fbpx

Haftanızı Planlamak İçin 6 Adım

Haftanızı organize etmek söz konusu olduğunda, kendinize “Geçen hafta ne yaptım?” Veya “Zaman nereye gitti? Yaşam bizden en iyi zamanlarımızı alıyor gibi görünüyor ve yakında, bu zaman diliminin nereye gittiğini bilmeden önce 70 yaşında olacağız sonra da ne başardığımızı merak edeceğiz. Zamanın kayıp gittiğini hissetmeyebiliriz, ancak bir kez anılarımızla baş başa kalınca, zamanı takdir etme eğilimindeyiz.

“Dünyanın her yerinde insanlar uyandıktan sonra kahvaltı yap, işe git, eve gel, akşam yemeği ye, TV seyret ve yat rutininde yaşıyor. Rutin ertesi gün tekrar baştan başlar. Otomatik pilot kullanımına ayarlanmış robotlar haline geldik. Televizyon ekranına yarın yokmuşçasına bakıyoruz.

Gerçeklik kontrolü

Hayatınız ve evliliğiniz tarafından doyurucu ve ödüllendirici olmayı hak ediyorsunuz. Hiçbirimiz aynı değiliz. Sen eşsiz, güzel ve şefkatlisin. Hayatın ele geçirilmesine izin vermemelisiniz. Hayatınızı tam potansiyelinize göre yaşayın ve kalbinize yakın olanları sevin. Tatmin edici ve ödüllendirici bir hayat yaşamaya başlamak için, yaşamınızı önemli ve değerli olan şeyin etrafında haftalarınızı ve günlerinizi planlamanız gerekir. Hem zihinsel hem de fiziksel olarak, eşinize sarılmak veya kendinize bakmak gibi önemli olan şeylerle.

Haftanızı planlarsanız, onu daha dolu ve ödüllendirici bir şekilde yaşamaya başlayabilirsiniz.

Hayatınızda sizin için en önemli olanı yazın. En derin değer ve inançlarınız neler? Her gün size ilham veren, motive eden ve umut veren şey (stres ve hayal kırıklığı günlerinde bile) Bundan 10 yıl sonra nasıl biri olmayı ve ne yapmayı düşünüyorsun?

Gelecek hafta için belirlediğiniz bir akşamda bir program oluşturun.

Sizin için en önemli olanı düşünürken evinizde sakin bir yere oturun. Dizüstü bilgisayarınızda ya da banyonuzda olmanız farketmez, hayatınızdaki en önemli şey hakkında günlük bir hatırlatma yapın.

Gelecek hafta için takviminize bakın.

Bir kağıt destesini hazırlayın, böylece görevler, ödevler, ev işleri, kendiniz için zaman ve eşiniz için zaman hakkında notlar yazabilirsiniz.

Ödev, ev işleri, son teslim tarihleri ve toplantılar gibi yapılması gerekenlere karar verin.

Bunları takviminize ekleyin. Markete gitme veya iş için bir şeyler yaptırma gibi görevler için belirlenmiş bir zaman aralığına sahip olmanız önemlidir. Dikkatimizi dağıtmaya meyilliyiz, bu yüzden her biri için belirlenmiş bir zaman dilimine sahip olmanız odaklanmanıza yardımcı olacaktır.

Doldurucu rutinler oluşturun.

Yerine getirme rutinleri daha doyurucu ve ödüllendirici bir yaşam sürdürmenize yardımcı olacak rutinlerdir. Bu rutinler hem kişisel bakımınız hem de evliliğinizi canlandırmak içindir.

Sizi daha huzurlu edecek rutinleri unutmayın.Daha rahat, huzurlu ve mutlu hissetmenizi sağlayacak yaşamınızda başlayabileceğiniz farklı tatmin edici rutinleri düşünün. Bu, sabahları yürümek, televizyonunuzla birlikte yemek masasında eşinizle konuşmak, çalışmak, eşinizle gece eğlenmek, okumak, yazmak, meditasyon yapmak, arkadaşlarla vakit geçirmek kadar basit olabilir. Gerçekleştiren ve ödüllendirici bir hayat yaşamak söz konusu olduğunda zihninizi, bedeninizi ve ruhunuzu gençleştiren rutinleri de yerine getirmek önemlidir.

