fbpx

Hayatınızı; Özel Bir Tasarım Olarak mı Yoksa Bir Varsayılanla mı Yaşıyorsunuz?

Bu hayattan ya özel bir tasarımla ya da sıradan olarak geçeceksin.   – Rick Warren

Hayatınızı nasıl yaşıyorsunuz? Özel tasarımla mı yoksa bir varsayılanla mı yaşıyorsun?

Özel bir tasarımla yaşamak, amacınızı hayata geçirebilmek için bir plana göre yaşamak demektir. Öte yandan, varsayılanla yaşamak, sadece kalabalığı takip etmek demektir. Sadece olayları akışına bırakmak demektir.

Varsayılan olarak yaşamak, sıradanlık için bir reçetedir. Hayatınız ortalamadan daha fazla olmaz.

Burada varsayılan olarak yaşamanın bazı özellikleri vardır:

  • Anlamlı hayalleriniz yoktur. Bundan on yıl sonra ne yapmak istediğinizi bilmiyorsunuz. Ya da yapacaksanız, bu derinden istediğiniz bir şey değil.
  • Hayallerinize nasıl ulaşacağınız hakkında bir planınız yok. Bir hayaliniz olabilir, ancak bunu nasıl gerçeğe dönüştüreceğiniz konusunda bir planınız yok. Bu sadece hayaldir – bir hayal.
  • Planınıza göre harekete geçmiyorsunuz. Bir hayaliniz ve planınız olabilir, ancak planınızı eyleme sokmazsınız. Sonuç olarak, hiçbir şey olmaz.
  • Çabalarınızda tutarlı değilsiniz. Bir hayaliniz, bir planınız olabilir ve ona karşı biraz harekete geçebilirsiniz, ancak çabalarınız tutarlı değildir. Bir şeyler yapmak için yıllarca tutarlı bir çaba harcanmalıdır, bu yüzden önemli bir şey elde edemezsiniz.

Peki tasarımla nasıl yaşayabiliriz?

 

Tasarımla yaşamak için şu beş şeye ihtiyacınız var:

Amaç

Amacınız “neden” inizdir – hayatınızı tatmin eden sebep budur. Sizin için önemli olan bir şey. Kalbinizde derinden yankılanan bir şey.

Hayatınızı canlı hissettiren dolu hissettiren şey nedir? 

İnsanların amacı hayatı sonuna kadar yaşamak olmalı. Yaptığımız her şey bu şemsiyenin altında toplanıyor. Buna göre, bizim görevimiz insanların hayatını sonuna kadar dolu dolu yaşamalarına yardım etmektir. 

Hayaller

Amacınızı biliyorsanız, buna bağlı olarak hayalleriniz olmalı. Neyi başarmak istiyorsunuz? Geleceği nasıl hayal ediyorsunuz?

Bizim hayalimiz ise burada büyük bir eğitim platformu oluşturmak.

Plan

Hayallerinizi gerçeğe dönüştürmek için bir plana ihtiyacınız var. Gideceğiniz yere nasıl ulaşacağınızı bilmeniz gerekiyor.

Eylemler

Bir plana sahip olmak yeterli değildir. Bunu aynı zamanda eyleme de geçirmelisiniz. Bu, işleri gerçekleştiren adımdır.

Tutarlılık

Çabalarınızdan sonuç almak için tutarlı olmalısınız. Yıllarca üzerinde çalışmaya devam etmelisiniz.

 

***

Unutmayın: Hayatınız değerlidir, bu yüzden bir varsayılanla yaşamayın. Özel bir tasarımla yaşayın ve bu sayede hayatınızı sonuna kadar dolu dolu yaşadığınızı hissedeceksiniz.

Network Okulu
Network Okuluhttps://networkokulu.net/
Türkiye’nin Tarafsız Network Marketing Platformu

CEVAP VER

Yorumunuz
İsminiz

SOSYAL MEDYADA BİZ

3,014BeğenenlerBeğen
117,507TakipçilerTakip Et
4,428TakipçilerTakip Et
4,050AbonelerAbone

MUTLAKA OKUMALISIN

Mevsim Geçişlerinde Kendinizi Daha Dinç Hissetmenin 3 Altın Kuralı

Mevsim geçişlerinde sağlığımıza yeterince dikkat ediyor muyuz? Gece uyuduğunuz halde sabah uyanınca kendinizi dinlenmemiş hissediyor musunuz? Yataktan çıkarken isteksiz misiniz? Sebepsiz yere gün içinde...

Kırmızı Rengin Anlamı Ve Psikolojik Etkileri

Kırmızı rengin anlamı ve psikolojik etkileri nelerdir? Renkler hayatımızı etkilediği gibi psikolojimizi de etkilemektedir. Her renk ayrı bir güzellik katıyor hayatımıza. Bazı renkler umut...

Yıl Sonundan Önce Yapmanız Gereken 16 Şey

Yıl sonu yaklaşırken, kişisel gelişim, finans veya sosyal beceriler üzerine hedeflerinizi tutturabildiniz mi? Okumanız gereken kitap önerileri, izlemeniz gereken film veya diziler için kaybınız...

Network Marketingde En İyi Motive Edici Araç Nedir?

Network marketingde motive olmak için nasıl düşünmeliyiz? Başarılı distribütörler için network marketing eğitimi şarttır. Para kazandıran faaliyetler de gereklidir Ancak bu ticaret içerisinde kaybetme...

İdeal Uyku Süresi Nedir?

İdeal uyku süresi nedir? İdeal uyku saatleri başarımızı ve de verimli çalışmamızı etkiler. Yanlış bilinenin aksine uykusuzluk, sürekli çalışma zihnimizi yıpratmaktadır. Peki bu durumun...

Sağlıklı Beslenmenin Zihnimizdeki Karşılığı Nedir?

Sağlıklı beslenmenin zihnimizdeki karşılığı ne? Sağlıklı beslenmeyi kendimize nasıl öğretiriz? Nereden başlamalı ve hangi sorulara cevap aramalıyız? Bu konuda gelişen bir pazar var mı?...