Bu 4 İpucu ile Network Marketing’de Başarı Şansınızı Artırın

Kod satırlarının karmaşıklığı üzerinde çalışmayı seven bir bilgisayar programcısıysanız, muhtemelen bir sonraki Apple veya IBM'i yaratmaya çalışmamalısınız.

Pek çok kişi, bu tür bir işle ilgili tüm efsaneler ve yanlış anlamalardan dolayı, çok seviyeli pazarlama (MLM) olarak da bilinen Network Marketing’den korkmaktadır.

Olumsuzluğun bir kısmı bildirilen düşük MLM başarı oranlarından gelir. Bununla birlikte, çok seviyeli bir pazarlama işi, başka herhangi bir işten daha fazla başarısızlık oranına mahkûm değildir. Başladığınız ev işinden bağımsız olarak, başarı onu inşa etmek için çalışmaktan gelir.

 Network Marketing hakkında duyduklarınızı unutun

Piramit şemalarından ve sektörün dolandırıcılıklarından korunmak için kendinizi bilgiyle donatın. Bir bütün olarak Doğrudan Satış endüstrisi hakkında bilgi edinin, Network Maketing şirketlerini dikkatlice araştırın ve sponsorunuzla iyi bir eşleşme olup olmadığını belirleyin. Gerçek şu ki, Network Marketing’de zengin olabilirken, istatistikler 100 Network Marketing temsilcisinin birinden daha azının gerçekten Network Marketing’de başarı elde ettiğini veya herhangi bir para kazandığını gösteriyor. Ancak, bu her zaman Network Marketing’in hatası olmaz. Çoğu sporcu asla Olimpiyatlara gidemez, fakat bu sporun ya da Olimpiyatların hatası değildir.

Büyük bir başarı, bilgi ve eylem gerektirir.

İşe almayın, sponsor olun

Network Marketing’in faydalarından biri de yeni iş yapıcılarını bünyesine katma ve işlerinde yaptıkları satışlardan kâr sağlama yeteneğidir. Bazıları bunu diğerlerini “kullanma” olarak görürken, gerçek başkalarının başarılı olmasına yardım etmek için ödüllendirilmenizdir. Fakat başarılı olmaları için, rolünüzü olabildiğince çok sayıda kişiyi işe almak olarak değil, bir lider ve eğitmen olarak görmelisiniz. Odak noktası, işinizde yardımcı olduğunuz kişilerin başarısıdır, sizin değil. Bu, onları eğitmek, sorularını yanıtlamanız, başarılarını kutlamanız ve işler zor olduğunda destek olmak için zaman ayırmanız gerektiği anlamına gelir.

Diğer sponsorlar arasında öne çıkın

Network Marketing’in zorluklarından biri, mahallede yaşayan ya da çevrimiçi bildikleri diğer temsilcilerin aksine sizden satın alma ya da size katılma konusunda ikna edici beklentilerdir. Aynı şeyleri binlerce insan gibi satıyorsanız, tüketicilerin bir seçeneği var demektir. Sizi herkese kıyasla benzersiz yapan bir şey yapmalısınız. İnsanlara diğer temsilciler arasında seçim yapmaları için bir sebep verin. Bazı seçenekler daha kişiselleştirilmiş hizmet, kendi ödül programınızı başlatma veya daha fazla değer sunan bir şey içerir.

Takip için bir sistem geliştirin

İnsanları rahatsız etmemek ve kızdırmak istemezseniz de, çoğu durumda, iyi bir takip ile, satış veya işe alımınızı gelecekte gerçekleştirebilirsiniz. Satışlar genellikle zamanlamayla ilgilidir ve satışlarda ‘hayır’ her zaman ‘asla’, anlamına gelmez.