fbpx

Hafta Sonları Çalışmayı Bırakıp Rahatlamanın 4 Yolu

Modern çalışma ritmi inanılmaz derecede yoğun ve stresli olabilir. İş yerindeki kalabalıklar düzenli bir fenomen haline geldi. Birçok insan, fazla mesai yapıyor ve hafta sonları giderek daha fazla çalışıyor. Son tarihler kısalıyor ve müşteriye nezaket bilinci en önemli önceliklerden biri haline geldi. Bu nedenle, bu günlerde insanlar her zamankinden daha fazla çalışıyor, bu nedenle bir süre içinde yanmayı önlemek için hafta sonları işin nasıl kapatılacağını bilmek çok önemli hale geliyor. Bugünlerde mümkün olanı en iyi şekilde kullanmak size kalmış.

İşte hafta sonlarından faydalanmanın ve kişisel deneyimimden rahatlamanız için bazı ipuçları.

  1. Basıncı önleme

Ailen sık sık kendinizi kendilerine adamanızı bekleyebilir ve bazen yapmak istediğiniz şeyleri görmezden gelme eğilimindedirler. Takım oyuncusu olmak eğlenceli olabilir, ancak asla kendinize ve planlarınıza yeterince dikkat etmediğiniz noktaya gelmemelisiniz . Bencil olmak bazen kötü bir fikir değildir.

Kendinize özen göstermezseniz, onları ne kadar sevdiğiniz önemli değil, ailenize sunacak hiçbir şeyiniz olmayacak.

  1. Anın tadını çıkarmak

E-postalar ve metinler yardımcı olabilir, ancak bu, hayatınızın her dakikasında karışıklık olması gerektiği anlamına gelmez. Bunun yerine, onları bir kenara koyun ve boş zamanınızın keyfini çıkarmaya başlayın. Ancak hafta sonunuzu masaüstüne veya cep telefonuna bakarak geçiriyorsanız, büyük olasılıkla boş zamanınızın tadını çıkaramazsınız.

Bu nedenle, elektronik cihazlarınızı kapatmayı ve çevrenizdeki çevreye odaklanmayı deneyin.

  1. Zor görevlerde bulunmamak

İyi zaman yönetimi, daha az çalışmanızı ve daha mutlu olmanızı gerektirir. Aslında, hafta sonunun tamamını harcamadan, birçok görevi etkili bir şekilde yapabilirsiniz. Egzersiz yapmaya ya da belirli bir kursa gitmeye çalışsanız da, miktarın peşinden koşmayı bırakıp aslında kaliteye odaklanmanın zamanı gelmiştir. Zamanını değiştir.

Bunu yapmak için, farklı koşullarda yaptığınız aktivite listesi yapabilirsiniz . Ayrıca, yaşamınız üzerinde olumlu bir etkisi olan şeyleri tanımlayın.

Bazı faaliyetlerinizi yeniden değerlendirmeyi deneyin ve gerçekten de bunları gerçekleştirmeniz gerekip gerekmediğini belirleyin.

  1. Olumsuz insanlardan kurtulmak

Bu tür kişilerle konuşma kesinlikle kendi problemlerine dayanır ve her hikaye kendilerine odaklanır. Bu insanlar empati eksikliği içindedir. Senin duyguların ve hayatın onların umrunda değil.Bu insanlar iletişimden uzak insanlardır.  Bu dünyadaki her şeyin, zamanın dışında bir bedeli var.

Bu nedenle, zamanınızı boşa harcayan ve enerjinizi çalmayan ve karşılığında bir şey vermeyen işe yaramaz insanlarla vakit harcamayı bırakın.

Sonuç

Günlük işinizden tamamen rahatlamak ve hafta sonlarının iyice tadını çıkarmak için, genellikle boş zamanlarında yaptığınız şeyleri analiz etmek ve sonunda sizin için yeterince iyi ve eğlenceli olup olmadığına karar vermek yeterlidir. Hafta sonunuzu gergin veya stresli hissettirecek bir şeye harcamak için kendinizi zorlamayın.

Enerjinizi boşa harcayan belirli görevleri iptal etmek isteyebilir ve ayrıca sizi başkalarına mutlu ve sakin hissettiren şeyleri bildirmek isteyebilirsiniz.

Network Okulu
Network Okuluhttps://networkokulu.net/
Türkiye’nin Tarafsız Network Marketing Platformu

CEVAP VER

Yorumunuz
İsminiz

SOSYAL MEDYADA BİZ

2,931BeğenenlerBeğen
116,459TakipçilerTakip Et
4,340TakipçilerTakip Et
4,050AbonelerAbone

MUTLAKA OKUMALISIN

30 Yaşın Altındaki Milyonerlerde Ortak Olan 8 Özellik

Genç milyonerler arasındaki ortak özellikleri biliyor musunuz? Bazı insanlar emeklilikle milyoner statüsüne ulaşma umuduyla hayatları boyunca sıkı çalışır, cimrilik eder ve biriktirir. Milyoner olmak...

Network Marketing Kariyerinizde Sürdürülebilir Bir Başarı İçin 9 Kural

Network marketingde kariyer yapmaya karar verdiyseniz, sürdürülebilir bir başarı yakalamayı hedefleriz. Network marketingde sürdürülebilir başarı sırrını sorduğumuzda ise birçok konudan bahsedilebilir. Başarılı olmak için genelin...

Başarılı Ve Mutlu Yönetici Olmanın 17 Sırrı

Başarılı ve mutlu bir yönetici nasıl olunur? Eğer iş dünyası içerisinde iseniz ve kariyer basamaklarını kovalıyorsanız, üretkenlik, verimlilik, liderlik gibi konularda kesinlikle kendinizi geliştirmeniz...

Network Marketingde Başkalarını Nasıl Başarıya Ulaştırabilirsiniz?

Network marketingde başarı için başkalarının başarısına nasıl katkıda bulunabilirsiniz? Bu büyük sektörde üstesinden gelmeniz gereken en büyük zorluklardan biri, başkaları için kendileri için istediklerinden...

Kitap İncelemeleri: Liderlik Nitelikleri – John C. Maxwell

Liderlik için gerekli nitelikler nelerdir? En güzel kişisel gelişim kitapları içerisinde olan, Liderlik Nitelikleri kitabında John C. Maxwell, gerekli beceriler üzerinde durmaktadır. Lider olmak...

Düşünce Gücünüz Ne Kadar Kuvvetli?

Düşünce gücü ile iletişim denilince akla ilk gelen kavram telepati olmaktadır. Ancak bilinçaltınız o kadar güçlüdür ki, olumlu veya olumsuz her türlü durumu kendinize...