fbpx

Hedeflerinizi Nasıl Aşabilirsiniz? – Eric Worre

Networke başlayan herkesin yapması gereken temel şey olan bir plan yapmanın etkisi küçük görülmektedir. Bu ticarete başlayan insanlar tarafında yeterince önemsenmemektedir.

Her kişinin kendini ölçmesi için, koymuş olduğu hedefleri aşması için gerekli olan süreçtir bu. Ancak bunun yanında en az bu kadar önemli bir konu daha var. Hedeflerimizi belirledik, planımızı yaptık. Tamam, yeterli mi sizce?

Eğer hedefleriniz sıradışı ise, bu hedeflerinize, sıradan planlarla ulaşabilecek misiniz? Hep normali yaparak, anormal bir hayatı nasıl yaşayacaksınız ki? Tabii ki bunu, anormal bir gelir, anormal bir hayat yaşamak isteyen insanların sorgulaması gerekiyor.

Bu konuda otoritelerin düşüncelerine birlikte bakalım.

Network Marketing sektörü içerisinde otorite olarak kabul edilen Eric Worre, kendi işlerini kurmak isteyen insanlara, içinde bulundukları durumu analiz edebilmeleri için bakış açıları sunmaktadır.

Eric Worre’un, koymuş olduğunuz hedeflerinizi nasıl aşacağınız konusundaki yapmış olduğu açıklama şu şekildedir;

“Eğer bunu okuyorsanız, hedefler koyduğunuzdan eminim. Günlük, haftalık, aylık veya yıllık bir hedef olsun, bitiş çizgisini geçtiğinizde ne olur? Durur musunuz? Arkanıza yaslanıp rahatlıyor musunuz?

Cevap daha iyi, HAYIR! Yakından okumanı istediğim bir şey var. Hedeflerinize ulaşmaktan memnun kalmayın. Bunları aşın!

Eğer yukarıdaki sorulara cevabınız “evet” ise düşünceniz hala çok küçük demektir. Bu aslında toplumla ilgili bir sorundur. Çünkü toplum, insanlara sınırlamalar koyar. “Oh, bunu yapamaz ve üç çocuğunu tek başına yetiştiremez. Oh, müdürlüğe asla ulaşamayacak çünkü üniversite diploması yok.” Ve bunları hep açık açık söylerler. Küçük yaşlardan itibaren yaşamlarımız için kabul etmemiz gereken belirli bir standart olduğu konusunda eğitiliriz. Hedefler koymamız söylenir ve hepsi budur. Düşüncenizi değiştirmeniz gerekiyor!

Network Marketing ile ilgili en güzel şey, bu ticarette herhangi bir sınırlama olmamasıdır. Arka planınızın ne olduğu, yarı zamanlı mı yoksa tam zamanlı mı olacağınız, bekar veya evli olmadığınız önemli değildir. Herkes bu meslekte, çaba gösterdiği sürece başarılı olabilir. Herkes hayal ettiği herhangi bir hayale ulaşabilir.

Öyleyse, neden başkalarının sizden beklediğinin standardını kabul ediyorsunuz? Herkesin beklentilerini aşın. Sınırsız bir potansiyele sahipsiniz. Bunu kullanın! Tek yapmanız gereken şey daha büyük düşünmek!

Daha Büyük Düşün

Daha büyük düşün. Haftada 5 kişiyi işe alma hedefiniz varsa, bunu 10 yapın. Bir sonraki etkinliğe 15 kişiyi getirmeyi planlıyorsanız, 30 kişiyi getirin. Belki de evinizin taksitlerini ödeyecek kadar gelir elde ettiniz. Şimdi, çocuğunuzu üniversiteye gönderecek kadar para kazanıp kazanamayacağınıza bakın.

Daha büyük düşün. Şu anda potansiyelinizin yüzde kaçı çalışıyor? % 50? % 74? Belki sadece% 40? Çabalarınızı% 5 veya% 10 artırırsanız ne olacağını düşünüyorsunuz? Büyümeyi göreceksiniz, işte bu!

Daha büyük düşün. Toplumun sizin üzerinizdeki sınırlamaları zorladığınızda, daha fazla büyüme, daha fazla gelişme, daha fazla başarı göreceksiniz. İnanılmaz bir yüksekliğe çıkmak için yeterince gücünüz var.

Yani, daha büyük hayalleri hayal edin. Daha yüksek hedefler belirleyin. Mümkün olandan daha ileri gidin. Kendinizi, sizinle aynı güce ve kararlılığa sahip düşünen girişimcilerle kuşatırsanız, hedeflerinizi aşmak daha kolay olabilir.”

Network Okulu
Network Okuluhttps://networkokulu.net/
Türkiye’nin Tarafsız Network Marketing Platformu

CEVAP VER

Yorumunuz
İsminiz

SOSYAL MEDYADA BİZ

2,701BeğenenlerBeğen
80,389TakipçilerTakip Et
2,042TakipçilerTakip Et
4,050AbonelerAbone

MUTLAKA OKUMALISIN

Kariyerinizde İlerlemek İçin Bu 15 Beceride Ustalaşın

Kariyerinizde ilerlemek için gerekli beceriler nelerdir? Hangi yeteneklere sahip olmak, sizi kariyer basamaklarında daha hızlı ve emin adımlarla yukarı taşıyacak? İş hayatında tüm bu...

Komik Ve Anlamlı Karikatürler – Gülmek Yaşamaktır

Komik ve anlamlı karikatürler bölümümüzde bu kez gülmenin hayatımıza katkıları üzerinde duracağız. Gülmek, yaşamaktır aslında. Ve kahkahalarınız kadar neşeli zaman dilimi biriktirebiliyorsanız, o kadar...

Etkili Karar Verme Becerisi Nasıl Geliştirilir?

Karar verme becerisi, özellikle bir takımda veya bir organizasyonda çalışırken önemli bir konuda hayati bir seçim veya eylem yapma süreci olarak tanımlanabilir. Yaşamınızda dönüm...

Doğrudan Satışta Kısa Süreli Düşünme Sendromu

Doğrudan satışta kısa süreli düşünme sendromu hakkında bilginiz var mı? Doğrudan satış başarısı ile bakış açınız arasında kuvvetli bir bağ bulunmaktadır. Baş açınızı da...

Müşteri Sadakatini Artırmanın On Etkili Yolu

Başarılı olmak için işletmeler müşteri sadakati geliştirmek için çaba göstermelidir. Etkili bir pazarlama tekniğinin yanında, müşteri memnuniyeti de önemli bir yer tutar. Müşteri hizmetlerinin...

Etkili Öğrenmek İçin Görsel Öğrenme Nasıl Kullanılır?

Etkili öğrenme yaparken görsel öğrenmeden yararlanarak kalıcılık sağlayabileceğiniz kaçınılmaz gerçek. İnsanlar farklı şekillerde öğrenir; birçok öğrenme biçiminden zevkli şekilde öğrenebiliyorlar dediğimiz kuşkusuz ki görsel...