fbpx

Genç Girişimciler İçin En İyi 5 İpucu

Kendi işine başlayan genç girişimciler bugünün küresel pazarında oldukça yaygın hale geliyor. Demografik olarak görmezden gelinen, genç yetişkin nüfusun bu bölümü, giderek küresel pazardaki yerini buluyor. Çevrimiçi iş dünyasına giriş konusunda hiçbir kısıtlama olmaksızın, gençler çevrimiçi olarak yeni fırsatları araştırıyor.

Gençler internetin çalışma yolunda ilerliyor ve genç girişimci sayısı gün geçtikçe artıyor. Genç girişimciler bu alanda bir takım zorluklarla yüzleşmek zorundadır, ancak başarı şansınıza yardımcı olmak için yapabileceğiniz bazı şeyler var!

İşte, genç girişimcilere, kendi online işlerini kurarken rekabetçi çevrimiçi pazarda, yardımcı olabilecek 5 ipucu.

1 – Sözlü tanıtım

Fırsatlar çoğu zaman aniden ortaya çıkar. Bu yüzden geldiği an için hazırlıklı olmanız son derece önemlidir. Örneğin, potansiyel bir müşteriyle bir partide ya da bir arkadaşınızla buluşabilirsiniz. Bu nedenle, iş planınızı net bir şekilde anlamanız ve gerektiğinde başkalarının önünde sunabilmeniz önemlidir.

İş fikrinizi önceden planlamalı ve hazırlamalı, potansiyel müşterilere iyice anladığınızdan ve anladığınızdan emin olmalısınız. Sözlü tanıtım kelimesi işinizi tanıtmak ve bir müşteri edinmek için en etkili araç olduğunu kanıtlayabilir, bu nedenle insanlarla konuşurken kendinizi iyi pazarlayabilmeniz önemlidir.

Kartvizitleri yayınlayın ve her zaman yanınızda taşıyın. Bu sadece iyi bir ilk izlenim yaratmaya yardımcı olmakla kalmaz, aynı zamanda insanlar sizi daha çok ciddiye alır. Kartvizitlerinizi insanlara dağıtarak, potansiyel müşteriler kazanma şansınız daha yüksektir.

2 – Mevcut tüm kaynakları kullanın

Genellikle, genç girişimciler işlerini sürdürebilmek için kaynak yetersizliğinden muzdariptir. Elbette bu, fikrinizi geliştirmek ve işinizi büyütmek istediğinizde bir sorun olduğunu kanıtlar. Ancak, başlamanıza yardımcı olmak için kullanabileceğiniz birçok kaynak var.

Örneğin, çalışacak ofis alanı bulmak yerine, neden işinize başlamıyorsunuz ve evden işyerine geçmeye gücü yetene kadar evden çalışmaya başlamıyorsunuz.? Parasızsanız, istenmeyen eşyalarınızı internette satmayı deneyin. Hatta başlamak için ailenizden borç bile isteyin.

Neyse ki, çevrimiçi bir işletmeden kurtulmak için büyük miktarda paraya ihtiyacınız yok. Çoğu zaman, başlamak ve işinizi oradan geliştirmek için kullanabileceğiniz kaynakları kullanabilirsiniz.

3 – Finansal yatırımcılara tamamen geliştirilmiş bir ürün sunmak

Bir ürün geliştiriyorsanız, ürünü çalıştırmak için finansal desteğe ihtiyacınız olabilir. Bunu yaparsanız, finansal yatırımcılara sunmadan önce fikrinizi tam olarak uygun düzeye çıkardığınızdan emin olun. Bir girişimci olarak, ürününüzü kitle ölçeğinde hedef kitlenize satmadan önce genellikle finansal desteğe ihtiyaç duyacaksınız; bu nedenle, onları bir fikir yerine gerçek bir ürünle sunmanız önemlidir!

Bu nedenle, ürününüzün tamamen gelişmiş olması son derece önemlidir. Ürününüzü ne kadar net gösterebiliyorsanız, finansal destek bulma şansınız o kadar artar. Bunu yapmanın iyi bir yolu, ürünün tanıtım videosunu dahil etmek veya bir miktar pazar araştırması yapmak olabilir. Finansal yatırımcılar herhangi bir işletme için çok önemli olduğu için, bunlara azami dikkat göstermeniz önemlidir.

4 – Profesyonel bir iletişim ağı kurmak ve korumak

Başarılı bir çevrimiçi iş kurma binasının anahtarı yerel olarak yaşamak, fakat küresel olarak çalışmaktır!

