Doğrudan satışta karşılaşacağınız insan tipleri hakkında bilginiz var mı? Doğrudan satışta başarı için bazı püf noktaları bilmeniz gerekmektedir. Bu püf noktalardan biri de doğrudan satışta karşılaşacağınız insan tiplerini bilmek olacaktır. Peki kimdir bunlar?

Her iş içerisinde o iş konusunda bir şeyi iyi yapan, her şeyi iyi yapan veya hiçbir şey yapmayan insan tipleri mutlaka vardır. Aynı şey doğrudan satış sektörü için de geçerlidir. Birkaç dakikanızı ayırıp bu her bir distribütörün karşılaşabileceği 10 tür insan tipi hakkında bilgi almanız, sizin için daha iyi olacaktır. Bu tiplerin kendi ekibinizde kimleri tanımlayacağını zaten fark edeceksiniz.

Doğrudan Satışta Karşılaşacağınız İnsan Tipleri

Başlamadan önce bu açıklamalar kesin olmadığını, insanların karakterleriyle ilgili olmadığını bilmelisiniz. Sadece birinin belirli bir kategoride olması, iyi bir KİŞİ olmadığı anlamına gelmez. İnsanların kategoriden kategoriye geçebileceğini de bilmelisiniz. Ve en önemlisi, farklı distribütörlerin her biri arasındaki farkları bilmek, akıllıca çalışmanıza ve hak ettiğiniz yere zamanında varmanıza çok yardımcı olacaktır. İşte doğrudan satış ticareti içerisinde karşılaşacağınız 10 farklı distribütör tipi. Bunlar belirli bir sıraya göre yazılmamıştır;

Doğrudan Satışta Kimlerle Çalışmalı >>

Ürün tutkunları

Doğrudan satışta karşılaşacağınız insan tiplerinden birincisi, ürün tutkunlarıdır.

Doğrudan satışta karşılaşacağınız insan tiplerinden birincisi, ürün tutkunlarıdır. Zaman zaman, şirketinizin ürünleri hakkında çok tutkulu olanları bulacaksınız. Şirketinizin ürünlerini yiyorlar, uyuyorlar ve onlarla nefes alıyorlar. Bunlar takımınızda olması gereken iyi insanlar. Ürünleri severler. Şirketinizin tüm ürünlerini veya çoğunu kullanırlar.

Bir ton insanı işe almayabilirler ancak ürünleri her ay, genellikle çoğunu sipariş ederler. Takımınızda böyle insanlar olduğu için şanslıysanız, onlara çok iyi davranın. Onlara, şu anda yaptıklarından çok iş yapma konusunda baskı yapmayın.

Titan Saadet Zinciri Nedir? >>

Sosyal kulüp olarak görenler

İkinci sırada, doğrudan satışı iş kurmaktan ziyade sosyal kulüp olarak görenler var. Birçok insan sosyal yönden network marketinge katılır. Onları sakın suçlamayın. Sonuçta, doğrudan satış yeni arkadaşlar edinmek, yeni yerlere seyahat etmek, yeni beceriler öğrenmek ve eğlenmek için harika bir yoldur. Takımınızdaki bu tür insanları kolayca tanımlayabilmelisiniz.

Normalde bir organizasyon kurmak için fazla bir şey yapmazlar. Ancak her aramada, her web seminerine ve her canlı etkinliğe katılırlar. Ayrıca her ay ürün siparişi verirler. Bu insanlara iyi davranın. Genellikle işlerinde uzun süre kalırlar çünkü diğer birçok ekip üyesi ile harika arkadaşlıklar kurmuşlardır.

Doğrudan satış bağımlıları

Bu ticarette karşılaşacağınız insan tiplerinden üçüncüsü, doğrudan satış bağımlılarıdır. Başka birtakım veya firma için aranan ve gelen bağımlılardır. Normalde fırsatınızı ilk öğrendikleri zaman ÇOK heyecanlanırlar. Normalde 14 ile 90 gün boyunca heyecanlı kalırlar. Ancak bu ilk coşkunun tükenmesinden sonra, bir sonraki fırsat için takımlarından ayrılırlar. Çoğu ağ pazarlama bağımlısı, her 1 ile 3 ayda bir yeni bir çok katlı pazarlama şirketindedir. Bu bağımlıların birçoğu yıllardır sektördedir ve belki tüm firmalara katılmışlardır.

Bu çok katlı pazarlama bağımlıları herhangi bir süre hiçbir şeyi yapamaz. Asla işin gerektirdiği ana noktaları yapmazlar. Sadece ilk katıldıklarında yaşadıkları hisleri severler. Heyecanlı olmayı ve bunu karşıya yutturmayı seviyorlar.Bu şekilde bir bağımlı ile yatırım yaptığınız zaman, zamanınızı boşa harcama ihtimaliniz yüksektir.

Zamanınızı Etkin Kullanarak, Zamanı Yönetin >>

Yarı zamanlı çalışanlar

Doğrudan satışta karşılaşacağınız insan tiplerinin dördüncü sırasında, bu işi yarı zamanlı olarak yapanlar var.

Doğrudan satışta karşılaşacağınız insan tiplerinin dördüncü sırasında, bu işi yarı zamanlı olarak yapanlar var. Yarı zamanlıları sevmelisiniz. Bu, ekibinizin belki de yüzde 10’unu temsil ediyor. Bunlar aç ve çalışmaya istekli insanlar. Bir aile ve kariyere sahipler ve işi tam gün yapamıyorlar. Ancak işlerini her hafta düzenli olarak 5-15 saat yapacaklar, mazeretleri yoktur.

Tutarlı ve ısrarcılardır. Eğitime girerler. Onlara öğrettiğin şeyi yaparlar. Onlar zaman ve para ile yatırım için iyi insanlar. Bu insanların çoğu sonunda lider ve en iyi kazananlar haline gelir. Veya, 500-3000 dolar aylık güzel bir gelir elde ederler.

İş bitirici özellikle olanlar

Doğrudan satışta karşılaşacağınız insan tiplerinde sırada, iş bitirici olanlar var. Bunlar senin liderlerin olacak kişilerdir. Bu insanların normalde BÜYÜK kişilikleri vardır. Bunlar tipik olarak KIRMIZI kişiliklerdir. Onlar iş adamları, liderler ve yüksek başarılar grubuna gireceklerdir. Vizyonu yakalarlar ve her şeyden önce ilk günkü gibi işe sarılırlar.

Bu, ekibinizin yüzde bir ile ikisinden fazlasını temsil etmez. Onlar koçluk yapabilir, aç ve yarı zamanlı çalışanlar gibi çalışmaya isteklidirler. Tutumları vardır. Vaktinizi boşa harcamaz veya kendi vakitlerini boşa harcamazlar. Her ay yeni insanları işe alıyor ve satıyorlar ve kendilerini kopyalıyorlar. İşlerini sizin yardımınızla ya da sizler olmadan yaparlar! Bir mesleğe veya kariyere sahipler, ancak haftada 30-40 saat veya daha fazla işlerini sürdürüyorlar.

İş Hayatında Etkili Liderlik Teknikleri Nelerdir? >>

Doğrudan satış uzmanları

Bu tip distribütörler, doğrudan satışta nadir görülür. Bunlar normalde iş bitiriciler ya da part-time kategorisinde başlayanlardır. Ancak bir noktada kariyer yapmak isteklerini netleştirmişlerdir. İyi eğitilmişlerdir. Sürekli yeni şeyler öğrenmeye isteklidirler. Mesleki gelişimlerine yatırım yaparlar. Tıpkı bir doktor ya da avukatın meslekleriyle ilgili işleri konusundaki gibi ciddidirler.

Yetenekli, kendine güvenen, çok iyi bir tavırları var ve çok başarılılar. İnsanlar onları sever, bilir ve onlara güvenir. Ekibinizde bu kategorideki bir veya iki kişiyi bulmak, altı rakamlı gelire kolayca ulaşmanıza yol açabilir. Ağ pazarlaması yapan herkes, bu kategoriye girmek veya bu kategorideki insanları takımında tutmak için çaba göstermelidir.

Tüm Zamanların En İyi 14 Doğrudan Satış Sırrı >>

Büyük konuşmacılar

Doğrudan satışta karşılaşacağınız tipler arasında sırada, büyük konuşmacılar vardır.

