7 Gün İçinde Daha İyi Biri Olmanızı Sağlayacak 7 Adım

Her sabah, dün olduğunuzdan daha fazlası olabileceğinizi bilerek uyanın. Bu hedefe odaklandığınız sürece olmak istediğiniz her şeyi olabileceğinizi bir çok yerde okudunuz. Her gün hayallerinizde başarılı olmak için başka bir adım atmaya çalışın. Daha iyi olmaya başlamak için bugünden daha iyi bir gün yoktur.

Sahip olduğunuz her gün, inanılmaz şeyler gerçekleştirmeye fırsatınız var. Tabii ki, Dünya’da neredeyse 7 milyar insan var, ancak yine de hayatınızda ya da başkalarının hayatlarında bir fark yaratabilirsiniz. Size söylemek istediğimiz, önümüzdeki 7 gün boyunca kendinizi daha iyi hale getirmek için küçük bir girişimde bulunmanız ve bunu hayatınızın kalanında yaşam tarzı olarak kabul edip buna devam etmeniz. Bu konuya girmeden önce, birkaç soruya cevap verelim…

Neden Daha İyi Bir Sen Olmalısın?

Şu an harika bir insansın. Hayatında birçok harika şey başardınız ve insanlar için çok şey yaptınız. Ancak, daha iyi bir insan olmak için her gün çaba göstermiyorsanız, günlük normda rahat hissetmeye, konfor alanına girmeye başladığımızı söyleyebiliriz. Konfor alanı nefret edilmesi gereken bir yerdir. Çünkü her gün bir öncekinden farklı olmak ve olabildiğince farklı bir şey deneyimlemek varken neden kısıtlı zamanınızı rutin şekilde geçiresiniz ki? Bu soruya verdiğiniz cevapları düşünerek daha iyi olmak için kendinize meydan okumalısınız ki hayatınızda büyüyüp gelişmeye devam edebilin.

Daha İyi Bir İnsan Olmanın Faydaları Nelerdir?

Kendiniz için daha iyi olmaya çalışarak, durgun ve sıradan olmayı tercih ettiğiniz zamandan daha mutlu, daha üretken ve daha fazla hayal sahibi olursunuz. Bir zamanlar hiçbir gerçekliği ya da bir olasılığı olmayan yeni fırsatları görmeye başlayacaksınız. Hayatınıza daha fazla anlam katabilecek yeni ve heyecan verici insanlarla tanışacaksınız. Bu faydalar, daha iyi olmaya çalışmanın olumlu etkileri ve sonuçları olabilir.

Daha İyi Bir Sen Olduğunda Dünya’da Neleri Değiştirebilirsin?

Bu harika bir soru ve eğer kendine bu soruyu sorduktan sonra düşünüp cevabını bulursan eğer işte o şeyler üzerine çalışmalısın. Kimse mükemmel değildir. Herkesin kusurları vardır. Ancak her gün daha iyi bir insan olmaya çalışmalısınız çünkü bunu yaparak varlığınıza-hayatınıza ve diğer insanlara değer katacağınızı biliyoruz.

Yaşam harika bir armağandır ve sizler buna daha fazla değer katmalısınız. Daha iyi bir insan olmak için gayret gösterebilecek biri varsa, o sizsiniz. Bu yüzden, sadece hayatınızı iyileştirebilecek yeni bir şey denemek size asla zarar vermez. Bu yolda ilerlemeye ve kendinizi geliştirmeye devam etmelisiniz.

Şimdi bu soruları cevaplamanızda size yardımcı olacak ve 7 gün içinde daha iyi olmanızı sağlayacak temel ve yararlı günlük adımları sizlerle paylaşalım:

Gün Doğmadan Uyanın

Bu gececiler için biraz zor olacak ama kendinize bir şey katmak için bu saatleri kullanmak etkilidir. Herkesin önünde olmanın avantajlarından yararlanın ve günün gelişinin tadını çıkarın. Gününüze daha mutlu başladığınızda, günün geri kalanı daha parlak olur.