İşinizi büyütmek için bir iletişim ağı ve müşteri ağı kurmanız gerekir. Hemen büyük isimleri bulmanın zor olduğu söyleniyor. Daha büyük müşterilerle uğraşmadan ve onlarla uğraşmadan önce itibarınızı artırmak ve itibarınızı artırmak için yerel müşterilerle birlikte çalışmayı deneyin.

Kendi işini yönetiyorsan, onun gibi davran! İşinizi uygun şekilde yürütürseniz, insanlar sizi daha fazla ciddiye alır. Profesyonel dünyada kaç yaşında olduğunuz fark etmez, sorun yaşamadığınız sürece yaş sınırı yoktur. Arkadaşlarınızla konuşmadığınız her şeyden sonra anlık mesajlaşma programlarını ve kısa metin dilini (örneğin, “nasılsınız?”) kullanmaktan kaçının! E-postalarınızı şirket marka imajları ve logoları ile kişiselleştirin, sorulara cevap verin, müşterilerin sorularını yanıtlayın, vb. Bütün bunlar sektörünüzde itibarınızı arttırmaya ve profesyonel ağınızı büyütmeye yardımcı olur.

5 – İlerlemenizi izleyin

Zaman içindeki ilerlemenizi izlemeye devam edin ve tüm günlük aktivitelerinizi takip edin. Günlük takviminizi yönetmek ve performansınızı izlemek için özel bir sistem geliştirebilirsiniz, ancak basit bir takvim ve işaretleyici kalemi aynı derecede etkili olabilir. Birden çok hedef belirleyin ve her biri için bir son tarih belirleyin.

İlerlemenizin azalmasına tanıklık ediyorsanız, birkaç saat daha ekleyin veya görevlerinizi gerçekleştirmek için ek yardım alın. Her zaman büyük resme bir göz atın, arkasından kaymak kolay olabilir, ancak ilk başta olmanız gereken yere geri dönmeniz çok zordur!

Çevrimiçi bir işletme kurmayı düşünüyorsanız, bu ipuçları size yardımcı olabilir. Genç girişimciler, çevrimiçi dünyaya girerken birçok zorlukla karşı karşıya kalmaktadır. Bu ipuçları etkili bir işletme kurmanıza yardımcı olabilir.

Sizler de tecrübelerinizle, gençlerin hangi sektörlerde kendi işlerini kurmayı deneyebilecekleri konusunda, yorum yaparak destek olabilirsiniz.

Network Okulu
Network Okuluhttps://networkokulu.net/
Türkiye’nin Tarafsız Network Marketing Platformu

CEVAP VER

Yorumunuz
İsminiz

SOSYAL MEDYADA BİZ

3,014BeğenenlerBeğen
142,997TakipçilerTakip Et
4,497TakipçilerTakip Et
4,050AbonelerAbone

MUTLAKA OKUMALISIN

Stratejik Ağ Pazarlama Uzmanı Nasıl Olunur?

Bugün, sizi stratejik bir ağ pazarlama uzmanı olma konusunda eğitmek için biraz zaman ayırmak istiyoruz. Satış pazarlama becerisi, liderlik özellikleri gibi birçok konuyu hayatınızda...

Borçsuz İnsanların 9 Alışkanlığı

Borçsuz insanların alışkanlıkları, diğer insanlara göre farklıdır. Finansal alışkanlıklar da olumlu alışkanlıklar arasındadır. Ancak hangi davranışlar, hangi alışkanlıklar değiştirilmelidir? Hangi olumlu alışkanlıklar edinilmelidir? İşte...

Burç Yorumları – Girişimciler İçin 2020 Aralık Ayı Nasıl Geçecek?

Girişimciler için aylık burç yorumları. Aralık ayında kişisel gelişim, para, sağlık, kariyer ve daha bir çok alanda bizi neler bekliyor? Aya 30 Kasım İkizler burcunda...

Başarıya Giden Yolun Şaşmaz Haritası

Yaşadığımız hemen her şey bizle ilgilidir. Sanılanın aksine, sahip olduğumuz ekonomik koşullardan tutalım da çözümsüz gelen sorunlarımıza hatta sağlık problemlerimize kadar biz belirleriz yaşadığımız...

Analiz Derdi Geride Bırakır

Kişisel gelişim bölümümüzde bu kez analiz etmek üzerine kafa yoracağız. İnsanları geride bırakan, gelişmesini ve değişmesini engelleyen bir düşünce yapısını inceleyeceğiz. Nedir bu analizci...

Kısa Hikayeler – Değerli Yüzük Hikayesi

Kısa hikayeler bölümümüzde bu defa bir şeyin değerini nasıl bileceğimiz üzerinde duracağız. Değerli yüzük hikayesi, bize bilginin önemini anlatır. Çünkü bilginin, insanı farklı kılan...