Doğrudan satışta karşılaşacağınız tipler arasında sırada, büyük konuşmacılar vardır. Bu insanlar 10-20 yıl önce doğrudan satışta başarılı olmuşlardır. Belki de kariyerlerinde bir noktada birinci oldular. Size geçmiş başarılarından bahsederler ve sizi heyecanlandırırlar, ekibinize katılırlar ve kesinlikle HİÇBİR ŞEY yapmazlar.

Aslında kötü durum şudur ki deneyimsiz bir ağ pazarlamacısının bu kategorideki birisine kaydolması, çok heyecanlanmasıdır. Bir veya iki ay sonra, kişinin büyük bir konuşmacı olduğunu ancak yapımcı olmadığını fark ederler. Sonuç olarak, sinirlenirler ve işi bırakırlar. Unutma,

“Eylemler kelimelerden daha yüksek sesle konuşur.”

Normalde, en iyi üreticileriniz büyük konuşmayacaktır. Sadece işe koyulacak ve sağlam bir organizasyon inşa edecekler! Büyük bir konuşmacıya sponsor olduğunuzda, en iyisini umut edin, ancak hiçbir şey beklemeyin. Bu şekilde hayal kırıklığına uğramazsınız.

Her Networkerin İzlemesi Gereken Filmler >>

Amatörler

Bu grup, endüstrimizdeki çoğu insanın katıldığı en az %80’lik grubu temsil eder.  Bunlar işinde başarılı olmak için gerekli becerilere, tutumlara, iş ahlakına veya doğru zihniyete sahip olmayan insanlardır. İşlerini ciddiye almazlar. Saldırırlar. Bir şeyler denerler. İşlerine hobi gibi davranırlar ve neden para kazanmadıklarını merak ediyorlar. Çoğu insan bu kategoride başlar ve ya diğer kategorilerden birine evrimleşir, ya da işsiz kalır.

Dürüst olmayanlar

Doğrudan satışta karşılaşacağınız insan tipleri dokuzuncu sırasında dürüst olmayanlar var. Her tür endüstride kötü insanlar vardır. Neyse ki, bu insanlar çok uzun sürmeden çok katlı pazarlama içerisinden ayrılmak zorunda kalırlar. Çok çabuk ayıklanıyorlar. Başkalarına yalan söyleyen, aldatan ve yanlış davranan kişidir. Onlar etik değillerdir. Hızlı para kazanmak için her şeyi söyleyecekler ya da yapacaklardır. Başkalarına yardım etme konusunda SIFIR ilgilidirler. Bunun yerine, yalnızca kendilerini önemsiyorlar ve birinden para kazanmak için her şeyi yapacaklardır.

Güvenilir Bir Networker Olmak İçin 3 İpucu >>

Aldatıcılar

Doğrudan satışta karşılaşacağınız insan tiplerinin son sırasında, aldatıcılar vardır.

Doğrudan satışta karşılaşacağınız insan tiplerinin son sırasında, aldatıcılar vardır. Dürüst olmayanlar gibi aldatıcılar da sektörün adını kirletirler. İnsanlara kolay para vaat ederler. İnsanlara hiçbir şey yapmadan, para kazanabileceklerini söylerler. “Sadece üye olun, en büyük takımı satın alın, ekibinizi sizin için kuracağım!” vb gibi sözlerle insanları sadece alışveriş yapmaya, takıma katmaya çalışır.

Son düşünceler

Nerede durduğunuzu görmek için birkaç dakikanızı ayırıp kendinizi ve takımınızı değerlendirin. Hepimiz aynı yerden başlıyoruz, hepimiz gelişip değişebiliyoruz. Kariyerinizin farklı noktalarında bu kategorilerin çoğunda kendinizi bulabilirsiniz. Ancak, sonunda bir doğrudan satış uzmanı olma kararını da verebilirsiniz. Bunu yaptığınızda, işler değişmeye başlayacaktır.

Daha da önemlisi, takım üyelerinizle çalışırken zamanınızı nerede geçirdiğiniz konusunda akıllı olmanız gerekir. Her bir kişiyi değerlendirin (onları yargılamayın) ve vaktinizi hak ettiği yere harcadığınızdan emin olun.

***

Farklı distribütör tipleri hakkındaki yazımızı okudunuz. Sizin bu tipler hakkındaki düşünceleriniz nelerdir? Sizce bu işe başlayacak olanların karşılaşacağı başka insan tipleri var mıdır? Ne düşündüğünüzü bize bildirmek için aşağıya bir yorum bırakın. Cevabınızı sabırsızlıkla bekliyoruz?

Gelişmiş Network Marketing Eğitimi >>

Satış becerileri nasıl geliştirilir? Daha fazla satış yapmak için geliştirilecek yetenekler nelerdir? Satış pazarlama ile ilgileniyorsanız, müşterilerinize ürünlerinizi satmak için yetenekleriniz üzerinde çalışmanız gerekmektedir. Peki bu yetenekler nelerdir?

Çalışmalar, bir müşterinin satın almaktan vazgeçmesinin ana sebebinin, satış elemanının müşteriye ilgi göstermemesi yüzünden gerçekleştiğini göstermiştir. Bir satış temsilcisinin ilgisizliği birçok yönden anlaşılabilir. Mesela, ilk karşılaşmada samimiyetsizlik, müşterinin ihtiyaçlarını anlamakta başarısızlık veya ürün özelliklerini açıklamada başarısızlık… Bu özelliklerin hepsi ilgi eksikliğine işaret ediyor.

8 Adımda Hipnotik Satış Tekniği >>

Satış Becerileri – Daha Fazla Satış İçin Geliştirilecek 5 Yetenek

En iyi performans gösteren satış danışmanının, müşterilere liderlik yapmak  için gerekli yetenek, satış becerileri ve bilgiye sahip olması gerekir. Bir satış elemanının satış becerilerini değerlendirirken veya bir eğitim programı oluştururken, satış sürecinin bu dört aşamasını ele alın:

 1. Müşteri ile ilk karşılaşmada samimi ilişki kurma
 2. Müşterinin ihtiyaçlarını anlama
 3. Müşterinin ürünle ilgili sorunlarını kişisel öneri ve bilgiyle çözüme kavuşturma
 4. Müşterinin güvenini kazanıp satış işlemini gerçekleştirme

Bu dört aşamayı baştan sona gerçekleştirirken aşağıda listelediğimiz 5 yeteneği geliştirerek satışlarınızı arttırabilirsiniz…

Samimi ilişkiler kurun

Bunun bir sonucu olarak markanızın ürünlerine de ilgi duyacaklardır.

Satışlarınızı arttırmak istiyorsanız müşterilerinize onların arkadaşı olduğunu hissettirin çünkü siz ve çalışanlarınız markanızı temsil ederseniz insanlara kendinizi sevdirirseniz dolaylı olarak markanızı da severler. Bunun bir sonucu olarak markanızın ürünlerine de ilgi duyacaklardır.

Satış Kapatma Teknikleri Nelerdir? >>

Müşterilerinizin neye ihtiyacı olduğunu anlayın

Satış yapmak için en temel yetenek doğru soruyu sorabilmektir. Başarılı bir satış elemanı en önemli özelliği müşterinin gerçekten neye ihtiyacı olduğunu anlayabilmek ve onları gerçekten dinlemektir.

Güven verin

Size güven vermeyen bir satış danışmanından ve firmadan alışveriş yapar mısınız? Cevabınız büyük ihtimalle ‘Hayır!’ olurdu. Aynı şekilde müşterinize güven vermeden onların sizden alışveriş yapmasını bekleyemezsiniz.

Karar almalarını sağlayın

Onları alım işlemine yönlendirecek sorular sorabilirsiniz. Örneğin “Kırmızı rengini mi mavi rengini mi tercih edersiniz?” veya ” Teslimi bu hafta mı yoksa gelecek haftaya mı istersiniz?” gibi.

Manipülasyon Nedir? >>

İletişimde kalın

Fark ederseniz satışların büyük çoğunluğu ilk görüşmede olmaz.

Fark ederseniz satışların büyük çoğunluğu ilk görüşmede olmaz. Bu durumda iletişimde kalmak satış yapmak için kritik bir noktaya dönüşür. Süreklilik eşittir başarı. İletişimi sürekli tutmak için yapılan aramalar size müşteriyle daha güçlü bağlar oluşturma, imkan ve fırsatları tekrar hatırlatma ve ürün hakkındaki bilgilerini netleştirme şansı verebilir.

