fbpx

Hayatınızı; Özel Bir Tasarım Olarak mı Yoksa Bir Varsayılanla mı Yaşıyorsunuz?

Bu hayattan ya özel bir tasarımla ya da sıradan olarak geçeceksin.   – Rick Warren

Hayatınızı nasıl yaşıyorsunuz? Özel tasarımla mı yoksa bir varsayılanla mı yaşıyorsun?

Özel bir tasarımla yaşamak, amacınızı hayata geçirebilmek için bir plana göre yaşamak demektir. Öte yandan, varsayılanla yaşamak, sadece kalabalığı takip etmek demektir. Sadece olayları akışına bırakmak demektir.

Varsayılan olarak yaşamak, sıradanlık için bir reçetedir. Hayatınız ortalamadan daha fazla olmaz.

Burada varsayılan olarak yaşamanın bazı özellikleri vardır:

  • Anlamlı hayalleriniz yoktur. Bundan on yıl sonra ne yapmak istediğinizi bilmiyorsunuz. Ya da yapacaksanız, bu derinden istediğiniz bir şey değil.
  • Hayallerinize nasıl ulaşacağınız hakkında bir planınız yok. Bir hayaliniz olabilir, ancak bunu nasıl gerçeğe dönüştüreceğiniz konusunda bir planınız yok. Bu sadece hayaldir – bir hayal.
  • Planınıza göre harekete geçmiyorsunuz. Bir hayaliniz ve planınız olabilir, ancak planınızı eyleme sokmazsınız. Sonuç olarak, hiçbir şey olmaz.
  • Çabalarınızda tutarlı değilsiniz. Bir hayaliniz, bir planınız olabilir ve ona karşı biraz harekete geçebilirsiniz, ancak çabalarınız tutarlı değildir. Bir şeyler yapmak için yıllarca tutarlı bir çaba harcanmalıdır, bu yüzden önemli bir şey elde edemezsiniz.

Peki tasarımla nasıl yaşayabiliriz?

 

Tasarımla yaşamak için şu beş şeye ihtiyacınız var:

Amaç

Amacınız “neden” inizdir – hayatınızı tatmin eden sebep budur. Sizin için önemli olan bir şey. Kalbinizde derinden yankılanan bir şey.

Hayatınızı canlı hissettiren dolu hissettiren şey nedir? 

İnsanların amacı hayatı sonuna kadar yaşamak olmalı. Yaptığımız her şey bu şemsiyenin altında toplanıyor. Buna göre, bizim görevimiz insanların hayatını sonuna kadar dolu dolu yaşamalarına yardım etmektir. 

Hayaller

Amacınızı biliyorsanız, buna bağlı olarak hayalleriniz olmalı. Neyi başarmak istiyorsunuz? Geleceği nasıl hayal ediyorsunuz?

Bizim hayalimiz ise burada büyük bir eğitim platformu oluşturmak.

Plan

Hayallerinizi gerçeğe dönüştürmek için bir plana ihtiyacınız var. Gideceğiniz yere nasıl ulaşacağınızı bilmeniz gerekiyor.

Eylemler

Bir plana sahip olmak yeterli değildir. Bunu aynı zamanda eyleme de geçirmelisiniz. Bu, işleri gerçekleştiren adımdır.

Tutarlılık

Çabalarınızdan sonuç almak için tutarlı olmalısınız. Yıllarca üzerinde çalışmaya devam etmelisiniz.

 

***

Unutmayın: Hayatınız değerlidir, bu yüzden bir varsayılanla yaşamayın. Özel bir tasarımla yaşayın ve bu sayede hayatınızı sonuna kadar dolu dolu yaşadığınızı hissedeceksiniz.

Network Okulu
Network Okuluhttps://networkokulu.net/
Türkiye’nin Tarafsız Network Marketing Platformu

CEVAP VER

Yorumunuz
İsminiz

SOSYAL MEDYADA BİZ

2,668BeğenenlerBeğen
80,389TakipçilerTakip Et
2,027TakipçilerTakip Et
4,050AbonelerAbone

MUTLAKA OKUMALISIN

Kötü Alışkanlıkları Bırakmanın Bu Kadar Zor Olmasının 10 Nedeni

Kişisel gelişim için iyi alışkanlıklar bizim için çok önemlidir. Ancak kötü alışkanlıklar da bir o kadar negatif etkilemektedir. Kötü alışkanlıkları bırakmak aslında göründüğü kadar...

8 Yapı Taşı İle Kendi Markanızda Fark Yaratın

Kurumsal kimlik oluşturmak için marka kavramı olmazsa olmazdır. Sizin kalitelinizi, tanınırlığınızı ortaya koyan bir değer olan markanızla fark yaratmak için dikkat etmeniz gereken bazı...

Her Ciddi Distribütörün Anlaması Gereken 10 Şey

Her ciddi pazarlama ağı temsilcisinin bilmesi gereken en iyi doğrudan satış sırlarını paylaşmak istiyoruz. Distribütörler, doğrudan satış başarısı için bazı noktaları kesinlikle anlamaları gerekmektedir....

Hedeflere Ulaşmak İçin Yapmanız Gerekenler

Hedeflerin sağlanması, genellikle insanlar düşündüğünden daha zor olabilir. Bu nedenle hedeflere ulaşmak için yapmanız gerekenler vardır. Hayatlarımızdaki değişiklikleri görmek umulmaz bir şekilde çalışmamız ve...

Girişimcilerin Elon Musk’tan Öğrenebileceği 8 Ders

Tesla Motors ve Space X CEO'su Elon Musk, 2011 yılında Forbes'ın “Amerika'nın 40 yaş ve altı en güçlü 20 CEO'su” listesinde yer aldı. 2013...

Burç Yorumları; Girişimciler İçin 2020 Ağustos Ayı Nasıl Geçecek?

Girişimciler için ağustos ayı burç yorumlarında neler var? Ağustos ayında girişimcileri ilişkiler, para, kişisel gelişim, sağlık ve kariyer alanında neler bekliyor? Aylık burç yorumları...