaklar İncelir Mi?

Yürüyüş ile bacak inceltme, bu durum yağ yakımına bağlı olduğundan dolayı mümkündür. Tıpkı göbek eritmede olduğu gibi bacak inceltmede de yağ yakmak ve vücudun kas kütlesini arttırmak önem kazanmaktadır. En kolay egzersizlerden olan yürüyüş ile bacakları inceltip forma sokmak ve kas hacmini arttırmak konusunda başarılı olunabilmektedir. Bunun için egzersizi düzenli bir şekilde yapmanın önemli olduğu unutulmamalıdır.

Yürüyüş İle Basen Erir Mi?

Yürüyüş ile basen eritme, yürüyüş yapmak yağ yakımında etkili olduğundan dolayı yapılabilmektedir. Yürüyüş yalnızca göbek değil vücudun tüm bölgeleri için etkili bir egzersizdir. Yürüyüş sayesinde basen, kalça ve baldır yağları üzerinde olumlu etkiler sağlanabilmektedir. Bununla birlikte basenlerin erimesi için bölgesel egzersizler yapmak da en iyi sonuçlara ulaşmakta fazlaca etkilidir. Evde ekipmansız yapılabilecek egzersizler sayesinde basenlerin erimesi mümkündür.

İlginizi Çekebilir: Zencefil Ödem Attırır Mı?