Etkili İletişim İçin >>

İnsanların sizden alışveriş yapmasını sağlamak için bazı teknikler vardır. Eğer satış pazarlama sektörü içerisindeyseniz, performansınızı artıracak, en üst seviyeye çıkartacak beceriler edinmenizde fayda vardır.

Bir düşünün, neden bazı şirketler büyürken bazıları yok olur? Aslında planlama ve hazırlık başarının anahtarıdır. Liderler, gelecek için bir vizyon oluşturmalı, ulaşılacak hedefleri belirlemeli ve planı uygulamak ve sürdürmek için etkili bir sistem planlamalıdır.

İnsanların Sizden Alışveriş Yapmasını Sağlayacak 10 Strateji

Satış pazarlama dünyası içerisinde, rakipleriniz hiç de az değil. Milyonlarca rakibiniz olduğu kesin. Eğer kendinizi geliştirmezseniz, bu denizde boğulabilirsiniz. Ya da kendinizi geliştirip, belki de kendinize bir gemi inşa edebilirsiniz.

Satışlarınızı artırmanın teknikleri bulunmaktadır. Ancak belirtmemizde fayda var ki bu teknikler bir sır değildir. Siz de bu teknikleri sadece bilen olmayın ve okuduktan sonra hemen uygulamaya koyulun.

Pazarlama İlkeleri Hakkında Bilginiz Var Mı? >>

Aşağıda satışlarınızın büyümesinde kullanabileceğiniz, kanıtlanmış 10 pazarlama stratejisi var:

İyi bir analiz yapmalısınız

Etkili bir program yapabilmek için müşterileriniz ihtiyaç ve taleplerini iyi analiz etmelisiniz. Bunun için en iyi strateji onlara sormak olacaktır.

Müşterilerinizin hayatını kolaylaştırın

Müşterilerinizi hayal kırıklığına uğratmamak için gerekli önlemleri almalısınız. Unutmayın, insanlar onların hayatını kolaylaştıran firmalarla ortaklık etmek isterler.

Müşterilerinizin isteklerini bilin

Müşterilerinizin isteklerini karşılamayı kendinize görev edinmelisiniz. İster sizden alışveriş yapsınlar, ister web sitenizi ziyaret etsinler, müşterilerinizin ihtiyaç ve isteklerini karşılamanız onları size bir adım daha yaklaştıracaktır.

Markanızın mesajı net olmalı

Sabit bir mesajınız olmalı. Markanızın mesajı sosyal medya veya farklı iletişim kanallarında aynı olmalı ki tutarlı ve sabit bir marka hissiyatı oluşturabilin. Mesaj, potansiyel müşterilerinizin şirketinizin beklediğiniz şeyi “almasını” sağlamalıdır.

Çalışanlarınızı eğitin

Eğitim programlarınız marka mesajını öğretmelidir. Böylece her çalışan, markanızın mesajını bilir. Bunu birlik ve uyumluluk içinde müşterilerinize yansıtır.

Hedef kitlenizi tanımladınız mı?

Hedef kitlenizin kimler olduğunu belirlemelisiniz. Her şeyi herkese satmaya çalışmamalısınız. Uygun bir kitle bulun ki rakipleriniz arasından kolayca sıyrılın.

Kitlenize nasıl ulaşacaksınız?

Hedef kitlenize ulaşabileceğiniz en uygun yolu bulun. Hangi medya ve hangi stratejilere önem verdiklerini keşfedip bu yollardan gitmelisiniz.

Para Birikimi Yapamayanlar İçin Bütçe Planı Nasıl Oluşturulur? >>

Bir yıllık bir plan yapın

Gelecek bir yıl için satış planlaması yapmalısınız. Karma medyalardan oluşan bir reklam stratejisi hazırladığınızdan emin olun.

Promosyonlar yapın

Uygun zaman aralıklarında etkili promosyonlar oluşturmalısınız. Çünkü promosyonlar insanları harekete geçirip sizden alışveriş yapmalarını sağlamak için etkili bir yoldur.

Bütçenizi ayarlayın

Yıllık maliyet bütçesinin yanı sıra ayrıca her medya için eşit şekilde olmak üzere, pazarlama bütçesi de oluşturmalısınız.

Sahnede Daha İyi Bir Tanıtımı Nasıl Yaparsınız? >>

Herhangi bir ürünü nasıl satarsınız? Satış yapmak için gerekli yetenekler nelerdir? Satış ve pazarlama alanında bir kariyer oluşturmak istiyor musunuz? Eğer tüm bu sorulara vereceğiniz cevap “Evet” ise, doğru yerdesiniz. Çünkü hayat, satış üzerine kuruludur.

Farklı endüstrilerdeki satıcılar, farklı satış tekniklerini kullanma eğilimindedir. Ne de olsa dev şirketlere yüksek kaliteli finansal ürünler satıyorsanız, müşterilerinize mahalle kitapçılarında kitap satan birinden tamamen farklı bir şekilde yaklaşmanız gerekir. Yine de nasıl satış yapılacağına ilişkin temel kurallar, ürün türünüzden ve müşteri tabanınızdan bağımsız olarak aynı kalır.

Herhangi Bir Ürünü Nasıl Satarsınız?

Herhangi bir ürünü satmak için aslında bazı püf noktalar vardır. Bu püf noktaları öğrenmek, size büyük yol aldıracaktır. Tabii her şeyden önce ilk, pazarlamanın ne olduğunu bilmelisiniz. “Hayır” duymaya hazırlıklı olmalısınız. Herkes sizden alışveriş yapmayacak. Sizi eleştirecek veya kötüleyecek de.

Tüm bunlar satış pazarlama içerisinde karşılaşabileceğiniz durumlardan bazılardır. Peki bir ürünü nasıl kolayca satabilirsiniz? Gelin birlikte bu yolları inceleyelim:

İnsanların Sizden Alışveriş Yapmasını Sağlayacak Stratejiler >>

Ürününüzü tanıyın!

Ne sattığınızı bilmiyorsanız ve anlamıyorsanız, çok fazla satış kaybedersiniz. Ürününüze en uygun müşteriyi tanımazsanız, gelecekteki muhtemel müşterileriniz için iyi bir iş çıkaramazsınız. Ürününüzün tüm avantajlarını ve faydalarını bilmezseniz, potansiyel müşterilerinizi etkilemekte ve dikkatlerini çekmekte sürekli olarak şansınızı kaybedersiniz. Ve eğer bir müşteri size teknik bir soru sorarsa, cevabı bilemezsiniz.

Bu ise kendinizi bir uzman veya danışman olarak sunma seçeneğinizi ortadan kaldıracaktır. Ürün bilgisi olmadan satış yapmak, tek bacağınız eksik bir şekilde bir maratonu koşmaya benzer.

Potansiyel müşterilerinize saygı gösterin!

Bu yüzden danışma yaklaşımı bu kadar etkilidir.

Potansiyel müşterilerinizi hor görüyor veya küçümsüyorsanız, ne kadar saklamaya çalışsanız da onlar bunu bilecekler ve hissedeceklerdir. Telefonu açmadan önce müşterilerinizi saygılı ve yardımcı bir üslupla karşılamaya hazır olmanız gerekir. Çoğu insan, satış görevlilerinin kendilerine yardım etmediğini ve bencil olduklarını düşünür. Bu yüzden danışma yaklaşımı bu kadar etkilidir. Basmakalıp düşünceler yerini daha olumlu düşüncelere bırakır.

Profesyonel bir tutum sergilemelisiniz. Ama gerçekten ilk önce kendinizi öne sürüyorsanız, satın alma konusunda baskı yapmayı başarsanız bile, müşterileriniz size karşı düşmanca ve mutsuz olacaktır. Bu ise, kaçınılmaz olarak dostlarına, ailelerine ve iş arkadaşlarına sizden ne kadar hoşlanmadıklarını söyleyecekleri anlamına gelir. Şüphesiz oluşturmak istediğiniz itibarın yansıması bu değildir!

Dürüst olun!

