Network marketingde sunumun önemi nedir? İşin tanıtımını öğrenmek bize ne gibi faydalar sağlar? Pasif gelir oluşturmak ve sağlam bir takım kurmak için işin sunumunu öğrenmemiz gerekiyor. Peki nasıl?

Her işte başarının önündeki en büyük engellerden biri de tanıtım, reklam ve satış yapmaktan nefret etmektir. Kendinizi, değerlerinizin tanıtımını yapmazsanız, sunduğunuz fırsatı takdir etmezseniz, verdiğiniz hizmeti insanlara tanıtmazsanız, insanlar sizi nasıl tanıyacak ve nasıl büyük paralar kazanacaksınız?

Network marketingde sunumun önemi bu örnekle daha iyi anlaşılacak. İnandıkları değerlerini, meziyetlerini, güvendikleri ürünlerini takdir ettikleri hizmetlerini kendisini dinleyenlerle paylaşanlar başarının ön koşullarından birini yerine getirirler aslında. Ünlü eğitimci ve de yazar T. Harv EKER kitabında:

“Parasal başarıya ulaşıp zengin olmuş kişiler liderdirler ve liderlerin kendisini izleyen, destekleyen kitlelere, kitlelerin de liderlere ihtiyacı vardır. Bu nedenle tüm büyük liderler iyi birer tanıtımcıdır. Sizi destekleyen, izleyen insanlara ilham verebilmeniz için vizyonunuzu satmanız, onları motive etmek konularında yetenekli olmanız gerekmektedir. İşte bu yüzden hangi alanda olursa olsun fark etmez, liderler harikulade tanıtım yaparlar.

Parasal alandaki liderler de ürünleri, hizmetlerini ve fikirlerini istekle hatta arzuyla tanıtmak, tüm cazibesiyle sunmak, hatta daha çarpıcı hale getirerek sunmak konusunda heveslidirler.” diye belirtmektedir.

Network Marketingde Sunum Nasıl Yapılır? >>

Network Marketingde Sunumu Öğrenmek Neden Önemlidir?

►Network Marketing İle İlgili Tüm Konu,Soru ve Cevaplar YouTube Kanalımızda

Network marketingde sunumun önemi tam olarak anlaşılmıyor. Ancak hiçbir ticari bilgisi olmayan insanların ticaret yapabilmelerine imkan sağlamış bir sektördür. Sıradan insanlara kendi işlerini kurabilme imkanı tanımaktadır. Bu nasıl mümkün olabiliyor? Tabii ki basit ve kopyalanabilir olması sayesinde. İşte bu yüzden, sistemli bir gelir elde etmek istiyorsanız, ilerlemek istiyorsanız işin tanıtımını öğrenmelisiniz.

İşinizi doğru tanıtmayı ciddiye almalısınız

Eğer işinizi doğru tanıtmazsanız sizi kimse ciddiye almaz. Bu işte çok kazanan kişiler işin tanıtımını çok iyi biliyor. İstisnasız hepsi. Hayal edin, birine gidip söylüyorsunuz; “Bak bu iş harika,  bir ürün alırsan ve para kazanmaya başlıyorsun.” O kişi de size; Anlat bakalım nasıl bir işmiş? Siz de ona söylersiniz; “Hayır, sen toplantımıza gelir misin?

Tabi ki işiniz yürür bir süre bu şekilde. Ama sen 6 ay sonra sen hala işi tanıtamıyorsan o zaman ne olacak? Eğer kendi tanıdığınız kişilere işi siz tanıtmazsanız 2 olay olacak:

  1. Onlar işin iyi olduğuna inanmayacaklar, çünkü iş iyi olsaydı kendiniz işi açıklardınız.
  2. İşin tanıtımını bilmezseniz eğer onlar sizin bu işi geçici bir iş olarak yaptığınızı düşünürler.

Randy Gage – İnançlarımızın Gücü >>

Sunumu öğrenmek, insanlara da öğretmenizi sağlar

Eğer bir kişi size işi iyi tanıtmış olsa ve oturup her şeyi size kendisi açıklamış olsa siz ne dersiniz?

Eğer bir kişi size işi iyi tanıtmış olsa ve oturup her şeyi size kendisi açıklamış olsa siz ne dersiniz? Bu her şeyi biliyor, bu gerçekten ciddi ve bu işi gerçekten ciddi olarak devamlı yapacak birisidir. Bütün olaylar kişilerin kafasında sizin davranışınıza göre belirlenecek. Tanıtımı öğrenmiş olursanız işi nerede isterseniz tanıtıp ilerletebilirsiniz. Kendi isteğinize göre işi sürdürürsünüz.

Bazı kişiler var ki yapıyorlar ve sizde onlardan öğrenebilirsiniz. İşin etkili olarak tanıtımını ve açıklamasını öğrenmelisiniz. Ne kadar ciddi olduğunuzu gösterin. Kendi başarınızı ve etrafınızdaki kişilerin başarısını gösterin. Hayal edin 5000 kişi sizin listenizde var. Kimler listesinde 5000 kişinin olmasını ister? Tabii ki herkes.

Şimdi hayal edin, networkünüzde işi sadece siz  tanıtabiliyorsunuz. Bütün vücudunuz yorulacak. Boğazınız ağrımaya başlayacak, 5000 kişiye yalnızca siz tanıtım yapacaksınız. Eğer işin tanıtımını öğrenmiş olursanız onu 2-3-4-5 kişiye de öğretebilir yani bildiklerinizi kopyalayabilirsiniz. Sonra o 5 kişi sizinle birlikte 10 kişiye öğretir, o 10 kişi de 20 kişiye öğretir…

Şimdi büyük rakamlarla konuşalım 200 kişi takımınızda var ve 200 kişinin hepsi işi çok iyi şekilde tanıtabiliyor. Ama kendiniz bilmezseniz nasıl öğreteceksiniz? Mecburen önce sizin öğrenmeniz gerekiyor.

Network marketingde sunumun önemi kısaca şundandır; Siz bu işi başkalarına da öğreteceksiniz. Siz kendi grubunuza, onlarda kendi gruplarına öğretecekler. Buda ilerlemeye neden olacak. Aklınızda olsun, takımınızda ki kişilere eğitim verin ve öğretin.

Network Marketingde Para Kazandıran Aktiviteler >>

Network marketingde tanıtım nasıl yapılır? Sunum yaparken dikkat edilmesi gereken hususlar nelerdir? Para kazandıran aktiviteler içerisinde olan tanıtım, bazı püf noktaları içermektedir. Bu püf noktalar, sizin işinizi daha iyi göstermenize yardımcı olacaktır. Peki network marketingin temel aktivitesi tanıtım nasıl yapılır?

Her işte yapmamız gereken en önemli olmazsa olmaz bir faaliyet vardır. Bizim ticaretimizde ise bu tanıtım, yani sunum yapmaktır. Ve buda bizim ticaretimizin odak noktasıdır. Biz bu ticaretin bir parçasıyız. Network marketing adında 200 milyar dolarlık endüstrinin bir parçasıyız. Network marketingin temel bir faaliyeti vardır: sunum yapmak.

Network Marketingde Tanıtım Nasıl Yapılır?

Nasıl sunum yapacağımızla ilgili bir doğru yoktur.

