Güvenilir Bir Networker Olmak İçin 3 İpucu

Anlamadığınız şeyleri öğrenmek için araştırma yapın.

Doğrudan Satış ve Network Marketing, büyük ölçüde algıya bağlıdır. Algılar, kısa süreli gösterimlerle ve uzun vadeli çağrışımlarla şekillenir ve nihayetinde bu algılar, güvenilirliğinizi şekillendirir. Bir Network Marketing uzmanı olarak kendinizi nasıl temsil ettiğinizi düşünmek son derece önemlidir.

Güvenilirliğiniz, insanların kim olduğunuza ve onlara ne söylediğine ne kadar güvendiğini ve nasıl bir etkileşimde bulunduğunuzun bir yansımasıdır. Güvenilir olmak, belki de bu işte başarılı olmanın en önemli yönüdür. En son ne zaman güvenmediğiniz biriyle bir şey satın aldınız veya zaman geçirdiniz?

Profesyonel Olun.

Şık giyinin ve profesyonel görünün.

Ürününüzün, bir ürünü olun. Ürünleri kullanın ve insanlara hayatınızda verdiği farkı gösterin.

Şık giyinin ve profesyonel görünün. Bir takım elbise ve kravat takmanıza gerek yok, ama temiz, kaliteli kıyafetler ve ince aksesuarlar giymeniz gerekir.

İyi vücut dili kullanın. Jestlerin, duruşun ve görünüşün senin hakkında ne diyor? Görünüşünüzü, kim olduğunuzu ve ne için var olduğunuzu bildirmenin bir yolu olarak kullanın.

Dürüst olun.

Anlamadığınız şeyleri öğrenmek için araştırma yapın.

Her şeyi bilmiyor olabilirsiniz. İnsanlar, işlerini bilen biri ile onu taklit eden biri arasındaki farkı bilir. Daha fazlasını biliyormuş gibi davranmak yerine, emin olmadığınız soruların cevaplarını bulmaya çalışın. Anlamadığınız şeyleri öğrenmek için araştırma yapın.

Sıkı çalışın.

Takip, güvenilirlik oluşturur.

Kurumsal bir geçmişten gelen en üst düzey liderler, kendi patronunuz olmanın patron olmaktan daha zor olduğunu söyleyecektir. Kendinizi en yüksek standartta tutmak için istekli olmalısınız. Senin işin insanlara, “Sana yardım etmek için elimden geleni yapacağım.” demek ve bu sözünü takip etmektir. Bir şeyler yapmaya karar verdiyseniz, bunu yaptığınızdan emin olun. Bir milyon tane başka şeyiniz de olsa, yapmaya çalıştığınız şey çok zor bile olsa,  işleri yerine koymak zorundasınız. Takip, güvenilirlik oluşturur.

İşte bu şekilde başarılı bir iş kurmaya başlayabilirsiniz.

Kendinizi daha fazla geliştirmek istiyorsanız, bizi takip etmeye devam edin.