Düşünce gücü ile iletişim denilince akla ilk gelen kavram telepati olmaktadır. Ancak bilinçaltınız o kadar güçlüdür ki, olumlu veya olumsuz her türlü durumu kendinize çekebilirsiniz. Düşüncelerinizi kontrol etmeyi öğrenmelisiniz. Çünkü hayatınızı şekillendiren, sizin bakış açınızı oluşturan nokta burasıdır.

Düşünce Gücü İle İletişim – Telepati

İçinize doğan yorumlayamadığınız hisler, çok sevdiğiniz insanların başına gelen olayları önceden hissetmeniz, aklınıza gelen bir düşüncenin veya fikrin karşı tarafın söylemesi veya karşınızdakinden önce sizin söylemeniz, aklınıza gelen bir arkadaşınızın şak diye telefon etmesi veya mesaj atması sevdiğiniz insanlarla ilgili bir anda beliren hisler… gibi durumlarla birçok kez karşılaşmışsınızdır. İşte bu durumlar telepati yoluyla oluşuyor. Peki nedir telepati? Nasıl kullanılır?

Telepati, bilimsel olarak, beyinde meydana gelen her aktivite ile oluşan kimyasal reaksiyonlar çevreye çeşitli enerji dalgaları yayıyor. Her canlının bir frekansı vardır. Kişiler fiziksel olarak bir arada olmasa da beyin dalgaları yoluyla iletişim kurmaktadır. Kişiler arasındaki sevgi ve saygı ne kadar yüksekse telepatik iletişim kurma daha kolay olur.

Bazı insanların telepatik yeteneği gelişmiş olmakla beraber, bu yeteneği çalışarak da güçlendirebilecekleri uzmanlar tarafından belirtilmiştir. Uyurken veya uyanıkken, yemek yerken, oyun oynarken sürekli telepatik mesajlar veriyoruz. Gönderdiğimiz frekansların, insanlara verdiğimiz enerjilerin sınırı yok. Dünyanın en uç noktasındaki insana bile bir frekans yollayabilirsiniz. Bu da düşünce gücüdür.

Birinin Yalan Söyleyip Söylemediğini Nasıl Anlarsınız? >>

Olumlu veya Olumsuz Olması Önemli Değildir

Düşünce gücü her yere ulaşabilir.

Beynin yaydığı dalgaların bir sınırı yoktur. Düşünce gücü her yere ulaşabilir. Birini düşünürsünüz şak diye sizi arar. “ Aaa, ben de seni düşünüyordum.” dersiniz. Çünkü siz karşı tarafa frekans yolladınız. Yolladığınız frekans pozitif olacağı gibi negatif de olabilir. Yani burada düşüncenizin pozitif ve negatif olması da önemlidir.

Olmasını isteyerek, hayal ederek bu frekansı gönderebilirsiniz. Einstein’ın söylediği gibi, zekanın en büyük kullanımı hayal gücüdür. Çünkü bir şeyin olma ihtimalini çok yükseltirsiniz. Bir şeyden korkarak, endişe ederek, olmamasını isteyerek, aman karşılaşmayayım diyerek gönderdiğiniz frekansı olumsuz olarak yine çağırıyorsunuz. Bir şeyin olmamasını sürekli düşündüğünüzde bunların başınıza gelme, karşınıza çıkma olasılığı yüksektir. Yani düşünceniz pozitif de olsa negatif de olsa olayı çekiyorsunuz.

Sürekli kötü şeylere, başarısızlığa odaklanırsanız, başaramam, yapamam derseniz bilinçaltınıza negatif sinyaller göndermiş olursunuz ve bedeniniz de o işi yapmak istemeyecektir. Siz de düşündüğünüz şeye kavuşmuş olursunuz. Tam tersi durumda, siz olacağına tam inanırsanız bilinçaltınız bunun gerçekleşmesi için çalışacaktır. Örneğin; Parasal sıkıntılar yaşayan bir insanın, bilinçaltında paranın kolay kazanılmadığı düşüncesi hâkimdir.

Neleri istemediğinize değil, nelere sahip olmak istediğinize odaklanın. Unutmayın, yaptığınız seçimler hayatınızı şekillendirir. Shakespeare’in güzel bir sözü ile bitirmek istiyorum. “Hiçbir şey iyi veya kötü değildir. Bir şeyi iyi veya kötü yapan, düşüncedir.”

Rakiplerinizi Sevmek İçin 8 Neden >>

Düşüncelerimizi nasıl değiştirebiliriz? Düşünce değişimi nedir? Günlük hayatımızda karşımıza çıkan olaylara karşı tutumumuzdan veya geçmişten bu yana maruz kaldığımız düşüncelerden dolayı hayatımızı iyi veya kötü olarak şekillendiriyoruz. Hayatımızın direksiyonunda kendimizin oturduğunun ne kadar farkındayız acaba?

Kendi düşüncelerimizi sorguladığımız zaman aslında doğru olarak kabul ettiğimiz ama tamamen yanlış olan bir yığın fikir olduğunu göreceğiz. Düşüncelerimizi değiştirdiğimiz zaman, hayatımız da değişmeye başlayacak. Başarı için çabaladığımız şu zaman diliminde, olay sadece çalışmak değildir. Düşüncede kazanılmış olan bir zafer için, geriye sadece eyleme geçmek kalmış demektir.