Birilerine Yardımcı Olabileceğiniz Bir Şey Var mı Diye Sorun

Günlerini daha iyi hale getirmek için yapabileceğiniz bir şey var mı diye başkalarına sormaya çalışın. Sizi daha çok takdir edecekler. Bu eylemin genellikle bir başkasının yaşamını iyileştirdiği bilindiği için insanın kendini iyileştirmesine yardımcı da olacaktır.

Dışarı Çıkın ve Aktif Olun

İnsanların daha sağlıklı olması için dışarı çıkmaları gerekmektedir. Burada sadece eylem olarak dışarı çıkmaktan bahsetmiyoruz, dışarı çıkıp dünyayla bağlantı kurmanızdan bahsediyoruz. Çünkü günümüzün çoğu televizyon ve bilgisayar karşısında geçiyor. Dünya geniş ve inanılmaz, genellikle sadece dışarı çıkarak deneyimlenebilir. Şehirden geçerken gördüğünüz herkesi selamlama fırsatını değerlendirin. Yaşamı doğada yaşayın. Bunu 30 dakika boyunca yapın ve aklınız işe başladığınızda öncesinde olduğundan daha net ve canlı olacaktır.

Gelecek Hafta İçin Hedeflerinizi Not Edin

Çok ileriye bakmayın. Bu hafta başarmak istediğiniz şeyin tadını çıkarın. İsteklerinizi bir haftalığına yazdığınızda ertelemek yerine bugün harekete geçmek için daha istekli olacaksınız. Çalışma alanınızı basitleştirmek mi istiyorsunuz? Bu hedefi gerçekleştirecek küçük günlük görevleri yazın. Hedefleri basit tutun ve merak etmeyin  gelecek günlerinizi aydınlatacak harika şeyler elde edeceksiniz.

Sevdiğiniz Bir Şeyi Yapın

Okumayı mı seviyorsunuz? Yazmayı mı? Konuşmayı mı? Rahatlamayı mı? Yoksa koşmayı mı? Sevdiğiniz her ne ise, günün bir anında bunu yapmayı deneyin. Sevdiğimiz şeyleri deneyimlediğimizde, olumlu davranışları harekete geçirme eğilimindeyizdir. Bu, yaşam keyfinizi artıracak, böylece yaptığınız her şeyde daha iyi olacaksınız.

Başka Birini Mutlu Edin

Küçük bir eylemin kendiniz üzerindeki etkisiyle birlikte, nazik olduğunuz kişi üzerinde ne kadar olumlu bir etkisinin olabileceğine şaşıracaksınız. Daha önce belirttiğimiz gibi, birilerine yardıma ihtiyaçları olup olmadığını sorabilirsiniz. Onlara ne kadar harika olduklarını da söyleyebilir, onlara gizli bir not yazabilir, birisini yemeğe çıkartabilir veya birine bir kahve ısmarlayabilirsiniz. Büyük bir şey olmak zorunda değil sadece günlerinizi aydınlatacak bir şey olmalı.

Yeni Bir Şey Öğrenin

Bugün yeni bir şey öğrenin. Bugünden önce bilmediğiniz bir şey hakkında kendinizi eğitmek için bu şansı kullanın. O kadar parlak olacaksınız ki… Okuldan ayrıldığımızda eğitim durmamalı. Bu günlük eylemi uygulayarak, kültürün yeni ve gelişmiş yönlerine uyum sağlama yeteneğinizi geliştirebileceksiniz.

YAPMADAN ÖNCE BUNU OKUYUN: Bu makaleyi gözden geçirerek bu 7 adımı okumuş olabilirsiniz. Ama vurgulamak istediğimiz, senin harekete geçmen! Aslında burada okuduğun bir şeyi dene. Bunlar çok sıkı, zor görevler değil. Hayatınıza büyük olumlu değişiklikler yapmanın inanılmaz basit yolları. Yani, kendin için, sadece bir hafta boyunca bir şans ver.

Umarız ki bu 7 adımın, hayatınızın her gününü daha iyi olmak için çabalamanızda size sağlayacağı kolaylıkları görebilirsiniz.