Network Marketingde Kopyalamanın Önemi >>

Nasıl sunum yapacağımızla ilgili bir doğru yoktur. Sunum, karşımızdaki insanı ikna etmek için değildir, bilgi paylaşmak içindir. Bunu anlamamız bizim için çok önemlidir. Bilgi paylaşmak ve ikna etmek çok farklıdır. İkna etmek demek: Karşımızda ki insanı ikna etmek için çok uğraşırız. Bu ticarette ki yolculukta çok büyük bir felsefe (kural) vardır. Kimseyi ikna edemeyiz, onlar kendi kendilerini ikna ederler.

Bizim işimiz onların karar vermesine yardımcı olacak kadar yeterli bilgiyi paylaşmaktır. Bu bizim için “evet” demesidir. “Bu işin içerisine girmek istiyorum, bu ticareti yapmak istiyorum.” demesidir. Tanıtımı karmaşıklaştırmamalıyız. Tanıtım, basit ve 4 bölümden oluşur;

Firma hakkında bilgi vermeliyiz. Firma hakkında ne kadar bilgi vermeliyiz? Karşımızdaki kişinin ihtiyacı olduğunu düşündüğümüz kadarını. Tanıtım en fazla 10-15 dakika sürmelidir.

Sunumun yönetimi vardır. Nasıl yapılması gerektiğini maddeler halinde bu yazıda belirteceğim. Sadece hangi bilgileri vermeniz gerektiğini anlatacağım. Firmadan bahsettikten sonra ki konu ürünlerdir.

Network Marketingde Davet Nasıl Yapılır? >>

Ürünlerden temel olarak bahsetmeliyiz. Bütün ürünlerden bahsedebilir miyiz? Ürün sayısı çoksa mümkün değil tabi. Eğer tanıtım yaptığımız kişi belli bir ürüne ilgi gösterirse, o ürün hakkında biraz daha fazla bilgi vermeliyiz. Eğer ilgi göstermezse şirketimizin web sitesini söyleriz gidip oradan her şeye bakabilir. Ürün merakını giderecek kadar araştırır. Sonra “şirketimizin kazanç planından” bahsetmeliyiz.

Tabi her şirketin kendine göre kazanç planı vardır ve oturup 2 dakika bundan bahsetmemiz yeterlidir, bu kadar basit. Karmaşık hale getirmemeliyiz, oturup sayfalarca yazıp çizmemeliyiz. Bizim ona vermemiz gereken bilgi ona yeteri kadar olmalıdır. Unutmalıyız ki o kişi ticarete başladıktan sonra da öğrenmeye devam edecek. Bizim o kişinin bu ticarete başlaması için karar verdirmesine yetecek kadar bilgi vermemiz gerekiyor. Bu kadar.

Çok fazla bilgi verirsek o kişiyi kaybederiz. Çok fazla bilgi verirsek karmaşıklık yaratırız ve ‘’Hayır emin değilim benim düşünmem gerekiyor.’’ der. Tanıtım düzgün şekilde ve uygun bir ortamda yapılmalıdır. Home-ofis veya çok ses olmayan bir kafe tarzında yerler de seçebiliriz. Bizim evimize gelebilir ya da biz onun evine gidebiliriz. Odağının dağılmayacağı bir ortam olması önemlidir. Son olarak potansiyel plandan bahsetmeliyiz.

MLM Fikrinizi Tutuşturun >>

Muhtemel örnekler ya da hesaplamalar. Böylece nasıl para kazanabileceğini ve ne kadar kazanabileceğini anlatabiliriz. En yakın arkadaşını ve kardeşini nereye yerleştirebileceğini gösteririz. Bir ayda ne kadar kazanabileceğini gösterebiliriz. Bu senaryolar o kişiyi heyecanlandırır. Ne kadar kazanabileceğinin gerçek potansiyelini görür.

Bazen düşünüyoruz; “Acaba tanıtım ürün odaklı mı olsa?, firma odaklı mı olsa?, Kazanç planı odaklı mı olsa? ya da potansiyel plan odaklı mı olsa?” diye ama bu fikir çok basit. Bu 4 bölümden de 2-3 dakika ve ona yetecek onun ihtiyacı olduğu kadar bilgi vermeliyiz. Ama sonuçta konu paraya ve fırsata gelir. Herkesi heyecanlandıran bir nokta vardır network marketingde.

Daha büyük bir organizasyon kurabilmeniz için;

►Network Marketing İle İlgili Tüm Konu,Soru ve Cevaplar YouTube Kanalımızda

Fakat birçok networkerin yaptığı hatalardan biri de yalan söylemektir. (Çalışmak yok, bir ayda milyoner olacaksın diyemeyiz) bu yalan. Bu tanıtımın yanlış şeklidir. Başımız belaya girebilir. O kişi ticarete başlar ve bir ay bekler, gökten para yağmadığını fark edince başımız belaya girer. Uyanmalıyız ve kendimize gelmeliyiz. Tanıtım ilgi çekici olmalı ama asla yalan, yanlış olmamalı. Bu çok önemli, tanıtımı o kişiyi heyecanlandırmak için süper çekici yapmalıyız. Onun karar vermesi için yeterli bilgiyi vermeliyiz. “Evet”, onun söylemesini istediğimiz şey bu, o yüzden yeterli bilgiyi vermeliyiz.

Basit tutmayı ve kendinizi geliştirip profesyonel olmayı küçümsemeyin.

Sunum, profesyonelce olmalı ve bir o kadarda basit. Bir kağıt ve bir kalem hepsi bu. Web sitesini görmek isterse tabletimizden veya telefonumuzdan açıp gösterebiliriz. Teknoloji gelişiyor ama tanıtım bizimle o kişinin arasında. İnsan oğlunun doğası budur, insanlar basitlik görmek ister. Bizim yaptığımız kopyalanabilmeli, yani onlarda bu ticarete girdiğinde aynısını yapabilmeli. Bizim elimizde kalem ve kağıdı gördüğünde, ‘’dostum bu kolaymış ben bile yapabilirim diyebilmeli’’ bu çok önemli.

Network Marketing’de yaptığımız her şey başkaları tarafından kopyalanabilmelidir. Yani tanıtım, karşımızdaki kişiyi heyecanlandırıp karar vermesini sağlamak için yeterli bilgiyi paylaşmaktır. Ve bizim istediğimiz karar ‘’ EVET’’. Çekici hale getirmeliyiz, inanılmaz yapmalıyız ama asla ve çizgiyi aşıp yalan söylememeliyiz. Neticede tanıtım temel aktivitedir. Tanıtım yapmalıyız, tanıtım yapmalıyız ve daha fazla tanıtım yapmalıyız. Çünkü bizi ekonomik özgürlüğe götürecek şey budur.

Network Marketingde Başarı Süreci >>

Network Marketing her kesimden, yaştan, farklı eğitim seviyelerinden insanlara din, dil, ırk, cinsiyet ayrımı yapmaksızın aynı fırsatı veren adil bir ticaret modelidir. Bu ticaretin parçası olan herkes, kendini geliştirerek ve öğrenerek ek gelir hatta hayallerine ulaşmasını sağlayacak kadar ciddi gelirler kazanma fırsatına ulaşabilir. Ancak başlangıçta herkesin kafasında onlarca soru olabilir. Bu sorular cevaplanmadıkça büyür, şüpheye, korkuya, büyük bir engele dönüşebilir. Bazende farklı bir fikir almak, farklı bakış açısı kazanmak için önemlidir. Bir cümle, çok karmaşık görünen bir sorunun, ne kadar basit olduğunu fark etmemizi sağlayabilir.

