Instagram Soru/Cevap Etkinliğimiz – 29. Hafta

Instagram Soru/cevap etkinliği 29. hafta

Network Marketing her kesimden, yaştan, farklı eğitim seviyelerinden insanlara din, dil, ırk, cinsiyet ayrımı yapmaksızın aynı fırsatı veren adil bir ticaret modelidir. Bu ticaretin parçası olan herkes, kendini geliştirerek ve öğrenerek ek gelir hatta hayallerine ulaşmasını sağlayacak kadar ciddi gelirler kazanma fırsatına ulaşabilir.Ancak başlangıçta herkesin kafasında onlarca soru olabilir. Bu sorular cevaplanmadıkça büyür, şüpheye, korkuya, büyük bir engele dönüşebilir. Bazende farklı bir fikir almak, farklı bakış açısı kazanmak için önemlidir. Bir cümle, çok karmaşık görünen bir sorunun, ne kadar basit olduğunu fark etmemizi sağlayabilir.

İşte bu nedenle,tecrübeli networkokulu.net ekibi olarak, hangi firmada olursa olsun network yapan/yapmak isteyen ama soruları olan herkese ufak da olsa yardımcı olmak istedik. Her hafta Pazartesi günü saat 21:00/23:00 arasında instagram hesabımızda canlı canlı soru/cevap yaparak, merak ettiğiniz sorularınızı cevaplıyoruz.

29.sunu gerçekleştirdiğimiz soru/cevap etkinliğimizde, sorulan sorular ve verilen cevaplar arasından en beğenilenleri sizler için seçtik;

1 ) Network yapanlara nasıl ulaşabilirim önerdiğiniz şirket varmı?

Network Okulu Türkiye’nin tarafsız network platformu olduğu için firma önerisi veya eleştirisi yapmıyoruz. Sadece legal ve doğru firma seçimiyle ilgili yazılar paylaşıyoruz ve bazı takipçilerimiz sitemizde bulunan firmaların yorum bölümüne yorumlarını belirtiyorlar.( Sizlerde networkokulu.net’e girip arama bölümünden firmayı yazıp yorum yapabilirsiniz) Bir network firması seçmenin 5 yolu yazısına buradan ulaşabilirsiniz.

2 ) Bilinçaltının başarıya etkisi hakkında ne düşünüyorsunuz?

Başarıyı tek bir nedene bağlamak olmaz ama tabii ki etkisi yüksek.. Bilinçaltının gücü ve etkisiyle ilgili yazılmış yüzlerce kitap var. Eğer başarıyı veya zenginliği içselleştirmeden elde ederseniz (ki çok zor) veya bilinçaltında korkular, kayıplar, fakir olma düşüncesi vs ağır basıyorsa aynı düşündüğünüz gibi olacaktır. Tabi ki tersi de geçerlidir. Eğer bilinçaltınızı güçlendirirseniz, başarıyı ve varlıklı olmayı da çekebilirsiniz. Bilinçaltındaki korkuları yüzünden ölen kişilerin hikayesini buradan okuyabilirsiniz.

3 ) Aylar oldu. Sonuç çok az. Ben nerede hata yapıyor olabilirim?

Yani medyum değiliz tabi ki bunu burdan anlamamız imkansız.. İnanmadan çalışıyor olabilirsiniz. Çalışmadan inanıyor olabilirsiniz. Ne inanıp ne düzenli çalışıyor olabilirsiniz. Yeteneklerinizi geliştirmiyor olabilirsiniz. Yeni networkerlerin yaptığı diğer hatalar için buradan ulaşabilirsiniz.

4 ) Doğru yol katettiğime inanıyorum iyi ki kurmuşsunuz bu Network okulu?

Arada teşekkür edenler de olmuyor değil. Çok teşekkürler, yavaş yavaş daha çok hızlanacağız bu dönem.. Bütün firmalar ve temsilciler için güzel planlarımız var takipte kalın..

5 ) Motivasyon adına neler yapabiliriz?

Paylaştığımız bir yazıyı eklerdim. Motivasyon için network okulunu ve liderlerinizi takip edin 🙂 Motivasyonu hergün arttırabilmenin 7 kolay yolu için buraya tıklayabilirsiniz.

6 ) İnsanlardaki bu sektöre karşı olan daha gibi ön yargıyı kırabilmek için neler yapmalıyım?

İnsanlar sektöre yada firmaya inanmazlar size inanırlar.. Bu yüzden sizin inancınız ve gösterdikleriniz insanların ön yargılarını kırabilir. Sonuçta insanların bir tek network marketinge karşı ön yargıları yok,  bilinmeyen her şeye karşı ön yargı yaparız. Bu doğaldır. Kendinizi geliştirerek daha iyi sonuçlar alabilirsiniz. Network Marketing de uzman olmak yazısına buradan ulaşabilirsiniz.

7 ) Doğru ekip nasıl kurulur?

