Bugün ilerlemek için sürekli iyileşmeye-gelişmeye ihtiyacınız var. Hayat bir yarıştır ve eğer koşmazsanız, geride kalacaksınız.

Bugün ihtiyaç duyulan bir bilgi, 20 yıl önce ihtiyaç duyduğunuz bir bilgiden çok farklıdır ve 5 yıl içinde bugün bildiğiniz şeylerin çoğu artık eskimiş olacaktır.

Bütün bunlar boyunca sabit olan bir şey var. Güvenebileceğimiz yalnızca bir şey var. Bunlar insanları başarıya iten ilkelerdir. Başarının anahtarları asla değişmez sadece başarıyı kovalayan insanlar değişir.

Dünyayı insanlar kontrol ettiği sürece, başarılı olmayı belirleyen ilkeler aynı kalır. Sadece insanların izledikleri yollar değişir.

Bunun nedeni, bütün bu insanların içgüdüsel olarak bu 7 ilkeyi takip etmesidir.

 

Ne Kadar Çalıştığınız Değil, Fark Yaratan Nasıl Çalıştığınızdır

Ofiste 10 saat boyunca çalışmak, en iyisini yaptığınız anlamına gelmez ve daha da önemlisi, işvereninize en fazla değeri verdiğiniz anlamına gelmez.

Eğer başarılı olacaksanız, zamanınızı mümkün olduğunca akıllıca kullanmanız önemlidir. İşvereninize ve kendinize değer katarak her zaman en yüksek değere sahip verimde çalıştığınızdan emin olun.

Daha az zamanda daha fazla üretebilmenizi sağlayan zaman yönetimi becerileri üzerinde çalışmak, sizi yolunuz üzerinde güçlendirecek bir kısa yoldur.

Doğru Olan ‘Çok Çalışmak’

Birinci adımdan anlaşıldığı gibi, çok çalışmak bir işe yaramayabilir. Ofiste meslektaşlarınızdan bir saat daha fazla harcamak, daha fazlasını yapmanız anlamına gelir. Bütün gün aralıksız çalışmak yerine kahve molası almak sizi daha verimli kılar. Ve her sabah ofise giren ilk kişi olmak, böylece gününüzü planlamak için zamanınızın olması size üretmenizi sağlayan zihin rahatlığını verecektir.

Sizi Geri Tutan Tek Şey Hayal Gücünüzdür

Size Heath Ledger’in baş rolünü oynadığı “Şövalye” filminden bir örnek verelim. Ledger’in filmde canlandırdığı William karakteri, bir şövalyenin yanında çırak olan genç bir çocuktur. Hayali, bir şövalye olmaktı ancak soylu bir aileden olmadığı için, ulaşılması çok zor olan bir şeydi.

Babası, inanırsa yapabileceğini söylemiştir. Çok güçlü bir şekilde inanır ve tüm gücüyle çalışırsa, olacaktır. Ve bu yolculuk sonunda bir şövalye olur ve hayalleri gerçekleşir.

Elbette bu bir hikaye, ancak hikaye ahlaki gerçeklere dayanıyor. Eğer yeterince güçlü bir şeye inanıyorsanız, hayalinizdeki gerçekliği yaratmanın bir yolunu bulacaksınızdır.

Dengeli Bir Hayat Anahtar Noktadır

Pek çok kişinin içine düştüğü tuzak hayatlarında denge olmamasıdır.

Hayatınızın 4 ana alanında başarılı değilseniz asla başarılı olmazsınız: finans, kariyer, aile ve sağlık.

Birinde başarılı olmak, diğerinde başarısızlığı telafi edemez. 4 alanın hepsi için zaman harcayın ve sinerji etkisi her alanda daha başarılı olmanıza yardımcı olacaktır.

Her Gün Kendinizi Geliştirin

Başarınız için sürekli daha iyi olmak çok önemlidir. En iyisi olmak için sürekli olarak kendinizi geliştirmek zorundasınız. Hayat bir yarıştır ve eğer koşmazsanız, başka biri sizi geçer.

Başarınızı Belirleyen Şey Genleriniz Değildir

Bunu tam olarak anlamadan önce kabullenmek ilk başta zordur. Ne kadar ilerleyeceğinizi belirleyen şey hangi genlerle doğduğunuz değildir. Sizi başarılı kılacak şey disiplininiz, motivasyonunuz ve açlığınızdır.

Proaktif Olun

Her zaman kendi hayatınızdan sorumlu olun. Sürücü koltuğunda siz olun. Bulduğunuz koşulların her şeyi yönetmesine izin vermeyin. Koşulları kontrol edin ve kendi dönüm noktalarınızı yaratın.

Sonuç

Bu ilkeleri izleyerek, başarınızı oluşturabileceğiniz, hayallerinizi inşa edip gerçekleştireceğiniz temeli oluşturursunuz. Asla pes etmeyin, çünkü ne isterseniz başarabilirsiniz.

Sizlerin de hayatlarında böyle tecrübeleriniz varsa bizlerle yorum kısmında paylaşmayı unutmayın.