Silva Network Online Eğitim Rehberi

Silva Network network marketing eğitimleri sayfamıza hoş geldiniz. Networkokulu.net olarak güzel bir eğitim geçirmenizi dileriz. Bu içeriğimizde, 14 Mayıs Perşembe, Silva Network eğitimi içerisinde geçen hikayelere, sözlere, videolara ve çok daha fazlasına ulaşabilirsiniz.


Network Marketingde Doğru Başlangıç

En çabuk atlanan, görmezden gelinen nokta; doğru başlangıç noktasıdır. Başarıya giden yolu gömlek düğmelerini iliklemek gibi düşünürseniz, ilk düğme doğru başlangıç kısmıdır. İlk düğme doğru iliklenmezse, diğer düğmeler de yanlış olacaktır.

Önce doğru beklentiler kurmalıyız. Doğrudan satış sektörüne girerken nelerle karşılaşabileceğini bir insan anlamalı. Bu durum o kişinin daha zor negatif olmasını sağlar. Tutumu güçlü olur. İnsanlar negatif verdiklerinde, hemen moralleri düşmez. Sürekli sızlanmazlar. Bu nedenle başlangıçta şunları mutlaka söylemelisiniz;

[read more]

 • Doğrudan satışta insanların işi bırakmalarına hazır olun. Sponsor olduğunuz çoğu kişi, yardım etmek için ne yaptığınızdan bağımsız olarak, işlerini kurmak için kesinlikle hiçbir şey yapmayacak, hazırlık olun.
 • Network marketingde başarılı olmak için için satış, pazarlama, insan becerileri, liderlik ve iletişim gibi benzersiz bir dizi beceri geliştirmeniz gerekir. Bu becerileri geliştirmek normalde birkaç yıl alacaktır, sabırlı olmalısınız. Başarılı olmuş çoğu insanın sektöre ilk girdiğinde bu becerilere sahip olmadıklarını bilmekte fayda var.
 • Bir şeyde başarısızlık ile bir şeyi bırakma arasında büyük bir fark vardır. İnsanların söylediğinin aksine, çoğu insan doğrudan satışta başarısız olmaz. Bunun yerine çoğu insan bırakır. Aradaki farkı unutmayın.
 • Ağ pazarlaması, herkes için eşit bir başarı oranı sunmasa da herkese eşit bir fırsat sunuyor. Herkes dipte başlar ve tepeye doğru ilerlemek zorundadır. Her şey performansınıza dayanıyor.
 • İşinizi kurmanın sırrı, hızlı ya da kolay yolu yoktur. Sihirli kelime yok. Hızlı bir şekilde başarı elde etmenize yardımcı olacak hiçbir buton veya sihirli toz yoktur. Kollarını sıvamalı, çalışmaya başlamalı ve 2 ila 4 sene ısrarlı ve tutarlı olmalısın. 

Devamına linkten ulaşabilirsiniz >>

Peki iş ortağınız olacak kişiyi bu işe doğru bir şekilde nasıl başlatırsınız?

Çünkü anlaşma başta yapılır. İnsanların beklentisini başta ayarlamanız gerekmektedir. Ödüllerin yanında, karşılaşacakları zorlukları, negatifleri anlatmalıyız.

Başlamadan önce bazı şartlarım var; 