Her zaman network yapmak ile kurmak farklı şeylerdir derim.. Eğer gerçekten kalıcı bir network kurmak için en önemli şey sağlam, dürüst, güçlü ilişkiler kurmaktır. Bu konuyla ilgili yazıyı okumak için buraya tıklayabilirsiniz.

8 ) Sunum yaparken nasıl daha başarılı olabilirim?

Tanıtım nasıl yapılır?

Kağıt

Kalem

Basit

Sade

Yazıyı ekledim. Okumayan kalmasın.

9 ) Oyalayan takiplere nasıl davranılmalı?

Takip dediğin oyalar zaten ve bu iyi bir şeydir. Tek bir kişiye takılmayın. Tanıtım sayınızı arttırın ve elinizde takip yaptığınız kişi sayısı çok olsun. Çok olursa yalvarmazsınız ve duruş  kaybetmezsiniz. İnsanların peşinden koşarsınız kaçarlar bunu biliyoruz değil mi:) Koşmayın.. Onları cezbedin..

10 ) Sunum yapacak kimsem  kalmadı ama az bir ekibim var nasıl bulabilirim?

Demek ki sizin pazar tıkanmış.. Ya da herkes ölmüş olmalı.. Ee kimse yoksa network olmaz tabii.. Şaka bir yana, bu en büyük bahanelerden biridir tanıtım yapmamak için.. Bakın Eric Worre ne demiş?

11 ) Network Marketing’de süreklilik kazanmak için ne tavsiye edersiniz?

Günlük plan yapın.

Haftalık ve günlük hedefler belirleyin.

Kendinize acımayın.

Günlük hedeflerinizi tutturamazsanız ceza verin kendinize. (takıma değil!)

Bunu yap sürekli olursun 🙂

12 ) Aktif olmayan enerji alan üyeleri telefondan silip deftere yazıyorum hata mı? Yalnız hafızam sağlam.

Ahaha çok iyiymiş bak bu.

13 ) Network Marketing sektöründe son yıllarda şirket değiştirme modası var ne düşünüyorsunuz?

Evet cidden moda oldu. Eskiden insanlar savaşırdı, savunurdu şimdi olmuyor mu hoooop diğerine orada da mı olmadı hooooop bir başkasına.. İnsanlar sıkıntıyı maalesef en son kendilerinde arıyorlar. Hatırlatalım. İnsanlar şirketlere değil size katılırlar..

14 ) Tam konuşamıyorum, net konuşmak için ne yapmalıyım, nasıl geliştirmeliyim?

Tam konuşmak nedir? İletişiminizi güçlendirmek için kitap okuyun (ne okuduğun fark etmez) Kamera karşısında pratik yapın. (sonra izleyin ve bir sonrakine hatalarınızı düzeltin) Ne kadar bilirseniz, o kadar net ve basit konuşursunuz. Öğrenin.

15 ) Network Marketing de daha çok başarılı olmak için bu işi ek iş olarak değil full time tek iş olarak yapmak mı gerek?

Her şeyi burakıp sadece network yapacağım dermek sizi daha da sterse sokabilir. Biraz tecrübelendikten ve kazanç elde ettikten sonra fulltime yapabilirsiniz. Daha başarılı olmak için dikkat etmeniz gereken öncelikli konulardan biri değil fulltime olmak. Önce düzenli ve istikrarlı zaman ayırın. (hergün) Düzenli ve istikrarlı aktivite yapın (haftalık-günlük). Düzenli ve istikrarlı eğitimlere ve toplantılara katılın.

16) Davet edecek arkadaşım kalmamasından korkuyorum bu korkumu nasıl yenebilirim?

Bak Randy Gage ne diyor:

“Bu işteki ilk 5-6 yılımda içimde inanılmaz inanç vardı. İnsanların sunuma gelmeyeceğine inanıyordum. Sunumlarıma gelen insanların beni reddedip hayır diyeceklerine inanıyordum. İşe katılacakların ilk bir kaç ayda bırakacağını düşünüyordum. Ne oldu biliyor musunuz? İnançlarım ödüllendirildi. Çünkü onlar tam olarak bunlardı. Ne düşünürsek onu çekeriz. Zihnindeki düşünceler aynı türden çekerler.”

Devamı için buraya tıklayabilirsiniz.

***

29. hafta için herkese teşekkürler.. Yine çok eğlendik umarım sizler için de bir renk oluyordur bu soru cevap. Haftaya görüşmek üzere, gönlünüzden geçeni yaşadığınız bir hafta olması dileğiyle…

***

Her hafta Pazartesi günleri saat 21:00/23:00 arası Instagram hesabımızdan soru cevap etkinliğimize katılabilirsiniz. Ayrıca, kafanıza takılan soruları yorum kısmından sorabilir veya  sitemizdeki “Sorular” kısmından hem daha önce sorulmuş sorulara bakabilir hem de bize sorabilirsiniz.

Network Okulu Instagram Hesabı >>

50 Soruda Network Marketing için >>

Network Marketing Hakkında Sıkça Sorulan Sorular için >>