İşte bu nedenle,tecrübeli networkokulu.net ekibi olarak, hangi firmada olursa olsun network yapan/yapmak isteyen ama soruları olan herkese ufak da olsa yardımcı olmak istedik. Her hafta Pazartesi günü saat 21:00/23:00 arasında instagram hesabımızda canlı canlı soru/cevap yaparak, merak ettiğiniz sorularınızı cevaplıyoruz.

47.sini gerçekleştirdiğimiz soru/cevap etkinliğimizde, sorulan sorular ve verilen cevaplar arasından en beğenilenleri sizler için seçtik;

1 ) Gençlere yönelik tavsiyeleriniz nelerdir?

Başarılı insanlardan gençlere tavsiyeler yazısını okumak için buradan yazımıza gidebilirsiniz. 

2 ) Network Marketing sistemi helal bir kazanç modeli mi? Bugün ofiste bunu çok tartıştık da..

Helal olup olmaması sistemden öte sizin nasıl çalıştığınız ile ilgilidir. Dinin ticaret için helal/ haram kriterleri bellidir ama sizin kazancınız helal de haram da olabilir. Network Markting caiz mi yazısı için buradan ulaşabilirsiniz. 

3 ) Ekibimi nasıl canlandırırım yarısı ölü neredeyse 🙂 ?

Kendinizi harekete geçiririseniz ve sonuç alırsanız, “belki” sizi takip ederler. Enerjinizi, istekli olanlara yardım etmeye ayırın. Komut veren lider değil; yaparak örnek olan lider olun. Takımınızı nasıl harekete geçirirsiniz yazısı için buradan tıklayarak ulaşabilirsiniz. 

4 ) Networkokulu nedir ve ne yapmaktadır?

Network Okulu, Türkiye’nin tarafsız, en büyük kişisel gelişim ve network marketing bilgi platformudur. Network Okulu nedir videosu için buradan videomuza gidebilirsiniz.  

5 ) Ne zaman silkelenip ders çalışmaya başlıyacam uygun ortam nasıl oluşur?

Youtube videolarını takip et geçtiğimiz haftalarda bu konudan bahsettik. Uygun ortam kendi kendine oluşmaz; sen oluşturacaksın 🙂 Neden erteleriz ve ders çalışmak için uygun ortamı hazırlamak videosu için buradan videoya geçiş yapabilirsiniz.

6 ) Hangi kitapları tavsiye edebilirsiniz?

Şimdi networkokulu.net e giriyorsun sonra kategorilerden kitap&film’e tıklıyorsun, sonrada kitap listelerine bakıyorsun 🙂

7 ) Bu sayfada neler oluyor tam olarak ne yapıyorsunuz?

40 bin kişi toplandık takılıyoruz kendi kendimize 🙂 Sen de takip et, çok eğleniyoruz 🙂

8 ) Sosyal medya kullanma konusunda tavsiye verir misiniz? Network Marketing ilgili..

Çünkü siz sosyal medyayı çok iyi kullanıyorsunuz kısa sürede büyük başarı elde ettiniz?

Teşekkürler.. Bizim başarımızın nedenlerinden biri; sürekli ve kaliteli içerik üretmek ve kaliteli içerik üretmek ve fayda sağlamak. Diğer bir nedeni; samimiyet ve dürüst olmak

9 ) Sunum yapmaktan çekiniyorum yanlış yaparım diye ne yapmalıyım?

Yanlış yapmadan usta olamazsın. Bugün usta olan herkes, önceden amatördü. Bir usta gibi tanıtım yapmak için bu videoyu izleyin.

10 ) Aynı firmada yeniden başlamak Sosyal çevre ve pasif iş ortakları açısından nasıl değerlendirilir?

Başarılı olmanın 1. kuralı; elalem ne der? Düşüncesinden kurtulmak.. Sen kendine inanıyorsan, ne istediğini biliyorsan, gerisini boşver; su arak yolunu bulur.

11 ) Hayallerim çok büyük ama nasıl o noktaya gelcem ki ben diyorum.. açıyorum tv yi izliyorum?

Tv’yi çöpe at. Her yolculuk küçük bir adımla başlar. O küçük adımı kimse senin yerine atmayacak. Demek ki acelen yok acelen olduğunda zaten harekete geçeceksin.

12 ) Network Marketing’te neden satış dışındaki bilgiler bizim için önemlidir?

Çünkü network sadece satışla ilgili değildir. Network satış pazarlama değildir videosunu izlemedin mi? Buraya tıklayarak videoya gidebilirsin. 

13 ) Bende network işi yapıyorum nasıl ilerleyebilirim bana yardımcı olur musunuz?

Daha napalım? Eve gelip tanıtımı da biz mi yapalım 🙂

***

Bu haftada soru cevabın sonuna geldik.. Umarız faydalı olmuştur. 2019’un son 2 haftası herkes için bereketli, huzurlu ve sağlıklı geçmesi dileğiyle.. Bizi takip eden, katkı sağlayan, paylaşan 41.000 takipçimize çok teşekkürler. 41 kere maşallah.

***

Her hafta Pazartesi günleri saat 21:00/23:00 arası Instagram hesabımızdan soru cevap etkinliğimize katılabilirsiniz. Ayrıca, kafanıza takılan soruları yorum kısmından sorabilir veya  sitemizdeki “Sorular” kısmından hem daha önce sorulmuş sorulara bakabilir hem de bize sorabilirsiniz.

Network Okulu Youtube Hesabı >>

Network Okulu Instagram Hesabı >>

50 Soruda Network Marketing için >>

Network Marketing Sorular ve Yanıtlar bölümümüzde bugün her networkerin en çok merak ettiği sorulardan biri olan “Tanıtım Yaparken Nelerden Sakınmalıyım?” sorusuna cevap veriyoruz.

“Kendimizi sefil de kılabiliriz,  güçlü de. Ve her ikisi için de harcanan çaba eşittir.” – Carlos Castaneda

Network  Marketing esnek saatleri dolayısıyla normal işinizin dışında boşa geçen zaman diliminizi değerlendirerek ek gelir yaratabileceğiniz bir iş modelidir. Özellikle evden yapılan işler kategorisinde trend olmuştur. Kolay başlangıç ve herhangi bir özellik gerektirmediği için her kesimden insanın yapabileceği bir fırsat oluşturmuştur.

Peki bu ticaretin basit olması, kuralları olmadığı anlamına mı gelir?

Hemen cevap verelim, tabiki hayır. Network Marketing’in temel aktiviteleri davet, tanıtım(sunum), takip ve eğitimdir. Her ne kadar davet etmekle işimiz başlasa da işin aslında basitlik kısmını gösterdiğimiz yer burasıdır, tanıtım. Tanıtımda işi ne kadar basit gösterirsek, insanların da soruları ona göre gelecektir. Aslında takip kısmı için zemin oluşturduğumuz yer burasıdır.

Tanıtımı basit tutmak, dürüstlüğümüzden ödün vermek, yalan söylemek, karşıyı ikna etmeye çalışmak anlamına gelmiyor. İşimizi karşıya, o kişinin durumuna göre anlatabilirsek işte o zaman profesyonel bir tanıtımcı olma yolunda ilerliyoruz demektir. Çünkü eğitimci, yazar ve yaşam koçu Harv EKER de bir kitabında “Başarılı insanları sıradan insanlardan ayıran en temel farklardan biri de işlerini karşılarındaki insanlara anlatabilme becerileridir. Çünkü işini karşıya anlatamıyorsanız, karşınızdaki insan neden size katılsın?” diyerek aslında tanıtımın öneminden bahsetmektedir.

