Bugünün Negatif Dünyasında Pozitif Kalabilmeniz İçin 10 Yol

Her yerde karşımıza çıkan olumsuzluklara rağmen pozitifliği nasıl bulacağınızı öğrenin.

Negatif bir dünyada pozitifliği bulmanın 10 yolu

Güne pozitif  beklentilerle başlayın

Gününüze herhangi bir engel belirleyerek başlamak yerine, yeniden büyümek için yeni fırsatlara sahip olarak başlarsınız. Daha güzel şeylerin olması için kendinize imkan verin ve her zaman iyi şeyler düşünün!

 

İyi olanın tadını çıkarın!

Sahip olduğunuz küçük mutluluklar için etrafa bakın ve gün boyunca bunların tadını çıkarmak için kendinize zaman ayırmayı unutmayın.

 

DUR ve Nefes Al

Solunumunuza odaklanmak yavaşlamanıza olanak verir, kendinize yeniden bağlanmanıza ve etrafınızdaki dünyada gerçekleşen olaylar karşısında sakinleşmeniz için size zaman verir.

 

Eğlenmeyi bil

Sadece birkaç dakika için bile olsa, eğlenceli bir şey yapmak için her gün biraz zaman ayırın!

 

Diğer insanlarla bağlantıda kal

Hayatınızda olumlu bir etki yaratan insanlarla iletişim içinde olmak ve bağlantı kurmak için çaba harcayın. Bu insanlarla bir fincan kahve ya da akşam yemeği için daha sık buluşmayı planlayın.

 

Gününe ait olan anlamı bul

Bu anlam, sizden daha büyük bir şeyin parçası olduğunuzu size anlatan kavramdır. Anlamlı olması için çok büyük veya anıtsal olması gerekmez.

 

Elde ettiğiniz başarıları kutlayın

Her gün başarılarınızın farkına varmak için birkaç dakikanızı ayırın.

Elde ettiğiniz başarıları yazın, kutlayın ve başarılarınızla gurur duyun.

 

Minnettarlığınızı ifade edin

Hayatta sahip olduğun minnettar olman gereken küçük şeyleri tanımla. Beyinlerimizin olumsuz bir ön yargıya sahip olduğunu ve bu nedenle negatif durumlara daha fazla ağırlık vereceğimizi unutmayın.

 

İyi beslen

Sağlıklı beslenme ve egzersiz, yalnızca vücudunuza iyi bir şekilde bakmanıza değil, aynı zamanda duygusal olarak olumlu ve mutlu olmanıza yardımcı olabilir.

 

Öz-Merhamet uygulaması

Bizler kendimizi; başkalarını eleştirdiğimizden çok daha fazla eleştiririz ve kendi kendimize yaptığımız bu eleştiriler, bizi olumsuz etkiler ve kendi kendimizi yenilgiye uğratmamıza sebebiyet verir. Öz-merhamet uygulayarak, kendimize yaptığımız olumsuz eleştirilerimizi yumuşatabilir ve onları olumlu destek ve duygulara çevirebiliriz.

Olumsuz bir dünyada bile pozitifliği bulabilirsiniz. Sizi ve çevrenizdeki pozitif enerjiyi arttırmak ve SİZ’i öncelik haline getirmek için sadece azıcık çaba sarf etmeniz gerekiyor!