 • En az 2 sene bu işe devam etmelisiniz – Ne olursa olsun, 2 sene boyunca devam edeceğiz, tamam mı? Ölüm kalım olmadıkça, bu işe düzenli devam etmeliyiz.
  – Çünkü klasik bir iş kuruyor olsak bile 3 seneden az zamanda bir değerlendirme yapamayız.
  – Üniversiteyi 4 senede bitiriyoruz.
  – Bebek bile 9 ay sonunda dünyaya geliyor.
 • 2 sene boyunca ürünleri düzenli kullanacağız – Kullanmadığın ürünü tavsiye etmek etik değil. Kullanacak mıyız, tamam mı?
  – Çünkü insanlar sizin, şirketinize, ürünlerinize, kısaca işe olan inancınızı görmek isterler. – Kullanmadığınız bir ürün için ne kadar inançlı olabilirsiniz?
 • 2 Sene boyunca bu işin gerektirdiklerini yapacağız – İşimizi ilerletmek için, toplantılarımız olacak. Kendimizi geliştirmek için eğitimlerimiz olacak. Büyük resmi görebilmek için kamplarımız olacak. Bunlara katılacağız, tamam mı?
  – Bir okul okuyorsanız, sınavlara girmemezlik edemezsiniz.
  – Kendi işinizi kurmuş olsanız, ben ürünlerimi tanımak istemiyorum diyemezsiniz.
  – Araştırmanız gerekir.
  – Satış becerilerinizi artırmanız gerekir.
  – Film, eğlence, gezi işlerinizi işinize göre ayarlamalısınız.
 • İşe girişini, sizin yardımınızla, kendisi yapmalı. Çünkü başlangıçtan itibaren sorumluluk dağıtmanız gerekiyor. İşin dinamiklerini göstermeniz gerekiyor. Her zaman yanında siz olmayacaksınız.

[/read]


Örnekler

İnsanlar 2 senede, herhangi bir işte, bir yerlere geleceklerini düşünüyorlar. Ancak;

 • Kurulan işlerin %80’ninin 3 senede batacak olması gerçeğini görmüyorlar.
 • Tam 17 sene okuduktan sonra ( ilkokul,ortaokul,lise,üniversite) asgari ücretle iş aramaya başlıyorlar.
 • Doktor olmak için 6-7 sene okuyorlar. / 7-8 bin TL maaş için
 • Mühendislik okuyorlar 4-5 sene.  / Asgari ücretin biraz üzerinde maaş için.
 • Hakim savcı olmak için 4-5 sene okuyorlar / 6-7 bin TL civarı maaş için

[read more]

Ancak network marketingde 2-3 sene sabredemiyorlar. Yaptıkları işi anlamaya çalışmıyorlar. Kendilerini geliştirmek için 2 kitap okumuyorlar. İnsanlarla görüşmüyorlar. Peki neden? Çünkü verdikleri paranın çok düşük olması. Bu nedenle bu işe bu gözle bakmıyorlar. Ciddi değiller. Halbuki network marketing dışında hiçbir işte 2 senede bir yere gelemezsin.

Thomas Edison; Dünyanın gidişatını değiştiren mucit. Elektriği daha da geliştirdi ve ampulü icat etti. Şuan rahatça geceleri dolaşıp, çalışıp yaşayabiliyoruz. Ancak ardındaki emek için yıllarını vermiş, 1000’den fazla başarısız dene yapmıştır.

Steve Jobs; Apple markalı, Iphone’ları hepimiz kullanıyoruz. Ancak nasıl yapıldı? Nasıl şuan dünyanın en değerli markası haline geldiler? Steve Jobs’un ilk yatırımını almak için 250’den fazla yatırımcıdan “hayır” duyduğunu unutmayın. Yıllarca üzerinde çalışmıştır. Hatta ölünceye kadar da işinin başında olmuştur.

Jack Ma; KFC Çin’de açtığı bayisinde eleman için başvuruda bulunmuştur. 24 kişi başvuru yapmış, 23’ü alınmış, Jack Ma reddedilmiştir. Harvard’tan 10 defa red yemiştir. Şuan Çin’in en zengini ve dünyanın da en zengin insanları arasındadır. Alibaba’nın kurucusu ve CEO’sudur.

Harland Sanders; KFC markasının o meşhur tavuklarını bilmeyen yoktur. Ancak hikayesini bilen çok az insan vardır. Harland Sanders, intiharın eşiğinden dönmüştür. Hazırlamış olduğ soslu tavukları satmak için neredeyse Amerika’daki tüm eyaletleri gezmiştir. 1000’den fazla restaurant tarafından geri çevrilmiştir. Ancak en sonunda bir yer kabul etmiştir. Ve şuandaki marka ortaya çıkmıştır.

[/read]


Sözler

“Hayal kırıklığına uğramanın tek yolu, başkalarından beklenti içerisine girmektir. En kötüsünü bekle ve en iyisini um ve işinde asla hayal kırıklığına uğramayacaksın.”

 

Bedel ödemeyen insan iş yapmaz.