Düşünce Değişimi Zamanı

Düşüncelerimizi değiştirmek, hayata bakış açımızı da değiştirecektir. Olaylara karşı tutumuz değişecek ve çevremize karşı kişisel farkındalığımızı da artırmış olacağız. Bu nedenle hayatımızı değiştirmek istiyorsak, önce düşüncelerimiz üzerinde hakimiyet kurmalıyız. Çünkü bilincimiz, uzmanların da deyimi ile kandırılabilir. Nasıl?

Korktuğunuz zamanları hatırlayın. O korkunuzun üzerinden bir süre geçtikten sonra, kaçının doğru çıktığını gördünüz? Biz söyleyelim. Uluslararası araştırma kuruluşları, bir yıl içerisinde aklımızdan geçen korkularımızın sadece %13’ünün gerçekleştiğini ortaya koymuş. Bu nedenle %87 ihtimalle gerçekleşmeyecek olan korkuları düşünmek, sizin hayatınızı berbat etmekten ileri geçemez.

Kısa Hikayeler – Düşüncelerimizin Gücü >>

Bu nedenle düşüncelerinizi değiştirmeniz gerekmektedir. Başarılı olmanın ilk adımı pozitif olmaktır. Peki düşünce değişimi için yapmamız gerekenler nelerdir? Olumsuz ya da yanlış düşüncelerimizi hangi düşünceler ile değiştirmeliyiz, gelin birlikte bakalım:

Paranın yaşamınız üzerinde, aklınıza gelebilecek neredeyse tüm metalardan daha büyük bir etkisi olacaktır.

Para çok önemlidir.

Para çok önemlidir. Yiyecek almak, otoyollar yapmak, kiliseler veya camiler yapmak, eğitim almak için paraya ihtiyacınız var. Para iyi bir şeydir. En önemli olan şey ise onunla ne yaptığınızdır. Para önemli değil diyen insanlar, ona hiç sahip olmayan insanlardır…

Yüzde doksan beşlik bir kesim, beşikten tabuta kadar sadece dileyerek ömrünü geçirecek.

Bu büyük kesim, aslında istedikleri her şeye sahip olabileceklerini asla anlamadıkları için, hayatlarında her ne elde ettilerse ona razı olurlar. Hayatta bir şey istiyorsan, gitmelisin. İstediğiniz şeyler sadece size gelmeyecek. Ne istediğine karar ver, bir oyun planı yap, işe koy ve hayatta istediğin her şeye sahip olabilirsin.

Para bir etkidir ve daima kazanılmalıdır.

Pazara sunduğumuz değere göre ödeme alıyoruz. Yasal ve etik olarak daha fazla para kazanmanın tek yolu daha fazla değer sunmaktır.

Bazı insanların para konusunda kendilerini rahat hissetmediklerini fark edebilirsiniz. Bazı insanlar da var ki parayla kendilerini gayet rahat hissediyorlar.

Kazanmak ve devam ettirmek istiyorsanız, zihninizde ve düşüncelerinizde paraya hakim olmalısınız.

Kazanmak ve devam ettirmek istiyorsanız, zihninizde ve düşüncelerinizde paraya hakim olmalısınız.

Unutmayın, varlığınızın mutlak bir yasasıdır ki, fiziksel olarak sahip olmadan önce zihinsel olarak bir şeye sahip olmalısınız.

Fiziksel dünyanızda başarılı olabilmeniz için önce zihninizde başarılı olmalısınız.

Ekonomik Özgürlük İçin Bir Networker Nasıl Düşünmeli? >>

Banka hesabınızın şu anki durumunun, satışlarınızın, sağlığınız, sosyal hayatınız, iş yeriniz, vb. durumlarının önceki düşüncenizin fiziksel tezahüründen başka bir şey olmadığını anlamaya başlamalısınız.

Fiziksel dünyanızdaki sonuçlarınızı içtenlikle değiştirmek veya iyileştirmek istiyorsanız, düşüncelerinizi değiştirmelisiniz. Düşünceler, her şeydir. Düşündüğümüz şey oluruz.

Onu görebilir ve inanabilirseniz – yapabilirsiniz.

Gerçekten başarabileceğine inandığın her neyse, başarabilirsin!

Gerçekten başarabileceğine inandığın her neyse, başarabilirsin!

Para, verilen hizmet için bir ödüldür.

Piyasada sunduğumuz değere bağlı olarak ödeme alırız. Daha fazla para kazanmanın tek yolu, daha çok insana hizmet etmek veya şu anda yaptığımızdan daha iyi insanlara hizmet etmektir.

Olmak istediğiniz kişi gibi davranın.

Ne harika bir tavsiye. Yeterince çalışırsanız, sonunda olmak istediğiniz kişi olacaksınız.

Hiçbir okuma veya ezberleme sizi hayatta başarılı kılmayacak. Önemli olan bilge düşüncenin anlaşılması ve uygulanmasıdır.

Önemli olan UYGULAMALI BİLGİLERDİR.

Bilgi abartılıyor. Önemli olan UYGULAMALI BİLGİLERDİR. İnekler gibi eve gelinceye kadar bir şeyler yapmak için çalışabilirsiniz. Ancak dışarı çıkıp bu bilgiyi uygulayana kadar hiçbir şey olmayacak.

Akıl, Kalp Ve Kararlarımız >>

Bana harika şeyler başaran bir insanı gösterebilirsen, sana istediklerini elde etmeye büyük bir inancı olan birini gösterebilirim.

