fbpx

Fikirlerinizi Veya Tutkunuzu Başarılı Bir İşe Nasıl Döndürürsünüz?

Neredeyse herkesin fikrini ya da tutkusunu uygulanabilir bir işe, hatta birden fazla işe dönüştürebileceğine inanmalısınız.. Tek gereken iyi bir fikir, biraz yaratıcılık ve işe başlama cesareti.

Aşağıdaki paragraflarda yapmak istediğimiz, size bunun nasıl işe yarayacağına dair varsayımsal bir örnek vermek. İnternete, bir fikri nasıl dönüştüreceğinizi yazdığınız zaman, tonlarca yazı, binlerce makale, milyonlarca yorum bulacaksınız. Ancak başarılı olarak gördüğümüz ya da tüm dünyanın kabul ettiği Steve Jobs, Elon Musk, Bill Gates gibi başarılı insanların hayat hikayelerine baktığımız zaman, hepsinin uygulamaya geçtiğini görebilirsiniz.

İstek gereklidir ancak tek başına yeterli değildir, bunu artık tutkuya çevirmelisiniz. Tutkulu bir insana ne yapacağını söylemenize gerek kalmaz. Tutkulu bir insan, zaten ne yapacağını bulur. Hayali, hedefi hazırdır. Planını yapmıştır. Haftalık, aylık ve yıllık planlarının peşinden koşmaktadır.

Tutkusunu başarılı bir işe dönüştürmesine izin verecek noktaları öğrenmek herkesin arzuladığı bir konu ve işte bunun gerçekleşmesi için yapabileceğiniz 10 adım.

Fikirlerinizi Veya Tutkunuzu Başarılı Bir İşe Nasıl Döndürürsünüz?

Fikirleriniz ve Tutkularınız Hakkında Beyin Fırtınası Yapın

Yapmanız gereken ilk şey, bilgili ve tutkulu olduğunuz şeylerin bir listesini yapmaktır. En az on ila on beş farklı şey hakkındabeyin fırtınası yapmaya çalışın.

  • Hobileriniz neler?
  • Hangi konuda doğal olarak iyisin?
  • İş tecrüben nedir?

Bu üç soru size iyi bir başlangıç ​​noktası vermelidir.

Fikrini Seç

Yapmak istediğin bir sonraki şey listeni en çok tutkunu ettiğin şeyle küçültmek. Fikirlerinizi bir bir sıralayın. Araştırmalarınıza en tutkulu olduğunuz fikirle başlayın. Bunun hakkında düşünerek ciddi bir şekilde zaman harcayın.

Beyin Fırtınası Farklı İş Modellerinin Takip Edilmesi

Bir sonraki adımınız, takip edebileceğiniz farklı iş modellerinin beyin fırtınası yapmaktır. Seçim yapabileceğinizden çok daha fazlası var. İnternet araması yapın ve sizin için işe yarayabilecek en az 10 farklı iş modeli bulun. Daha önce hiç duymadığınız ek gelir getirecek iş fırsatları hakkında araştırma yapın. 

İlk Üç Seçeneğinizi Belirleyin

Bir sonraki adımınız, sizi en çok ilgilendiren ilk üç iş modelini seçmektir. Onları bir, iki ve üç diye sıralayın.

Her Fikirle Rekabetinizi Araştırın

Bu noktada fikriniz ve üç potansiyel iş modeliniz var. Şimdi yapmanız gereken şey rekabetini değerlendirmek. Diğer insanların kaçının aynı şeyi yaptığını görmek için online araştırma yapın.  Sadece kimsenin yapmadığı iş bulmanız,  bunun iyi bir fikir olduğu anlamına gelmez. Ve sadece başkaları yaptığı için bunun kötü bir fikir olduğu anlamına gelmez. Sadece şu anda pazar hakkında bir fikir sahibi olmak ve bunun için ne tür bir talep olduğunu görmeniz yeterlidir.

İş Modelinizi Seçin

Bir sonraki adımınız, sizi en çok heyecanlandıran ve en büyük potansiyeli sunan iş modelini seçmektir. Üç farklı iş modelini araştırdığınızdan beri, en iyi neyin işe yarayacağı konusunda oldukça iyi bir fikre sahip olmalısınız.

Eşsiz Bir Satış Teklifi Geliştirin

Bir sonraki adım, kendi Eşsiz Satış Teklifinizi geliştirmektir. Ne yaptığınızı ve insanların neden iş yapmaları gerektiğini açıklayan kısa bir ifade, tercihen bir cümle olmalıdır.

İş Planınızı Geliştirin

Bir sonraki adım, kendi iş planınızı oluşturmak. Karmaşık olması gerekmez. Bir veya iki sayfada saklayın. Misyonunuzu, vizyonunuzu, eşsiz satış teklifinizi, beş yıllık hedeflerinizi, bir yıllık hedeflerinizi, eylem planınızı ve pazarlama planınızı yazın.

