Bu Yıl Organizasyonunuzu Kurmak İçin En İyi 10 Tavsiye

Ayda iki kez, ekibinizle birlikte bir eğitim seansı düzenleyin.

Bugünün yazısında, bu yıl Network Marketing işinizi kurmak için yapmanız gereken 10 şeyi paylaşmak istiyoruz. Bir tavsiye olarak, buna başlamak için herhangi bir tarihi beklemeyin, bugün başlayın! 12 ayınız bugünden itibaren 12 ay olsun.

Başlayalım!

Kişi listenize yeni isimler ekleyin

Ağ pazarlamacılarının çoğu için en büyük zorluk, ürünlerini ve iş fırsatlarını paylaşacak birisine sahip olmaktır. Bunu değiştirmek için buradayız. Yarın başlayarak, her gün iki farklı kişiyle bağlantıya geçin. Hayatın akışına kapılırken planınıza sadık kalmayı unutmayın ve yeni insanlarla tanışın.

Henüz tanımadığınız insanlarla konuşurken onlara arkadaşça yaklaştığınızdan emin olun ve arkadaşlık kurmaya odaklanın. Gerçekten ilgi gösteren, sevilebilir insanlar olmaya dikkat edin. Konuşmanız bittiğinde, kişinin iletişim bilgilerini alın ve listenize ekleyin. 48 saat içinde, onlarla tanışmaktan zevk aldığınızı hissettirmek için tekrar iletişime geçin. Sonrasında zamanlama doğru ise, ürünlerinizi veya iş fırsatınızı karşınızdaki kişiye tanıtabilirsiniz. Değilse, bir arkadaşlık kurmaya odaklanmaya devam edin ve zamanlama doğru olana kadar iletişimde kalın.

İş sunumu yapın

Yukarıda bahsettiğimiz tavsiyelere uyduğunuzu varsayarsak, iş fırsatınız veya ürünleriniz hakkında konuşmak için yeni kişileriniz olacak. Amacım bu yıl 150 iş sunumu yapmak. Bu, iki haftalık bir tatil yapacağınızı varsayarsak, haftada sadece üç sunum eder. Bu kadar çok sunum yapabilirseniz, birçok insana sponsor olacak ve çok sayıda müşteri alacaksınız.

Haftada üç randevu almak için muhtemelen beş randevu almaya çalışmanız gerekecektir. Bunu öğle yemeği saatinde, bir ev toplantılarında veya hatta çevrimiçi olarak yapabilirsiniz. Yüz yüze yapılan sunumlar idealdir, ancak bu işe yaramazsa teknolojiden yararlanabilirsiniz.

50 yeni müşteri edinin

Üstte tartıştığımız gibi bir plan hazırlıyorsanız, bol miktarda müşteri bulmalısınız. Bu yıl haftada BİR yeni müşteri bulmaya dikkat edin. Bu işinizi karlı hale getirecek ve bu sayede reklam vermek ve daha fazla potansiyel müşteri bulmak için bütçeniz artacak. Yıl sonuna kadar, her ay sipariş veren 10-20 müşteriniz olması asıl hedefiniz. Yıl boyunca 50 kişi bulabilirseniz, bu 10-20 iyi müşteriyi bulmakta sorun yaşamazsınız.

Seminer ve etkinliklere katılın

Bu işte bulunduğum süre boyunca, canlı etkinliklere katılmanın önemini öğrendim. Etkinlikler ekibinizde heyecan ve coşku yaratır. Her yıl şirketinizin yıllık etkinliğine katılmaya önem verin. Ayrıca, 90 günde bir tür genel ağ pazarlaması etkinliğine katılmanızı öneririm. Bu, diğer networkerlarla kendinizi kıyaslamanızı sağlar ve size yeni beceriler kazandırır. Katılacak başka Network Marketing etkinlikleri bulamıyorsanız, iş seminerlerine veya benzeri etkinliklere katılmayı düşünün.

Ekibinizin eğitimini aksatmayın

Ayda iki kez, ekibinizle birlikte bir eğitim seansı düzenleyin. Onlara ürünlerin nasıl sipariş edileceğini, sunumların nasıl yapılacağını, randevuların nasıl düzenleneceğini, insanlara nasıl sponsor olunacağını vb. şeyleri öğrettiğiniz yer burasıdır. İşin detaylarıdır. Yeni distribütörünüzün doğru şekilde başlamasına yardımcı olmanız çok önemlidir.