Hayatta başarılı olmak istiyorsanız kendinize inanmalısınız. Kendinizin en büyük eleştirmeniz ya da en büyük hayranınız olabilirsiniz. Akıllıca seçim yapın.

Şüphe, korku, karamsarlık ve olumsuz düşünme, yaşamın kaynağını zehirler.

Olumlu düşün. Kokuşmuş düşüncelerinizden kurtulun ve onu olumlu, mutlu düşüncelerle değiştirin.

Asla olmaz dediğimiz için ve kendi sınırlı farkındalığımızdan dolayı kendimiz için yarattığımızın dışında hiçbir arz eksikliği olmamıştır.

Her yerde bolluk var.

Her yerde bolluk var. Bir kişi başarılı olmuşsa, başarısız olan birinin pahasına olmamıştır.. Herkes için dolanacak çok şey var. Ne istediğin konusunda iddialı olmalısın ve onu gidip almalısın.

Düşündüğünüz gibi olursunuz.

Düşünceleriniz gerçeğe dönüşür. Düşüncelerinizi akıllıca seçin.

Aradığın her şey, karşılığında seni arıyor.

Bunu Çekim Yasası olarak düşünebilirsiniz. Düşündüğümüz şey bize doğru çekilir.

Para Hakkındaki Olumsuz Düşüncelerimizin Kökeni >>

Bu düzenli bir evren; hiçbir şey kazara olmaz.

Şu anda anlayamasanız bile her zaman bir ana plan vardır.

Şu anda anlayamasanız bile her zaman bir ana plan vardır.

Her zaman bir tür risk almadan, kendi hayatında büyük bir şeye kavuşan birisini asla duymayacağınızı, okumayacağınızı veya görmeyeceğinizi unutmamalısınız.

Risk arttıkça ödül de artar. Güvenli oynamak başarısızlık için reçetedir. Başarısız olmak, sık sık başarısız olmak, hızlı başarısız olmak ve ileride başarısız olmak için istekli olmalısınız.

Her ne olursa olsun, cesaretle dışarı çıkmalı ve peşinden koşmalısınız.

Hayatta bir şey istiyorsan, git ve al. Sadece sana geleceğini umarak oturup durma.

İnsanlar herhangi bir alandaki temel konularda uzman olduklarında, genellikle öğrenmeyi bırakmayı seçerler.

Öğrenmeyi durdurduğunuzda, bu noktadan itibaren gelişmeyi bırakırsınız.

Öğrenmeyi durdurduğunuzda, bu noktadan itibaren gelişmeyi bırakırsınız. Asla bir günün, bir önceki gün olduğundan daha iyi olamayacağı bir yere gitmesine izin vermeyin. Sürekli, hiç bitmeyen bir gelişme için odaklan.

Unutmayın, fiziksel dünyanızda dile getirilen bu fikirlere sahip olmadan zihninizi harika fikirlere maruz bırakmak neredeyse imkansızdır.

Ne düşündüğün, ne elde ettiğinizdir. Aklınızı ve düşüncelerinizi hayaller, hedefler ve olumlu doğrulamalar ile doldurun. İşte hayatınıza çekeceğiniz şey budur.

Kişisel Gelişiminiz İçin Anahtar Düşünce Yapısı >>

Geçmiş, tersine, tüm yaşamın bittiği yerdir.

Ne yazık ki, aynı zamanda insanların % 95’inin, zamanlarının % 95’ini harcadığı yerdir. Geleceğe odaklanın. Geçmişten beslenin. Geleceği planlayın ve anın tadını çıkarın.

Mevcut veya geçmiş sonuçlarınızın düşünme sürecinizi kontrol etmesine izin vermeye devam ettiğiniz sürece, hayallerinizi gerçeğe dönüştürmek için asla yaşayamazsınız.

Hedefinizi daima önünüzde tutun.

Geçmiş hatalara odaklanmayın. Hedefinizi daima önünüzde tutun. Geçmiş performansınıza değil, neyin mümkün olduğuna odaklanın.

Büyük şeyleri başarabilen insanlar olumsuzlukların farkındalardır.

Ancak tüm zihinsel enerjilerini pozitiflere veriyorlar. Ne istemediğinize değil, ne istediğinize odaklanın.

Düşünce değişimi ile ilgili sizin düşünceleriniz nelerdir? Katılmadığınız düşünceler varsa, nelerdir? Sizin de hayatınızda değişim yaratan cümleler varsa, binlerce networkokulu.net takipçisi ile paylaşabilirsiniz. Paylaşmak için aşağıya yorum bırakmanız yeterlidir.

Hayata Bakış Açınızı Değiştirecek Film Önerileri >>

Eğer düşüncelerinizi değiştirebilirseniz, hayatınızı da değiştirebilirsiniz. Hayatınız, ne düşündüğünüze odaklanır. Hayatınızda odaklandığınız her şeyi çizersiniz. Düşünceleriniz bilinçaltınızı yönlendirir. Düşüncelerinizi kontrol etmeyi öğrenmelisiniz. Bakış açınızı değiştirdiğinizde, hayatınızda aradığınız şeyi de değiştirirsiniz.

