Başarılı İnsanlardan 20’li Yaşlarındaki Gençlere Kariyer Tavsiyeleri

1. Richard Branson: Asla pişman olma  bir sonraki şeye devam et

Richard Branson: Asla pişman olma  bir sonraki şeye devam et

Richard Branson’un annesi ona bunu öğretti. Virgin Grubu’nun kurucusu ve başkanı,The GoodEntrepreneur’e “Bu enerjiyi başka bir projeye vermek yerine, insanların arızalara karşı harcadıkları zaman beni her zaman şaşırtıyor” dedi. “Virgin şirketleri’ni işletirken çok eğleniyorum, bu yüzden bir gerilemeyi asla kötü bir deneyim olarak görmem, bu sadece bir öğrenme eğrisidir.”

2. TonyRobbins: Eksik olabileceğiniz gerekli becerileri öğrenerek kendinizi paha biçilmez hale getirin

TonyRobbins: Eksik olabileceğiniz gerekli becerileri öğrenerek kendinizi paha biçilmez hale getirin

Tony, “Pazardaki değerin herkesten daha fazla değer katma yeteneğine dayanıyor. Eğer şirketin için,diğer çalışanların, müşterilerin için daha fazlasını yapmanın bir yolunu bulabilirsen  hediyelerin için yer açılacaktır. Fakat bunu yapabilmek için yeteneklerinizi geliştirmelisiniz. ” diyor.

3. J.K. Rowling: Hatalarınızı Kucaklayın

J.K. Rowling: Hatalarınızı Kucaklayın

JK Rowling en çok satan çocuk kitabı dizisi “Harry Potter” ın yazarı başarısızlık hakkında çok şey biliyor.

Yeterince başarısızlıktan söz etmiyoruz sanırım, “Bir başarı ölçüsüne sahip olan birinin bana bunları söyleyebilmesi gerçekten yardımcı olabilirdi” Başarısız olacaksın. Bu kaçınılmaz. Onunla yapacağın şey bu. ”

Rowling, dünyanın en zengin kadınlarından biri haline gelmeden önce, Birleşik Krallık’taki refahtan uzak yaşayan bekar bir anneydi. Edinburgh kafelerinde, şimdiki ünlü karakteri, genç büyücü Harry Potter hakkında yazmaya başladı ve kitabı ilk gönderdiğinde kitap yayıncıları onu reddetti.

4. ChelseaHandler: Bir söz verdiğinizde, onu tutun

ChelseaHandler: Bir söz verdiğinizde, onu tutun

Milyoner komedyen ve aktris, 20’li yaşlarında bir garsonken ortalıkta olmanın önemini öğrendiğini söylüyor. “Artık görünmemek bir seçenek değildi. Şimdi yaptığım her şeyle ‘görünme’ pratiği yapıyorum. Bu hayatımın her yönüne nüfuz etti. Bir antrenmanı, bir arkadaşının partisini hep iptal etmek istesem de artık hep ortalıkta oluyorum, “diyor.

5. Steve Jobs: Sadece tutkunuzu takip etmeyin,  kendinizden daha büyük bir şeyi takip edin

Steve Jobs: Sadece tutkunuzu takip etmeyin,  kendinizden daha büyük bir şeyi takip edin

“Evet, her zaman tutkunuzu takip etmekten bahsediyoruz, ama hepimiz tarihin akışının bir parçasıyız … topluluğunuza yardım ederek, başkalarına yardım ederek tarih akışına bir şeyler eklemelisiniz. … böylece 20, 30, 40 yıl sonra … insanlar, bu kişinin sadece bir tutkusu olmadığını, başkalarının da yararlanabileceği bir şey yapmaya özen gösterdiğini söyleyecektir. “