fbpx

10 Adımda Satışlarınızı Arttırın

Kar sağlamak yaptığımız her işte çoğu zaman ön plandadır. Kar sağlamak için de satışımızı arttırmak, ürünlerimizi ön plana çıkarmak durumundayız. Günümüz rekabetli iş ortamında satışınızı arttırmak her zaman kolay olmayabilir. Yeni yöntemler denemek ya da tarzınızı değiştirmek zorunda kalabilirsiniz.

Satışınızı arttırmak için yapmanız gerekenleri sizler için sıraladık.

Hedef kitlenizi iyi seçin:

Hangi ürünü hangi müşteri sınıfı için hazırladınız gruplamanızı doğru yapın. Birbiriyle alakasız hedef kitle ve ürün grubu oluşturmak size sadece zaman kaybı sağlayacaktır. Elinizde var olan inşaat malzemelerini çocuklara tanıtmak anlamsız olacaktır. Müzikten hoşlanmayan birine enstrüman tanıtmak ilgisizce izlenmenize sebep olacaktır.

 Eski müşterilerinizle alışverişiniz bitince bağınızı koparmayın:

Her insan yeni bir çevre yeni ortam demektir. Mevcut müşterilerinizi kaybetmeyin. Elinizde tutmak için yeni stratejiler deneyin. Sizlere yeni müşterilere getirecek, yaygınlaşmanızı sağlayacaktır.

Ürünlerinizi yenileyin, çeşitlendirin :

Sürekli aynı ürünlerle insanların karşısına çıkmak sıkıcı olabilir. İnsanların ihtiyaçları ve günümüz şartlarını göz önünde bulundurarak ürünlerinizde sürekli yenilenmeye gidin. İhtiyaçlara göre farklı ürünler öne sürün ki hedef kitleniz de çeşitlenebilsin.

Yeni müşteriler edinebilecek ortamlar edinin:

Bu ortamları en etkili şekilde kullanmaktan vazgeçmeyin. Yapılacak etkinlikleri önceden belirleyin ve planlı ilerleyin.

Rakiplerinizi iyi tanıyın:

Piyasanın değişmeyen olguları rakiplerimizdir. Aslında rakiplerimizin olması bir bakıma çok iyidir. Sürekli yenilenmek, kendimizi geliştirmek zorunda kalırız. Tekrara düşme ve durağanlaşma olasılığımız azalır. Rakiplerimizin önüne geçmek için sürekli çalışırız. Ne yapacaklarını bilirsek onlarla başa çıkmamız daha da kolaylaşır.

Satışınızı materyallerle destekleyin :

Satış anında ya da öncesinde ürününüzü destekleyecek görsel, işitsel, yazılı vb. materyaller kullanın. Örneğin satış esnasında kullandığınız bir sunum, izlettiğiniz bir video, tanınmış birinden okuduğunuz bir alıntı insanları ikna etme konusunda sizleri destekler.

Satış aşamalarınızı planlayın:

Satış tek adımdan oluşmaz. Öncesinde, satış anında hatta sonrasında var olan adımları unutmayın. Örneğin satıştan sonra ürününüze destek sağlanmanız gerekir. Satışın bir süreç olduğunu ve alışverişten sonra bitmediğini göz önünde bulundurun.

 İşbirliğinden çekinmeyin:

“Bir elin nesi var, iki elin sesi var.” “Birlikten kuvvet doğar.” Derken atalarımız yanılmış olamaz. Diğer insanların fikirlerinden, tecrübelerinden her zaman faydalanın. İş yükünüzü hafifleterek daha verimli çalışabilirsiniz.

Müşterilerinize her zaman ulaşabileceğiniz ağlar oluşturun:

Eski müşterileriniz, yeni müşterileriniz bu ağ sayesinde size kolayca ulaşabilsinler. Örneğin kendinize ya da şirketinize ait bir internet sitesi gibi. Aktif, dikkat çekici kullanabileceğin sosyal medya araçlarındaki sayfalarınız gibi.

“Reklamın iyisi kötüsü olmaz.”

Mantığından yola çıkarak reklamınızı çok iyi tasarlayın, yaygınlaştırın. Bunu gerek çevrenizde gerek sosyal medyada yapın ama muhakkak yapın.

Network Okulu
Network Okuluhttps://networkokulu.net/
Türkiye’nin Tarafsız Network Marketing Platformu

CEVAP VER

Yorumunuz
İsminiz

SOSYAL MEDYADA BİZ

3,014BeğenenlerBeğen
141,895TakipçilerTakip Et
4,511TakipçilerTakip Et
4,050AbonelerAbone

MUTLAKA OKUMALISIN

Bugün Başlamanız Gereken 11 Finansal Alışkanlık

Finansal alışkanlık, yararlıdır ve servet elde etmenizi sağlar. Mali durumunuzu kontrol etmek, sadece nasıl yapılacağını bildiğimiz bir şey değildir. Bu öğrenmemiz gereken bir beceri...

Network Marketing Eğitimi – 21 Önemli Ders

Network marketing eğitimi her networker için gereklidir. Doğrudan satışın geliştirilmiş pazarlama versiyonu olan network marketing, satış uzmanı olmak isteyen insanlar için çok güzel ve...

Empati Kurmada 7 Altın Kural

Nasıl empati kurulur? Etkili iletişim kurmak için empati kavramı son derece önemlidir. Çünkü insan, varlığı özünden önce gelen, öze ulaştığı ölçüde kendini gerçekleştiren psişik...

Doğrudan Satış – Az Para Kazanma Sendromu

Doğrudan satışta az para kazanma sendromu hakkında bilginiz var mı? En kolay para kazanma yöntemleri arasındaki ek gelir imkanı sunan bu ticari sektörde sınırsız...

Mutluluğu Tatile Göndermek

Mutluluğu tatile göndermiş olabilir misiniz? İş hayatınızda daha verimli bir süreç, kariyer basamakları aşmak için nasıl yönetilmeli? İnsanlar, gelecek adımlarını içinde bulundukları zaman dilimindeki...

Network Marketing Firması Seçerken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Network marketing firmaları sayısı gittikçe artmaktadır. Bu nedenle Network Okulu'na gelen soruların başında; "Network marketing'de firma seçerken nelere dikkat etmeliyiz?" gelmektedir. Peki nedir bu...