Düşüncelerinizi bir tohum olarak düşünebilirsiniz. Her tohum bilinçaltında kök salmaktadır. Köklendikten sonra değiştirmek zordur. Silmek imkansız hale gelir. Bilinçaltınız düşüncelerinizi alır ve onları gerçek dünyanıza getirir. Bunu yapmak, bir ürünü tekrar tekrar reklamlar aracılığıyla önünüze getirmek gibidir. Amaç, bu ürünü bilinçaltında zaten var olan haline getirmektir.

Düşüncelerinizi Değiştirin; Hayatınız Değişsin

Bilincinize değil, bilinçaltınıza dikkat edin. Çünkü bilinçaltında hemen hemen her şeyi uyduruyorsunuz. Bunu fark etmemiş olabilirsiniz. Ancak erkeklerin büyük çoğunluğunun annelerine benzeyen kadınları aldıklarını biliyor muydunuz? Bu seçim bilinçli bir karar değildir. Ya da bilmesek bile televizyondaki rol modeline, sevdiğimiz bir ünlüye benzemeye çalışırız.

O anda bilmediğimiz bir markaya karar vermemizin veya bir markayı reddetmemizin nedeni, bilinçaltımızda bir yere yerleştirilmiş olması olabilir.

“Düşüncelerimizin en iyi aynası yaşamlarımızın akışıdır.” –  Michel de Montaigne

Düşünceleriniz enerjidir ve evrenin tüm akışı boyunca yüksek akışta dönerler. Olumsuz düşünme zihninizi ve bedeninizi yorar. Ayrıca bizi olumsuz bir enerji kaynağına götürür. Korku, nefret, stres, depresyon ve kaygı bu kaynaktan beslenir. Tam tersine olumlu düşünce ise sizi pozitif hale getirir.

Enerjinizi bir sevgi ve pozitif kaynağına dönüştürdüğünüzde, hayatınızdaki karanlık dağılacaktır. Nasıl değiştirileceğini mi soruyorsunuz? İşte size kısa ve etkili bir yol. Hayatınızda anında uygulamaya başlayın ve etkisini görün:

Plasebo Etkisi Nedir? >>

Gün içerisinde kendinizi pozitif bir şekilde telkin edin.

Kelime seçiminiz sizi huzurlu ve mutlu eder.

Kelime seçiminiz sizi huzurlu ve mutlu eder. Dahası, bilinçaltı düşünce kayıtlarınızı değiştirmenize yardımcı olur. Zaman alıcı bir süreç olsa bile başarılı olacağınız kesindir. Unutmayın, suyun gücü değildir, kayayı delen. Tekrarı işin sonucunu belirler.

Başarı İçin İlk Adım Nedir? >>

Olumsuz düşünceleriniz için ajanda tutun.

Ancak olumsuz düşüncelerden kurtulmak size büyük bir avantaj sağlayacaktır

Bu biraz zor olabilir. Ancak olumsuz düşüncelerden kurtulmak size büyük bir avantaj sağlayacaktır. Bunu yapmak için farkındalığınızı arttırmanız gerekir. Gün içinde aldığınız notlarda göreceksiniz, çok fazla olumsuz düşünce aklınızdan geçiyor. Bunu fark ettiğinizde, pozitif düşüncelerinizi artıracaksınız. Olumsuz düşünme söz konusu olduğunda, herhangi bir baskı olmadan olumlu düşünün. Bu notlar sizin için büyük yarar sağlayacaktır.

İnsan Sağlığına Zararlı 5 Psikolojik Durum >>

Olumsuz düşüncelerin % 87’si gerçekleşmez.

Evet, bir yıl içerisinde, düşüncelerinizin doğru olduğunu duyma şansınızın sadece % 13 olması, bir araştırmanın sonucudur. Kısacası, olumsuz düşünme size hiçbir şey getirmeyecek. Ve düşündükleriniz gerçek olamayacak kadar mantıklı da değil. Negatif bir düşünce aklınıza geldiğinde, bu %87’lik yanlışlık payını düşünün. Unutmayın, pozitif düşünce ile mutluluğa ulaşmanız mümkündür.

Falcılık yapmayı bırakın.

Geleceği bilmiyorsunuz.

Geleceği bilmiyorsunuz. Bu imkansız. Bu endişe dünyasından çıkın. Geleceği tahmin etmeye çalışmak, stresten başka bir şey değildir. Bu yüzden şimdiki zamana odaklanın ve bu anda kalmayı öğrenin.

Yeterli Olmadığınızı Düşündüğünüzde Bunları Yapın >>

Düşüncelerinizi, durdurmaya çalışmayı unutun.

Zihninizi durduramazsınız, çünkü bu bir kalp gibidir.

Bu mümkün değil. Zihninizi durduramazsınız, çünkü bu bir kalp gibidir. Her zaman çalışan bir organdır. Kalp kan pompaladığı gibi, beyinde de düşünceler üretir. Bunu anlamak çok önemli. Meditasyon yaptığınızda, düşünceyi başka bir yere odaklarsınız. Zihninizi temizlediğinizde odaklanacağınız yerleri daha iyi bulursunuz.

Bu odak nefes alabilir ya da müzik olabilir. Fakat düşünce akışını durdurmak gibi bir şey yoktur. Bunun yerine endişelenmemeyi öğrenin. Olumsuz düşünme yerine olumlu bir düşünce yöntemi seçin. Unutmayın, bir seçim yaptığınızda hayatınız değişecek. Bu seçimi pozitif veya negatif yöne sadece siz çekebilirsiniz.