Network Marketing’de tanıtım konusunda daha geniş içeriğe sitemizden ulaşabilirsiniz.(Network Marketing’in Temel Aktivitesi: Tanıtım Nasıl Yapılır?). Ayrıca Youtube kanalımız Network Okulu Tv’ye de abone olarak en güncel içeriklerden anında haberdar olabilirsiniz.

►Network Marketing İle İlgili Tüm Konu,Soru ve Cevaplar YouTube Kanalımızda

***

Bu video sorularınıza yanıt verdi mi? Sizler de bu konu hakkındaki düşüncelerinizi, yorum kısmından bizimle paylaşabilirsiniz.

Neden, amaç ve tutkunun eş anlamlı olduğunu ve işinizde başarının ortak paydası olduğunu hatırlamak önemlidir. Hepsi coşku fırınında aynı alanı kaplar. Ayrıca hatırlamak önemlidir ki, o fırını ıslak bir odunla ateşleyemezsiniz veya kendinize yaptıklarınız için zorlayıcı ve takıntılı bir tutku oluşturmadan motive olamazsınız. Motive olamazsanız da fırsatınızı başkalarıyla paylaşmaktan korkarsınız.

Birçok distribütör, insanlarla işleri hakkında konuşma düşüncesine endişe ve korku ile yaklaşmaktadır.  İnsanlara heyecanla ve coşkuyla yaklaşmak, bunun üstesinden gelmeye yardımcı olacaktır, çünkü bu erdemler tutumunuza, beden diline ve özellikle gülümsemenize yansıyacaktır. Bir kez bu tutku, coşku ve o gülümsemenin içinden ateşlenir, endişe, şüphe ve korku;  güven, inanç ve yüksek beklentilerle yer değiştirir.

Erteleme, rahatlama, şüphe ve korku ölümcül olabilecek bir zehiri temsil eder. Bunun çaresi tutku ve coşku ile taşan bir tutum oluşturmanızla ilgilidir. Tüm ürünlerinizi kullanarak, satış planınızı, organizasyon şemanızı her gün gözden geçirerek kendinizi yeniden ateşleyin. Onlara ve yapabileceklerine inan, şirketine inan ve daha çok ve daha akıllıca çalışmayı taahhüt et. Bunları yapar yapmaz işinize bakış açınız anında değişecektir.

“Erteleme, rahatlama, şüphe ve korku ölümcül olabilecek bir zehiri temsil eder.”

Network sektöründe uzun yıllar geçirmişseniz, en rahat gözlemleyebileceğiniz şey, başarılı distribütörlerin gerçekten hevesli ve tutkulu olduklarından şüphe duymamaları, korkmamaları veya hedeflerini ertelememeleridir. İnsanlar sizin tutku ve coşkuyla yandığınızı gördüklerinde, huşu içinde olacaklar ve yangını söndürmek için hiçbir şey yapamayacaklar.

Kendinizi bir dahaki sefere, insanlarla konuşmaktan korktuğunuz bir durumda bulduğunuzda, bu korkuyu ürünlerinize duyduğunuz heyecanla ve şirketinize olan güveninizle karşılaştırın.

“Network Marketing’de İnanç Her Zaman Sonuçlardan Önce Gelir” adlı çok okunan içeriğimiz için>>

Bu ticareti neden yaptığınızı hatırlayın;

Korkuya veya endişeye kapıldığınız zaman bu soruları kendinize sorun, cevaplarını yeniden verin. Emin olun kendinizi deşarj etmiş olacaksınız. Çünkü hepimiz insanız, herhangi bir şeyden negatif olabiliriz, canımız sıkılabilir. Önemli olan şey bu durum için günlerinizi boşa harcamayın.

Bol kazançlar…

Network Marketing her kesimden, yaştan, farklı eğitim seviyelerinden insanlara din, dil, ırk, cinsiyet ayrımı yapmaksızın aynı fırsatı veren adil bir ticaret modelidir. Bu ticaretin parçası olan herkes, kendini geliştirerek ve öğrenerek ek gelir hatta hayallerine ulaşmasını sağlayacak kadar ciddi gelirler kazanma fırsatına ulaşabilir. Ancak başlangıçta herkesin kafasında onlarca soru olabilir. Bu sorular cevaplanmadıkça büyür, şüpheye, korkuya, büyük bir engele dönüşebilir. Bazende farklı bir fikir almak, farklı bakış açısı kazanmak için önemlidir. Bir cümle, çok karmaşık görünen bir sorunun, ne kadar basit olduğunu fark etmemizi sağlayabilir.

İşte bu nedenle,tecrübeli networkokulu.net ekibi olarak, hangi firmada olursa olsun network yapan/yapmak isteyen ama soruları olan herkese ufak da olsa yardımcı olmak istedik. Her hafta Pazartesi günü saat 21:00/23:00 arasında instagram hesabımızda canlı canlı soru/cevap yaparak, merak ettiğiniz sorularınızı cevaplıyoruz.

35.sini gerçekleştirdiğimiz soru/cevap etkinliğimizde, sorulan sorular ve verilen cevaplar arasından en beğenilenleri sizler için seçtik;

1 ) Network Marketing sektöründe kazanç söylemek doğru mu?

Kazanç söylemek tabii ki etkilemek adına kolaydır. Ama kötü sonuçlar doğurur..

2 ) Sunumu işe almak istediğimiz arkadaşın evinde yapmak ne kadar doğru?

Nasıl sunum yapacağımızla ilgili sadece bir doğru yol yoktur. Sunum, karşımızdaki insanı ikna etmek için değildir, bilgi paylaşmak içindir. Bu bilgiyi karşımızdakine ne kadar basit ve anlaşılır anlatabilirsek hem bizim için hem de karşı taraf için iyi olur. Bu yüzden he ne kadar basit anlatmak önemli ise de sessiz ve odağın daha az dağılacağı bir mekan önemli. Bu yüzden kendi ofisinizde sunumu yapmak daha avantajlı olabilir. Mutlaka üst basamağınızdan yardım almayı unutmayın. Ayrıca temel aktivitemizin nasıl yapılacağı konusunda bu yazımız size yardımcı olacaktır..

3 ) Klasik ticarete göre MLM’nin farkları??

Üstad Eric Worre; “Eğer vücudunuzda bir girişimci kemik varsa, girişimciliğin ne olduğu hakkında biraz bilginiz varsa, Network Marketing mükemmel değil amam sırdan bir insan için diğer tüm girişimcilik türlerinden daha iyidir.” diyor. Sizce hangisi daha iyi ? Yazının devamına buradan ulaşabilirsiniz…

4 ) Bu işe ilk başlayanlar parayı götürüyor gibi.. ?

11 sene önce bu ticaretle tanıştığımda bana “bu işe ilk girenler kazanır, artık çok zor” demişlerdi.. İlk girenler avantajlı mı? Bu konuya cevabımızı görmek için buraya tıklayabilirsiniz..

5 ) Kendi işimi kurmak istiyorum, fakat emin değilim? Yardımcı olur musunuz??

