Başarılı Olmak Hakkında Ne Biliyorsunuz?

Bir an için bekleyin ve başarıyı nasıl tanımlayacağınızı düşünün, açıklamanız paraya bağlıysa eğer başarı imajınız hakkında yanılıyor olabilirsiniz.

Bir an için bekleyin ve başarıyı nasıl tanımlayacağınızı düşünün, açıklamanız paraya bağlıysa eğer başarı imajınız hakkında yanılıyor olabilirsiniz.

Örneğin, varlığa sahip ancak başarılı hissetmeyen sayısız insan var. Bu insanların bir kısmı muazzam miktarda harcanabilir gelire sahiptir, ancak gün içinde o kadar çok saat çalışmaktadır ki çalışmalarının ötesinde hayat yoktur.

Bu insanları başarılı olarak görüyor musunuz?

Şöhretten başarısızlığa giden sonsuz ünlüler var (iflas, bağımlılık ve daha kötüsünü düşün).

Başarılılar mı? Muhtemelen değil.

“Gerçekte başarı, hayatta mutluluk ve tatmin olmakla ilgilidir.”

Ancak, birden fazla başarı tanımı var. Sadece paralarını harcamak için çok çalışan kişilerin yukarıdaki örneğine bakın. Hayatlarından memnunlarsa, başarılarını eleştirmemeliyiz.

Peki ya siz? Sizin için başarının neye benzediği konusunda net bir tanımınız var mı?

Bunu yapmazsanız, bir başkasının başarı fikrini sürekli takip ediyor olacaksınız ve kendinizi tamamen tatmin edilemeyen ve sefil bulabileceksiniz.

İyi haber şu ki, önümüzdeki birkaç dakika içinde, BAŞARINIZIN berrak bir resmini oluşturmak için ihtiyacınız olan araçları size vereceğiz.

Olumlu düşünme

“Doğru tutumla, her şey mümkün görünebilir.”

Örneğin, işinizden bıktıysanız ancak değiştirmek için hiçbir şey yapmazsanız, gelecek yıllar boyunca orada sıkışıp kalacaksınız. Ancak, işi daha büyük ve daha iyi bir şeye atlayan bir taş olarak görürseniz, o zaman işinizden daha çok zevk alacaksınız ve odağınız hedefleyeceğiniz olumlu bir şey de (örneğin, bir terfi ya da yeni bir iş) olacak..

Yukarıdaki örnekte az bilinen bir başarı faktörü var… acı!

Evet, ıstırap çekmek çoğu insanın kaçınmak için kendi yolundan gittiği olumsuz bir şey olabilir; ama başarılı insanlar acı çekmeyi büyük başarılar için sıçrama tahtası olarak kullanıyorlar. Düşünce yapısı gerçekten kaybedenleri kazananlardan ayırır.

Yapabileceğiniz diğer bir şey de, hedeflerinize yönelik ilerlemenizi izleyerek pozitifliğinizi ve güveninizi kademeli olarak yükseltmektir. Ve bir şeyi her başardığınızda – ancak küçük – kutladığınızdan emin olun!

Bu sizi başarıya doğru ilerletmenin harika bir yoludur.

Hayattaki amacınız nedir?

Bunlar, düşünmeye biraz zaman ayırmanızı önerdiğimiz sorular. Cevapları bulmanıza yardımcı olmak için aşağıdakileri göz önünde bulundurun:

“Sadece bir kariyer arıyorsanız, bulacağınız tek şey bir kariyer olacaktır. Ancak, bir amaç ararsanız, kariyerden çok daha fazlasını bulacaksınız – aramanızı bulacaksınız. Ve bunu bulduğunuzda ve onu takip etmeye başladığınızda kendinizi mutluluğun, memnuniyetin ve başarı bölgesinin tam ortasında olacaksınız.”

Bir araştırmada, hayatta bir amacı ve anlamı olan insanların aşağıdaki konularda gelişmiş olduklarına dair sonuçlar vardır:

  • Genel refah
  • Zihinsel ve fiziksel sağlık
  • Esneklik
  • Özsaygı

Ancak, amacınız olarak mutluluk ve başarı aramak konusunda yanılmayın. Bu şeyler amacınızı yerine getirmenin doğal bir sonucudur – ancak odak noktanız olmamalıdır.

Viktor Frankl bu konu hakkında şunları söyledi:

“Mutluluğu kovalayan, mutluluğu engeller.”

SİZİN amacınız ne olacak?

Tanımlamakta zorlanıyorsanız, yaşamınızda iyi olduğunuz şeyleri arayın, sizi büyüleyin ve dünyaya bir fayda sağlayın.

Daha İyi Olmak

İnançlarınız sizi engelliyor mu? Eğer evetse, işte aklınızdaki tuzaktan kurtulmak için ŞİMDİ YAPABİLECEĞİNİZ üç şey:

Güveninizi Arttırın:

Bunu, kendi yolunuza çıkan zorlukların üstesinden gelerek yapabilirsiniz. Örneğin, bir halkla konuşma korkusunuz varsa, şirketiniz için düzenli sunumlar yapmayı kabul ederek veya bir halkla konuşma kuruluşuna katılarak bu zorlukla yüzleşin. Halkla yeterince sık konuşun,göreceksiniz ki korkunuz bir şelalenin üzerinden geçen bir nehir gibi akacak.

Sağlıklı Alışkanlıklar Geliştirin:

Size gün içinde hizmet edecek olumlu alışkanlıklardan söz ediyorum. Yaşam boyu öğrenme, iyi beslenme ve erken uyanma gibi alışkanlıklar. Bu şeyler sizin için otomatik olduğunda, onlardan inanılmaz faydalar elde edersiniz. Mesela iyi yemek yiyin. Daha iyi hissedeceksin. Daha iyi görüneceksin. Ve hayatında bir şeyler yapmak için daha fazla enerjiniz olacak.

Hedef Ayarının Büyüsünü Çağırın:

Hedefler olmadan, denizdeki plastik bir şişe gibi yaşam boyunca sürükleneceksiniz. Ancak hedef belirlediğiniz zaman, bitiş çizgisine doğru koşan 100 metrelik bir sprinter gibi olacaksınız. Hedefler gerçekten güçlü araçlardır. Odağınızı ve enerjinizi yönlendirecekler ve yaşamdaki ilerlemenizi izlemenize izin verecekler. SMART hedef belirleme yöntemini öneririz.

►Network Marketing İle İlgili Tüm Konu,Soru ve Cevaplar YouTube Kanalımızda

Ve daima hatırlayın…

“Kendinizi başkalarıyla karşılaştırmayın; kendinizi sadece dün olduğunuz kişiyle karşılaştırın. Çünkü ilerlediğiniz her adım sizi daha iyi bir versiyonunuz haline getiriyor.”

Başarı Kendini Seviyor

Öncelikle, zihniyetinizi zorluklarla yüzleşerek ve onları aşarak dönüştürün. Amacınızı keşfetmek için zaman harcayın. Ve bir kere bulduktan sonra, takip etmeye başlayın.

Daha iyi bir versiyonun olması biraz zaman alacak, ama beklemeye değecek. Sadece yaşamınızdaki keşfedilmemiş potansiyele ulaşmakla kalmayacak, aynı zamanda kendinize olan saygı ve sevgiyi de geliştireceksiniz.

Bu yüzden, inançlarınızın sizi artık geride tutmasına izin vermeyin.