Acaba Alışkanlıklarımız Doğru Mu? >>

Bir an için bekleyin ve başarıyı nasıl tanımlayacağınızı düşünün, açıklamanız paraya bağlıysa eğer başarı imajınız hakkında yanılıyor olabilirsiniz.

Örneğin, varlığa sahip ancak başarılı hissetmeyen sayısız insan var. Bu insanların bir kısmı muazzam miktarda harcanabilir gelire sahiptir, ancak gün içinde o kadar çok saat çalışmaktadır ki çalışmalarının ötesinde hayat yoktur.

Bu insanları başarılı olarak görüyor musunuz?

Şöhretten başarısızlığa giden sonsuz ünlüler var (iflas, bağımlılık ve daha kötüsünü düşün).

Başarılılar mı? Muhtemelen değil.

“Gerçekte başarı, hayatta mutluluk ve tatmin olmakla ilgilidir.”

Ancak, birden fazla başarı tanımı var. Sadece paralarını harcamak için çok çalışan kişilerin yukarıdaki örneğine bakın. Hayatlarından memnunlarsa, başarılarını eleştirmemeliyiz.

Peki ya siz? Sizin için başarının neye benzediği konusunda net bir tanımınız var mı?

Bunu yapmazsanız, bir başkasının başarı fikrini sürekli takip ediyor olacaksınız ve kendinizi tamamen tatmin edilemeyen ve sefil bulabileceksiniz.

İyi haber şu ki, önümüzdeki birkaç dakika içinde, BAŞARINIZIN berrak bir resmini oluşturmak için ihtiyacınız olan araçları size vereceğiz.

Olumlu düşünme

“Doğru tutumla, her şey mümkün görünebilir.”

Örneğin, işinizden bıktıysanız ancak değiştirmek için hiçbir şey yapmazsanız, gelecek yıllar boyunca orada sıkışıp kalacaksınız. Ancak, işi daha büyük ve daha iyi bir şeye atlayan bir taş olarak görürseniz, o zaman işinizden daha çok zevk alacaksınız ve odağınız hedefleyeceğiniz olumlu bir şey de (örneğin, bir terfi ya da yeni bir iş) olacak..

Yukarıdaki örnekte az bilinen bir başarı faktörü var… acı!

Evet, ıstırap çekmek çoğu insanın kaçınmak için kendi yolundan gittiği olumsuz bir şey olabilir; ama başarılı insanlar acı çekmeyi büyük başarılar için sıçrama tahtası olarak kullanıyorlar. Düşünce yapısı gerçekten kaybedenleri kazananlardan ayırır.

Yapabileceğiniz diğer bir şey de, hedeflerinize yönelik ilerlemenizi izleyerek pozitifliğinizi ve güveninizi kademeli olarak yükseltmektir. Ve bir şeyi her başardığınızda – ancak küçük – kutladığınızdan emin olun!

Bu sizi başarıya doğru ilerletmenin harika bir yoludur.

Hayattaki amacınız nedir?

Bunlar, düşünmeye biraz zaman ayırmanızı önerdiğimiz sorular. Cevapları bulmanıza yardımcı olmak için aşağıdakileri göz önünde bulundurun:

“Sadece bir kariyer arıyorsanız, bulacağınız tek şey bir kariyer olacaktır. Ancak, bir amaç ararsanız, kariyerden çok daha fazlasını bulacaksınız – aramanızı bulacaksınız. Ve bunu bulduğunuzda ve onu takip etmeye başladığınızda kendinizi mutluluğun, memnuniyetin ve başarı bölgesinin tam ortasında olacaksınız.”

Bir araştırmada, hayatta bir amacı ve anlamı olan insanların aşağıdaki konularda gelişmiş olduklarına dair sonuçlar vardır:

Ancak, amacınız olarak mutluluk ve başarı aramak konusunda yanılmayın. Bu şeyler amacınızı yerine getirmenin doğal bir sonucudur – ancak odak noktanız olmamalıdır.

Viktor Frankl bu konu hakkında şunları söyledi:

“Mutluluğu kovalayan, mutluluğu engeller.”

SİZİN amacınız ne olacak?

Tanımlamakta zorlanıyorsanız, yaşamınızda iyi olduğunuz şeyleri arayın, sizi büyüleyin ve dünyaya bir fayda sağlayın.

Daha İyi Olmak

İnançlarınız sizi engelliyor mu? Eğer evetse, işte aklınızdaki tuzaktan kurtulmak için ŞİMDİ YAPABİLECEĞİNİZ üç şey:

Güveninizi Arttırın:

Bunu, kendi yolunuza çıkan zorlukların üstesinden gelerek yapabilirsiniz. Örneğin, bir halkla konuşma korkusunuz varsa, şirketiniz için düzenli sunumlar yapmayı kabul ederek veya bir halkla konuşma kuruluşuna katılarak bu zorlukla yüzleşin. Halkla yeterince sık konuşun,göreceksiniz ki korkunuz bir şelalenin üzerinden geçen bir nehir gibi akacak.

Sağlıklı Alışkanlıklar Geliştirin:

Size gün içinde hizmet edecek olumlu alışkanlıklardan söz ediyorum. Yaşam boyu öğrenme, iyi beslenme ve erken uyanma gibi alışkanlıklar. Bu şeyler sizin için otomatik olduğunda, onlardan inanılmaz faydalar elde edersiniz. Mesela iyi yemek yiyin. Daha iyi hissedeceksin. Daha iyi görüneceksin. Ve hayatında bir şeyler yapmak için daha fazla enerjiniz olacak.

