Instagram Soru/Cevap Etkinliğimiz – 47. Hafta

Network Marketing her kesimden, yaştan, farklı eğitim seviyelerinden insanlara din, dil, ırk, cinsiyet ayrımı yapmaksızın aynı fırsatı veren adil bir ticaret modelidir. Bu ticaretin parçası olan herkes, kendini geliştirerek ve öğrenerek ek gelir hatta hayallerine ulaşmasını sağlayacak kadar ciddi gelirler kazanma fırsatına ulaşabilir. Ancak başlangıçta herkesin kafasında onlarca soru olabilir. Bu sorular cevaplanmadıkça büyür, şüpheye, korkuya, büyük bir engele dönüşebilir. Bazende farklı bir fikir almak, farklı bakış açısı kazanmak için önemlidir. Bir cümle, çok karmaşık görünen bir sorunun, ne kadar basit olduğunu fark etmemizi sağlayabilir.

İşte bu nedenle,tecrübeli networkokulu.net ekibi olarak, hangi firmada olursa olsun network yapan/yapmak isteyen ama soruları olan herkese ufak da olsa yardımcı olmak istedik. Her hafta Pazartesi günü saat 21:00/23:00 arasında instagram hesabımızda canlı canlı soru/cevap yaparak, merak ettiğiniz sorularınızı cevaplıyoruz.

47.sini gerçekleştirdiğimiz soru/cevap etkinliğimizde, sorulan sorular ve verilen cevaplar arasından en beğenilenleri sizler için seçtik;

1 ) Gençlere yönelik tavsiyeleriniz nelerdir?

  • Kitap okuyun. (Kitap okumak hem iletişiminizi geliştirir hem de farklı bakış açılarını öğrenmenizi sağlar.)
  • Sosyalleşin. (Farklı çevrelere, okul kulüplerine katılın)
  • Bir şeyler satacağınız işlere girin.
  • Bir şeyleri denemekten, küçük riskler almaktan korkmayın. (Satış becerisi ileri de her alanda işinize yarar)
  • İngilizcenizi geliştirin.

Başarılı insanlardan gençlere tavsiyeler yazısını okumak için buradan yazımıza gidebilirsiniz. 

2 ) Network Marketing sistemi helal bir kazanç modeli mi? Bugün ofiste bunu çok tartıştık da..

Helal olup olmaması sistemden öte sizin nasıl çalıştığınız ile ilgilidir. Dinin ticaret için helal/ haram kriterleri bellidir ama sizin kazancınız helal de haram da olabilir. Network Markting caiz mi yazısı için buradan ulaşabilirsiniz. 

3 ) Ekibimi nasıl canlandırırım yarısı ölü neredeyse 🙂 ?

Kendinizi harekete geçiririseniz ve sonuç alırsanız, “belki” sizi takip ederler. Enerjinizi, istekli olanlara yardım etmeye ayırın. Komut veren lider değil; yaparak örnek olan lider olun. Takımınızı nasıl harekete geçirirsiniz yazısı için buradan tıklayarak ulaşabilirsiniz. 

4 ) Networkokulu nedir ve ne yapmaktadır?

Network Okulu, Türkiye’nin tarafsız, en büyük kişisel gelişim ve network marketing bilgi platformudur. Network Okulu nedir videosu için buradan videomuza gidebilirsiniz.  

5 ) Ne zaman silkelenip ders çalışmaya başlıyacam uygun ortam nasıl oluşur?

Youtube videolarını takip et geçtiğimiz haftalarda bu konudan bahsettik. Uygun ortam kendi kendine oluşmaz; sen oluşturacaksın 🙂 Neden erteleriz ve ders çalışmak için uygun ortamı hazırlamak videosu için buradan videoya geçiş yapabilirsiniz.

6 ) Hangi kitapları tavsiye edebilirsiniz?

Şimdi networkokulu.net e giriyorsun sonra kategorilerden kitap&film’e tıklıyorsun, sonrada kitap listelerine bakıyorsun 🙂

7 ) Bu sayfada neler oluyor tam olarak ne yapıyorsunuz?

40 bin kişi toplandık takılıyoruz kendi kendimize 🙂 Sen de takip et, çok eğleniyoruz 🙂

8 ) Sosyal medya kullanma konusunda tavsiye verir misiniz? Network Marketing ilgili..

Çünkü siz sosyal medyayı çok iyi kullanıyorsunuz kısa sürede büyük başarı elde ettiniz?

Teşekkürler.. Bizim başarımızın nedenlerinden biri; sürekli ve kaliteli içerik üretmek ve kaliteli içerik üretmek ve fayda sağlamak. Diğer bir nedeni; samimiyet ve dürüst olmak

9 ) Sunum yapmaktan çekiniyorum yanlış yaparım diye ne yapmalıyım?

Yanlış yapmadan usta olamazsın. Bugün usta olan herkes, önceden amatördü. Bir usta gibi tanıtım yapmak için bu videoyu izleyin.

10 ) Aynı firmada yeniden başlamak Sosyal çevre ve pasif iş ortakları açısından nasıl değerlendirilir?

Başarılı olmanın 1. kuralı; elalem ne der? Düşüncesinden kurtulmak.. Sen kendine inanıyorsan, ne istediğini biliyorsan, gerisini boşver; su arak yolunu bulur.

11 ) Hayallerim çok büyük ama nasıl o noktaya gelcem ki ben diyorum.. açıyorum tv yi izliyorum?

Tv’yi çöpe at. Her yolculuk küçük bir adımla başlar. O küçük adımı kimse senin yerine atmayacak. Demek ki acelen yok acelen olduğunda zaten harekete geçeceksin.

12 ) Network Marketing’te neden satış dışındaki bilgiler bizim için önemlidir?

Çünkü network sadece satışla ilgili değildir. Network satış pazarlama değildir videosunu izlemedin mi? Buraya tıklayarak videoya gidebilirsin. 

13 ) Bende network işi yapıyorum nasıl ilerleyebilirim bana yardımcı olur musunuz?

  • İnternet sitesi açtık 1500 yazı yazdık. (Networkokulu.net)
  • Instagram’da 1200 post 4000 story paylaştık.
  • Youtube’da 3 ayda 61 video çektik. (Network Okulu Tv)

Daha napalım? Eve gelip tanıtımı da biz mi yapalım 🙂

***

Bu haftada soru cevabın sonuna geldik.. Umarız faydalı olmuştur. 2019’un son 2 haftası herkes için bereketli, huzurlu ve sağlıklı geçmesi dileğiyle.. Bizi takip eden, katkı sağlayan, paylaşan 41.000 takipçimize çok teşekkürler. 41 kere maşallah.

***

Her hafta Pazartesi günleri saat 21:00/23:00 arası Instagram hesabımızdan soru cevap etkinliğimize katılabilirsiniz. Ayrıca, kafanıza takılan soruları yorum kısmından sorabilir veya  sitemizdeki “Sorular” kısmından hem daha önce sorulmuş sorulara bakabilir hem de bize sorabilirsiniz.

Network Okulu Youtube Hesabı >>

Network Okulu Instagram Hesabı >>

50 Soruda Network Marketing için >>