fbpx

Bugünün Negatif Dünyasında Pozitif Kalabilmeniz İçin 10 Yol

Her yerde karşımıza çıkan olumsuzluklara rağmen pozitifliği nasıl bulacağınızı öğrenin.

Negatif bir dünyada pozitifliği bulmanın 10 yolu

Güne pozitif  beklentilerle başlayın

Gününüze herhangi bir engel belirleyerek başlamak yerine, yeniden büyümek için yeni fırsatlara sahip olarak başlarsınız. Daha güzel şeylerin olması için kendinize imkan verin ve her zaman iyi şeyler düşünün!

 

İyi olanın tadını çıkarın!

Sahip olduğunuz küçük mutluluklar için etrafa bakın ve gün boyunca bunların tadını çıkarmak için kendinize zaman ayırmayı unutmayın.

 

DUR ve Nefes Al

Solunumunuza odaklanmak yavaşlamanıza olanak verir, kendinize yeniden bağlanmanıza ve etrafınızdaki dünyada gerçekleşen olaylar karşısında sakinleşmeniz için size zaman verir.

 

Eğlenmeyi bil

Sadece birkaç dakika için bile olsa, eğlenceli bir şey yapmak için her gün biraz zaman ayırın!

 

Diğer insanlarla bağlantıda kal

Hayatınızda olumlu bir etki yaratan insanlarla iletişim içinde olmak ve bağlantı kurmak için çaba harcayın. Bu insanlarla bir fincan kahve ya da akşam yemeği için daha sık buluşmayı planlayın.

 

Gününe ait olan anlamı bul

Bu anlam, sizden daha büyük bir şeyin parçası olduğunuzu size anlatan kavramdır. Anlamlı olması için çok büyük veya anıtsal olması gerekmez.

 

Elde ettiğiniz başarıları kutlayın

Her gün başarılarınızın farkına varmak için birkaç dakikanızı ayırın.

Elde ettiğiniz başarıları yazın, kutlayın ve başarılarınızla gurur duyun.

 

Minnettarlığınızı ifade edin

Hayatta sahip olduğun minnettar olman gereken küçük şeyleri tanımla. Beyinlerimizin olumsuz bir ön yargıya sahip olduğunu ve bu nedenle negatif durumlara daha fazla ağırlık vereceğimizi unutmayın.

 

İyi beslen

Sağlıklı beslenme ve egzersiz, yalnızca vücudunuza iyi bir şekilde bakmanıza değil, aynı zamanda duygusal olarak olumlu ve mutlu olmanıza yardımcı olabilir.

 

Öz-Merhamet uygulaması

Bizler kendimizi; başkalarını eleştirdiğimizden çok daha fazla eleştiririz ve kendi kendimize yaptığımız bu eleştiriler, bizi olumsuz etkiler ve kendi kendimizi yenilgiye uğratmamıza sebebiyet verir. Öz-merhamet uygulayarak, kendimize yaptığımız olumsuz eleştirilerimizi yumuşatabilir ve onları olumlu destek ve duygulara çevirebiliriz.

Olumsuz bir dünyada bile pozitifliği bulabilirsiniz. Sizi ve çevrenizdeki pozitif enerjiyi arttırmak ve SİZ’i öncelik haline getirmek için sadece azıcık çaba sarf etmeniz gerekiyor!

Network Okulu
Network Okuluhttps://networkokulu.net/
Türkiye’nin Tarafsız Network Marketing Platformu

CEVAP VER

Yorumunuz
İsminiz

SOSYAL MEDYADA BİZ

2,692BeğenenlerBeğen
80,389TakipçilerTakip Et
2,040TakipçilerTakip Et
4,050AbonelerAbone

MUTLAKA OKUMALISIN

Kariyerinizde İlerlemek İçin Bu 15 Beceride Ustalaşın

Kariyerinizde ilerlemek için gerekli beceriler nelerdir? Hangi yeteneklere sahip olmak, sizi kariyer basamaklarında daha hızlı ve emin adımlarla yukarı taşıyacak? İş hayatında tüm bu...

Komik Ve Anlamlı Karikatürler – Gülmek Yaşamaktır

Komik ve anlamlı karikatürler bölümümüzde bu kez gülmenin hayatımıza katkıları üzerinde duracağız. Gülmek, yaşamaktır aslında. Ve kahkahalarınız kadar neşeli zaman dilimi biriktirebiliyorsanız, o kadar...

Etkili Karar Verme Becerisi Nasıl Geliştirilir?

Karar verme becerisi, özellikle bir takımda veya bir organizasyonda çalışırken önemli bir konuda hayati bir seçim veya eylem yapma süreci olarak tanımlanabilir. Yaşamınızda dönüm...

Doğrudan Satışta Kısa Süreli Düşünme Sendromu

Doğrudan satışta kısa süreli düşünme sendromu hakkında bilginiz var mı? Doğrudan satış başarısı ile bakış açınız arasında kuvvetli bir bağ bulunmaktadır. Baş açınızı da...

Müşteri Sadakatini Artırmanın On Etkili Yolu

Başarılı olmak için işletmeler müşteri sadakati geliştirmek için çaba göstermelidir. Etkili bir pazarlama tekniğinin yanında, müşteri memnuniyeti de önemli bir yer tutar. Müşteri hizmetlerinin...

Etkili Öğrenmek İçin Görsel Öğrenme Nasıl Kullanılır?

Etkili öğrenme yaparken görsel öğrenmeden yararlanarak kalıcılık sağlayabileceğiniz kaçınılmaz gerçek. İnsanlar farklı şekillerde öğrenir; birçok öğrenme biçiminden zevkli şekilde öğrenebiliyorlar dediğimiz kuşkusuz ki görsel...