Hedef Ayarının Büyüsünü Çağırın:

Hedefler olmadan, denizdeki plastik bir şişe gibi yaşam boyunca sürükleneceksiniz. Ancak hedef belirlediğiniz zaman, bitiş çizgisine doğru koşan 100 metrelik bir sprinter gibi olacaksınız. Hedefler gerçekten güçlü araçlardır. Odağınızı ve enerjinizi yönlendirecekler ve yaşamdaki ilerlemenizi izlemenize izin verecekler. SMART hedef belirleme yöntemini öneririz.

►Network Marketing İle İlgili Tüm Konu,Soru ve Cevaplar YouTube Kanalımızda

Ve daima hatırlayın…

“Kendinizi başkalarıyla karşılaştırmayın; kendinizi sadece dün olduğunuz kişiyle karşılaştırın. Çünkü ilerlediğiniz her adım sizi daha iyi bir versiyonunuz haline getiriyor.”

Başarı Kendini Seviyor

Öncelikle, zihniyetinizi zorluklarla yüzleşerek ve onları aşarak dönüştürün. Amacınızı keşfetmek için zaman harcayın. Ve bir kere bulduktan sonra, takip etmeye başlayın.

Daha iyi bir versiyonun olması biraz zaman alacak, ama beklemeye değecek. Sadece yaşamınızdaki keşfedilmemiş potansiyele ulaşmakla kalmayacak, aynı zamanda kendinize olan saygı ve sevgiyi de geliştireceksiniz.

Bu yüzden, inançlarınızın sizi artık geride tutmasına izin vermeyin.

Yıllar süren araştırmasından sonra özveri, sıkı çalışma ve psikolojik sağlamlığın gelişme ve başarılı olmada yetenek ve zekadan daha önemi olduğunu keşfeden dünyaca ünlü Stanford psikoloğu CarolDweck’in söylediğine göre düşünce yapısı bir dizi davranıştır. Düşünce yapımızı değiştirdiğimizde hayatımızın gidişatını değiştiririz.

Düşünce yapımızı geliştirmek için bu basit adımları hızla ve kolaylıkla her gün uygulayabiliriz:

Sadece nefes alın (5 dakika)

Çalışmalar gösteriyor ki günde sadece birkaç sessiz dakika beynimizi açabilir ve en yenilikçi fikirlerimize ulaşmamızı sağlayabilir. Sessiz bir noktada oturun veya ayakta durun, ayaklarınız yerle temas halinde ve elleriniz yanınızda veya dizlerinizin üzerinde. Şimdi zihninizi sakinleştirin, bir sahil veya dağ gibi barış inancınız olan bir yeri zihninizde canlandırın. Sadece nefes alın, bilinçli ve karnınızın derinlerinden. Eğer düşünceler zorla zihninize girmeye başlıyorsa (gecikmiş bir fatura, bugüne yapılması gereken bir proje vb.) sadece bunun farkında olun ve zihninizdeki resme geri dönün. Sessiz geçen 5-10 dakika, gün boyu derin nefes almak stres seviyemiz yükseldiğinde yolumuza dönmemize yardımcı olur ve daha iyi bir çözüme veya mücadelemizdeki sonraki adıma ulaşmamız için zihnimizi berraklaştırır.

Düşüncelerinizi kontrol edin (5 dakika)

Düşüncelerimiz çok güçlüdür. Günümüz iyi geçip geçmeyeceğini belirleyecek olan hareket ve davranışlarımıza öncülük eden duyguları yaratırlar. Hayatlarımızın sorumluluğunu almak için yapabileceğimiz en güçlü şey düşüncelerimizi seçebileceğimizi öğrenmektir. Düşüncelerin olumlu pozitif olduğundan emin olmak için geçirdiğiniz 5 dakika, güne doğru düşünce yapısıyla başlamayı sağlayacaktır.

Minnettar olduğun şeylerin listesini yapın (3 dakika)

Zamanlayıcıyı kurun ve her gün minnettar olduğunuz beş şeyi yazın. UC Davis psikoloğu Robert Emmons’a göre şükran günlüğü tutmak pozitif bir yaşam tavrına katkıda bulunur ve daha iyi hissetmemize, uyumamıza hatta daha iyi bir bağışıklık sistemine sahip olmamıza yardım eder. Her gün farklı bir liste yazmayı deneyin, haftanın sonuna geldiğinizde bunun düşünce yapınıza nasıl yardımcı olduğu sizi şaşırtacak.

Gün için maksadını belirle (5 dakika)

Sabah evden ayrılmadan günün nasıl bitmesini istediğinize dair bir maksat belirleyin. Bugün gerçekleştirdiğiniz şeylerin sizi gün sonunda nasıl hissettirmesini istersiniz? İlişkileriniz konusunda nasıl hissetmek istersiniz ve bunu daha ileriye taşımak için bugün ne yapabilirsiniz? Çok büyük bir şey olmak zorunda değil. Gün sonunda daha iyi hissetmenizi sağlayacak şey nedir?

