Neden Başarılı Olmanız Gerektiğini Bilmelisiniz

Başarılı distribütörler ortak bir özelliği paylaşır: başarılı olma isteği. Irk, cinsiyet, eğitim, görünüm, konum ve maddi durum önemli değil. Başka herhangi bir ayrımdan bağımsız olarak, bu ortak özellik – sağlam bir şekilde belirlenmiş bir neden – hepsine, her ne pahasına olursa olsun başarıya ulaşma yeteneği verir. “Başarısızlık bir seçenek değildir” derken gerçek anlamda bu kavramı yaşıyorlar.

“Başarılı distribütörler ortak bir özelliği paylaşır: başarılı olma isteği.”

Herkesin başarılı olmak için kendi sebepleri vardır. Kendinizin ne olduğunu belirlemeniz ve her gün kendinize hatırlatmanız gerekir. Unutma ki bu iş bir maraton, sprint değil.

Sponsor olarak, oynayabileceğiniz en değerli rollerden biri, sırayla, kendi motivasyonunuzu incelemek ve kendilerini keşfetmek için, organizasyonunuza yardımcı olmaktır. Sadece nedenlerini bilmeleri kritik değil, sizin de bilmeniz gerekir. Daha sonra, iş istedikleri gibi gitmediği zamanlarda, onlara neden baskı yapmaları gerektiğini nazikçe hatırlatabilirsiniz.

Network Marketingde Hedef Nasıl Belirlenir? Hemen Öğrenin >>

İşte yeni distribütörünüzden nedenini ortaya çıkarmaya başlamasını isteyebileceğiniz bazı sorular. Siz de kendinize aynı soruları sormak isteyebilirsiniz:

  • Ürettiğiniz ek gelirle ne yapacaksınız?
  • Başarılı bir organizasyonun lideri olmak ister misiniz?
  • Ailenizde kime yardım etmek istersiniz?
  • Hayır kurumları veya topluluğunuz için ne yapmak istersiniz?
  • Mali bağımsızlık ve boş zamanınız olursa, kendiniz ve aileniz için ne yaparsınız?

Bu işi neden yaptığınızı, siz ve aileniz için ne yapmak istediğinizi belirledikten sonra, cevaplarınızı yazmak önemlidir. Düşün, konuş, yaz ve son olarak öğret . Bu adımlar, belirlediğiniz hedeflerin tümüne sahip olmanızı ve onlara ulaşacağınız sarsılmaz bir inancı verir.

Hedeflerinize ulaşmak için bir zaman çizelgesi belirleyin

Şimdi neden başarılı olmak istediğinizi belirlediğinize göre, hedeflerinizi yazma ve hedeflerine ulaşmak için bir zaman çizelgesi belirleme zamanı.

Şimdi neden başarılı olmak istediğinizi belirlediğinize göre, hedeflerinizi yazma ve hedeflerine ulaşmak için bir zaman çizelgesi belirleme zamanı. İki tür hedef vardır:

“Unutma ki bu iş bir maraton, sprint değil.”

1) Kişisel:  daha fazla boş zaman, aile üyelerine yardım, hayır kurumlarına ya da kiliselere yardım, daha fazla tatil vb.

2) İşiniz:  finansal bağımsızlık, tazminat planınızdaki bir sonraki aşama veya belirli bir gelir düzeyi. Kişisel veya iş, tüm etkili hedefler bu özellikleri paylaşır:

  • Hedeflerin somut süreleri vardır,
  • Hedefler belirlidir, bu ölçülebilir anlamına gelir,
  • Hedeflerin başarıları için adım adım net bir planı vardır.

Bu pragmatik özelliklerin ötesinde, her etkili hedefin daha derin, daha önemli ve daha kritik bir özelliği var: o kadar çok istiyorsun ki, bunun için fedakarlık yapmak istiyorsun – ve bırakmak asla bir seçenek değildir!

Başarılı distribütörler tarafından paylaşılan bir özelliği hatırlayın: başarılı olma arzusu. Sizin “nedeniniz” bunu ne gerekiyorsa yapmaya, tüm hedeflerinize ulaşmak için sizi taşıyamaya itecektir. Erken kalkıp geç yatmana yardımcı olacak şey budur.

Girişimciler Nasıl Motive Olur? >>

Hedefler odaklanmanıza yardım eder

Belirli hedefler, gün içinde ve gün dışında bir sonraki adımlarınıza odaklanmanıza yardımcı olur.

Sizin nedenleriniz uzun vadeli bir resmi kafanıza canlı tutar. Belirli hedefler, gün içinde ve gün dışında bir sonraki adımlarınıza odaklanmanıza yardımcı olur.

Ağ oluşturma kariyerimdeki ilk hedefim, yarı zamanlı olarak yaptığım işin gelirini, tam zamanlı işimin geliriyle eşitlemekti. (Başka bir deyişle, patronumu kovmak için!) Asıl takvimim bunu 6 ayda elde etmeme rağmen, bunu başarmam 10 ay sürdü – ama başardım. Her gün yapmam gerekeni yapmaya odaklandım; hiçbir şey yoluma çıkmayacaktı. Sonunda tam zamanlı işimden ayrıldığım gün söyleyeceğim şeyin konuşmasını kafamda tekrar tekrar oynadım. Hedefime ulaşmak için kendimi görselleştirdim.

Bir sonraki hedefim, o şirkette en üst sıradaki pozisyona ulaşmaktı . Bu amaç için zaman çizelgem iki yıldı. Kalıcılık ve pek çok iniş çıkış aldı ve planladığımdan yüzde 50 daha uzun sürdü. Ancak üç yıldan biraz fazla bir süre sonra bu pozisyona terfi ettim.

“Bu işte başarı elde etmek, yüzde 10 “nasıl” ve yüzde 90 “neden”.”

Hedefimi gerçekleştirdim, çünkü ulusal sözleşmemizdeki bir numaralı noktaya terfi etmek için yanma arzum vardı. Bunu o kadar çok istedim ki, olaydan çok önce terfi ettiğimi görebildim. Hatta sahneye yaklaşırken çalınacak şarkıları bile seçtim.Bu üç yıl boyunca, pes etmek istediğim zamanlar oldu… Ama nedenlerim çok güçlüydü. Bırakmak bir seçenek değildi.

Ancak bütün bunlar kendi başına yeterli olmazdı. Hedefime ulaşmamın başka bir nedeni daha vardı: Her gün yazıp uygulayacağım adım adım bir planım vardı. Sen de yapabilirsin!

*** Uluslararası organizasyon kurmuş bir Network Marketing liderinden alıntıdır.

Ticaretinizde Ciddi Bir Başarı İçin Altın Kurallar >>