Başarılı Olmak İçin Zihninizi Nasıl Eğitirsiniz?

Zihniniz, hayatta istediğiniz her şeye ulaşmanıza yardımcı olabilecek en güçlü araçlardan biridir. Ancak, iki ucu keskin bir kılıç gibi çalışır.

Zihninizi akıllıca kullanırsanız, zihniniz en kapsamlı sorunu çözebilir ve sizi başarıya rahatlıkla ulaştırabilir. Tam tersine, onu nasıl kontrol edeceğinizi veya yöneteceğinizi bilmiyorsanız, başarıya giden yolda size karşı durabilir.

Aşağıda başarı için zihninizi eğitmek için kullanabileceğiniz 7 yöntem yer almaktadır:

 

Pratik Farkındalık

Pratik Farkındalık

Önemli olan, düşüncelerinizi neler olup bittiğine odaklayabilmeniz için şimdiki zamanda kalmaktır. Her gün dikkatli olmak, dikkatinizi artırabilir, odağınızı geliştirebilir ve sizi daha üretken hale getirebilir.

 

Meditasyon

Meditasyon

Meditasyon günümüzde çok yaygındır ve etrafınızda  olup bitenlere daha çok  dikkat etmek için oldukça işe yarar .

Aslında Steve Jobs, Oprah Winfrey, Bob Stiller, Ray Dalio, Jerry Seinfeld ve daha çok sayıda başarılı kişi, düzenli olarak meditasyon yapmışlardır.

 

Fiziksel Egzersiz

Fiziksel Egzersiz

Hiç şüphe yok ki egzersizin hem fiziksel hem de zihinsel olarak birçok faydası var.

Egzersiz yaptığınızda ve fiziksel aktivitelere katıldığınızda, beyniniz iyi hissetmenizi sağlayan endorphin hormonunu serbest bırakır. Tam da bu yüzden egzersiz iyi bir stres gidericidir.

 

Görselleştirme

Hayalini Görselleştirme

Bir şeye ulaşmak istiyorsanız, önce bunu aklınızda görmelisiniz. Bu yüzden görselleştirme yöntemini uygulayarak kendinize ait büyük başarıları elde edin ve arzu ettiğiniz ideal hayatı yaşayın.

 

Kendine verdiğin taahhüdünü koru

Kendine verdiğin taahhüdünü koru

Kendinize ne söz verirseniz verin, sözünüzü tutmalısınız. Yaptığınız şeye tutunarak kendinize inanmak için zihninizi eğitmeniz gerekiyor.

 

Yeni Bir Şeyler Öğrenin

Yeni Bir Şeyler Öğrenin

Zihinsel performansınızı geliştirmek istiyorsanız, düzenli olarak yeni bir şey öğrenmelisiniz. Yeni bir şey öğrendiğinizde veya yeni bir şey yaptığınızda, zihninizi aktif tutar ve onunla etkileşime geçersiniz.

 

Rekabet için kendinize meydan okuyun

Rekabet için kendinize meydan okuyun

Rekabet için kendinize meydan okumak, büyümenin tek yoludur. Her zaman rahat olduğunuz şeyleri yapıyorsanız, tahmin edebileceğiniz gibi, her zaman aynı eski sonuçları alırsınız.