İşinizi Başlatın

Son adımınız işinizi başlatmaktır. Halatları öğrenip işe başlarken ilk önce günlük işinizi korumalısınız. Siz işinizi başlattıktan itibaren ilk veya iki yıl boyunca yarı zamanlı olarak yapın. Mesleğiniz faturalarınızı ödeyebilsin ve işinizi yerden çekerken yaşam standartlarınızı korusun.

Öğrenme ve Düzenleme Yapma

İlk birkaç yıl boyunca, tecrübe kazanırken ve ipleri öğrenirken, amacınız hatalarınızdan öğrenmek ve ihtiyaç duyduğunuz herhangi bir düzeltmeyi yapmaktır. İş fikrinizin kötü olduğunu öğrenebilirsiniz. Öte yandan, işiniz patlıyor olabilir ve size tam zamanlı çalışma fırsatı sunar. İki (en fazla) yıl sonunda, işinize devam etmek isteyip istemediğinize dair iyi bir fikir elde edebilirsiniz.

Son düşünceler

Hobinizi veya tutkunuzu bir işe dönüştürmek için bu yaklaşımı takip etmenin güzelliği, sevdiğiniz bir şey etrafında potansiyel olarak bir işletme yaratabileceğinizdir. Doğru yaparsanız, kendinizi kötü bir finansal duruma sokmazsınız. Gündelik işinizi sürdürecek ve işinizi yarı zamanlı yaparken çalışırken yaşam standartlarınızı koruyacaksınız.

Tutkunuzu, hobinizi ya da harika bir fikrinizi başarılı bir işe dönüştürmek o kadar da zor değildir. Bazı planlama, biraz para ve biraz sıkı çalışma gerektirir. Bu yazıda belirtilen önerileri izleyerek, şimdi ne yapmanız gerektiğini biliyorsunuz. Tek gerçek soru “yapacak mısınız?”

Sizin düşünceleriniz neler? Bu kavram hakkında ne düşündüğünüzü bildirmek için aşağıya bir yorum bırakın. Cevabınızı sabırsızlıkla bekliyoruz. İyi günler!

Network Okulu
Network Okuluhttps://networkokulu.net/
Türkiye’nin Tarafsız Network Marketing Platformu

CEVAP VER

Yorumunuz
İsminiz

SOSYAL MEDYADA BİZ

2,947BeğenenlerBeğen
117,507TakipçilerTakip Et
4,356TakipçilerTakip Et
4,050AbonelerAbone

MUTLAKA OKUMALISIN

Kişisel Gelişim Her Yaş Grubu İçin Neden Önemlidir?

Kişisel gelişim her yaş grubu için önemli ve faydalıdır. Her ne kadar genç yaş için düşünülse de kişisel gelişim kitapları, videolar, seminerler gibi her...

Rakiplerinizi Sevmek İçin 8 Güçlü Neden

Hepimizin hayatta rakipleri var. Bizi düşünmeye, gelişmeye, yeni beceriler elde etmeye iten kişilerden bahsediyoruz. Bazen bir rakibin gelişimi, karakterinizdeki belirli farklılıkları ortaya çıkarır. Diğer...

Doğrudan Satışta İnancınızı Nasıl Artırabilirsiniz?

Doğrudan satışa olan inancınızı nasıl inşa ediyorsunuz? Başarının gerçek anahtarı nedir? Doğrudan satış başarısı için inanç son derece önemlidir. Size inancın "birine veya bir...

Öğretmenlerde Tükenmişlik Sendromunu Önlemenin 5 Yolu

Eğitim öğretim hayatında tükenmişlik sendromu, öğrencilerde olduğu kadar öğretmenlerde de görülmektedir. Ders planları, test gereksinimleri, değişen ülke standartları ve ebeveynlerden gelen çağrılar: öğretmenin tükenmişliği...

30 Yaşın Altındaki Milyonerlerde Ortak Olan 8 Özellik

Genç milyonerler arasındaki ortak özellikleri biliyor musunuz? Bazı insanlar emeklilikle milyoner statüsüne ulaşma umuduyla hayatları boyunca sıkı çalışır, cimrilik eder ve biriktirir. Milyoner olmak...

Network Marketing Kariyerinizde Sürdürülebilir Bir Başarı İçin 9 Kural

Network marketingde kariyer yapmaya karar verdiyseniz, sürdürülebilir bir başarı yakalamayı hedefleriz. Network marketingde sürdürülebilir başarı sırrını sorduğumuzda ise birçok konudan bahsedilebilir. Başarılı olmak için genelin...