52 kitap okuyun

Liderler okuyucudur, okuyucular ise liderdir. Ama siz bunu zaten biliyorsun. Her hafta haftada en az bir kitap okumak için zaman ayırın. Her gün 20 ila 30 dakika okursanız, bu hedefi başarabilirsiniz. Asla bir gününüzü okumadan geçirmeyin.

Her gün vücudunuzu beslemek için zaman ayırıyorsanız, beyninizi beslemek için zaman ayırdığınızdan emin olun. Satış, pazarlama, insan becerileri, liderlik, girişimcilik ve diğer çeşitli kişisel gelişim ve işle ilgili konular hakkında kitaplar okuyun. Hayattaki başarınızı bir şeyle ilişkilendirmek zorunda kalırsanız, o her gün okumak alışkanlığı olsun.

Network marketing ile ilgili 275 saatlik kaset veya videoları dinleyin

İşe gidip geliyorsanız, işe giderken eğitim CD’lerini dinleyin. Bu programları satın almaktan çekinmeyin ve tekrar tekrar dinleyin. En azından, arabayla bir yerlere giderken dinleyebilirsiniz. Bunu yaparsanız, haftada iki veya üç programı dinleyebilmelisiniz. Para sıkışıklığı varsa, ekibinizde herkes 2-3 farklı eğitim programı satın alıp değiştirerek kullanabilirsiniz.

Günde bir not gönderin

Başkalarına kart ve not göndermekle ilgili sihirli bir şeyler vardır. Bu, potansiyel müşterilerinizle ve ekip üyelerinizle bağlantı kurmanın harika bir yoludur. İnsanlara onların ne kadar özel olduğunu söylemek için notlar yazın. İnsanlara, onlara inandığınızı söylemek için notlar yazın. ONLARA YARDIM edebileceğiniz herhangi bir konu olup olmadığını anlamak için müşterilerinize veye müşteri adaylarınıza yazın! Başkalarına odaklanın, belki size doğru daha fazla, on kat adım atacaklar.

Aylık bülten oluşturun

Hiç kimse bu tavsiyeye uymayacak olsa da bunu yine de söyleyeceğim. Takımınız için bir bülten oluşturmaya başlayın. Her ay aynı gün göndereceğiniz günü seçin. Distribütörlerinizin başarılarını anlatın, yeni ekip üyelerini tanıtın, ürünlerden birini tanıtın ve birkaç ipucunu paylaşın. Bu, çalışanlarınızla ve müşterilerinizle düzenli olarak iletişim halinde olmanızı sağlar ve potansiyel müşterilerinizden bazılarını distribütörlere ve / veya müşterilere dönüştürmenin harika bir yoludur. Bir bülten gönderdiğiniz her seferde, duyulma seviyeniz artacaktır.

Bir mentor bulun

Sizden başarılı ve size yardım etmek isteyen bir danışman bulun. Mütevazi olun, onları dinleyin ve LÜTFEN size söylediklerini yapın. Daha iyi bir yolun olduğunu sanmayın. Onları geçene ve daha başarılı olana kadar gösterdikleri yolu takip edin. Üstünüzdeki bir kişiyi bulamıyorsanız, bir danışman bulmak için şirketinizin dışına bakın.

Bonus İpucu: Günlük tutun

Özel bir ikaz olarak, sizden günlük tutmanızı rica ediyoruz. Her gün günlüğünüze ne yaptığınızı yazın. Neyin doğru gittiğini, neyin yanlış gittiğini ve neleri geliştirebileceğinizi tartışın. Bu bir gün çok değerli bir kaynak olacak.

Son düşünceler

Özet olarak, bu yıl, Network Marketing işinizi kurmak için yapmanız gerekenler hakkında en iyi 10 ipucumuz bunlar. Hiç şüphe yok ki, bu tavsiyeye uyarsanız, her zaman işinizde hayalini kurduğunuz hayata ulaşmak için iyi bir yolda olacağınız şüphesiz.