Silva Network Online Eğitim Rehberi

Silva Network network marketing eğitimleri sayfamıza hoş geldiniz. Networkokulu.net olarak güzel bir eğitim geçirmenizi dileriz. Bu içeriğimizde, 30 Nisan Perşembe, Silva Network eğitimi içerisinde geçen hikayelere, sözlere, videolara ve çok daha fazlasına ulaşabilirsiniz.

Yasal Bir Firmayı Nasıl Ayıt Edebilirsiniz?

Dünya Doğrudan Satış Derneği Federasyonu’na üye, Filipinler Doğrudan Satış Derneği eski başkanlarından Josiah Go, yasal olmayan firmalar ile ilgili kriterleri belirlemiş ve tüm dünyada kullanılmasını sağlamıştır. Josiah Go aynı zamanda köşe yazarı ve saygın bir iş adamıdır. Peki bu kriterler nelerdir?

Network marketing firmasının saadet zinciri olmadığını nasıl anlarız?

[read more]

Firma bir ürüne sahip mi? – Network marketingde amaç, bir ürün dağıtım ağı organizasyonu kurmaktır. Bu nedenle satın aldığınız veya satışını yapacağınız ürünün gerçek bir değeri olmalıdır.

Komisyonlar nasıl ödeniyor? – Sadece yeni kayıt üzerinden mi yoksa ürünlerin satışından mı ödeniyor? İkisinin ayırt edilmesi çok önemlidir.

Firmanın amacı ne? – Firmanın amacı bir ürün satmak mı? Yoksa bir pozisyonu satmak mı?

Kayıt sayısı ve kazanç arasında bir ilişki var mı? – Network marketingde kazancınız, kayıt olan kişilerden değil, onların kayıt olurken aldığı ürünlerin komisyonundan  oluşur. Ya da tekrar satışlardan, müşterilerin aldığı ürünler üzerinden alınan komisyonlardan oluşur.

İşe alım durdurulsa bile hala para kazanabilir miyiz? – Katıldığınız firmanın sisteminde, işe alım durdurulsa bile ürünler kendisini satabilir mi? İnsanlar kullanmaya, onları almaya devam ediyorlarsa bu firma değerlendirilebilir.

Makul bir ürün iade politikası var mı? – Kayıt olduktan veya ürünleri aldıktan sonra, ürünleri yasal çerçeve içerisinde geri verebilliyor musunuz? Bir firma ürünlerini destekliyorsa, bu ürünlerine güveniyor demektir.

Ürünler adil bir piyasa değerine sahip mi? – Ürünler, dışarıdaki muadillerine göre fahiş fiyatlarda mı? Elinizdeki ürünü, hemen satabilir misiniz? Bunlar ürünleri değerlendirmeniz için önemlidir.

Ürünü satın almak için zorlayıcı bir neden var mı? – Ürünler, siz işin içinde olsanız ve komisyon kazanmayacak olsanız bile kullanıp tavsiye edeceğiniz ürünler mi?

Yasal Bir Firmayı Nasıl Ayırt Edebiliriz? >>

[/read]


Saadet Zinciri Ve Ponzi Sistemler

Ponzi Sistemler;

 • Ponzi sistemleri diğer bir adı ile saadet zinciri dolandırıcılarının atasıdır.
 • Ponzi 1920 yılında Charles Ponzi tarafından ortaya çıkarıldı.
 • Ponzi, müşterilere ilk kırk beş günde %50, doksan günde ise %100 kazanç vaadetmişti.

[read more]

 • Charles Ponzi bu sistemi, İspanya pezosunun resmi ve serbest piyasalardaki fiyat farkını kullanarak; serbest piyasadan pezoyla ucuza uluslararası posta pulları aldığını ve sonrasında da bu pulları yüksek kur fiyatından satarak Amerikan dolarına çevirdiğini anlatmıştır. Böylece 200 dolar yatıran bir kişinin parası kırk beş gün sonra 100 dolar kar getirmiş olacaktı.
 • Ponzi zinciri devam etmek zorundaydı.
 • Devam edebilmesi için sisteme sürekli yeni kişilerin dahil olması gereklidir. Çünkü posta pullarından gelen kar ile değil, insanların yatırdıkları paralar ile ödeme yapılıyordu. Ve bu sistem 1920 yılı sonlarından 10 bin kişinin üzerinde bir yatırımcıya ulaşmış (7 ay gibi bir sürede) ve çökmüştür. Temel olarak Ponzi sistemi yatırımcılara yine onlardan alınan paralardan ve yeni giren yatırımcıların ödedikleri paralardan komisyon olarak ödemelerin yapıldığı bir dolandırıcılık düzenidir.