Sesi açın (2 dakika)

Favori müziğinizi, önceden kaydettiğiniz ve zaman ayırmak istediğiniz bir dersi dinleyin veya sadece etrafınızda olanları gözlemleyin. Hedefinize vardığınızda dünyada neler olduğunu öğrenmek için bolca zamanınız olacak. Bunu bir hafta boyunca yapın ve kendinizi işe daha sakin, pozitif ve rahatlamış bir düşünce yapısıyla varıyor bulacaksınız. Hepsinden iyisi, hiçbir şey kaçırmadığınızı keşfedeceksiniz.

İşte bu! Sadece 20 dakika ve daha pozitif bir düşünce yapısına doğru ilerliyorsunuz. Bunu yalnızca 2 hafta uygulayın. Üretkenliğinizde ve tavırlarınızda muazzam bir fark göreceksiniz.

Nasıl daha mutlu ve olumlu olunur

Kendini koruma iç güdüsü tabiat gereği dünyaya olumlu bir şekilde yaklaşmaktır, bunun iki nedeni var :

Bir gelecek var

ve

Biz de o geleceğin bir parçası olmak istiyoruz.

Fakat, bu iyimserlik mirasıyla birlikte, bizleri olumsuz düşüncelere itebilecek güçte ön yargılar da taşıyoruz. Beyninizi daha iyimser bir insan olmak için eğitmelisiniz.

İşte hayatınızda daha mutlu ve iyimser olmak için benim size tavsiyelerim.

 

Minnet

Muhtemelen daha mutlu olmak için gereken en önemli nokta sahip olduğunuz şeyler için minnet duyma. Minnet duygusuyla birlikte gelen çeşitli yararları anlatan birçok araştırmalar var.

 

Olumlu düşünceler

Bilinçli bir şekilde değişik düşünceleri seçmek ya da “düzeltmek” olumlu düşünme alışkanlığınıza yardımcı olabilir ve zihninizdeki olumsuz düşünce sayısını azaltabilir. Düşüncelerinizi incelemek için kendinize zaman ayırın ve olumsuz düşüncelerinizi olumlu düşüncelere çevirmeye çalışın.

 

Egzersiz

Egzersiz, özellikle kardiyo egzersizleri, olumlu bir insan olmak için son derece önemlidir. Her türlü muhteşem şeyi yapabilecek kapasitede olan bu muhteşem vücutlarla ödüllendirilmişiz.

Ama üzücü bir şekilde çoğumuz vücudumuzu bizleri bir yerden bir yere taşıyacak vasıtalar olarak kullanıyoruz (Genellikle ev kapımızdan garaj kapımıza kadar giderken).

 

Mevcudiyet

Mevcut olmaktan bahsetmişken, mevcudiyet iyimserliğe giden önemli bir adımdır.

‘İçinde bulunduğumuz an’a odaklandığımızda, ki şu an bir şeylerden emin olabildiğimiz tek zaman dilimidir, depresyon ve endişenin yarattığı duygusal dalgalanmalardan rahatlık ve huzura doğru geçiş yapabiliriz.

 

Yansıma

İyimserlik için son önemli etmen yansımadır. Nefes aldığınızda ve hayatınızda değer ifade eden kişilerin yansımasını gördüğünüzde sizin için esas önemli olanın aşk, aile ve topluluk olduğunu anlarsınız.

Hepimiz muhteşem şeylerimiz olsun, muhteşem şeyler yapalım, muhteşem olalım isteriz. Muhteşem kelimesini tanımlamak ise zordur çünkü; bu tanım hem başkalarının sizi nasıl gördüğüne hem de sizin kendinizi nasıl gördüğünüze göre değişir.

Bugün size, sizi muhteşem olmaktan alıkoyabilecek dört şeyden ve bunları nasıl düzeltebileceğinizden bahsetmek istiyorum.

Etrafınız olumsuz insanlarla dolu olabilir

Öncelikle, etrafınızda olan ve zamanınızın çoğunu beraber geçirdiğiniz insanların sizin üzerinizde çok büyük etkileri olduğunu unutmayın.

Eğer muhteşem olacaksanız, muhteşem insanlarla daha çok vakit geçirmeye başlamanız lazım.

 

Geçmiş acılara takılı kalmış olabilirsiniz

Sizi muhteşem olmaktan alıkoyan bir diğer etken sürekli geçmişte takılı kalmanız olabilir.

Şu anda tuttuğunuz bu çapayı serbest bırakmak sizi, geleceğe kucak açmaya bir adım daha yaklaştırır.

Bağışlayıcılık sizi ‘şu an’a taşır.

Affettiğinizde, bayağıdır taşıdığınız o duygusal yük olmadan şu ana taşınırsınız. Artık önünüze bakabilir ve hayal ettiğiniz geleceği yaşayabilirsiniz.

 

Değişimi kabul etmiyor olabilirsiniz

Eğer değişime kucak açmıyorsanız, muhteşem olmaya da kendinizi kapatıyor olabilirsiniz.

Haydi yüzleşin. Değişim kaçınılmazdır.

 

Sınırlayıcı inançlarınız yıkıcıdır

 

Son olarak, kendi kapasiteniz ya da başarı için yapmanız gerekenler hakkındaki sınırlayıcı düşünceleriniz sizin muhteşem olmanızı engelliyor olabilir.

Bunlar sadece inanç. İnançlar sadece sizin tekrar ve tekrar kurduğunuz düşüncelerdir. Bilinçli bir şekilde başka bir düşünceyi düşünebilirsiniz.

Muhteşem olabilecek kapasiteniz olduğuna inanın

Hayatınıza girebilecek her şeyle başa çıkabileceğinizi biliyor olmak, sizi korkusuz yapar.

