Başarılı Bir Ürün Veya Hizmet Lansmanı İçin 3 İpucu

network okulu satış ipuçları

Şimdi yeni ürününüzü piyasaya sürme zamanı. Bildiğiniz şekilde bir lansmanın şekli kesinlikle değişti, bir PR firmasıyla anlaşma yapıp ve basın bültenini hazırlamak yeterli değil. Bundan daha fazlasını yapmanız gerekecek. Basın söz konusu olduğunda rekabet şiddetli ve her beş dakikada bir ‘haber değeri’ değişiyor, artan haber miktarlarıyla bültende sürekli kalmak zor olacak.

Fark edilmek isteyen kişiler için iyi haber değil mi? Fark edilmenin, günümüzün sürekli değişen bilgi dünyasında biraz daha zor olabileceği doğrudur. Aşağıda, hedeflediğiniz kişilere ulaşmanız için ihtiyacınız olabilecek bazı ipuçlarına ulaşabilirsiniz.

Erken plan yapın

Son dakikaya kadar beklemeyin. Bir planınız olmalı ve en az 8 ila 12 hafta önceden hazırlıklarınızı yapmış olmalısınız. Gazeteciler her gün yeni haber arayışına çıkarlar fakat onlar hikayenizi anlatmanızı beklemiyorlar maalesef. Erken harekete geçerek hazırlıklı olarak ihtiyaç duyduğunuz muhabirleri belirleyip onlarla iletişime geçin.

İpucu: Medyaya giriş söz konusu olduğunda ilişki kurmak önemlidir.

Gerçekçi beklentilerinizi koruyun

Büyük bir marka değilseniz, yeni ürününüzün hizmet lansmanında büyük bir ilgi göremeyebilirsiniz. Cesaretini kırmayın, haberleri paylaşırken tutarlı olun ve lansmanı olabildiğince kişisel tutmaya çalışın. Unutmayın, tüketiciler, ilişki kurduklarını düşündükleri şirketlerle etkileşimde bulunmayı severler.

İnsanların sunduğunuz ürün veya hizmet hakkında daha fazla bilgi edinmesini kolaylaştırın

 

Videolar, demolar, afişler, web siteleri oluşturun. Bilgileriniz kolay ve anlaşılır olsun. Daha kolay bilgiyi elde etmelerini sağlayın, bu onların ürününüzü paylaşma şansını yükseltir.