Güçlü Bir Rol Model Olmak için 7 Dinamik Yol

Güçlü Bir Rol Model Olmak için 7 Dinamik Yol

Fark edilmenin ve duyulmanın en iyi yollarından biri, etkileyici bir insan olmaktır. Etkileyici olduğunuzda, tavsiye edilir, saygı gösterilir ve takip edilirsiniz. Kullanabileceğiniz birçok yöntem varken, burada birçok etkileyicinin düzenli olarak kullandığı bazı yöntemler var.

İşte güçlü bir rol model olmanın 7 yolu:

 

Kitleleri etkileyin

Etkileyici olmak istiyorsanız, insanları büyük ölçekte etkileyebilmeniz gerekir. Doğru yaparsanız sektörünüzde bir rol model olmak basit olabilir.

 

Büyük düşünün

Daha büyük düşünmek, hedeflerinize daha hızlı ulaşmanıza yardımcı olur. Gerçekleştirilebilir ve gerçekçi hedefler belirlemeli ve kendinizi doğru yönde zorlamaya yardım etmelisiniz.

 

Fırsatlar yaratın

Etkileyen olarak yapabileceğiniz en önemli şeylerden biri, başkaları için fırsatlar yaratmaktır. Başkalarının neleri aradığını ve başarılı olmak için onların hayatlarına neler ekleyebileceğinizi öğrenin.

 

Trendleri takip edin

Başarı bir iz bırakır. Başarılı etkileyenlerin şu anda neler yaptığını öğrenin, daha fazla değer ve çözüm eklemek için neler yapabileceğinizi düşünün ve başarılarından örnek alın.

 

Öğrendiğiniz şeyi uygulayın

Bir şey öğrendiğinizde hemen uygulayın. Şu anda sizin için geçerli olan ve bir sonraki seviyeye ulaşmanıza yardımcı olacak bir şey okuyun veya izleyin. Bunu yapmak, her gün harekete geçip hedefinize yaklaşmanızı sağlar.

 

İnsanlara kendinizden daha çok yardımcı olun

Zig Ziglar’ın da dediği gibi: “Hayatta istediğin her şeyi alacaksın, eğer başka insanların istediklerini elde etmelerine yardım edersen.” Başkalarının sorunlarına, hayallerine ve engellerine yardım edebildiğiniz zaman, aynı sonucu siz de alacaksınız.

“Hayatta istediğin her şeyi alacaksın, eğer başka insanların istediklerini elde etmelerine yardım edersen.”   -Zig Ziglar

 

Her gün gösterin

Bir çok insanın unuttuğu bir şey, tutarlılığın güven oluşturmasıdır. Günün sonunda güven, yaptığınız her işte en önemli faktördür. Ne kadar istikrarlı olursanız, insanların içinde size karşı güçlü bir güven oluşur ve bu güven sizi etkileyici kişilik yapan önemli etkendir.

 

***

Etkileyici olmanın birçok yararı vardır. Başlamaya hazır mısın? Olmak istediğin kişi olmaya hazır mısın? Bu ipuçlarını her gün kullanmalı ve etkisini görünce bizimle mutlaka paylaşmalısın.