Satışçılar hakkında üstesinden gelmeniz gereken bir diğer basmakalıp düşünce varsa, o da onların güvenilmez birer sahtekâr oldukları fikridir. Bir hafta içinde parçalanan ürünleri satan ya da tüketiciyi gereksiz ekstralar satın almaya iten satıcı profili müşterinin kafasında yer etmiştir bir kere.

Önceki klişe gibi bu talihsiz hissin üstesinden gelmenin yolu tam tersini yapmaktır. Potansiyel müşterilerinize tamamen açık ve dürüst davranarak, onların üstünde daha fazlasını almak için geri gelmelerini sağlayacak olumlu bir izlenim bırakırsınız (umarız arkadaşlarını da size gönderirler). İşinizde etkili olarak fark yaratmalısınız.

Girişimciler İçin 5 Pazarlama Stratejisi >>

Güler yüzlü olun!

Yüzlerce cevap alırsınız ancak hepsinde ortak olan şey; şüphesiz güler yüzlülüktür.

Birçok yönden satışlardaki başarı kişilikle ilişkilendirilir. İşinin ehli yüzlerce satış temsilcisine müşterilerine karşı hangi yaklaşımı uyguladıklarını sorun. Yüzlerce cevap alırsınız ancak hepsinde ortak olan şey; şüphesiz güler yüzlülüktür.

Neredeyse satın alma konusundaki tüm direnç, muhtemel müşterinin korkusundan kaynaklanır. Eğer onlar kendilerine bir şey satmaya çalışan kişiyi sevmezlerse, ürün ne kadar mükemmel olursa olsun, almaları pek mümkün değildir. Ancak bir satış görevlisini sevip rahat hissederlerse, tereddütü bir kenara bırakıp harekete geçmeleri daha muhtemeldir.

İş Gücünüzde En İyi Performansı Nasıl Yakalarsınız? >>

Bir şey satma fikri bütünüyle insanlar için rahatsız edicidir. Ve yıllarca bize öğretilen konular yüzünden satış yapmak toplumun genelinde kötü bir kavram olarak yer edinmiştir. Fakat gerçekler hiç böyle değil. Çevremizdeki her şeyin bir satış – pazarlama olduğunu anladığınızda hayata bakış açınız yeniden şekillenecek.

Satış yapmak istiyorsanız rahat bölgenizden taşınmak konusunda zihin değişimi gerekir. Bir satışın bir arkadaşa yardım etmek gibi olduğunu düşünün. Aslında, bu etik satışın temelidir.

İşte satış sürecini daha konforlu, doğal ve daha az stresli hale getirmenin bazı yolları;

►Network Marketing İle İlgili Tüm Konu,Soru ve Cevaplar YouTube Kanalımızda

1 – Kendi arka bahçenizde, topluluğunuzda başlayın.

Tanıdığınız insanlarla, arkadaşlarınızla, komşularınızla ve kasabanızdaki insanlarla konuşun. Ortak bir şeyiniz olan kişilerle aşamalı olarak oluşturun ve dışa doğru ağ kurun.

2 – Ortak ilgi alanlarına dayalı arkadaşlıklar (müşteriler) oluşturun.

Şehrinizde, kilisede, yerel organizasyonda, hayır kurumlarında, yerel sporlarda, kültürel etkinliklerde, okullarda ve yerel işletmelerde olanlarla zamanınızı paylaşın.

3 – Dinle, sohbet et ve topluluğun içinde arkadaşlıklar kur.

Ürünlerinizin / hizmetlerinizin size yardımcı olabileceği sorunları bulun. İnsanları (müşterileri) gerçekten önemserken, ürünlerinizi / hizmetlerinizi sağlamanın satış yapmak olduğunu değil, daha fazla yardım etmek olduğunu görürsünüz.

“Günümüzde Satış Ve Pazarlama Hakkında Bilinmesi Gereken 5 Şey” adlı çok okunan makalemiz için>>

4 -Yardımınıza kimin ihtiyacı olduğunu anlamak için becerilerinizi geliştirin.

Bunun için, ağ oluşturma becerilerini öğrenmeli, insanları çeken olumlu bir tutum geliştirmeli, iyi bir dinleme ve iletişim becerileri geliştirmelisiniz. Tamamen rahat hissetmeseniz bile rahat davranmaya çalışmanız gerekecektir.

5 – Unutma, herkesle arkadaş ol.

Yardımınızı gerektirmeyen insanlar bile, yardımınıza ihtiyacı olabilecek diğer kişiler için kulaklarınız ve gözleriniz olabilir.

6 – Referansları paylaş.

İşlem sürecinde, ürünün / hizmetin size nasıl yardımcı olduğu ve / veya diğer insanlara nasıl yardımcı olduğu hakkındaki referansları paylaşın. Satış süreci hakkında daha az ve onlara nasıl yardımcı olacağı hakkında daha fazlasını yapın.

7 – Arkadaşlıklarını beslemeye devam et.

Kişisel tatmin getirecek, ağınızı büyütecek ve daha sadık müşteriler yaratacaktır.

Bu yol biraz daha çalışmayı gerektirebilir ve zaman alabilir. Ancak, insanları doyurucu ilişkiler kurarken, gerçekte ihtiyaç duydukları ürün ve hizmetlerle eşleştirmeye odaklanırken satış yapmak daha az satış hissi verir. Sonuçta, finansal başarınız diğer insanlara gerçekten değer vermenin memnuniyetini de içerecektir.

Kullandığınız bazı etkili, etik satış teknikleri nelerdir? İpuçlarınızı ve yorumlarınızı duymak isteriz.

Bir ebeveynin bir çocuk için yapabileceği en güzel şeylerden biri, kendi işlerini çevrimiçi olarak kurmaya teşvik ederek onlara işletme ile ilgili temel bilgileri öğretmektir. Bir işletme kurmak, hatta küçük ölçekli bir işletme olmak, mükemmel bir öğrenme aracı ve daha büyük ve daha iyi şeyler için harika bir başlangıç olabilir. Girişimci bir eğitim alan çocukların kendine güvenen liderler olmaları ve yaşlandıkça başarılı bir yaşam sürmeleri muhtemeldir.

Ne yazık ki, girişimcilik çoğu okulda yaygın olarak öğretilen bir şey değildir. Bu yüzden çocuklar ya kendi başlarına grev yapmak zorundadırlar ya da şanslılarsa, bu ekstra adıma geçip onlara yardım etmek isteyen ebeveynleri vardır.

Çocukların kendi işlerini çevrimiçi (veya çevrimdışı) kurmalarına yardım etmek isteyen ebeveynler, yıllar boyunca çok büyük avantajlar elde edeceklerdir. Ve en iyi yanı, tüm süreç sadece eğlenceli değil, aynı zamanda ebeveyn-çocuk bağlarını güçlendirmenin harika bir yolu olabilir.

Temel bilgilerden başlayın

İşletme türüne karar vermek, genellikle süreçteki ilk adımdır. Bazı durumlarda, çocuğun işin ne olması gerektiği hakkında çok özel fikirleri olacaktır, ancak diğerlerinde, o kadar emin olmayabilir. Önemli olan, çocuğa ilgi duyan bir şeyle ve büyüme potansiyeli olan bir şeyle gitmektir.

Çevrimiçi bir işletme kurmak, bir WordPress blogu oluşturmak ve birkaç bağlı kuruluş bağlantısı eklemek kadar basit olabilir veya satılacak ürünleri oluşturmak kadar etkili olabilir. Tabii ki, başka birçok seçenek de mevcut. İşletmeler, bireyin yapmak istediği kadar kişiselleştirilebilir.

Kazanılan faydalar

Çocukları kendi işlerini çevrimiçi olarak başlatmaya teşvik etmenin asıl yararı, deneyimin kendisinin güven duygusunu aşılamasına yardımcı olmasıdır. Kendine güven genellikle liderlik becerileri için bir numaralı gereklilik olarak kabul edilir. Buna ek olarak, belirli iş görevleri ve yönleriyle ilgili diğer avantajlar aşağıda tartışılmaktadır.

İş için hedef belirleme

İş, ister bağlı kuruluş satışlarına,  ister ürün yaratmaya dayanıyor olsun, hedefler koymak çocuğunuzun başarısının önemli bir parçasıdır. İş hedeflerine sahip olmak, çocukların hedefler belirlemek, onları başarmak için çalışmak ve nihai başarı arasında ilişki kurmasına yardımcı olur.

