“Akşam Denetimi” Olarak Adlandırılan Bu Basit Meditasyon Yöntemini Deneyin

Meditation Header1 e1420931291138

Başarılı insanlar hayat onlara ne getirirse getirsin her zaman olumlu bakış açılarını korurlar.

Başarılı insanlar seçtikleri hedeflerin peşini asla bırakmazlar ve onları aktif olarak kovalarlar.

Odaklanılan herhangi bir yönetimin önemli bir yanı günün sonunda zamanı bir kenara bırakmaktır. Bu; tam da uyumadan önce başarınız üzerine yoğunlaşmakla, güncel hedeflerinizi gözden geçirmekle, gelecekteki ideal ve amaçladığınız başarınıza odaklanmakla ve ertesi gün başarmak istediğiniz şeyler için net planlar yapmakla olur.

 

Neden Gece Meditasyonu?

Gece meditasyonu yapmanızın en önemli sebebi uyumadan 45 dakika önce ne yazarsanız, okursanız, görürseniz, dinlerseniz, konuşursanız ve tecrübe ederseniz uykunuza ve ertesi gününüze büyük ölçüde etki etmesidir.

Yakın zamanda yapılan araştırmalara göre beyniniz, gece boyunca, gece geç saatlerde maruz kalınan girdileri gündüz tecrübe ettiğiniz şeylerden altı kat daha fazla bilinç altınızda oynatır.

Uyku Meditasyonu

Uykuya daldığınız zaman, bilinç altınızda alfa beyin dalgaları evresine girersiniz. Bu evre kolay etkilenen bir evredir. Eğer uykuya dalmadan önce haberleri izlerseniz, bilinç altınıza işleyeceğiniz şeyler şu şekildedir; savaş, suç, trafik kazaları, tecavüz, soygun, cinayet, çete kavgaları, silahlı saldırılar, kaçırmalar, doğal afetler ve kurumsal skandallar…

Tüm bu yukarıda sayılanların yerine aydınlatıcı bir otobiyografi ya da bir kişisel gelişim kitabı okuduğunuzda ne kadar daha iyi olabileceğini bir düşünün.

Yatmadan önce zamanınızı meditasyona, kişiliğinizi geliştirici bir dinleti programına ya da ertesi gününüzü planlamaya ayırmanın ne kadar daha iyi olabileceğini hayal edin.