Network Marketingde Kesinlikle Bilmeniz Gereken 30 Şey

Bugün, pazarlama ağı hakkında bilmeniz gereken 30 şeyi paylaşmak istiyoruz.

Bugün, network marketing hakkında bilmeniz gereken 30 şeyi paylaşmak istiyoruz. Bunlar aynı zamanda doğrudan satış hakkında da bilmeniz gereken püf noktalardır. Bunları doğrulayan bir kaynağa sizi işaret edemeyiz, ancak sektördeki başarılı insanların tecrübelerinden sabit olanları sizinle paylaşıyoruz.

Bunlar, her networkerin sektöre başlamadan önce bilmesi gereken önemli noktalar olduğunu düşünüyoruz. Belirli bir sırayla listelenmemiş olup, genel olarak dikkat etmemiz gereken noktalardır.

Network Marketingde Bilmeniz Gereken 30 Şey

Network marketing sektörü de kendi içerisinde bazı kuralları barındırmaktadır. Bu konulara hakim olmadığımız sürece işimize de tam olarak yapmış olmuyoruz. İnsanları yanlış yönlendirebiliyoruz. İnsanları yanlış yönlendirmemiz de onların para kazanamamasına işi bırakmasına ve etrafa negatif vermelerine neden oluyor.

Buradan da anlaşılacağı üzere, insanları doğru bakış açısı ile işe almadığımız için bu ticarete karşı insanlar negatif oluyor. Aslında dışarıdaki nefreti de yine ticaret içerisindeki insanlar neden olmaktadır. Tabiki bilerek yapılan bir şey değil bu. Kimse bile bile bir yanlışı yapmaz. Burada bahsedeceklerimiz, network marketingde çoğu yerde anlatılmayan ve sizin bilmeniz gereken 30 noktadır.

Türkiye’de Faaliyet Gösteren Network Marketing Firmaları Nelerdir? >>

Network marketinge başlayan her networkerin, her distribütörün işin başında bilmesi gereken 30 şeyi sizler için derledik;

Burada bahsedeceklerimiz, network marketingde çoğu yerde anlatılmayan ve sizin bilmeniz gereken 30 noktadır.

30 – Doğrudan satışta geliriniz, yüzlerce kişiye şahsen sponsor olmuş olsanız bile, ekibinizdeki 1-2 kişinin çabalarından gelecek.

29 – Network marketingde en çok kazanan insanlar, kişisel olarak 100-200 kişi arasında kişiye sponsor oldu. Bazıları 50 kişi, bazıları 500-1000 kişi arasında kişiye sponsor oldular.

28 – En başarılı ağ pazarlamacıları aynı şirkette en az beş yıl geçirmişlerdir. Genellikle bu oran on ile yirmi yıl arasında olmaktadır.

MLM Çalışma Takvimi Nedir? Nasıl Oluşturulur >>

27 – Doğrudan satışta insanların işi bırakmalarına hazır olun. Sponsor olduğunuz çoğu kişi, yardım etmek için ne yaptığınızdan bağımsız olarak, işlerini kurmak için kesinlikle hiçbir şey yapmayacak, hazırlık olun.

26 – Network marketingde başarılı olmak için için satış, pazarlama, insan becerileri, liderlik ve iletişim gibi benzersiz bir dizi beceri geliştirmeniz gerekir. Bu becerileri geliştirmek normalde birkaç yıl alacaktır, sabırlı olmalısınız. Başarılı olmuş çoğu insanın sektöre ilk girdiğinde bu becerilere sahip olmadıklarını bilmekte fayda var.

Bir şeyde başarısızlık ile bir şeyi bırakma arasında büyük bir fark vardır.

25 – Bir şeyde başarısızlık ile bir şeyi bırakma arasında büyük bir fark vardır. İnsanların söylediğinin aksine, çoğu insan doğrudan satışta başarısız olmaz. Bunun yerine çoğu insan bırakır. Aradaki farkı unutmayın.

24 – Perakende müşterilerden oluşan bir ekip oluşturarak ayda 500 TL kazanmak, distribütör yetiştirmekten daha kolay ve daha hızlıdır. Ancak uzun vadeli bir ticari bakış açısı oluşturmak istiyorsanız kesinlikle liderlik yeteneklerinizi kullanmanız gerekecek.

23 – Ağ pazarlaması, herkes için eşit bir başarı oranı sunmasa da herkese eşit bir fırsat sunuyor. Herkes dipte başlar ve tepeye doğru ilerlemek zorundadır. Her şey performansınıza dayanıyor.

