Instagram Soru/Cevap Etkinliğimiz – 35. Hafta

Nasıl sunum yapacağımızla ilgili sadece bir doğru yol yoktur.

Network Marketing her kesimden, yaştan, farklı eğitim seviyelerinden insanlara din, dil, ırk, cinsiyet ayrımı yapmaksızın aynı fırsatı veren adil bir ticaret modelidir. Bu ticaretin parçası olan herkes, kendini geliştirerek ve öğrenerek ek gelir hatta hayallerine ulaşmasını sağlayacak kadar ciddi gelirler kazanma fırsatına ulaşabilir. Ancak başlangıçta herkesin kafasında onlarca soru olabilir. Bu sorular cevaplanmadıkça büyür, şüpheye, korkuya, büyük bir engele dönüşebilir. Bazende farklı bir fikir almak, farklı bakış açısı kazanmak için önemlidir. Bir cümle, çok karmaşık görünen bir sorunun, ne kadar basit olduğunu fark etmemizi sağlayabilir.

İşte bu nedenle,tecrübeli networkokulu.net ekibi olarak, hangi firmada olursa olsun network yapan/yapmak isteyen ama soruları olan herkese ufak da olsa yardımcı olmak istedik. Her hafta Pazartesi günü saat 21:00/23:00 arasında instagram hesabımızda canlı canlı soru/cevap yaparak, merak ettiğiniz sorularınızı cevaplıyoruz.

35.sini gerçekleştirdiğimiz soru/cevap etkinliğimizde, sorulan sorular ve verilen cevaplar arasından en beğenilenleri sizler için seçtik;

1 ) Network Marketing sektöründe kazanç söylemek doğru mu?

Kazanç söylemek tabii ki etkilemek adına kolaydır. Ama kötü sonuçlar doğurur..

  • 1. kazanç söyleyerek aldığın kişi, kazancı olmadığı için kimseyi etkileyemediğini düşünür.
  • 2. kazanç söyleyerek o kişide beklenti yaratırsın, o sürede ulaşamazsa negatif olur.
  • 3. senin kazancın ona çıta olur. Belki daha iyisini yapabilecekken hedefini küçük tutar.

2 ) Sunumu işe almak istediğimiz arkadaşın evinde yapmak ne kadar doğru?

Nasıl sunum yapacağımızla ilgili sadece bir doğru yol yoktur. Sunum, karşımızdaki insanı ikna etmek için değildir, bilgi paylaşmak içindir. Bu bilgiyi karşımızdakine ne kadar basit ve anlaşılır anlatabilirsek hem bizim için hem de karşı taraf için iyi olur. Bu yüzden he ne kadar basit anlatmak önemli ise de sessiz ve odağın daha az dağılacağı bir mekan önemli. Bu yüzden kendi ofisinizde sunumu yapmak daha avantajlı olabilir. Mutlaka üst basamağınızdan yardım almayı unutmayın. Ayrıca temel aktivitemizin nasıl yapılacağı konusunda bu yazımız size yardımcı olacaktır..

3 ) Klasik ticarete göre MLM’nin farkları??

Üstad Eric Worre; “Eğer vücudunuzda bir girişimci kemik varsa, girişimciliğin ne olduğu hakkında biraz bilginiz varsa, Network Marketing mükemmel değil amam sırdan bir insan için diğer tüm girişimcilik türlerinden daha iyidir.” diyor. Sizce hangisi daha iyi ? Yazının devamına buradan ulaşabilirsiniz…

4 ) Bu işe ilk başlayanlar parayı götürüyor gibi.. ?

11 sene önce bu ticaretle tanıştığımda bana “bu işe ilk girenler kazanır, artık çok zor” demişlerdi.. İlk girenler avantajlı mı? Bu konuya cevabımızı görmek için buraya tıklayabilirsiniz..

5 ) Kendi işimi kurmak istiyorum, fakat emin değilim? Yardımcı olur musunuz??

Kendi işinizi saf istekle, hastalık düzeyinde bir alışkanlıkla ve yoğun arzı yoluyla geliştirebilirsiniz. Şunu da unutmamak gerekir; herkesi bir şeyler istiyor zaten. Daha iyi iş, daha iyi araba, daha iyi ev vs. Sorun bu değildir, sorun sizin bunlar için ne kadar bedel ödemeye hazır olduğunuzdur? Bu noktaları gözden geçirmekte fayda var, belki de gerçekten hazır değilsinizdir. Girişimciliğe hazır olmadığınızı gösteren 6 işaret için buraya tıklayabilirsiniz..

6 ) Neden başarısız insanlar bu kadar fazla ??

Geçtiğimiz hafta Network Okulu Tv’de bu konuya değindik.. Evet network marketing’in güzel bir şöhreti yok evet bir sürü başarısızlık hikayesi var ama aslında gerçekten öyle mi? Network başarısızlığı nasıl oluyor? Neden insanlar “başarısız”? Merak ediyorsanız, buradan izleyebilirsiniz.

7 ) Bu sektöre girdikten sonra kesinlikle okumamız gereken, olmazsa olmaz kitaplar hangileridir?

Networkokulu.net’te Kitap&Film kategorisi var. Burada kitap ve film listeleri, kitap özetleri ve öyküler paylaşıyoruz. Buradan bakabilirsiniz. Her networkerin okuması gereken kitaplar listesi-1 için buradan ulaşabilirsiniz.

8 ) Network Marketing aldığımız ürün piyasada neden daha ucuz?

Nasıl ki mağazadan mağazaya, markadan markaya ürün fiyatları kalite vs. değiştiğinde göre network firmalarının da ürünleri kalite ve fiyat olarak farklılıklar gösterebilir. Bu konuya ” yasadışı firmalara dikkat” videomuzda değindik. Ürün fiyatını nasıl değerlendirmeniz gerektiğini anlattık. Merak ediyorsanız buradan yazımıza ulaşabilirsiniz..

***

35. hafta soru cevabı geride bıraktık.. Türkiye’nin tarafsız ve en geniş içeriğine sahip tek network marketing platformu olarak sizlere yeni eğitimler ve içerikler hazırlamak için çalışmaya devam ediyoruz. Youtube kanalımız Network Okulu Tv’de tüm görüş öneri ve beklentilerinizi bizimle yorum olarak paylaşın. Yorumlarınız bizim için çok değerli, hepsini tek tek okuyoruz ve tavsiyelerinizi ciddiye alıyoruz. Videolarımızı paylaşarak ve beğenerek doğru network kültürünü yaymamıza yardımcı olabilirsiniz. Destekleriniz için teşekkürler. Sevgiler!

***

Her hafta Pazartesi günleri saat 21:00/23:00 arası Instagram hesabımızdan soru cevap etkinliğimize katılabilirsiniz. Ayrıca, kafanıza takılan soruları yorum kısmından sorabilir veya  sitemizdeki “Sorular” kısmından hem daha önce sorulmuş sorulara bakabilir hem de bize sorabilirsiniz.

Network Okulu Youtube Hesabı >>

Network Okulu Instagram Hesabı >>

50 Soruda Network Marketing için >>

Network Marketing Hakkında Sıkça Sorulan Sorular için >>