fbpx

Hayatınızı; Özel Bir Tasarım Olarak mı Yoksa Bir Varsayılanla mı Yaşıyorsunuz?

Bu hayattan ya özel bir tasarımla ya da sıradan olarak geçeceksin.   – Rick Warren

Hayatınızı nasıl yaşıyorsunuz? Özel tasarımla mı yoksa bir varsayılanla mı yaşıyorsun?

Özel bir tasarımla yaşamak, amacınızı hayata geçirebilmek için bir plana göre yaşamak demektir. Öte yandan, varsayılanla yaşamak, sadece kalabalığı takip etmek demektir. Sadece olayları akışına bırakmak demektir.

Varsayılan olarak yaşamak, sıradanlık için bir reçetedir. Hayatınız ortalamadan daha fazla olmaz.

Burada varsayılan olarak yaşamanın bazı özellikleri vardır:

  • Anlamlı hayalleriniz yoktur. Bundan on yıl sonra ne yapmak istediğinizi bilmiyorsunuz. Ya da yapacaksanız, bu derinden istediğiniz bir şey değil.
  • Hayallerinize nasıl ulaşacağınız hakkında bir planınız yok. Bir hayaliniz olabilir, ancak bunu nasıl gerçeğe dönüştüreceğiniz konusunda bir planınız yok. Bu sadece hayaldir – bir hayal.
  • Planınıza göre harekete geçmiyorsunuz. Bir hayaliniz ve planınız olabilir, ancak planınızı eyleme sokmazsınız. Sonuç olarak, hiçbir şey olmaz.
  • Çabalarınızda tutarlı değilsiniz. Bir hayaliniz, bir planınız olabilir ve ona karşı biraz harekete geçebilirsiniz, ancak çabalarınız tutarlı değildir. Bir şeyler yapmak için yıllarca tutarlı bir çaba harcanmalıdır, bu yüzden önemli bir şey elde edemezsiniz.

Peki tasarımla nasıl yaşayabiliriz?

 

Tasarımla yaşamak için şu beş şeye ihtiyacınız var:

Amaç

Amacınız “neden” inizdir – hayatınızı tatmin eden sebep budur. Sizin için önemli olan bir şey. Kalbinizde derinden yankılanan bir şey.

Hayatınızı canlı hissettiren dolu hissettiren şey nedir? 

İnsanların amacı hayatı sonuna kadar yaşamak olmalı. Yaptığımız her şey bu şemsiyenin altında toplanıyor. Buna göre, bizim görevimiz insanların hayatını sonuna kadar dolu dolu yaşamalarına yardım etmektir. 

Hayaller

Amacınızı biliyorsanız, buna bağlı olarak hayalleriniz olmalı. Neyi başarmak istiyorsunuz? Geleceği nasıl hayal ediyorsunuz?

Bizim hayalimiz ise burada büyük bir eğitim platformu oluşturmak.

Plan

Hayallerinizi gerçeğe dönüştürmek için bir plana ihtiyacınız var. Gideceğiniz yere nasıl ulaşacağınızı bilmeniz gerekiyor.

Eylemler

Bir plana sahip olmak yeterli değildir. Bunu aynı zamanda eyleme de geçirmelisiniz. Bu, işleri gerçekleştiren adımdır.

Tutarlılık

Çabalarınızdan sonuç almak için tutarlı olmalısınız. Yıllarca üzerinde çalışmaya devam etmelisiniz.

 

***

Unutmayın: Hayatınız değerlidir, bu yüzden bir varsayılanla yaşamayın. Özel bir tasarımla yaşayın ve bu sayede hayatınızı sonuna kadar dolu dolu yaşadığınızı hissedeceksiniz.

Network Okulu
Network Okuluhttps://networkokulu.net/
Türkiye’nin Tarafsız Network Marketing Platformu

CEVAP VER

Yorumunuz
İsminiz

SOSYAL MEDYADA BİZ

3,450BeğenenlerBeğen
166,501TakipçilerTakip Et
4,561TakipçilerTakip Et
4,050AbonelerAbone

MUTLAKA OKUMALISIN

Doğrudan Satış Çok Zor!

Doğrudan satış ticaretini yapmak çok zor! Çok az insan size bunu söyleyecektir, ama bu doğru. Evet, çok basit. Başarının adımları berrak. Ancak bu adımları...

Müşteri Odaklı Örgüt Kültürü Nedir?

Müşteri odaklı örgüt kültürü nedir? İşletmelerin, müşteri ilişkilerini başarılı bir şekilde uygulayabilmesi için müşteri odaklı bir örgüt kültürüne sahip olması gerekir. Müşteri odağı, müşteriler için...

Doğrudan Satışta Kişisel Markanızı Nasıl Oluşturursunuz?

Doğrudan satışta kişisel markanızı nasıl oluşturursunuz? Doğrudan satışta, şirketinizin markasını tanıtmak için bir sürü yol vardır. Ancak, şirketinizin markasını, kendinize ait hale getirmekten ve...

Doğrudan Satışın Avantajları – İşinizi Ucuza Nasıl Kurabilirsiniz?

Doğrudan satışın avantajları girişimcilik fikrine sahip olanların planlarında yer etmektedir. E-ticaretin gelişmesi de bu sektöre inanılmaz katkılar, avantajlar sağlamaktadır. Özellikle geleneksel işlerde bir başlangıç...

Super Bowl’a Damga Vuran Tom Brady Kimdir?

Tom Brady kimdir? Dünyaca ünlü sporcu dünyada en çok izlenen spor müsabakalarından Super Bowl tarihine adını altın harflerle yazdırmıştır. Dünyanın en başarılı sporcuları arasındaki...

Instagramda Satış – Instagram İşletme Hesabı İçin İpuçları

Facebook'a bağlı sosyal medya araçlarından olan Instagram, instagram işletme hesabı ile instagramda satış yapmak isteyen girişimcilerin gözdesi olmuş durumda. E ticaret sektöründe satış pazarlama...