Kendi işinizi saf istekle, hastalık düzeyinde bir alışkanlıkla ve yoğun arzı yoluyla geliştirebilirsiniz. Şunu da unutmamak gerekir; herkesi bir şeyler istiyor zaten. Daha iyi iş, daha iyi araba, daha iyi ev vs. Sorun bu değildir, sorun sizin bunlar için ne kadar bedel ödemeye hazır olduğunuzdur? Bu noktaları gözden geçirmekte fayda var, belki de gerçekten hazır değilsinizdir. Girişimciliğe hazır olmadığınızı gösteren 6 işaret için buraya tıklayabilirsiniz..

6 ) Neden başarısız insanlar bu kadar fazla ??

Geçtiğimiz hafta Network Okulu Tv’de bu konuya değindik.. Evet network marketing’in güzel bir şöhreti yok evet bir sürü başarısızlık hikayesi var ama aslında gerçekten öyle mi? Network başarısızlığı nasıl oluyor? Neden insanlar “başarısız”? Merak ediyorsanız, buradan izleyebilirsiniz.

7 ) Bu sektöre girdikten sonra kesinlikle okumamız gereken, olmazsa olmaz kitaplar hangileridir?

Networkokulu.net’te Kitap&Film kategorisi var. Burada kitap ve film listeleri, kitap özetleri ve öyküler paylaşıyoruz. Buradan bakabilirsiniz. Her networkerin okuması gereken kitaplar listesi-1 için buradan ulaşabilirsiniz.

8 ) Network Marketing aldığımız ürün piyasada neden daha ucuz?

Nasıl ki mağazadan mağazaya, markadan markaya ürün fiyatları kalite vs. değiştiğinde göre network firmalarının da ürünleri kalite ve fiyat olarak farklılıklar gösterebilir. Bu konuya ” yasadışı firmalara dikkat” videomuzda değindik. Ürün fiyatını nasıl değerlendirmeniz gerektiğini anlattık. Merak ediyorsanız buradan yazımıza ulaşabilirsiniz..

***

35. hafta soru cevabı geride bıraktık.. Türkiye’nin tarafsız ve en geniş içeriğine sahip tek network marketing platformu olarak sizlere yeni eğitimler ve içerikler hazırlamak için çalışmaya devam ediyoruz. Youtube kanalımız Network Okulu Tv’de tüm görüş öneri ve beklentilerinizi bizimle yorum olarak paylaşın. Yorumlarınız bizim için çok değerli, hepsini tek tek okuyoruz ve tavsiyelerinizi ciddiye alıyoruz. Videolarımızı paylaşarak ve beğenerek doğru network kültürünü yaymamıza yardımcı olabilirsiniz. Destekleriniz için teşekkürler. Sevgiler!

***

Her hafta Pazartesi günleri saat 21:00/23:00 arası Instagram hesabımızdan soru cevap etkinliğimize katılabilirsiniz. Ayrıca, kafanıza takılan soruları yorum kısmından sorabilir veya  sitemizdeki “Sorular” kısmından hem daha önce sorulmuş sorulara bakabilir hem de bize sorabilirsiniz.

Network Okulu Youtube Hesabı >>

Network Okulu Instagram Hesabı >>

50 Soruda Network Marketing için >>

Network Marketing Hakkında Sıkça Sorulan Sorular için >>

Network Marketing her kesimden, yaştan, farklı eğitim seviyelerinden insanlara din, dil, ırk, cinsiyet ayrımı yapmaksızın aynı fırsatı veren adil bir ticaret modelidir. Bu ticaretin parçası olan herkes, kendini geliştirerek ve öğrenerek ek gelir hatta hayallerine ulaşmasını sağlayacak kadar ciddi gelirler kazanma fırsatına ulaşabilir. Ancak başlangıçta herkesin kafasında onlarca soru olabilir. Bu sorular cevaplanmadıkça büyür, şüpheye, korkuya, büyük bir engele dönüşebilir. Bazende farklı bir fikir almak, farklı bakış açısı kazanmak için önemlidir. Bir cümle, çok karmaşık görünen bir sorunun, ne kadar basit olduğunu fark etmemizi sağlayabilir.

İşte bu nedenle,tecrübeli networkokulu.net ekibi olarak, hangi firmada olursa olsun network yapan/yapmak isteyen ama soruları olan herkese ufak da olsa yardımcı olmak istedik. Her hafta Pazartesi günü saat 21:00/23:00 arasında instagram hesabımızda canlı canlı soru/cevap yaparak, merak ettiğiniz sorularınızı cevaplıyoruz.

34.sünü gerçekleştirdiğimiz soru/cevap etkinliğimizde, sorulan sorular ve verilen cevaplar arasından en beğenilenleri sizler için seçtik;

1 ) Çökmüş olan ekip nasıl canlanır yeni kişiler katılmadan ama?

İnancı ya da motivasyonu kalmamış bir ekibi sadece bir lider canlandırabilir. Kendinizi ekibinizden farklı görmeyin. Siz harekete geçin, birileri sizden etkilenecektir. Böyle durumlarda yapmanız gerekenleri öğrenmek için buraya tıklayabilirsiniz.

2 ) “Başka firma mı yok?” deyip işi bırakan kişiye nasıl yaklaşmalı?

Başka firmamı yok deyip bırakıyorsa orada başka sorun vardır.. Firmayla alakalı olduğunu sanmıyorum. İnsanlarla güçlü ilişkiler kurun, firmalar insanları tutamaz, siz tutabilirsiniz. İnsanlar size katılır yazımızı okumak için Buraya tıklayabilirsiniz.

3 ) Merhaba yeni sunum aldım. Fakat bu işi herkes yapamaz diye düşünüyorum. Sizce?

Evet  herkes yapamaz.. Bunun hakkında youtubeda konuştuk.. Merak edenler buradan videoya ulaşabilirler.

4 ) Takımımdakilerin, nedenlerini nasıl bulacağım? Yolu var mı?

Önce kendi nedenlerinizi bulmalısınız. Yanlış yere odaklanıyorsunuz. Kendi nedenlerinizi, hedeflerinizi onlarla paylaşın.. Takımınızla bol bol vakit geçirin. NEDEN’leri net olamayan birini insanlar takip etmez.. Bu konuda yazdığımız makalemiz sana yardımcı olabilir. Buradan ulaşabilirsiniz. 

5 ) Takımımdakilerin başka şirkete gitmesinden korkuyorum. Sağlam bir ekip nasıl kurabilirim?

İnanç her zaman sonuçlardan önce gelir. Sektörümüzdeki çoğu insanlar başarılı olmak istediğini söyler. Bu iyi bir başlangıç noktasıdır. Ama öte yandan, bu kişilerden çoğu, başarılı olamayacaklarına inanırlar. “Yapabilirim, yapacağım” tavrına sahip değiller. Onlar, başarısızlığın bir seçenek OLMADIĞI zihniyetine sahip değiller. Ve bu, Network Marketing’de insanların %90’ının veya daha fazlasının başarısız olamasının temel nedenlerinden biridir. Neye inanırsan onu kendine çekeceğinden %100 emin olabilirsin. Bu yazımıza da göz atabilirsiniz.. Buradan yazımıza ulaşabilirsiniz.

6 ) Ben pazarlama sektöründeyim. Dış görünüş ile ilgili düşünceleriniz nelerdir?

