Hayat Başarısı İçin 5 Anahtar

Hayat Başarısı İçin 5 Anahtar

Hadi yüzleşelim. Hayat çoğu zaman bir mücadeledir. Yeterince iyi olup olmadığımız, doğru yolda olup olmadığımız, doğru kararı verip vermediğimiz konusunda her zaman endişeleniriz. Ve sonunda hayatlarımızın anlamlı veya başarılı olup olmadığını sorgularız. Geçmiş için bir şey yapamayız ama elimizde geleceğimiz var. Gelin kalan zamanımızda başarılı bir hayat sürebilmek için neler yapabiliriz birlikte bakalım:

Hedefler belirleyin

İster başarılı bir kariyere sahip olmaya çalışın, ister büyük bir projeye katılın, ya da sadece birkaç kilo verin, bunları hedefler belirleyerek doğru bir şekilde yapmak, bir şeyleri gerçekleştirmenin yoludur. En son araştırmamız hayat başarısı konusundaki algılara baktı ve biz başarıyı kendi koyduğumuz hedeflere erişmek olarak tanımladık. Bu, toplumun veya başkalarının başarınızı nasıl ölçeceğinin tam tersidir; yüksek maaş, prestijli bir konum vb. Eğer kendiniz için zorlu hedefler koyar ve onlara ulaşırsanız kendinizi tatmin olmuş ve başarılı hissedebilirsiniz.

Bir şeyin savunucusu olun

Hepimizin önemli ve pozitif değerleri var. Örneğin, dürüstlüğün ve doğruluğun bizim için anahtar değerler olduğuna inanabiliriz ya da aile üyelerimize veya başkalarına yardım etmenin. Bu değerleri yaşamak için onlara karşı doğru olmak önemlidir. Temel değerlerimize ne kadar bağlı kalırsak o kadar tatmin olmuş ve başarmış hissederiz.

Kendinizi bağışlayın

Bazen hedeflerimiz için yetersiz kalırız veya beklentilere karşılık veremeyiz. Bunu üzerinde çok durmayın. Bu gibi zamanlarda kendinizi bağışlamak ve daha iyi olmak için çalışmak önemlidir. Başarısızlıklarımızı öğrenmek ve gelişmek için fırsat olarak kullanmak kritiktir ve bize daha iyi bir insan olmamızda yardım eder.

Savaşçı olun

Hayatla yüzleşin. Hayatın zorluklarıyla karşılaşın. Sık sık ürkek hale geliriz, risk almaktan ve yeni bir şey denemekten veya konfor alanlarımızın dışına çıkmaktan korkarız. Bu temelsiz korkuları bastırmalı ve fırsatların arasına karışmalıyız. Bu daha tatmin edici bir hayatın yoludur.

İz bırakın

Bu mirasınızla ilgili. Hayatınızda kalıcı bir etkisi olan ne yaptınız? Bu; başarılarınız, akıl hocalığı yapmak ve başkalarını geliştirmek, gelişen bir organizasyon veya harika bir aile yaratmak olabilir. Dünyayı daha iyi bir yer olarak bırakan ne yaptık?