İşinizin başarılı olması için, satış ekibinizin ürün veya hizmet satmaktan fazlasını yapması gerekir. Özünde işletmenizi satmak zorundadırlar. Kemik müşteriler, satış ekibinizi ve şirketinizi birbirine bağlar ve satılan şeyin kalitesine olan inancı belirler.

Satış ekibiniz için benzersiz bir kimlik oluşturmak adına atabileceğiniz beş adım vardır.

Marka Kimliğinin Gücünü Doğru Anlayın

Şirketinizin kimliğinin gücünü hafife almayın.

Şirketinizin kimliğinin gücünü hafife almayın. Algı her şeydir, güçlü ve benzersiz bir kimlik nihai rekabet avantajıdır. Bu sizi öne çıkaracak ve markanızı müşterilerin aklında kalmasını sağlayacak.

 

 Rekabet Avantajınızı Belirlemeyi ve İfade Etmeyi Öğrenin

Masaya yeni ne getiriyorsunuz?

Masaya yeni ne getiriyorsunuz? Hangi değeri ekliyorsunuz? Temsil ettiğiniz ürün hakkında ve ötesinde hangi benzersiz unsurları sağlayacaksınız? Müşterinin ürün veya hizmetinizin gücünü anlaması için açıklayıcı olun.

 

Ahenk İçinde İletişim Kurmayı Deneyin!

Arkadaşlarınızla aynı dili konuşun.

Arkadaşlarınızla aynı dili konuşun. Konuyu onlarla ilgili kılın. Ürününüz veya hizmetiniz ihtiyaçlarınızı nasıl karşılayacak? Neden en iyi seçim sizsiniz? İnsanların başkasının yerine sizin ürünlerinizi alması onlara yatırım yapmasının nedenleri nelerdir?

 

Yaşayın!

Belli bir kimliği tanıtmaya gidecekseniz, her seviyeyi takip etmeniz gerekir.

Konuşmanızı dinleyin. Belli bir kimliği tanıtmaya gidecekseniz, her seviyeyi takip etmeniz gerekir. Kuruluşunuzdaki herkesin bu kimliği somutlaştırması gerekir. Sadık müşterileriniz gözü dönmüş hayranlar olduklarında, bu dışarıdan yeni gelen müşterilerinize yansıyacaktır.

 

Pazarlayın!

Kendi kimliğinizi pazarlayın, böylece insanlar başkalarını aramak yerine sizi arar.

Kendi kimliğinizi pazarlayın, böylece insanlar başkalarını aramak yerine sizi arar. Onlarla pazarda bulundukları yerde tanışın ve herkesten daha fazla değer verdiğinizi hissettirin.