Bir satış durumunda o kişilerle yalnızca bir veya iki kez karşılaşacaksınız, bu nedenle en baştan doğru görünümü yansıtmak çok önemlidir. Ve de gerçek olan şu ki hiçbir zaman ikinci bir şans yoktur. Elindeki şansı iyi değerlendirmek lazım. Profesyonel görünüm nasıl olmalı? Makalemize göz atmayı unutmayın.

7 ) Başarmak istiyorum ama kendime inanıp o yola çıkamıyorum?

Dünyanın yüzde 90’ı böyle, merak etmeyin yalnız değilsiniz.

8 ) Başarısız olduğum için uzun bir süredir devam etmiyorum. Sizce tekrar başlamak ne kadar doğru?

Başarısız olduğunuzu kabul edip bırakmak ne kadar doğru?

9 ) YouTube videolarınızı sayesinde takımım oluşmaya başladı Allah tazı olsun sizden.

Böyle diyorsunuz ama arada beğenip yorum atın bari.

10 ) Takip yapmak istemiyorum. Çabuk sinirleniyorum. Ne yapmalıyım?

Network Marketing’ e her yeni başlayan kişinin çekindiği bir konu olan, aslında bir networkerin öğrenmesi ve kendini geliştirmesi gereken en önemli noktadır; takip. Çünkü Network Marketing sadece okuyarak, video izleyerek para kazanabileceğiniz ve öğrenebileceğiniz bir ticaret değildir.

İnsanlar “Hayır” diyecek ve siz de onları “Evet”e çevirmeyi öğreneceksiniz. Gerçek bir networker aslında bu noktada belli olur. Bu işin %95 i TAKİP’tir. Doğru takibin nasıl yapılacağı konusunda bu yazımıza mutlaka göz atın.

11 ) Ayrıntılı liste nasıl yapılmalı ? Ve sonraki aşama ne?

Networkokulu.net’te 9 ayda 1000’den fazla yazı paylaştık.. Merak ettiğiniz çoğu şey aslında sitede var.. Düzenli takip eden bütün cevapları bulabilir.. Liste nasıl yapılmalı yazısına buradan ulaşabilirsiniz.

12 ) Videolarınızı eğitimlerde ve sunumlarda kullanıyoruz video çekmeye devam edin lütfen.

İşinize yarıyorsa ne mutlu.. Haftada 4 video koyuyoruz takipte kalın..

13 ) Belirli ünvana geldim ama ekibim için neler yapmalıyım bilmiyorum nasıl yol izlemeliyim?

Bir yol gösteren olmadan network kurmak imkansız değil ama çok zor.. Bulabiliyorsanız bir mentor bulun. Bulamıyorsanız yazılarımızı ve youtube kanalımızı takip edin. Network Okulu Tv Youtube’da..

14 ) Network Marketing sektöründeki başarı oranı neden diğer sektörlere nisbeten az?

Neden %95 başarısız olur videomuzu izlediniz mi? Biraz önce paylaştık..

15 ) Başkan lütfen haftada bir kere toplantı yapalım.. Bir toplu konuşma programı bulalım oradan?

30 bin kişiyle mi.

***

34 haftadır olduğu gibi bu pazartesi de elimizden geldiğince sorulara cevap vermeye çalıştık.. Türkiye’nin İLK ve TEK network marketing platformu olarak bütün firmalara ve temsilcilere yardımcı olmaya devam ediyoruz. Türkiye’nin yine ilk ve tek Network Kanalı, Network Okulu Tv her hafta 3 kısa video ve 1 eğitim videosu paylaşıyor. Youtube’dan ÜCRETSİZ olarak ulaşabilirsiniz.

Diğer oluşumlar gibi her şeyi paraya dökmek yerine fayda sağlamaya devam edeceğiz. Destekliyorsanız Youtube kanalımıza abone olarak, videoları paylaşarak destek olabilirsiniz. Düşüncelerinizi ve önerilerinizi videoların altında yorum olarak bizlerle paylaşın. Gönlünüzden geçeni yaşadığınız bir hafta olması dileğiyle…

***

Her hafta Pazartesi günleri saat 21:00/23:00 arası Instagram hesabımızdan soru cevap etkinliğimize katılabilirsiniz. Ayrıca, kafanıza takılan soruları yorum kısmından sorabilir veya  sitemizdeki “Sorular” kısmından hem daha önce sorulmuş sorulara bakabilir hem de bize sorabilirsiniz.

Network Okulu Youtube Hesabı >>

Network Okulu Instagram Hesabı >>

50 Soruda Network Marketing için >>

Network Marketing Hakkında Sıkça Sorulan Sorular için >>

İşte size Profesyonellerin tercihi olan Dünyanın EN MUTLU İnsanı Profesyonel Koç, Kişisel Gelişim Uzmanı Erkan Demir’den Yeni Nesil Profesyonel Girişimciliği tercih etmeniz için 21 tane ALTIN değerinde tüyoları ;

1. Tüketen ve hazırı üreten bir arzu çağı sisteminde insanlara hak ettiği refahı sağlayabilmek ve hizmet sektöründe üretime teşvik edecek fırsatı sağlar.
2. Basit ve anlaşılır bir ifade ile fırsatı, ayrım yapmadan bütün insanlığa eşit (Kazandır/Kazan) bir şekilde dağıtacağınız fırsatı sunmanızı sağlar.
3. Ülke ekonomisine yük olmaktan ziyade beklentiye girmeksizin işsizlik sorununu çözmeye katkı için fırsat sunar.
4. Bütün alt yapısı sorunsuz bir şekilde işlerken, riske girmeden, sizde çözüm ve kar ortağı olursunuz ve bu fırsatı milyonlara ulaştırmanız için her türlü desteği ve lojistik imkanı ücretsiz sağlar.
5. Kimlik, ırk ve farklılıklar gözetmeksizin kültürlerarası birliktelik fırsatı sağlar.
6. Her yıl %20 büyüyen bir pazarın kar ortağı olmanız için fırsat sunar.
7. Tahsile bakılmaksızın konusunda uzman olan insanlardan, ücretsiz profesyonel eğitimlerle geleceğinize yön vermeniz için fırsat sunar.
8. Zaman kavramı gözetmeksizin ve herkese eşit fırsat sunabilmek için dinlenme zamanlarında online ya da örgün, uygulamalı, yaratıcı drama ve workshop gibi profesyonel öğrenme ve öğrendiğini uygulayabilme yöntemleri kullanılarak kişisel gelişim sağlamanıza fırsat imkanı sağlar.
9. Büyük ve güvenilir ağ ve bağ kurularak insanların ekonomik anlamda sahip olamayacağı yeni bir çevreye sahip olabilme imkanı sağlar.
10. Öğretilmiş çaresizliği, sadaka kültürünü yok sayarak tek kullanımlık yardımlar yerine, insanlara kendi yaşamlarını yönetebilmeyi ve yüreğe göre yardım etme fırsatını sağlar.
11. İnsanların hak ettiği anda milyonlarca kitle tarafından takdir edilme fırsatı sağlamaktadır.
12. Zamana esir olmadan zamanın efendisi olmayı ve bu vesile ile şehrini, bölgeni, ülkeni ve dünyayı tanımanı sağlayacak etkinliklerle seyahat etme özgürlüğü fırsatı sağlar.
13. Sağlığınıza yatırım yapabileceğiniz, yaşamı doya doya yaşayabileceğiniz ve layık olduğunuz kalitede yaşayabileceğiniz fırsatı kayıtsız şartsız yaşamanızı sağlar.
14. Etiketsiz alışveriş yapmanızı ve ekonomik özgürlüğü yaşamanızın için fırsat sunar.
15. Çözüm ortaklarının geleceğini düşünerek onlara refah düzeyi yüksek yaşam güvencesi sağlar.
16. Up-line ortaklarınız, sizi fikir ve uygulama olarak ücretsiz destekler.
17. Yaşamınızda kısır döngüyü kırmanızı ve pasif kazanç elde etmeniz için fırsat sunar.
18. Dünyada büyük ilgi gören Home-shopping ( Evden Alışveriş ) sistemi kullanma fırsatını sunar.
19. Başarısını kanıtlamış, çözüm odakları yöntemleri etkili bir yöntemle aktarabilecek liderlerle, profesyonel koçlarla ve kişisel gelişim uzmanları ile çalışma fırsatını sunar.
20. %100 MüşteriMemnuniyeti ile Dünya çapında uluslarası başarılara imza atmanız için profesyonel destek ve fırsat sunar.
21. Ve insanlara EŞİTLİK ilkesi ile eşsiz bir fırsatla Hayallerin Ötesinde kayıtsız şartsız destek sunar.