Satış ve diğer fırsatlar

Bir işletmeyi yürütmek, çoğu satışa dayanan büyüme fırsatları sağlar. Bu tür fırsatları tanımayı öğrenmek, yaşam boyu bir varlık olacaktır. Ürün ve hizmetlerin nasıl satılacağını ve finansal işlemlerin nasıl yapılacağını öğrenmek, herkesin ihtiyaç duyduğu bir yaşam becerisidir. Çocuklara nasıl gelir elde edileceğini ve nasıl tasarruf edileceğini öğrenmede yardımcı olabilir.

“Daha Önce Hiç Duymadığınız Ek Gelir Getirecek 29 İş Fırsatı” adlı çok okunan içeriğimiz için>>

Pazarlama

Her girişimci pazarlama stratejilerinin yaratıcılık gerektirdiğini bilir. Çocukların kesinlikle yaratıcı oldukları biliniyor – bu konuda doğallar. Yaratıcı tekerleklerinin dönüp ne olduğunu görmelerine izin verin.

Hata yok

Her iş büyük başarı elde etmese de, gerçek bir çaba gösterildiğinde, hiçbir başarısızlığın olmadığı belirtilmelidir. Bir iş sahibi olmak beraberinde birçok zorluk getirir ve bununla birlikte işlerin planlandığı gibi gitmediği zamanları da vardır. Bu beklenen bir şey. Ebeveynler çocuklarına bu durumlardan ders almayı ve yeni bilgilerle ilerlemelerini öğretmelidir.

İletişim teknikleri

Çevrimiçi bir işletmeye sahip olmak, etkili iletişim tekniklerini uygulamak için mükemmel bir fırsat verir. Ebeveynler, gerektiğinde telefonla, yüz yüze ya da posta yoluyla iletişim kurmanın yanı sıra çevrimiçi içeriğe uygun yöntemler üzerinde çocuklarla çalışabilirler.

“Gençlere Networking Başarısı İçin 5 Strateji” adlı içeriğimiz için>>

Başkalarına yardım etmek

Çoğu çevrimiçi işletme, başkalarına bir şekilde yardımcı olmak amacıyla tasarlanmıştır. Bu amaç, çocukların mütevazı olmanın ve bir işletme veya şirketin daha büyük nedenini görmenin önemli olduğunu görmesine yardımcı olabilir. Başka bir deyişle, bir işletmenin amacı sadece mal sahibine para kazanmak değildir; aynı zamanda diğer insanlara yardımcı olmaktır.

Çocuklar kendi işlerini geliştirirken, gurur ve öz değer duygusu hissederler; özgüvenleri artar. Bunlar, mutlu ve başarılı bağımsız, iyi ayarlanmış yetişkinler haline gelmek için büyüyen çocuklar halini alırlar.

Kendi işi olan çocuklar, bağımsız düşünürler. Cevaplar için başkalarına bakmazlar; çözüm bulmayı kendileri üstlenirler. Bu çocuklar yarının liderleridir.

Çocuklarınıza işler hakkında bir şey öğretiyor musunuz? Onları kendi işlerini kurmalarına teşvik eder misiniz? Buna katılmıyor musunuz ve çocuklara bu şekilde öğretmenin gerekli olduğunu düşünmüyor musunuz? Lütfen görüş ve düşüncelerinizi bize yorum yazarak bildirin!

Bir milyon dolarlık iş fikrini nereden bulursun? Bugün insanlar, bir fikrin, büyüyüp milyon dolarlık hatta milyar dolarlık bir şirkete dönüşmesi için kendilerine sihirli bir değneğin değmesini bekliyorlar. Peki, milyon dolarlık iş fikrileri nereden geliyor?

Networkokulu.net olarak sizler için, başarılı insanların gündelik hayatlarından yaptığımız araştırmalar sonucunda kısa ve net olarak bu 10 sonuca ulaştık. Unutmadan; okumak ve bilmek bize bir şey katmaz, uygulamadıktan sonra!

1) Banyo Yapın veya Yürüyüşe Çıkın

Ciddi derecede. Bazen bir şeyleri düşünmek veya düşünmemek için çok uğraşıyoruz. Yine de, yıllar boyunca dahi fikirler,  bazen o kişilerin zihinlerini başka bir şeyle dağıttığı zaman geldi. Yürümek, egzersiz yapmak ve müzik dinlemek, beyninizin bir tarafını,  diğer fikirlere izin vermek için rahatsız etmenin bir yoludur.

2) İlham Verici Yerlere Git

Size ilham veren yerler ziyaret edin. Sahilde oturmak için dışarı çıkmanız da olabilir. En sevdiğiniz tatil yerine gidin. Ya da önce yeni bir bakış açısı kazanmak için yurtdışına seyahat edin.Dubai’de Palm’da uçmak, hatta Virgin Galactic’te bir yolculuk yapmak gibi.Türkiye’de de olur tabii 🙂

3) Çözülecek Büyük Sorunlar Bulun

Başarılı başlangıçlar gerçekten büyük problemleri çözenlerdir. Su, yiyecek ve barınma, 9 – 5 çalışmak ve kendi işini kuramamak en belirgin fikirlerdir. Gezegendeki herkesin ülkesinde bu tür sorunlar var. O zaman sağlık, ulaştırma, lojistik ve finansal teknoloji de diğer yardımcı fikirlerden olacaktır.

4) Büyük Ulaşılabilir Pazarlara Sahip İşletmeler Bulun

Başarı öykünüzün oluşması için büyük bir başlangıç beklemeyin. Google’a, Facebook’a veya Alibaba’ya bir bakın. Onlar yaratılmadan önce gerçekten nasıl yaşamışız diye düşünüyor insan. Oysa şimdi vazgeçilmez olmuşlar. Pazarları çok büyük. Neredeyse gezegendeki herkes bu tür müşterilerin müşterisidir. Dünyada insan nüfusu zirveye yaklaşıyor, dokuz milyar insan var, yıllık 1 milyar dolar kazanabilmeniz için,  yılda 1 dolar vermelerini sağlamak için, burada sadece% 10’una ihtiyacınız olduğunun farkına varın.

“Başarılı Girişimcileri Normal İnsanlardan Ayıran 5 Fark” adlı çok okunan içeriğimiz için>>

5) Çalışan Bir İş Modeli bulun

Geçmişin milyar dolarlık şirketlerlerini bulup nasıl işlediğini görün. Bunu ürününüz veya markanız için nasıl kullanabileceğinizi görün.

6) Eski Bir Endüstri Bulun

Hala taş çağından kalan bir endüstri bulup onu geleceğe taşıyın. Uber bunun mükemmel bir örneğidir. Taksiler yerleştirildi ve bu düzenleme dahil edildi. Sonuç, uber avantaja sahip oldu.

Tüketiciler arasında ortak hayal kırıklığı yaratabilecek noktaları tanıyın. İstediklerimiz konusunda ve yaşam tarzlarımıza uygun bir çözüm sunmanın bir yolunu bulun.

7) Harika Fikirlere Sahip Diğer Girişimcileri Bulun

Son birkaç yıllık milyonlarca başarısız ticari girişim var, bir düşünün. Bu girişimcilerden her biri, yapmadan önce daha az fikre sahipler. Biriyle konuşup, fikir edinmiyorlar.

Belki de temel fikirden daha da önemli olan şey onu nasıl uygulayacağınız ve milyon dolarlık bir fikri nasıl ölçekleyeceğinizdir.

Networkokulu.net”teki başarılı insanları hayat hikayelerini okuyabilirsiniz. Size biraz da olsa yardımcı olacaktır.

8) Milyar Dolarlık Büyük Bir Şirkete Hizmet Vermenin Bir Yolunu Bulun

Ford için bir otomobil parçası icat etmek ve ömür boyu telif hakkı kazanmak. Ya da tüm kaynaklara sahip olanlar için petrol şirketi hizmetleri sunmak. Hatta büyükşehir bölgelerine çöp kutusu hizmeti de vermek gibi. Teknolojiyi kullanarak, sorunlara çözümler üretebilirsiniz.

Bugün bu, Google’ın müşterileri için ekleyebileceği bir ürün veya hizmet olabilir. Veya IBM veya hükümetler için biz hizmet olabilir.

