fbpx

Başarılı Olmak İçin Zihninizi Nasıl Eğitirsiniz?

Zihniniz, hayatta istediğiniz her şeye ulaşmanıza yardımcı olabilecek en güçlü araçlardan biridir. Ancak, iki ucu keskin bir kılıç gibi çalışır.

Zihninizi akıllıca kullanırsanız, zihniniz en kapsamlı sorunu çözebilir ve sizi başarıya rahatlıkla ulaştırabilir. Tam tersine, onu nasıl kontrol edeceğinizi veya yöneteceğinizi bilmiyorsanız, başarıya giden yolda size karşı durabilir.

Aşağıda başarı için zihninizi eğitmek için kullanabileceğiniz 7 yöntem yer almaktadır:

 

Pratik Farkındalık

Pratik Farkındalık

Önemli olan, düşüncelerinizi neler olup bittiğine odaklayabilmeniz için şimdiki zamanda kalmaktır. Her gün dikkatli olmak, dikkatinizi artırabilir, odağınızı geliştirebilir ve sizi daha üretken hale getirebilir.

 

Meditasyon

Meditasyon

Meditasyon günümüzde çok yaygındır ve etrafınızda  olup bitenlere daha çok  dikkat etmek için oldukça işe yarar .

Aslında Steve Jobs, Oprah Winfrey, Bob Stiller, Ray Dalio, Jerry Seinfeld ve daha çok sayıda başarılı kişi, düzenli olarak meditasyon yapmışlardır.

 

Fiziksel Egzersiz

Fiziksel Egzersiz

Hiç şüphe yok ki egzersizin hem fiziksel hem de zihinsel olarak birçok faydası var.

Egzersiz yaptığınızda ve fiziksel aktivitelere katıldığınızda, beyniniz iyi hissetmenizi sağlayan endorphin hormonunu serbest bırakır. Tam da bu yüzden egzersiz iyi bir stres gidericidir.

 

Görselleştirme

Hayalini Görselleştirme

Bir şeye ulaşmak istiyorsanız, önce bunu aklınızda görmelisiniz. Bu yüzden görselleştirme yöntemini uygulayarak kendinize ait büyük başarıları elde edin ve arzu ettiğiniz ideal hayatı yaşayın.

 

Kendine verdiğin taahhüdünü koru

Kendine verdiğin taahhüdünü koru

Kendinize ne söz verirseniz verin, sözünüzü tutmalısınız. Yaptığınız şeye tutunarak kendinize inanmak için zihninizi eğitmeniz gerekiyor.

 

Yeni Bir Şeyler Öğrenin

Yeni Bir Şeyler Öğrenin

Zihinsel performansınızı geliştirmek istiyorsanız, düzenli olarak yeni bir şey öğrenmelisiniz. Yeni bir şey öğrendiğinizde veya yeni bir şey yaptığınızda, zihninizi aktif tutar ve onunla etkileşime geçersiniz.

 

Rekabet için kendinize meydan okuyun

Rekabet için kendinize meydan okuyun

Rekabet için kendinize meydan okumak, büyümenin tek yoludur. Her zaman rahat olduğunuz şeyleri yapıyorsanız, tahmin edebileceğiniz gibi, her zaman aynı eski sonuçları alırsınız.

Network Okulu
Network Okuluhttps://networkokulu.net/
Türkiye’nin Tarafsız Network Marketing Platformu

CEVAP VER

Yorumunuz
İsminiz

SOSYAL MEDYADA BİZ

2,966BeğenenlerBeğen
117,507TakipçilerTakip Et
4,366TakipçilerTakip Et
4,050AbonelerAbone

MUTLAKA OKUMALISIN

Sınav Kaygısı Nedir? Öğrencileri Nasıl Etkiler?

Sınav kaygısı nedir? Yaklaşan bir sınav, öğrenci için stresli bir zaman oluşturur. Eğitim gören, üniversiteye hazırlanan öğrenciler için ders çalışmak inanılmaz derecede sarsıcı olabilir. Birçok...

Başarılı Bir Kariyer İçin 6 Rehber Adım

Başarılı bir kariyer için neler yapılabilir? Kişisel gelişim bu süreçte önemli midir? Hangi becerileri edinmeliyiz? Para kazanmak, etkili bir insan olmak, iş dünyasında lider...

Doğrudan Satışta Kalıcı ve Tutarlı Olmak

Doğrudan satışta kalıcı ve tutarlı mısın? Ya da dürüst müsün? Eğitim, kişisel gelişim, kişisel beceriler, satış pazarlama becerileri gibi konular üzerinde çalışıyor musun? Hergün...

Hafıza Nasıl Geliştirilir? 7 Doğal Yol

Hafıza nasıl geliştirilir? Bu soru unutkanlık yaşayan ya da kendini geliştirmek isteyen insanların sorduğu sorulardandır. Belleğinizi güçlendirmek, hayatınıza daha da hakim olabileceğinizin kanıtıdır. Hafıza,...

Kişisel Gelişim Her Yaş Grubu İçin Neden Önemlidir?

Kişisel gelişim her yaş grubu için önemli ve faydalıdır. Her ne kadar genç yaş için düşünülse de kişisel gelişim kitapları, videolar, seminerler gibi her...

Rakiplerinizi Sevmek İçin 8 Güçlü Neden

Hepimizin hayatta rakipleri var. Bizi düşünmeye, gelişmeye, yeni beceriler elde etmeye iten kişilerden bahsediyoruz. Bazen bir rakibin gelişimi, karakterinizdeki belirli farklılıkları ortaya çıkarır. Diğer...