Girişimciler satış korkusunu nasıl ele alabilir? İş içerisinde yüksek başarısızlık oranını artıran gizli bir salgın olabilir: satış yapmaktan nefret edenler.

Julie Steelman, bir kitabında, “İhtiyacınız olan her şeyi yapın ve istediğiniz satışı alın.” demektedir. Özellikle de kadınların, satmak ve müşteri bulmak için ciddi manada isteksiz olduğunu söylüyor. Ya iş istemekten korkuyorlar ya da satıştan nefret ediyorlar. Peki, girişimciler satış yapma konusundaki isteksizliklerini nasıl aşabilirler? İşte Steelman’dan beş ipucu;

Sohbet edin.

Steelman, sürekli konuştuğumuzdan bahsediyor. Gerekli gereksiz her şeyi anlatıyoruz. Fakat insanlar neden bir süre sonra bizimle konuşmayı bırakıyor? Müşterinizle de iyi bir arkadaşınızla yaptığınız gibi ürünleriniz ve hizmetleriniz hakkında konuşmanız yeterli olacaktır.

İlham verici ve yürekten olun.

İşletmenize başlamanıza neden olan kendi “vov” anınızı hatırlayın ve inancınızı müşterilerinize sunduğunuzdan emin olun.

Yaygın hatalardan kaçının.

Steelman;

Bunun yerine, onları dinlemeli, satış işlemini keyifli hale getirmeli ve kişinin ihtiyaçlarını nasıl karşılayabileceğine odaklanmalısın.

“Sıcak” aramalar yapın.

Bir müşteri adayını aramadan önce, kişi üzerinde biraz araştırma yapın ve her ikisiyle de ilgili olabilecek bir şey bulun. Ürün veya hizmetlerinizin nasıl yardımcı olacağını tartışan, en büyük zorlukları olarak bilgi edindiğiniz noktalara dayanarak bir açılış çizgisi oluşturun.

İtirazların üstesinden gelin.

Müşteriyi satın almayı engelleyen şeyin ne olduğunu ve bu itirazları kaldırmak için neler yapabileceğinizi düşünün. Yalnızca ürün veya hizmetlerinin ne kadar güzel olduğunu düşündüklerine odaklanan girişimciler, satışları önleyen engelleri belirlemek için daha fazla zaman harcamalıdır.

“10 Adımda Satışlarınızı Arttırın” makalemiz için >>

İpuçlarınız:

Bir oyun planın var. Bu ay ve bu yıl ürünlerinizi ve hizmetlerinizi nasıl pazarlayacaksınız? Aylık kişi başı sosyal medya  veya televizyon reklamları olsun, ne kadar ve ne tür bir pazarlama yapacağınıza ve buna ne kadar bağlı kalacağınıza dair taahhütte bulunun.

Pasif pazarlamayı hızlandırın. İşletmenizin web sitesi, anahtar arama terimleriniz için en azından yerel pazarınız için Google aramasının en üstünde yer alıyor mu? Değilse, sıralamalarınızı iyileştirmek için bir webmaster veya arama motoru optimizasyonu uzmanıyla çalışın. Ayrıca, kişilerin blogunuza veya bülteninize abone olmalarının net bir yolu olduğundan emin olun veya sitenize geldiklerinde şirketle bağlantı kurun. Sitenizdeki her sayfanın, müşterilerden yapmasını ve potansiyel müşterilerin diğer seçenekleri kaldırmasını istemesi için tercih etmesini istediğiniz eylemin netleşmesini istediğiniz tek şeyi seçin.

Sosyal medya varlığınızı en üst düzeye çıkarın. Profillerinizi Instagram, Facebook ve Twitter gibi sosyal medya sitelerinde tamamlayın ve müşterilerin iş türünüzü bulmak için kullandıkları anahtar kelimelerle dolu olduklarından emin olun. Burada küçük bir çalışma,  size daha fazla müşteri gelebilir.

Satmaktan nefret mi ediyorsunuz? Bize işinizde satışlara nasıl yaklaştığınızı söyleyin.

Network Marketing her kesimden, yaştan, farklı eğitim seviyelerinden insanlara din, dil, ırk, cinsiyet ayrımı yapmaksızın aynı fırsatı veren adil bir ticaret modelidir. Bu ticaretin parçası olan herkes, kendini geliştirerek ve öğrenerek ek gelir hatta hayallerine ulaşmasını sağlayacak kadar ciddi gelirler kazanma fırsatına ulaşabilir.Ancak başlangıçta herkesin kafasında onlarca soru olabilir. Bu sorular cevaplanmadıkça büyür, şüpheye, korkuya, büyük bir engele dönüşebilir. Bazende farklı bir fikir almak, farklı bakış açısı kazanmak için önemlidir. Bir cümle, çok karmaşık görünen bir sorunun, ne kadar basit olduğunu fark etmemizi sağlayabilir.

İşte bu nedenle,tecrübeli networkokulu.net ekibi olarak, hangi firmada olursa olsun network yapan/yapmak isteyen ama soruları olan herkese ufak da olsa yardımcı olmak istedik. Her hafta Pazartesi günü saat 21:00/23:00 arasında instagram hesabımızda canlı canlı soru/cevap yaparak, merak ettiğiniz sorularınızı cevaplıyoruz.

29.sunu gerçekleştirdiğimiz soru/cevap etkinliğimizde, sorulan sorular ve verilen cevaplar arasından en beğenilenleri sizler için seçtik;

1 ) Network yapanlara nasıl ulaşabilirim önerdiğiniz şirket varmı?

Network Okulu Türkiye’nin tarafsız network platformu olduğu için firma önerisi veya eleştirisi yapmıyoruz. Sadece legal ve doğru firma seçimiyle ilgili yazılar paylaşıyoruz ve bazı takipçilerimiz sitemizde bulunan firmaların yorum bölümüne yorumlarını belirtiyorlar.( Sizlerde networkokulu.net’e girip arama bölümünden firmayı yazıp yorum yapabilirsiniz) Bir network firması seçmenin 5 yolu yazısına buradan ulaşabilirsiniz.

2 ) Bilinçaltının başarıya etkisi hakkında ne düşünüyorsunuz?