9) Tutkunuzu Milyonlara Uyarlayın

En iyi girişimlerin birçoğu, kişisel bir meydan okumadan veya evdeki bir sorunu iyileştirmeye çalışanlardan veya hobilerden çıkmış olanlardır.

10) Günlük tutun

Tarihin en büyük liderleri, sanatçıları, müzikleri ve iş dünyasıyla paylaşılan en yaygın alışkanlıklardan biri günlük yazmaktır. Belki de kağıda yazmak, fikri edinmenin açıklığıdır. Belki zamanla kendi kalıplarına bakıyordur. Belki başka fikirleri ortaya çıkaran alışkanlıktır. Ancak çalışır, denemeye değer.

Özet

Bir milyon dolarlık iş fikrine ihtiyacınız var. Bu yeterince büyük düşünerek yapılabilir.

Hemen sihirli değnek dokunmayacak. Sihir yok. Kendilerini yetiştirenler, bunları uygulayanlar başarılı olmaktadır. Seçim sizin. Denemeye değer.

Yine de kritik bir konuyu ele aldığınızdan emin olun. Milyonlarca veya milyar dolarlık bir şirkete mühendislik hizmeti vermek için, onlar ne istiyorsa vermeye hazır mısınız? Kendi yolundan çıkmak, işe almak, üst düzey danışmanlık almak, öğrenmeye yatırım yapmak ve para toplamak için…

Bugün, en iyi 5 iş sırrımı sizinle paylaşmak istiyorum. Bu dersler herhangi bir sektördeki herhangi bir girişimciye fayda sağlayacaktır. Bunlar son 15 yılda başarılı bir küçük işletme sahibi olarak edindiğim değerli dersler. Bu derslerin çoğunu sert darbeler okulundan öğrendim. Umarım bilgileri yararlı bulursunuz.

# 1 Müşteri Listesi Oluşturun Ve Koruyun

En değerli iş varlığınız müşteri listeniz olacaktır. Bulunduğunuz yer, işletme adı, ürün veya hizmet ve çalışanların hepsi gerçekten önemli olsa da, büyük paralara değecek olan müşteri listenizdir. Aynı zamanda müşterilerinizle büyük bir fark yaratan ilişkilerinizdir.

İşletmenizdeki ilk günden itibaren mevcut ve eski müşterilerinizin bir listesini oluşturun ve saklayın. Tüm bu kişilerin doğrudan bir posta ve e-posta veritabanı oluşturun ve en az ayda bir kez, iletişim halinde kalın.

Alıcınız ödeme sürecinden ne zaman geçerse, e-postanızı, telefon numaranızı ve adresinizi almak için elinizden gelen her şeyi (yasal ve etik olarak tabi ki) yapın. Gerekirse onlara bir kupon vererek ya da teşvik etmeleri için onlara rüşvet verin.

Veritabanınızı oluşturmak için bu bilgileri toplayın ve pazarlama çabalarınızın ve pazarlama bütçenizin çoğunu bu müşterilerle bağlantıda kalmaya odaklanın, yalnızca yenilerini bulmaya çalışın.

Unutmayın, mevcut bir müşteriye yeni bir satış yapmak, dışarı çıkıp yeni bir müşteri bulmaktan çok daha kolaydır.

# 2 Nasıl Satıldığını Öğrenin

“Satış” kelimesi birçok insanı korkutuyor. Yüksek baskıyı düşünüyorlar. İşin aslı, çoğu satış elemanı, profesyoneldir. Baskı yapmak ve beklentilerini ikna etmek yerine, birçok soru soruyor, dinliyor ve önerilerde bulunuyorlar. Kendilerini bir satıcı olarak değil, danışman olarak düşünürler.

İşin aslı, hepimiz satış elemanıyız, özellikle de bir iş sahibi olursak. Girişimci olarak bir numaralı işimiz, kasiyer zilini çaldırmaktır. Bu satış, nasıl bakarsanız bakın.

Kendinizi bir satış elemanı olarak düşünmeseniz de, bir saniye beni dinleyin. Birini seninle evlenmeye ikna ederek, şimdiye kadarki en iyi satış işini yaptın. Birini bir işte işe almaya ikna ettiyseniz, bir satış elemanısınız. Eğer çocuğunuz varsa, satıştasınız. İşinizde bir patron varsa, fikirlerinizi satmanız gerekir.

Satış, etkilemekten başka bir şey değildir. Bu bir fikir aktarımıdır. Bu, başkalarının bakış açınızı görmesini sağlamakla ilgilidir. Yüksek baskı veya inandırıcılıkla ilgisi yok.

# 3 Sistem Geliştirin

Tüm başarılı işletmelerin sistemleri var. Bayilikler popüler ve çok başarılı, çünkü sistemleri var. Sistemler işi yönetir, insanlar da sistemleri yönetir. Michael Gerber’in sık sık söylediği gibi, “sistem çözümdür.” Michael Gerber’i tanımıyorsanız, en çok satan kitabın yazarı olan “The E-Myth Revisited”. Kendine bir iyilik yapın ve bu kitabı inceleyin.

Küçük işletme sahiplerinin çoğu işletme sahibi değildir. Bunun yerine, onlar sadece bir iş sahibi. Bunu söylüyorum çünkü özünde onlar kendi işleridir. Çalışmayı bırakırlarsa iş olmaz. Amacınız, işinizde mümkün olan en kısa sürede kendinizi değiştirmektir. İşletmenizin% 100 size bağlı olmasını istemezsiniz. Bunu gerçekleştirmenin tek yolu işiniz için bir sistem geliştirmektir.

Müşterileri bulmak, işi günlük işlerde çalıştırmak ve işi büyütmek için sistemler istiyorsunuz.

Sistem geliştirmenin en iyi yolu, işletmenizdeki her bir görevi bir tür işlem kılavuzuna belgelendirmektir. Zaman ayırın ve işletmenizin her yönünü belirleyin ve belgelendirin. Bunu yaptıktan sonra, bu görevi yapacak birini işe alın. Bunu işinizin her yönü için yapın ve daha sonra kiralayın ve dış kaynak kullanın. Bunu yaptıktan sonra, geri adım atabilir ve işin stratejik çalışmasına odaklanabilirsiniz.

# 4 Ana Şey Odaklanın

Bu ders hayati derecede önemlidir. Bu dersi, Michael Gerber’den öğrendim. İşletmenizin teknik işi sizin gerçek işiniz değil. Örneğin, berberseniz, tek işiniz saç kesmek değildir. Bir restorana sahipseniz, tek işiniz yemek yapmak değildir.

İşletmenizin teknik çalışmaları önemli olsa da, bu konuda iyi olmalısınız; asıl işiniz, PAZARLAMAK ve işinizi büyütmektir. Herkes işi “yönetebilir”, ancak girişimci olarak asıl işiniz yeni müşteriler bulmak ve işinizde stratejik işler yapmaktır. Diğer her şey mümkün olan en kısa sürede yetkilendirilmeli ve dış kaynaklardan temin edilmeli ya da pazarlama ve stratejik çalışmaları yaptıktan sonra yapılmalıdır.

Pek çok yeni girişimci, yoğun işler için çok fazla zaman harcıyor; bu sırada kasiyer çalmaya ve işlerini büyütmeye odaklanmaları gerekiyor. Bu yaygın hatayı yapmayın.

Zamanınızın yüzde 80 ila 90’ını pazarlamaya ve işinizi büyütmeye harcar ve geri kalanını temsilci veya dış kaynaklara devreder. Bu şimdiye kadar öğrendiğim en önemli sırlardan biridir.

# 5 Uzun Süreli Görünümü Alın

Çoğu insanın anında tatmin olmasını beklediği bir toplumda yaşıyoruz. Onu istiyoruz ve şimdi istiyoruz. İşletmelerin normalde uzun yıllar büyümek için zaman ayırdıklarını öğrendim.

Yeni doğmuş bir bebeğe sahip olmak gibidir. Başlangıçta, işletmeniz bir TON zaman, çaba ve para gerektirecektir. Onu beslemek ve büyütmek zorundasın. Çok fazla dikkat etmek zorundasın.