Kendi İşinizle Mücadele Etmeyi Bırakın >>

22 – Sırf network marketingde çoğu insanın başarısız olması, bu sektörü kötü bir sektör yapmaz. Evliliklerin çoğu başarısız oluyor, ama insanlar hala evleniyor. Çoğu emlakçı başarısız olur, ancak insanlar hala emlakçı dükkanı açarlar. Çoğu sigorta acentesi başarısız olur, ancak insanlar hala sigorta acentesi işi kurar. Geleneksel işletmelerin çoğu başarısız olur, ancak insanlar hala yeni işlere başlar. Çoğu kilo verme programı başarısız oluyor, ancak insanlar kilo vermeye çalışıyor. Unutmamak gerekir ki çoğu insan başladığı birçok şeyi bıraktı.

21 – Çoğu insanın size düşündürdüğünün aksine, doğrudan satış endüstrisindeki en iyi kazanç sağlayanların çok büyük bir kısmı hala işlerini % 100 çevrimdışı yapıyor.

Doğrudan satış yanlış ve yavaş yapıldığında en zor iştir

20 – Doğrudan satış yanlış ve yavaş yapıldığında en zor iştir. Doğru ve hızlı bir şekilde yaparsanız çok daha kolay ve daha eğlenceli olduğunu görecesiniz.

19 – Tipik olarak, ekibinizdeki kişilerin yüzde 50-60’ı bırakacak, yüzde 30-40’ı sadık ürün kullanıcıları olacak,% 10’u işi kurmak için bir şeyler yapacak ve 1-2 kişi (% 10’dan az) senin rock yıldızların olacak ve sonuçlarının % 98’ini üretecekler.

Network Marketingde Aile, Arkadaş ve Network >>

18 – Eğer bir pazarlama ağı işine sahipseniz, vergi tasarruflarının da önemli olduğunu biliyorsunuzdur. İşinize gerçek bir işletme gibi davranın, iyi kayıtlar tutun ve yapabileceğiniz her yasal vergi indirimini alın.

17 – Birçok insan tipi ile karşılaşacaksınız. İnsanlar seni kesinlikle kandıracak. Büyük organizasyon inşa edeceğini düşündüğünüz insanlar genellikle istifa edecek ve bırakacağınızı düşündüğünüz insanlar büyük organizasyonlar inşa edecek. Ayrıca, işe ihtiyacı olan insanlar nadiren katılırlar veya bir şey yaparlar. Günün sonunda, birinin içine bakmanın ve hayatlarını daha iyi hale getirmek için arzularının düzeyini görmenin bir yolu yoktur.

16 – İşimizde para üreten faaliyetler planlar, davet, tanıtım, takip, ekibinizi eğitmek ve müşteri edinmektir. Başka hiçbir faaliyet gelirinizi artırmanıza yardımcı olmaz. Perakende satış ve işe alım konusunda çalışma saatlerinin % 90’nını veya daha fazlasını harcayacaksın.

İşimizde para üreten faaliyetler planlar, davet, tanıtım, takip, ekibinizi eğitmek ve müşteri edinmektir.

15 – İşinizi kurmanın sırrı, hızlı ya da kolay yolu yoktur. Sihirli kelime yok. Hızlı bir şekilde başarı elde etmenize yardımcı olacak hiçbir buton veya sihirli toz yoktur. Kollarını sıvamalı, çalışmaya başlamalı ve uzun yıllar ısrarlı ve tutarlı olmalısın.

Network Marketingde En İyi Müşteri Kimdir? >>

14 – Doğrudan satışta büyük bir distribütör ekibi kurmak, hayatında yaptığın en zor şeylerden biri olacak.

13 – Bu endüstriyi harika yapan şey, kaldıraç oluşturmanız (çalışanlar veya para olmadan), artık gelir yaratabilir ve çoğu durumda 300 dolardan daha düşük bir fiyata başlayabilirsiniz. Bunu yapmanıza izin veren başka bir ticari model yoktur.

12 – Başarı denkleminin en önemli kısmı sensin. Katıldığınız şirket veya seçtiğiniz sponsor sizi başarılı kılmaz. Günün sonunda, başarınız (veya başarısızlığınız) tamamen size bağlıdır.