Başarıyı tek bir nedene bağlamak olmaz ama tabii ki etkisi yüksek.. Bilinçaltının gücü ve etkisiyle ilgili yazılmış yüzlerce kitap var. Eğer başarıyı veya zenginliği içselleştirmeden elde ederseniz (ki çok zor) veya bilinçaltında korkular, kayıplar, fakir olma düşüncesi vs ağır basıyorsa aynı düşündüğünüz gibi olacaktır. Tabi ki tersi de geçerlidir. Eğer bilinçaltınızı güçlendirirseniz, başarıyı ve varlıklı olmayı da çekebilirsiniz. Bilinçaltındaki korkuları yüzünden ölen kişilerin hikayesini buradan okuyabilirsiniz.

3 ) Aylar oldu. Sonuç çok az. Ben nerede hata yapıyor olabilirim?

Yani medyum değiliz tabi ki bunu burdan anlamamız imkansız.. İnanmadan çalışıyor olabilirsiniz. Çalışmadan inanıyor olabilirsiniz. Ne inanıp ne düzenli çalışıyor olabilirsiniz. Yeteneklerinizi geliştirmiyor olabilirsiniz. Yeni networkerlerin yaptığı diğer hatalar için buradan ulaşabilirsiniz.

4 ) Doğru yol katettiğime inanıyorum iyi ki kurmuşsunuz bu Network okulu?

Arada teşekkür edenler de olmuyor değil. Çok teşekkürler, yavaş yavaş daha çok hızlanacağız bu dönem.. Bütün firmalar ve temsilciler için güzel planlarımız var takipte kalın..

5 ) Motivasyon adına neler yapabiliriz?

Paylaştığımız bir yazıyı eklerdim. Motivasyon için network okulunu ve liderlerinizi takip edin 🙂 Motivasyonu hergün arttırabilmenin 7 kolay yolu için buraya tıklayabilirsiniz.

6 ) İnsanlardaki bu sektöre karşı olan daha gibi ön yargıyı kırabilmek için neler yapmalıyım?

İnsanlar sektöre yada firmaya inanmazlar size inanırlar.. Bu yüzden sizin inancınız ve gösterdikleriniz insanların ön yargılarını kırabilir. Sonuçta insanların bir tek network marketinge karşı ön yargıları yok,  bilinmeyen her şeye karşı ön yargı yaparız. Bu doğaldır. Kendinizi geliştirerek daha iyi sonuçlar alabilirsiniz. Network Marketing de uzman olmak yazısına buradan ulaşabilirsiniz.

7 ) Doğru ekip nasıl kurulur?

Her zaman network yapmak ile kurmak farklı şeylerdir derim.. Eğer gerçekten kalıcı bir network kurmak için en önemli şey sağlam, dürüst, güçlü ilişkiler kurmaktır. Bu konuyla ilgili yazıyı okumak için buraya tıklayabilirsiniz.

8 ) Sunum yaparken nasıl daha başarılı olabilirim?

Tanıtım nasıl yapılır?

Kağıt

Kalem

Basit

Sade

Yazıyı ekledim. Okumayan kalmasın.

9 ) Oyalayan takiplere nasıl davranılmalı?

Takip dediğin oyalar zaten ve bu iyi bir şeydir. Tek bir kişiye takılmayın. Tanıtım sayınızı arttırın ve elinizde takip yaptığınız kişi sayısı çok olsun. Çok olursa yalvarmazsınız ve duruş  kaybetmezsiniz. İnsanların peşinden koşarsınız kaçarlar bunu biliyoruz değil mi:) Koşmayın.. Onları cezbedin..

10 ) Sunum yapacak kimsem  kalmadı ama az bir ekibim var nasıl bulabilirim?

Demek ki sizin pazar tıkanmış.. Ya da herkes ölmüş olmalı.. Ee kimse yoksa network olmaz tabii.. Şaka bir yana, bu en büyük bahanelerden biridir tanıtım yapmamak için.. Bakın Eric Worre ne demiş?

11 ) Network Marketing’de süreklilik kazanmak için ne tavsiye edersiniz?

Günlük plan yapın.

Haftalık ve günlük hedefler belirleyin.

Kendinize acımayın.

Günlük hedeflerinizi tutturamazsanız ceza verin kendinize. (takıma değil!)

Bunu yap sürekli olursun 🙂

12 ) Aktif olmayan enerji alan üyeleri telefondan silip deftere yazıyorum hata mı? Yalnız hafızam sağlam.

Ahaha çok iyiymiş bak bu.

13 ) Network Marketing sektöründe son yıllarda şirket değiştirme modası var ne düşünüyorsunuz?

Evet cidden moda oldu. Eskiden insanlar savaşırdı, savunurdu şimdi olmuyor mu hoooop diğerine orada da mı olmadı hooooop bir başkasına.. İnsanlar sıkıntıyı maalesef en son kendilerinde arıyorlar. Hatırlatalım. İnsanlar şirketlere değil size katılırlar..

14 ) Tam konuşamıyorum, net konuşmak için ne yapmalıyım, nasıl geliştirmeliyim?

Tam konuşmak nedir? İletişiminizi güçlendirmek için kitap okuyun (ne okuduğun fark etmez) Kamera karşısında pratik yapın. (sonra izleyin ve bir sonrakine hatalarınızı düzeltin) Ne kadar bilirseniz, o kadar net ve basit konuşursunuz. Öğrenin.

15 ) Network Marketing de daha çok başarılı olmak için bu işi ek iş olarak değil full time tek iş olarak yapmak mı gerek?

Her şeyi burakıp sadece network yapacağım dermek sizi daha da sterse sokabilir. Biraz tecrübelendikten ve kazanç elde ettikten sonra fulltime yapabilirsiniz. Daha başarılı olmak için dikkat etmeniz gereken öncelikli konulardan biri değil fulltime olmak. Önce düzenli ve istikrarlı zaman ayırın. (hergün) Düzenli ve istikrarlı aktivite yapın (haftalık-günlük). Düzenli ve istikrarlı eğitimlere ve toplantılara katılın.

16) Davet edecek arkadaşım kalmamasından korkuyorum bu korkumu nasıl yenebilirim?

Bak Randy Gage ne diyor:

“Bu işteki ilk 5-6 yılımda içimde inanılmaz inanç vardı. İnsanların sunuma gelmeyeceğine inanıyordum. Sunumlarıma gelen insanların beni reddedip hayır diyeceklerine inanıyordum. İşe katılacakların ilk bir kaç ayda bırakacağını düşünüyordum. Ne oldu biliyor musunuz? İnançlarım ödüllendirildi. Çünkü onlar tam olarak bunlardı. Ne düşünürsek onu çekeriz. Zihnindeki düşünceler aynı türden çekerler.”

Devamı için buraya tıklayabilirsiniz.

***

29. hafta için herkese teşekkürler.. Yine çok eğlendik umarım sizler için de bir renk oluyordur bu soru cevap. Haftaya görüşmek üzere, gönlünüzden geçeni yaşadığınız bir hafta olması dileğiyle…

***

Her hafta Pazartesi günleri saat 21:00/23:00 arası Instagram hesabımızdan soru cevap etkinliğimize katılabilirsiniz. Ayrıca, kafanıza takılan soruları yorum kısmından sorabilir veya  sitemizdeki “Sorular” kısmından hem daha önce sorulmuş sorulara bakabilir hem de bize sorabilirsiniz.

Network Okulu Instagram Hesabı >>

50 Soruda Network Marketing için >>

Network Marketing Hakkında Sıkça Sorulan Sorular için >>