fbpx

10 Adımda Satışlarınızı Arttırın

Kar sağlamak yaptığımız her işte çoğu zaman ön plandadır. Kar sağlamak için de satışımızı arttırmak, ürünlerimizi ön plana çıkarmak durumundayız. Günümüz rekabetli iş ortamında satışınızı arttırmak her zaman kolay olmayabilir. Yeni yöntemler denemek ya da tarzınızı değiştirmek zorunda kalabilirsiniz.

Satışınızı arttırmak için yapmanız gerekenleri sizler için sıraladık.

Hedef kitlenizi iyi seçin:

Hangi ürünü hangi müşteri sınıfı için hazırladınız gruplamanızı doğru yapın. Birbiriyle alakasız hedef kitle ve ürün grubu oluşturmak size sadece zaman kaybı sağlayacaktır. Elinizde var olan inşaat malzemelerini çocuklara tanıtmak anlamsız olacaktır. Müzikten hoşlanmayan birine enstrüman tanıtmak ilgisizce izlenmenize sebep olacaktır.

 Eski müşterilerinizle alışverişiniz bitince bağınızı koparmayın:

Her insan yeni bir çevre yeni ortam demektir. Mevcut müşterilerinizi kaybetmeyin. Elinizde tutmak için yeni stratejiler deneyin. Sizlere yeni müşterilere getirecek, yaygınlaşmanızı sağlayacaktır.

Ürünlerinizi yenileyin, çeşitlendirin :

Sürekli aynı ürünlerle insanların karşısına çıkmak sıkıcı olabilir. İnsanların ihtiyaçları ve günümüz şartlarını göz önünde bulundurarak ürünlerinizde sürekli yenilenmeye gidin. İhtiyaçlara göre farklı ürünler öne sürün ki hedef kitleniz de çeşitlenebilsin.

Yeni müşteriler edinebilecek ortamlar edinin:

Bu ortamları en etkili şekilde kullanmaktan vazgeçmeyin. Yapılacak etkinlikleri önceden belirleyin ve planlı ilerleyin.

Rakiplerinizi iyi tanıyın:

Piyasanın değişmeyen olguları rakiplerimizdir. Aslında rakiplerimizin olması bir bakıma çok iyidir. Sürekli yenilenmek, kendimizi geliştirmek zorunda kalırız. Tekrara düşme ve durağanlaşma olasılığımız azalır. Rakiplerimizin önüne geçmek için sürekli çalışırız. Ne yapacaklarını bilirsek onlarla başa çıkmamız daha da kolaylaşır.

Satışınızı materyallerle destekleyin :

Satış anında ya da öncesinde ürününüzü destekleyecek görsel, işitsel, yazılı vb. materyaller kullanın. Örneğin satış esnasında kullandığınız bir sunum, izlettiğiniz bir video, tanınmış birinden okuduğunuz bir alıntı insanları ikna etme konusunda sizleri destekler.

Satış aşamalarınızı planlayın:

Satış tek adımdan oluşmaz. Öncesinde, satış anında hatta sonrasında var olan adımları unutmayın. Örneğin satıştan sonra ürününüze destek sağlanmanız gerekir. Satışın bir süreç olduğunu ve alışverişten sonra bitmediğini göz önünde bulundurun.

 İşbirliğinden çekinmeyin:

“Bir elin nesi var, iki elin sesi var.” “Birlikten kuvvet doğar.” Derken atalarımız yanılmış olamaz. Diğer insanların fikirlerinden, tecrübelerinden her zaman faydalanın. İş yükünüzü hafifleterek daha verimli çalışabilirsiniz.

Müşterilerinize her zaman ulaşabileceğiniz ağlar oluşturun:

Eski müşterileriniz, yeni müşterileriniz bu ağ sayesinde size kolayca ulaşabilsinler. Örneğin kendinize ya da şirketinize ait bir internet sitesi gibi. Aktif, dikkat çekici kullanabileceğin sosyal medya araçlarındaki sayfalarınız gibi.

“Reklamın iyisi kötüsü olmaz.”

Mantığından yola çıkarak reklamınızı çok iyi tasarlayın, yaygınlaştırın. Bunu gerek çevrenizde gerek sosyal medyada yapın ama muhakkak yapın.

Network Okulu
Network Okuluhttps://networkokulu.net/
Türkiye’nin Tarafsız Network Marketing Platformu

CEVAP VER

Yorumunuz
İsminiz

SOSYAL MEDYADA BİZ

3,634BeğenenlerBeğen
166,501TakipçilerTakip Et
4,567TakipçilerTakip Et
4,050AbonelerAbone

MUTLAKA OKUMALISIN

İşinizde Odaklanma Sorunu Nasıl Aşılır?

İş hayatında odaklanma sorunu ve konsantrasyon bozukluğu nasıl çözülür? Kendi işinizin patronu olduğunuz için, kendi çalışma programınızı ve günlük yapılacaklar listenizi oluşturmak zorundasınız. Peki...

Başarılı İnsanların Yapılacaklar Listesindeki 29 Madde

Başarılı insanların yapılacaklar listesi içerisinde neler var? Öğrenen, motivasyonu yüksek bir lider olmak için neler yapmalısınız? Kişisel olarak kendinizi geliştirmeyi düşündüğünüz zaman bunun içerisine...

İnternet Kullanımının Öğrencilerin Ruh Sağlığı Üzerine Etkileri

İnternet kullanımının öğrencilerin ruh sağlığı üzerinde son derece büyük etkileri bulunmaktadır. Eğitim öğretim hayatında, internet çok güçlü bir araçtır. Doğru kullanımı ruh sağlığı açısından...

Aylık Burç Yorumları – Girişimciler İçin 2021 Nisan Ayı Nasıl Geçecek?

Network Okulu aylık burç yorumları köşesinde girişimcileri neler bekliyor? 2021 Nisan ayı burç yorumları sizi etkiliyor mu? Burç yorumları okumak, hayatınıza dair birtakım bilgiler...

Strateji Ne Demek? Stratejik Düşünme Nedir?

Strateji ne demek? Stratejik liderlik için gerekli olan stratejik düşünme ve stratejik bakış açısı nasıl geliştirilebilir? Perspektif geliştirmek liderlik konumu için son derece önemlidir....

Benlik Nedir? Yüksek Benlik Saygısı Neden Önemlidir?

Benlik nedir? Benlik saygısı nasıl nedir? Yüksek özgüvene sahip olmanın önemini göz ardı etmemelisiniz. Çünkü kendinize olan saygınız, sizin hayattaki konumunuzu belirleyecektir. Peki özgüven...