Satış yapmak için 8 ipucu networkokulu.net

Asla başlamadığınız bir satışı bitiremezsiniz. Satış yapan çoğu kişi satışlarını bitiremediği için değil, ancak satışı etkili bir şekilde yapamadıkları için kaybediyor. Araştırmalar, potansiyel müşterilerin bir satın alma işlemi gerçekleştirememesinin başlıca sebebinin, satış görevlisinin müşteri ile kişisel bir bağlantı kurmaması olduğunu göstermiştir. İnsanlar sevdikleri insanlardan alışveriş yaparlar. Kendinizi sevdirin ve iyi ilişkiler kurun ve insanları ne kadar çok çevirirseniz o kadar başarı elde edersiniz.

Müşteriler, bir satış elemanının kendisiyle kalpten ilgilendiğini hissetmek isterler. Çoğu zaman, bir satış elemanı olarak başarıyı sınırlayan şey iletişim zayıflığıdır. Satışa başarılı bir şekilde başlamak, onlara nasıl yaklaştığınızı, karşıladığınızı, karşıladığınızı, yanıtladığınızı ve onların kalplerine nasıl dokunacağınıza bağlıdır.

Aşağıda bir satış açarken başarıya yönlendirecek 8 ipucunu sıraladık:

Samimi olun: İyi ve samimi bir tanıtım her şeye değer. Asla ikinci bir şansınız olmaz ilk iyi izlenimi yaratın. Doğru tutum her şeydir.

Müşterilere adlarını ile hitap edin: Müşteriler isimlerini duymayı severler. Selamlaşmanın başında kendinizi tanıtın, bu onların adını öğrenmeniz için iyi bir yol.

Başarı için giyin: Hepimiz insanları görünüşlerine göre anında yargılıyoruz; insanlar profesyonel görünen insanlarla uğraşmak ister.

Müşterinize tüm dikkatinizi verin: Eğer tüm dikkatinizi vermezseniz, onunla ilgilenmediğinizi düşünecektir.

Açık uçlu sorular: Onlara neyle ilgilendiklerini sorarak ilgilerini çekebilirsiniz. Onlara beklentilerini sorun ve cevaplarını tüm dikkatinizle dinleyip onları anlamaya çalışın.

Mizah kullanın: Durumsal mizah, başkalarıyla bağlantı kurmak için her zaman iyi bir yöntemdir.

Gülümsemeyi unutmayın! Hiçbir şey büyük, sıcak bir gülümsemeden daha fazla güzel bir ilişki kurmaya yardımcı olmaz.

Asla müşterileriniz sözünü kesmeyin: Size verdikleri bilgiler, her şeyden çok daha önemlidir.

Hevesli olun: Ürün veya hizmetle ilgili heyecanınızı paylaşmalısınız ki müşteriniz de sizin heyecanınızdan etkilensinler.