İlk yıllarda, muhtemelen asgari ücretten daha az kazanacaksınız. Hiç bir şey kazanamayabilirsiniz. Çoğu işletmenin ilk dolar karlarını elde etmek için bir veya iki yıl, kurulup başarılı olmak için beş ila on yıl aldığını gördüm. Roma da bir günde kurulmadı.

Uzun vadeli düşünmek, her iki haftada bir ödeme almaya alışkın olan çoğu “çalışan fikirli” insan için çok zor. Yeni bir işe başladığınızda, birkaç yıl boyunca yaşayacağınız önemli tasarruflara sahip olmanızı veya günlük işinizi sürdürürken yarı zamanlı çalışmaya başlamanızı şiddetle tavsiye ediyorum.

Sadece vizyonunuzu daima önünüzde tutmanız gerektiğini unutmayın. Var olmadan önce bir şeyleri görmelisiniz. İşletmenizin size iki kat daha fazla malolacağını ve başarının olacağını düşündüğünüz sürece iki kez alacağınızın farkında olmalısınız.

Kısaca, başarılı girişimciler “vizyoner”dir. Başka hiç kimsenin yapmadığı bir şeydeki potansiyeli görürler.

Son düşünceler

Bunlar benim ilk 5 iş sırrım. Bunlar, kendi işime sahip olduğum son 15 yılda edindiğim en değerli işletme dersleri. Umarım bilgiyi yararlı bulmuşsunuzdur. Umarım bu beş alanın her birinde kendinizi değerlendirirsiniz ve gelişmenin yollarını ararsınız.

Düşünceleriniz neler? En iyi 5 iş sırrınız nedir? Ne düşündüğünüzü bize bildirmek için aşağıya bir yorum bırakın. Cevabınızı sabırsızlıkla bekliyoruz.

(***Bir satış pazarlama ve iş geliştirme uzmanından alıntıdır.)

Burada Network Okulu’nda, müşteri adayları elde etme konusunda çok konuştuk, ancak müşterilerinizi işe alımlara veya müşterilere dönüştürmek için yeterince konuşmadık. Liderlik dönüşümü için sihirli bir değnek olmadığını söyleyerek başlayalım.Taşı bir şapkanın içine atıp, satış yapamazsın. Ancak dönüşüm oranlarını yönlendirmek için denenmiş ve gerçek stratejiler vardır. Bugünün yayınında, potansiyel müşterilerinizi nasıl dönüştüreceğinizle ilgili 10 ipucu vereceğiz.

Size hitap eden bir veya iki tanesini bulmanızı ve sizin için uygun olan öncü dönüşüm yöntemlerini bulana kadar test etmenizi öneririz.

Taleplerinizi nasıl dönüştürebilirsiniz? İpucu # 1: Ücretsiz bir hediye veya indirim yapın.

Bedava bir şey almaktan hoşlanmayan bir kişi söyleyin… Yapamayacağınıza bahse girerim! Doğru kullanılırsa, kaydolma veya müşteri satın alma karşılığında bir indirim veya ücretsiz bir şey teklif edebilirsiniz.

Bu yöntemle ortaya çıkabilecek tek sorun, insanlar sadece kaydoluyor ve onlardan bir daha haber alamıyoruz. Bu yüzden indirim yönteminin ücretsiz üründen daha fazla kullanılmasını öneriyorum.

Taleplerinizi nasıl dönüştürebilirsiniz? İpucu # 2: Yüksek kaliteli içerik ve görsel malzeme ile eğitim yapın.

Blogunuz veya e-posta pazarlamanız olsun, insanlara katılmalarını veya satın almalarını söyleyen bir şeye sahip olmazsanız, hiçbir yere sahip olamazsınız. Eğitimci olman gerekiyor. Onlara, ürün veya hizmetinize katılarak veya bunları kullanarak gösterecekleri çeşitli şeyler öğretin; sağlık, finansal istikrar, zaman yönetimi vb.

Eğitirken, dönüşümler geliyor.

Taleplerinizi nasıl dönüştürürsünüz? İpucu # 3: “Yeni veya geliştirilmiş” terimleri kullanın.

Pazarlamacıların kaç defa “Yeni veya Geliştirilmiş” terimlerini kullandığını hiç fark ettiniz mi? Daha yumuşak bir dokunuş vermek için küçük bir şeye bir parça kauçuk eklenmiş olabilir ve aniden “iyileştirilmiş” olabilir. Veya vitaminleri içeren mineralleri ekleyebilir ve “yeni” bir ürüne sahip olabilirler.

Ağ pazarlama şirketiniz bir ürün geliştirmişse, potansiyel müşterilerinizin bunu bildiğinden emin olun. Yeni bir ürünleri varsa, bunları da bildiklerinden emin olun! Birçok insan, yeni veya gelişmiş bir ürün satın almalarını söyleyen bir tetikleyiciye sahiptir.

Taleplerinizi nasıl dönüştürürsünüz? İpucu # 4: Taleplerinizi alın.

Liderliği nereden aldığına, ilgi seviyesine ve bağlılıklarına bağlı olarak, onlarla takip etme konusunda bir sistem oluşturmak için müşteri adayları puanlayabilirsin. Diyelim ki tüm Facebook gönderilerinizde olduğu gibi iten 1 ipucunuz olduğunu ve tüm yazılarınızın% 20’sinde olumlu kelimeler yazan başka bir ipucunuz olduğunu varsayalım.

Yüksek skoru kim alır?

Yorum yapanların puan aldığını söyleyebilirim çünkü zorlamak çok az zaman alıyor ancak yorum yapmak daha fazla zaman alıyor.

Daha sonra puan seviyelerine göre takip planları geliştireceksiniz. 3 aşamaya göre planlar olabilir:

Taleplerinizi nasıl dönüştürebilirsiniz? İpucu # 5: Dokunulabilir olun.

Bazen dokunulmaz hale geliyoruz ve bu yüzden birçok ipucu kayboluyor. Sosyal medyanızla ilgili bazı soru ve yorumlara cevap vermeniz gerekiyor. Asistan yerine kişiyi geri araman gerekiyor.

Sadece dokunulabilir olmak, lider dönüşümü ile lider kaybı arasındaki farkı yaratabilir.

Taleplerinizi nasıl dönüştürebilirsiniz? İpucu # 6: Teknolojiyi akıllıca kullanın.

Bir soru, yorum ya da iletişim kurduğunuzda, mümkün olduğunca çabuk cevap vermeniz zorunludur. Günümüz dünyasında sabır tükeniyor. İnsanlar istedikleri zaman istediklerini isterler, bu yüzden teknolojik olarak bilge olmanız gerekir.

Bu kısa dikkatin üstesinden gelmek ve liderliği “sıcak” tutmak için, otomatik yanıtlayıcıları, sohbetleri ve sanal asistanları kullanmanızı öneririm. Bunların hepsi bizzat onlarla temasa geçene kadar bu ipucunu köşede tutabilir.

Taleplerinizi nasıl dönüştürebilirsiniz? İpucu # 7: Mobil dostu olduğunuzdan emin olun.

Şimdi mobil bir dünyada yaşıyoruz. Web sitenizin / blogunuzun mobil dostu olması gerekir veya potansiyel müşterileriniz rakiplerinizi bulur.

Taleplerinizi nasıl dönüştürebilirsiniz? İpucu # 8: Tutarlı olun.

Blog yayınlarının tutarlı olması gerekir. Bültenlerin tutarlı olması gerekiyor.

Tutarlı olmanız gerekiyor… Potansiyel müşterileriniz bunu bekliyor ve eğer tutarlı değilseniz, dönüşmeyecekler. Görüyorsunuz, insanlar bu alanlarda tutarlı değilseniz, işinizde nasıl tutarlı olacağınızı sorguluyorlar.

Taleplerinizi nasıl dönüştürebilirsiniz? İpucu # 9: Satış talebinde bulun.

İşte birçoğunun başarısız olduğu yer!

Neden tüm bu süreçten geçtikten sonra katılmak veya satın almak için bir kişi, bir ağ pazarlamacısı olmasın ki? Sadece sorarsan, ne kadarının evet dediğini görünce hayret edeceğinizden emin olun.

Çoğu insan sizden onları satmanızı veya katılmanızı istemeyecek, sizden sormanızı bekliyorlar. Öyleyse, dönüşüm oranınızın yükselmesini isteyin ve izleyin!

Taleplerinizi nasıl dönüştürebilirsiniz? İpucu # 10: Hikayeler anlatın.