11 – Sektörümüzde birçok büyük şirket var. Kesinlikle kurulmuş, kanıtlanmış bir sicile sahip ve tutkulu olabileceğiniz bir ürün grubuna sahip bir şirketi seçmelisiniz. Uzun vadeli olarak konumlandırılmış bir şirkette olduğunuzdan emin olun.

Sektörümüzde birçok büyük şirket var.

10 – Network marketingde uğraşacağınız en büyük mücadele zaman yönetimi olacaktır. Özellikle yarı zamanlıysanız ve günlük iş ve aile sorumluluklarınız varsa, zamanınızı akıllıca nasıl yöneteceğinizi kesinlikle öğrenmelisiniz.

9 – İşinizi kurmanın tek bir yolu yoktur. Başarılı olmak için üst sisteminizin sistemini kullanmanız gerekmez. Aynı zamanda kullanabilirsiniz de. Günün sonunda, kendi yetenek ve becerilerinizden yararlanmanız ve SİZİN için çalışan bir oyun planı geliştirmelisiniz. Her takım üyesinin aynı şeyi yapmasına yardımcı olabilirsiniz.

Network Marketingde Nasıl Akıllı Çalışılır? >>

8 – Bir şirkette iyi sonuçlar elde edemiyorsanız, yeni bir şirkete geçme ve daha iyi sonuçlar elde etme ihtimaliniz oldukça zayıf. Doğru becerileri ve doğru zihniyeti geliştirinceye kadar, katıldığınız her şirkette mücadele edeceksiniz.

7 – Gerçek dünyada satmakta iyi olman, networkte de başarılı olacağın anlamına gelmiyor. Bu endüstri geleneksel satışlar gibi değildir. Bu endüstri tamamen toplu satış veya toplu alım ile değil, sponsorluk ve eğitim ile ilgilidir.

6 – Bir şirkette büyük bir ekip kurmak zor. Aynı anda iki şirkette devasa bir ekip oluşturmak daha zordur. Sonuç olarak, uzun bir süre boyunca yalnızca bir şirkete odaklanmanız gerekir.

Bu ticarette, ne kadar çok kişiyi firmanıza, ürününüze, kazanç planınıza maruz bırakırsanız, o kadar iyi olursunuz.

5 – En iyi kazananlar ve başarısız olan insanlar arasındaki fark, günlük, haftalık veya aylık olarak yaptıkları aktivite sayısından başka bir şey değildir. Bu işte başarının anahtarı, kendini işe, ticarete yani networke maruz bırakmaktır. Bu ticarette, ne kadar çok kişiyi firmanıza, ürününüze, kazanç planınıza maruz bırakırsanız, o kadar iyi olursunuz.

Her Networkerin Yapması Gereken 5 Kritik Şey >>

4 – Başarılı distribütörlerin çoğu başarılı olmak için en az beş yıllarını bu ticarete verdiler. Bu, birileri için hızlıca zengin olunacak bir iş modeli ya da “yemek bileti” anlamına gelmiyor. Başarılı olmak için zaman ve zor çalışmalar gerekiyor, hazırlıklı olun.

3 – Gerçekten de, sadece bir üretken ekip üyesinden küçük bir servet kazanabilirsiniz. Sektörümüzde, yalnızca bir kişinin ekibindeki çabalarından aylık 10 ila 30 dolar (veya daha fazla) kazanan birçok insan var.

2 – Birçok Doğrudan Satış şirketi, tıpkı geleneksel işletmeler gibi başarısız konumdadır. Durum tespiti yapmalı ve daha önce kurulmuş ve kanıtlanmış bir şirket seçmelisiniz.

1 – Konuştuğunuz kişilerin çoğu, ekibinize katılmadan veya bir ürün satın almadan önce en az 5 – 10 kez onları takip etmenizi ister. Çok az insan planı ilk defada görünce hemen üye olacak.

Son düşünceler

Network marketing hakkında bilmeniz gereken 30 şeyi sizlerle paylaştık. Umarız bu makale gözlerinizi açar ve endüstrimiz hakkında düşüncelerinizi değiştirmenize yardımcı olur.

Sizce insanların network marketinge girerken nelere dikkat etmeleri gerekir? Sizlerin tecrübeleri nelerdir? Tecrübeleriniz ile network marketing hakkında araştırma yapan insanlara ışık tutabilirsiniz. Düşüncelerinizi paylaşmak için aşağıya bir yorum yapmaktan çekinmeyin. Bol kazançlar…

Network Marketing Yaparken Bilmeniz Gereken 10 Şey >>