Saadet Zinciri Nasıl İşliyor;

 • Dolandırıcı piramit sistemlerde ürün satışı ya da pazarlaması yoktur.
 • Kişiler yüksek meblağlar ödeyerek sisteme dahil olurlar ve her yeni üye için komisyon alırlar.
 • Bazı firmalar bir ürün ortaya koyarlar fakat bu ürünler genelde faydası olmayan ve uçuk fiyatlara satılan ürünlerdir. Yasal olarak kullanılan doğrudan satış sistemlerinde her şey orantılıdır.
 • Piramit sistemlerde her zaman ilk dahil olanlar sonradan dahil olan ve olacaklardan daha fazla kazanırlar, yani verilen emek değil de sisteme önce dahil olmak kazanç getirir.
 • Ponzi sistemi dolandırıcılığında üstteki kullanıcılar her zaman çok kazanırken aşağıya indikçe ya az kazanılır ya da hiç kazanılmaz. Bu piramit sistemler birçok ülkede yasal değildir.
 • Saadet zinciri, klasik çok katlı pazarlama (multi level marketing) sisteminin ülkemize uyarlanmış modeli olarak lanse edildi.
 • Bu sistemde de katılımcılar mutlaka bir katılım ücreti ödemek zorundaydı. Fakat saadet zinciri, piramit sistemde olduğu gibi herhangi bir ürün veya hizmet sunmuyordu. İnsanlara para getirerek para kazandırıyordu.
 • Yani ortadaki tek değerli şey paraydı, başka hiçbir şeyin önemi yoktu saadet zincirinde. Sizden, ürün satmanız değil de para getirecek kişi bulmanız isteniyordu. Bu da sistemi her an çökmeye hazır kılıyordu.

Saadet Zinciri Ve Ponzi Sistemler İle İlgili Ayrıntılı Yazımız İçin >>

YouTube Kanalımız Network Okulu Tv’de Daha Fazla İçeriğe Ulaşabilirsiniz >>

[/read]


Neden SİLVA NETWORK;

2007 yılında %100 yeri sermaye ile kurulmuş, yerli network marketing firması olan SİLVA NETWORK’e katılmak için nedenleriniz;

 • WFDSA kriterlerinde bulunan yasal network marketing firmaları hakkındaki 8 Maddeye de uyan bir firma olması – yukarıda bahsedilen maddeler ile çok rahatlıkla karşılaştırabilirsiniz.

[read more]

 • Düşük risk ve cüzi miktarda sermaye ile işinizi başlatma imkanı – Kendi dağıtım ağınızı çok cüzi miktarla başlatabilirsiniz.
 • Özellikle ev hanımları için mükemmel bir fırsat sunması – Gönül rahatlığı ile kullanılabilecek ürünlerin, aynı zamanda rahatlıkla tavsiye edilerek ek gelir imkanı yaratması
 • Çok yükselen trendlerde ürünlerinin olması (Mikrofiber ürünler, muadillerine göre katbekat daha kullanışlıdır.)
 • İnsanların mecbur oldukları ürünleri satıyor, tekrar ürün satışının çok güzel olması (Ev yaşam ürünleri, kişisel bakım ürünleri, mikrofiber temizlik ürünleri şuan en ihtiyaç duyulan ürünler arasındadır)
 • %100 Türk sermayesi ile kurulmuş yerli network marketing firması – Özellikle kriz dönemlerinde firma satışlarından, ödemiş olduğu vergilerle ülkenin milli gelirine katkıda bulunur. En fazla gerek duyulan zamanda sıcak para yurt içinde kalır.
 • Silva’da tamamen insan sağlığı dostu ürünleri var – İnsan sağlığına dost ürünler, firmaların üzerinde çalıştıkları ancak günümüz şartlarında zor bulunan ürünlerdir.
 • Ürünlerini kendi üretiyor, bu nedenle hem güvenilir hem de maliyetleri çok düşük – Yurt dışından gelen ürünler hakkında şüpheleriniz olabilir belki. Ancak burada firmanın üretimini kendisi yapması hem güvenilir hem de maliyetinin düşük olmasını sağlar.
 • Kendi satış ağınızı kurduğunuz zaman, tekrar ürün satışı çok fazla – Tekrar ürün satışı size, pasif gelir imkanı sunan en güzel yöntemlerden biridir.
 • Samimi bir yönetim – 7 gün 24 saat ulaşabileceğiniz liderler ve şirket yönetimi. Bu durum, firmanın bağımsız temsilcilerine olan sadakatının göstergesidir.
 • Vizyon sahibi bir yönetime sahip olması – İlk başladığında 25 kişilik bir toplantıdan, günümüzde, Türkiye’nin her bir yanında binlerce evde, insanların hayatında dokunan bir noktaya gelmesi.

Silva Network Hakkında Ayrıntılı Bilgi İçin >>

[/read]


Sözler

Bilgili olan güçlü olur. – Firdevsi

Bir şeyi gerçekten bilmek, onu anlatmakla olur – Socrates

[read more]

Bilgi inancı kuvvetlendirir.

Faydalanılmayan bilgi, harcanmayan ve hiç kimseye hayrı dokunmayan define gibidir. – Hz. Muhammed (sav.)

Gerçek bilgi; yaparak, denenerek öğrenilen bilgidir. – Descartes

Bu dünyada ilerleyen kişiler, istedikleri şartları arayan, bulamazlarsa da kolları sıvayıp kendi şartlarını oluşturanlardır. – George Bernand Shaw

Başarının sırrı, tırnaklarınızla kazımaya başlayıp kazımaya devam etmektir. – Dennis Green

Tarlayı zihninizde, düşünerek süremezsiniz. – Anonim

Uygulamaya geçirilen az bir bilgi, kullanılmayan çok bilgiden daha önemlidir. – Kahlil Gibran

 

Bazı şeyleri, ancak onu yaparak öğrenebiliriz. – Aristotales

 

Girişimcilik Üzerine Söylenmiş 19 Muhteşem Söz >>

[/read]