Aloe Vera Kremi Ne işe Yarar? Eczanede Satılır Mı?

aloe vera kremi ne ise yarar

Aloe vera kremi cildi rahatlatan ve iyileştiren bir jel kremdir. A, C ve E vitamini içermesi bakımından cilt bakımı için çok faydalıdır. Ayrıyeten B12 vitamini içermesi de cildinizi besleyerek daha canlı ve sağlıklı bir görünüme kavuşmasını sağlamaktadır.

Egzama, sedef ve cilt yanıklarını, tahrişlerini iyileştiren bir kremdir. Eczanede jel krem şeklinde bulabileceğiniz gibi kapsül veya sıvı formlarda da satılabilmektedir.

Contents

Alo VERA Kremi Eczanede Satılır Mı?

Aloe vera kremi eczanelerde satılmaktadır. Ayrıca bitki kapsül ve sıvı formlarda da eczanelerde satılan bu ürünün cildi rahatlatan bir yönü vardır.

Cildi iyileştiren ve cildi rahatlatan bir ürün olarak içerdiği zengin vitamin ve minerallerle bakım için kullanılabilmektedir. Güneş yanığı veya cilt tahrişleri varsa muhakkak tavsiye edilmektedir. Epilasyon yaptıktan sonra bacaklarınızı rahatlatmak için de kullanabilmeniz mümkündür.

Aloe Vera Kremi Ne İçin?

Aloe vera kremi cildi rahatlatan ve iyileştiren faydalı bir kremdir. Bireyler, cilt sorunları için veya ciltlerini rahatlatmak için bu kremi tercih edebilmektedir.

Kadınlar vücut epilasyonu yaptıktan sonra bu kremi kullanabilmektedir. Bacak epilasyonundan sonra kızarmış bacaklar aloe vera jeli ile direkt olarak rahatlayabilmektedir. İçerdiği A, E ve C vitaminleri besleyicidir ayrıyeten B12 vitamini içermesi bakımından da vücudun sağlığı için faydalıdır.

Aloe Vera Cilde Faydaları Nelerdir?

Aloe vera cilt bakımı ve vücut sağlığı için besleyici bir kremdir. İçerdiği A, E, C ve B12 vitaminlerinden dolayı cilt bakımı ve vücut sağlığında iyileştirici bir etkisi vardır.

Eczanelerde kapsül veya sıvı formlarda da bu ürünü bulabilmeniz mümkündür. Cildinizde güneş yanıkları olduysa veya epilasyon sonrası kızarıklık oluştuysa bu kremi tercih etmeniz olasıdır. Detaylandırmak gerekirse şunlar söylenebilmektedir;

 • Yanıklara, Kesiklere Ve Kızarıklıklara İyi Gelir.
 • Aloe Vera Cilde Faydaları İçerisinde Sivilce Ve Akneleri Kurutması Önemlidir.
 • Yaşlanmaya Karşı Gençleştirir.
 • Sinek Veya Böcek Isırmalarında Tedavi Edicidir.
 • Kepeklere Karşı Savaşçıdır Ve Saçı Yumuşatır.

Aloe vera faydaları bireylerin cilt bakımına katkı sağlaması bakımından önemlidir. Cildi iyileştiren ve besleyen bir yönü vardır.

aloe vera kremi

Aloe Vera Hangi Cilt Tipine Uygun?

Tüm cilt tipleri için uygundur ve herkes bu ürünü kullanabilmektedir. Yağlı veya kuru cilt tipleri bu ürünü alıp kullanabilmektedir.

Cildiniz kuruysa cildinizi besleyen bir etki yapacağı için gönül rahatlığı ile bu ürünü tercih etmeniz mümkündür. Aynı şekilde yağlı bir cildiniz varsa da cildin nemini dengeleyecek bir formda olan bu kremi tercih etmeniz olasıdır.

Aloe Vera Hangi Kan Grubu Kullanamaz?

Aloe verayı her kan grubu kullanabilse de 0 kan grubunun kullanamayacağına dair bazı yorumlar mevcuttur. Ancak 0 kan grubu olup da bu ürünü kullanan bireyler herhangi bir sorun yaşamadıklarını söylemektedir.

Bu bitki, cildi besleyen ve cildi iyileştiren bir etkiye sahiptir. İçerdiği A, E ve C vitaminleri dolayısıyla vücut sağlığı için de çok etkin bir fayda sağlamaktadır.

Aloe Vera Her Gün Sürülür Mü?

Günde iki kez sabah akşam cilde ince tabaka olarak uygulanması mümkündür. Bu nedenle, her gün cildinize iki kez uygulamanız hiçbir sakınca yaratmamaktadır.

İsteğe bağlı olarak yüz temizleyici ve nemlendirici olarak da kullanılabildiği için cildinizi sabah ve akşam ince tabaka sürerek yıkamanız gayet uygundur. Soğuk suyla yüzünüzü yıkayıp sonra durulamanız ile bakımınızı doğru yapmanızı sağlamaktadır.

İlginizi Çekebilir: Egzamaya İyi Gelen Bitkiler Nelerdir?

Aloe Vera Cilt Lekeleri İçin Nasıl Kullanılır?

Yüzdeki sivilce ve lekeleri için kullanılabilmektedir. Cilt sorunlarını ve kızarıklıklarını geçirmede etkildir. Günde iki kere bu ürünü kullanmanız cilt sağlığınız için uygundur.

Bol bol su ile yüzü yıkadıktan sonra ince tabaka aloe vera sürerseniz ve ardından durularsanız cildinizin ferahlaması olasıdır. Aloe veranın içerisinde birsürü faydalı vitamin ve mineral olduğu için cilt yanıkları veya tahrişlerine de iyi geldiği bilinmektedir.

Aloe Vera Jelinin Faydaları Nelerdir?

Cilde oldukça faydalı olan aloe vera tüm cilt sorunlarını gidermektedir. Aloe vera jelinin en büyük faydası, ciltteki akne veya kızarıklıkları iyileştirmesidir.

Yüzünüze uygulayacağınız zaman bol bol su ile önce yüzünüzü yıkamanız ardından da ince bir tabaka ile bu jeli uygulamanız gerekmektedir. Cildinizdeki jeli durulayarak kuruladığınızda cildinizde ferahlama hissetmeniz mümkündür. Detaylandırmak gerekirse şunlardan bahsedilebilmektedir;

 • Aloe Vera Jelinin Faydaları Cildi Ferahlatır.
 • Cilt Hastalıklarında Tedaviye Destek Mahiyetinde Kullanılabilir.
 • Kırışıklıkları Önler.
 • Yanıkları İyileştirir.
 • Saçları Besleyip Parlatır.
 • Kanser Yaralarını İyileştirmede Etkilidir.
 • Vitamin Ve Mineral İçermesinden Dolayı Cildi Olumlu Etkiler.

Aloe vera jelinin faydaları içerisinde en önemlisi cilt sorunlarına karşı birebir iyileştirici etki yapmasıdır. Güneş yanıklarınız veya ciltte akneniz varsa düzenli olarak bu bitkiyi cildinize uygulamanız tavsiye edilmektedir. Sabah ve akşam cildinize uygulayacağınız ince tabaka bir jel ile yüzünüzü ferahlatmanız mümkündür. Saç bakımı veya yüzde kırışıklık varsa da aynı şekilde çok faydalı bir bakım süreci sağlamaktadır. Cilt hastalıklarında doktorunuz tavsiye ettiyse de bu ürünü kullanmanız mümkündür.