Disleksiyle Mücadeleden Komedi Filmi Efsanesine: Jim Carrey

Jim Carrey Başarı Hikayesi

Oyuncu ve komedyen James Eugene Carrey Kanada’nın Newmarket kentinde 17 Ocak 1962’de doğdu. Carrey, 15 yaşındayken bir Toronto komedi kulübünde stand-up yaparak başladı. 1979’a gelindiğinde  ailesini desteklemek için çalıştığı fabrika işini 1978’de bıraktı ve başarılı çizgi romanı yazarı Buddy Hackett ve Rodney Dangerfield ile çalışmaya başladı.

Oyuncu ve komedyen James Eugene Carrey Kanada'nın Newmarket kentinde 17 Ocak 1962'de doğdu.

1983’te Carrey, Hollywood’a Batı’ya yöneldi ve burada bir televizyon filmi olan Introducing… Janet adlı projede rol aldı. Carrey’in Ördek Fabrikası ve Jim Carrey’in Doğal Olmayan Yasası (1991) gibi programlarla TV’de yer almış ve hit komedi In Living Color’da düzenli bir rol almıştır.

Jim hayatına zor bir başlangıç yaptı. Okuldaki ilk yıllarında kendini sessiz ve arkadaşsız olarak tanımlamaktadır. Yine de insanları güldürerek arkadaş edinebileceğini keşfetti. Bu onun dönüm noktasıydı. Ama sonuçların hepsi olumlu değildi. Bir öğretmen, rapor kartında şunları yazdı: “Jim önce çalışmasını bitirir ve sonra sınıfı bozar.” Evde, değişik suratlar ve taklitler yapmaktan zevk alırdı.

Jim Carrey hayatına zor bir başlangıç yaptı.

Onun tutkusu, diğer öğrencileri eğlendirmenin ötesinde düşünmeye başladığında ortaya çıktı. On yaşındayken, keşfedilmek umuduyla aktris / komedyen Carol Burnette’e özgeçmişini yolladı.

Jim için her şey yolunda değildi. İlk olarak, okulda başarılı olmak için öğrenme engeli, disleksiyle uğraşmak zorunda kaldı. Bunu olağanüstü bir hafıza geliştirerek yaptı.

Jim Carrey'in tutkusu, diğer öğrencileri eğlendirmenin ötesinde düşünmeye başladığında ortaya çıktı.

Para başka bir engeldi. Ailesi, bir sürü düşük kiralı evin bulunduğu gelişmemiş bir bölgede yaşıyordu. Onuncu sınıfta, gün boyunca fabrikada sekiz saatlik gece vardiyasında çalışmayı denedi. O kadar yorgundu ki, öğretmenlerinin ne hakkında konuştuğunu anlayamıyordu. Okulda hiç arkadaşı yoktu ve yaklaşan herkesin utanç verici yoksulluğunu keşfetmesinden korkuyordu. Az öğrenme ve arkadaşsızlıkla, okulun onu hiçbir yere götürmediğini hissetti. 16’sında okulu bıraktı.

Jüm Carrey'in, ailesinin geçmişinden kaynaklanan sorunların onu güçlendirdiğini yansıtıyor

Şimdi, ailesinin geçmişinden kaynaklanan sorunların onu güçlendirdiğini yansıtıyor.

Carrey’in babası 1994’te öldüğünde, 10 milyon dolarlık çekini babasının tabutuna, yıldız olma hayallerini başlatan ve besleyen adama itafen yazılı Bir notla birlikte yerleştirdi.