“Birkaç yıl önce bu işe yeni başlamıştım ve havalı bir köpeği olan emekli bir beyefendi ile tanıştım. Fırsat ve ürünler hakkında konuşurken, tüm numunelerimi hazırlamıştım. Adama örnek bir enerji barı vermeye gittiğimde, köpek benim arabamın içine girip 25 tanesini de yerken dehşete düştüm. Güldük ve o beyefendi en iyi savaşçılarımdan biri oldu. ”

Evet, hikayeler… gerçek hikayeler.

İnsanlar hikayeleri sever ve birçok müşteri adayları sadece hikayeler söyleyerek dönüştürülür.

Son düşünceler

Umarım bu müşteri adaylarına dönüşüm ipuçları size yardımcı olur. Lütfen bir yorum bırakın ve öyleyse bize bildirin. Herhangi bir sorunuz varsa, buraya da gönderebilirsiniz.

Size işinizde müjde ve harika bir gün diliyoruz!

Neredeyse on yıl boyunca uluslararası bir Network Marketing ağı kurduktan sonra, birçok insanın mesleğimizde başarısını engelleyen 7 büyük hatayı ayırt ettim. Siz veya takım üyeleriniz bunlardan herhangi birini yapıyor mu?

 1. Neden’lerin güçlü olmaması!

Neden’in demek “seni yakan şey demek” anlamına geliyor. Bu işi kurmanızın güçlü bir sebebi yoksa, engeller sizi çok çabuk durduracaktır. Bununla birlikte, bu işi yapmak istemeniz için güçlü bir nedeniniz olduğunda, engellerin üstünden geçip geçmeyeceklerini aşmanın bir yolunu bulursunuz.

“Neden’lerin daha güçlü olursa, daha fazla başarı alacaksın.”

 1. Davet’te her şeyi anlatmak!

Davet, bir telefon görüşmesi yaptığınız zaman ve tanıtım yapacağınız kişiye, iş hakkındaki bilgileri görmeye çağırdığınız zamandır. Kavramı görsel olarak paylaşmak yerine, onlara açıklamaya çalışmak, potansiyel müşterinizin kötü bir satıcıdan uzaklaşma ihtiyacı hissetmesini sağlar. İnsanların, özellikle de arkadaşları tarafından kendilerine bir şey satılmasını sevmediklerini unutmayın. Biz bir söz var “onlara her şeyi GÖSTER, onlara bir şey söyleme” . Arkadaşlarınızı davet edin ve sunumun işini yapmasına izin verin.

“Her şeyi GÖSTEREBİLİRSİNİZ, HİÇBİR ŞEYİ söylemediğiniz sürece.”

 1. Takımı yönetme çabasına düşmek!

Pek çok insan pazarlama ağına giriyor, küçük bir ekip oluşturuyor ve ekipten birkaç kişi aldığında yönetim moduna geçiyor. İlk başladığında yaptıklarını yapmayı bıraktılar. Şimdi, ekibinizdeki her bir kişi yönetim moduna geçerse, grubunuz gerçekte ne kadar büyür?

Her günün sonunda kendinize sormanız gereken harika bir soru şudur: “Ekibim bugün tam olarak yaptığım şeyi yaptıysa, maaşım nasıl olurdu?” Takımınızı yönetmenin en iyi yolu örnek olmaktır. Takımındaki tek kişi senmişsin gibi davran. Yolunuzu açmaya devam edin, ekibiniz katlanarak büyür. Unutmayın, insanlar işinize değil, size katılırlar.

“Ekibinizi yönetmenin en iyi yolu, örnek olmaktır.”

 1. Sistemi takip etmemek!

Ağ pazarlamasının bu kadar iyi çalışmasının sebebi tamamen bir sistem olması. Bir tarif izlemeye benziyor. Bir kek pişirirseniz ve önemli malzemelerden birini pastanın dışına çıkarırsanız ne olurdu? Pasta neye benzeyecek? Pazarlama ağı ile aynı şey; basitçe sistemi takip edin.

“Ateşe yakın dur” dediğimiz gibi haftalık fırsat toplantılarına ve web seminerlerine katılın, eğitim etkinliklerine katılın. Bunlar yangının yanmasını sağlayan şey. Büyük bir etkinliğe katılırken, tıpkı sizin gibi ateşin içinde kırmızı sıcak bazı kömür parçaları var. Ancak en sıcak kömür parçasını ateşten alırsanız, ne kadar sıcak olduğu önemli değildir, dakikalar içinde soğuyacaktır. Sisteme girmeyi bıraktığınızda hayatın yoluna girmesine izin verdiğinizde olan şey budur.

“Ağ pazarlamasının bu kadar iyi çalışmasının sebebi, kendi içinde tamamen bir sistem olmasıdır.”

 1. Kendi bildiğini okumak!

Akıl hocam bana her zaman bir olasılıkla aradığın bir numaralı şeyin “yol gösterilebilir” olduğunu, ikincisinin ise açlık ve arzu olduğunu söyledi. Eğer biri koçluk yapamıyorsa, en büyük yeteneklere, en iyi becerilere sahip olmaları ya da keskin olmaları ya da profesyonel olmaları farketmez. Onlar sadece formülü takip etmeyecekler ve tekerleği yeniden icat etmeye çalışacaklar ve sonuç alamayacaklar. Öte yandan, eğer koçluk yapabiliyorlarsa ve sistemi takip ediyorlarsa, tüm becerilere sahip olmasalar bile, becerileri öğrenecekler ve kazanmaları sadece an meselesi olacaktır.

Kendinizi “Bunu biliyorum” çizgisinde bir şeyler söylerken bulursanız, fincanınız dolu demektir ve yaşamınızdaki yeni bilgilere yer bırakmazsınız.

 1. Kendinize yatırım yapmayı durdurmak!

Seminerlere katılmak ve ağ pazarlaması, kişisel gelişim, profesyonel bir ağ kurucusu olmak için ihtiyaç duyduğunuz beceriler hakkında kitaplar okumak durduğunda, ilerlemeyi bırakıyorsunuz. Büyümeyi bıraktığında, aşağı iniyorsun demektir.

“Büyümeyi bıraktığında, aşağı iniyorsun demektir.”

“Yeni Girişimciler İçin Başarıya Giden 11 Adım” adlı makalemiz için >>

 1. Bırakmak!

Çoğu insanın Network Marketing’de başarılı olmamalarının ana nedeni bırakmaları ve hayallerinden vazgeçmeleridir. Yaşam ve mazeretler tarafından fazla absorbe edilirler ve nedenleri, engelleri aşmak için onları ileriye sürecek kadar büyük değildir. Çoğu insan, ilk aslarını çekmek üzereler.

Elmas Tarlaları kitabında, ana karakter elmas aramak için dünyayı dolaştı ve aramaya devam etti. Sonunda pes etti ve eve döndü. Bir başkası en büyük elmas alanlarından birinin, o kişinin arka bahçesinde olduğunu keşfetti. Eğer vazgeçersen, senin için mümkün olan yaşam tarzını asla bilemezsin. Başarılı insanların zihniyeti, asla pes etmemek üzerinedir.

“Eğer vazgeçersen, senin için mümkün olan yaşam tarzını asla bilemezsin.”

En sevdiğim hikayelerden biri de bambu hikayesidir. Bambu tohumunu ektiğinizde 5 yıl boyunca hiçbir şey görmezsiniz. Sonra beşinci yılın sonunda, topraktan çıkar ve haftalar içinde iki, üç, dört metre yüksekliğinde büyür. Bu, şu anda bu makaleyi okuyan siz olabilirsiniz. Kitap okuyor ve harekete geçiyor olabilirsiniz, fakat şu anda istediğiniz sonuçları bulamıyorsunuz.

Doğru şeyleri yapmaya devam edin – sesleri dinleyin, kendinizi geliştirin – ve zamanla bir bambu gibi ateş edeceksiniz. Elbette kalın ve kim bilir, bir gün dünyanın dört bir yanındaki sahnelerde konuşarak şirketinizde en üst seviyeye ulaşıyor olabilirsiniz. Belki bir gün, yazı yazan veya ses kaydeden ve dışarı çıkıp yaptıklarınızı yapmak için başkalarına ilham veren lider olursunuz.