Kendi hayatınızı yaratabilecek yeteneğe sahipsiniz.

Daha iyisini hak ettiğinize ve muhteşem olmayı başaracak yeteneğe sahip olduğunuza inandığınızda, güveniniz parlamaya başlayacak. Kendinize ideal hayatınızı yaratabilmek için – birer ikişer – ne gerekiyorsa yapabileceksiniz.

Hayat bazen çok zor olabilir; serttir, zordur ve genel olarak suratınıza bir tokat gibi çarpar.

Başınıza gelen her şeyden çıkarılacak bir ders vardır. Üstelik bu gibi durumlarda karşınıza çıkan yeni pencerelerin farkına varmak cesaret isteyen bir iştir. Fakat aslında, bazı kapılar ve pencereler diğer kapılar kapandığında açılır.

Zor durumlarda fırsatların farkına nasıl varılır?

Biraz ara verin, zaman iyi bir ilaçtır!

Olanlar hafızanızda yeniyken,durumunuz umutsuz görünebilir. Bu yüzden her şeyden önce kendinize biraz zaman tanımak önemlidir, açılan yeni pencerelere bile bakmadan önce.

 

Dikkatinizi Dağıtın

Dikkatinizi dağıtacak şeyler bulun, size ne olduğunu hatırlatmayacak başka işlerde dikkatinizi toplayın. Kendinizi iyi bir şeylerle ödüllendirin.

 

Kabullenin

Olan şeyleri kabullenmek; yeni fırsatları, zorlukları ve fark edilmemiş seçenekleri keşfetmeye çalışmaktan önce gelmelidir.

 

Yeni imkanlar bulmak için yeterli cesaretiniz olsun

Yeni pencereler keşfedip onları olduğu gibi kabul etmek cesaret ister mi? Evet, tabii!

 

Kapanan kapıyla kıyas yapmayı bırakın

Kapanan kapıyı unutup gitmek çok önemli. Genelde zor zamanlarda açılan pencereler yeni fırsatlar gibi gözükmez.

 

Akışına bırakın ve zorlamayın

Size basitçe “akışına bırakmayı” tavsiye edebilirim. Örneğin; o anda size ne yapmak iyi gelecek gibi duruyorsa onu yapmak. Bir süre sonra otomatik olarak bu şeylerin yeni birer fırsata dönüşüp dönüşmediğini keşfedebileceksiniz.

 

Dersler çıkarın ve bunu içselleştirin

Olan kötü şeylerin ana sebebini bularak, gelecekte benzer şeylerden kaçınmak için, olan şeylerden ders çıkarma şansınız var.

Bilinçaltınızın sahip olduğu gücü tam olarak anlamak için, öncelikle bilinç ve bilinçaltınız arasındaki farkı anlamanız gerek.

Bilinciniz:

Etrafınızda olup biten şeylere, duygularınıza, düşüncelerinize, vücudunuzdaki fiziksel hislerinize -aç olup olmadığınız gibi- karşı olan farkındalığınızdır.

Bilinçaltınız:

Bilinçaltınızın örnekleri hatıralar, inançlar, korkular ve gerçekliğin kişisel bir haritasıdır. Bilinçaltınızla ilgili güzel olan şey ise çok güçlü olması ve siz farkında bile olmadan hayatınızda neler yaptığınızı belirleyebilmesidir.

Bilinçaltınızı Bu Formülle Yönetin

Düşüncelerimiz hayatımızda önemli bir güce sahiptir. Bu yüzden de düşüncelerinizi oluştururken bir maksadınızın olması iyi bir fikridir.

Daha kolay odaklanmak için sizinle hayatınızda çekim yasasını çalıştıracak bir formül paylaşmak istiyorum.

Sorun, İnanın, Alın

Tek tek her adımı konuşalım:

Sor

Anahtar nokta sormak ve ne isteyip ne istemediğini anlamak.

Anahtar nokta sormak ve ne isteyip ne istemediğini anlamak.

Yani bütün gün neler hakkında düşündüğünü bulup düşünürken bir maksadının olmasını sağlamak.

Zihninizde bilinçli olarak geleceğinizi hayal ederek başlayın ve evrenin onu nasıl işleyeceğini ona bırakın.

İnan

Her zaman istediğiniz şey olmak üzereymiş gibi davranın.

Sıradaki adım ne istiyorsanız ona ulaşacağınıza inanmak ve bunun için yola koyulmak.

Her zaman istediğiniz şey olmak üzereymiş gibi davranın.

Bu çok güçlü bir şekilde istediğiniz şeyin kesinlikle olacağına basitçe inanmaktır.

Ve yola koyulun!

Ve Al

Son adım ise istediğiniz şeyin titreşimsel bir eşi olarak ona ulaşmak.

Son adım ise istediğiniz şeyin titreşimsel bir eşi olarak ona ulaşmak.

Siz, ben –bu gezegendeki herkes– özel bir frekansa yayın yapan radyo istasyonları gibiyiz. Eğer jazz dinlemek istiyorsanız, frekansınızı jazz yayını yapan bir radyo istasyonununkiyle eşleştirmeniz gerek.

Hayatınızda daha çok refah ve bolluk istiyorsanız, frekansınızı, düşüncelerinizi ve duygularınızı bolluk ve refahla eşleştirmeniz gerekir.