Günlük ne yapacağınızı planlayın.

Takviminizde nelerin yapılması ve rutinlerin yerine getirilmesi gerektiğini belirledikten sonra, bunu günlük olarak görmeniz önemlidir. Takviminizi yazdırmanızı ve hafta boyunca görünmesini sağlamanızı öneririm. Birçoğumuz dizüstü bilgisayarlara sahip olduğumuzdan, giriş yaptığınız her seferde ekranımızdaki haftalık programın gösterilmesi size yardımcı olacaktır.

Bir sonraki güne hep hazırlıklı olun.

Haftalık programınız planlanıp gitmeye hazır olduktan sonra, kıyafetlerinizi bir gece önce hazırlamayı rutin hale getirebilirsiniz. Bu yüzden sabahları aceleyle koşturmak zorunda kalmazsınız. Gelecek hafta için hava durumuna bir göz atın!

Her günün sonunda, yapmaktan hoşlandığınız şeye bakın.Bu, her gün için minnettar olmanıza ve nihayetinde daha tatmin edici bir yaşam sürdürmenize yardımcı olacaktır.

“Bireysel Zaman Planlama Teknikleri” yazımız için >>

Son bir nokta

İşteyken işte olun. Evdeyken, evde olun. Tatmin edici ve ödüllendirici bir hayat yaşamak için, önünüzde ne olduğuna odaklanmanız önemlidir. İş yerinde başarılı olmanız için mevcut göreve odaklanmanız gerekir. Eş olarak başarılı olmanız için sevgi dolu ve destekleyici bir eş olmaya odaklanmanız gerekir. Yaşamdaki değer ve inançlarınız neler? Hayatı bunlarla uyumlu olarak yaşayın. Haftanızı en değer verdiğiniz şey etrafında planlayın.

Tutku ile yaşayın!

Network Okulu
Network Okuluhttps://networkokulu.net/
Türkiye’nin Tarafsız Network Marketing Platformu

CEVAP VER

Yorumunuz
İsminiz

SOSYAL MEDYADA BİZ

2,952BeğenenlerBeğen
117,507TakipçilerTakip Et
4,352TakipçilerTakip Et
4,050AbonelerAbone

MUTLAKA OKUMALISIN

Hafıza Nasıl Geliştirilir? 7 Doğal Yol

Hafıza nasıl geliştirilir? Bu soru unutkanlık yaşayan ya da kendini geliştirmek isteyen insanların sorduğu sorulardandır. Belleğinizi güçlendirmek, hayatınıza daha da hakim olabileceğinizin kanıtıdır. Hafıza,...

Kişisel Gelişim Her Yaş Grubu İçin Neden Önemlidir?

Kişisel gelişim her yaş grubu için önemli ve faydalıdır. Her ne kadar genç yaş için düşünülse de kişisel gelişim kitapları, videolar, seminerler gibi her...

Rakiplerinizi Sevmek İçin 8 Güçlü Neden

Hepimizin hayatta rakipleri var. Bizi düşünmeye, gelişmeye, yeni beceriler elde etmeye iten kişilerden bahsediyoruz. Bazen bir rakibin gelişimi, karakterinizdeki belirli farklılıkları ortaya çıkarır. Diğer...

Doğrudan Satışta İnancınızı Nasıl Artırabilirsiniz?

Doğrudan satışa olan inancınızı nasıl inşa ediyorsunuz? Başarının gerçek anahtarı nedir? Doğrudan satış başarısı için inanç son derece önemlidir. Size inancın "birine veya bir...

Öğretmenlerde Tükenmişlik Sendromunu Önlemenin 5 Yolu

Eğitim öğretim hayatında tükenmişlik sendromu, öğrencilerde olduğu kadar öğretmenlerde de görülmektedir. Ders planları, test gereksinimleri, değişen ülke standartları ve ebeveynlerden gelen çağrılar: öğretmenin tükenmişliği...

30 Yaşın Altındaki Milyonerlerde Ortak Olan 8 Özellik

Genç milyonerler arasındaki ortak özellikleri biliyor musunuz? Bazı insanlar emeklilikle milyoner statüsüne ulaşma umuduyla hayatları boyunca sıkı çalışır, cimrilik eder ve biriktirir. Milyoner olmak...