fbpx

Başarılı Olmak İçin Zihninizi Nasıl Eğitirsiniz?

Zihniniz, hayatta istediğiniz her şeye ulaşmanıza yardımcı olabilecek en güçlü araçlardan biridir. Ancak, iki ucu keskin bir kılıç gibi çalışır.

Zihninizi akıllıca kullanırsanız, zihniniz en kapsamlı sorunu çözebilir ve sizi başarıya rahatlıkla ulaştırabilir. Tam tersine, onu nasıl kontrol edeceğinizi veya yöneteceğinizi bilmiyorsanız, başarıya giden yolda size karşı durabilir.

Aşağıda başarı için zihninizi eğitmek için kullanabileceğiniz 7 yöntem yer almaktadır:

 

Pratik Farkındalık

Pratik Farkındalık

Önemli olan, düşüncelerinizi neler olup bittiğine odaklayabilmeniz için şimdiki zamanda kalmaktır. Her gün dikkatli olmak, dikkatinizi artırabilir, odağınızı geliştirebilir ve sizi daha üretken hale getirebilir.

 

Meditasyon

Meditasyon

Meditasyon günümüzde çok yaygındır ve etrafınızda  olup bitenlere daha çok  dikkat etmek için oldukça işe yarar .

Aslında Steve Jobs, Oprah Winfrey, Bob Stiller, Ray Dalio, Jerry Seinfeld ve daha çok sayıda başarılı kişi, düzenli olarak meditasyon yapmışlardır.

 

Fiziksel Egzersiz

Fiziksel Egzersiz

Hiç şüphe yok ki egzersizin hem fiziksel hem de zihinsel olarak birçok faydası var.

Egzersiz yaptığınızda ve fiziksel aktivitelere katıldığınızda, beyniniz iyi hissetmenizi sağlayan endorphin hormonunu serbest bırakır. Tam da bu yüzden egzersiz iyi bir stres gidericidir.

 

Görselleştirme

Hayalini Görselleştirme

Bir şeye ulaşmak istiyorsanız, önce bunu aklınızda görmelisiniz. Bu yüzden görselleştirme yöntemini uygulayarak kendinize ait büyük başarıları elde edin ve arzu ettiğiniz ideal hayatı yaşayın.

 

Kendine verdiğin taahhüdünü koru

Kendine verdiğin taahhüdünü koru

Kendinize ne söz verirseniz verin, sözünüzü tutmalısınız. Yaptığınız şeye tutunarak kendinize inanmak için zihninizi eğitmeniz gerekiyor.

 

Yeni Bir Şeyler Öğrenin

Yeni Bir Şeyler Öğrenin

Zihinsel performansınızı geliştirmek istiyorsanız, düzenli olarak yeni bir şey öğrenmelisiniz. Yeni bir şey öğrendiğinizde veya yeni bir şey yaptığınızda, zihninizi aktif tutar ve onunla etkileşime geçersiniz.

 

Rekabet için kendinize meydan okuyun

Rekabet için kendinize meydan okuyun

Rekabet için kendinize meydan okumak, büyümenin tek yoludur. Her zaman rahat olduğunuz şeyleri yapıyorsanız, tahmin edebileceğiniz gibi, her zaman aynı eski sonuçları alırsınız.

Network Okulu
Network Okuluhttps://networkokulu.net/
Türkiye’nin Tarafsız Network Marketing Platformu

CEVAP VER

Yorumunuz
İsminiz

SOSYAL MEDYADA BİZ

3,014BeğenenlerBeğen
142,997TakipçilerTakip Et
4,500TakipçilerTakip Et
4,050AbonelerAbone

MUTLAKA OKUMALISIN

Öğrenciler Nasıl Verimli Bir Tatil Geçirebilir? Tatilde Neler Yapmalı?

Yarı yıl tatili veya hafta sonu tatili olsun, öğrenciler nasıl verimli bir tatil geçirebilir? Eğitim, öğrenciler için sadece okulda olmaz. Okul dışındaki sürelerde de...

İş Planınız Yoksa Yapmanız Gerekenler

Doğrudan satışta iş planı yoksa yapmanız gerekenler nelerdir? İster küçük bir işletme kuruyor olun, ister mevcut işinizi yeniden keşfetmek istiyor olun, bir iş planı...

Network Marketingde Etkili Satış Konuşması Nasıl Oluşturulur?

Network marketingde hızlı ve etkili satış konuşması nasıl oluşturulur? Satışlarınızı artırmak, organizasyonunuzu büyütmek, değişim ve gelişim için yapabileceğiniz bazı önemli aktiviteler olduğunu biliyor muydunuz? Bir...

Doğrudan Satışta Başarı İçin Etkili Bir Çalışma Rutini Oluşturma

Doğrudan satışta başarı için etkili bir çalışma rutini nasıl oluşturulur? Beklenmeyenlerle başa çıkmak, doğrudan satıcı olmanın bir gerekliliğidir. Ancak kendinizi başarıya hazırlamak için etkili...

Kötü Çalışma Alışkanlıkları Nelerdir?

Kötü çalışma alışkanlıkları, yerine yararlı alışkanlıklar edinmelisiniz. İşyeri verimliliği, üretkenlik, zaman yönetimi gibi konularda uzman olmak iyi alışkanlıklar arasındadır. Peki kötü çalışma alışkanlıkları nelerdir?...

Network Marketingde Etkili Liderlik İçin 8 İpucu

Network marketingde etkili liderlik ne demektir? Bu sektördeki yeni liderlerin yaptığı en büyük hatalardan biri, her şeyi ekipleri ve hedefleri yerine kendileri için yapmaktır....