Kitap Tavsiyeleri: Her Networkerin Okuması Gereken Kitaplar – 1

Network Marketing kitap tavsiyeleri

Her networkerin okuması gereken kitaplar nelerdir? Kişisel gelişim için kitap önerileri, en çok sorulan sorular arasındadır. Network marketing en çok kazananlar listesindeki liderlerden derlediğimiz kitap önerilerini sizlerle buluşturuyoruz. Ayrıca bu kitap önerileri sadece networkerler için değil, satı pazarlama ile  ilgilenen kişilerin de bilgi edinebileceği eserlerden oluşmaktadır.

Network marketing sektörü, son yıllarda dünya genelinde en fazla genç milyoner çıkartan belki de tek sektör diyebiliriz. Bu sektör, sıradan insanlara yasal ve ahlaklı yoldan, sıradışı bir gelir yaratma imkanı sunmaktadır. Sektörün bu kadar gelişmiş olması elbette bizim yararımızadır. Ancak unutmamak gerekir ki, başarı dediğimiz şey tamamen kişisel bir konudur. Bir kişinin işe başlayıp, 3 ayda aylık 10 bin TL kazanması veya 2 sene bu ticaret içerisinde olup para kazanamaması da tamamen başarının kişisel olmasıyla ilgili bir konudur.

Her Networkerin Okuması Gereken kitap Önerileri

Network marketing sektörü de her ticari alanda olduğu gibi, kişisel gelişimi zorunlu kılar. Sonuçta bu ticaret (genelde networkü bırakan veya başarısız dediğimiz kısım) sadece “2 kişiyi bu  işe dahil etme işi” değildir. Kendi gelişimimize yatırım yapmalıyız. Zengin ve başarılı diye TV’lerde, sosyal medyada, gazetelerde veya çevremizde gördüğümüz kişilerin düşünce yapısını anlamaya çalışmalıyız. Onlar herhangi bir konuda başarıya ulaşmışlar ve bazı şeyleri bizden farklı yaptıkları kesindir.

Biz de bu konudan yola çıkarak kişisel gelişiminize yardımcı olacak kitapları bir araya getirdik. Gelin bu kitap önerileri nelermiş birlikte göz atalım:

Networker Nedir? Kimlere Networker Denir? >>

Peynirimi Kim Kaptı? / Spencer Johnson

Network Marketing Sektöründe Okunması Gereken Kitaplar - Her networkerin okuması gereken kitaplar

Kitap önerileri köşemizde ilk sıra Peynirimi Kim Kaptı? kitabı üzerine olacak. Değişime inanmak veya inanmamak tamamen size bağlı. Değişim gerekli bir şey değil, zorunlu bir şeydir. Çevremizde her an değişim yaşanıyor, biz onu kabul etmiyoruz diye duran, bekleyen hiçbir şey yok. Etrafımızdaki değişimleri çabuk gözlemleyebilmeli ve buna çabuk adapte olabilmeliyiz. Yoksa sönüp gideceğiz. Tabi ki de iyiye doğru, güzele doğru bir değişimden bahsediyoruz.

Bu durum bize korku verebilir. Çünkü insan bilmediği bir şeyden korkar. Değişim yaşamadan önce korkularınız olacak ama sürece girdiğinizde bu korkuların aslında ne kadar gereksiz olduğunu anlayacaksınız. Evet, bir bilinmezlik var ama bu sizi durduran şey olmamalı, aksine zinde tutan şey olmalı. Ayrıca yeni peynir aramak için değişmek zorunda olduğunuzda göreceksiniz ki kendinizi daha iyi hissedeceksiniz. Çünkü hareket etmek, hiçbir şey yapmadan beklemekten her zaman daha iyidir.

Hayatta hepimiz, elde ettiğimiz zaman bizi mutlu edecek peynirlerimizin peşindeyiz. Peynirimiz; iş, para, araba, ev, sağlık, ün, golf oynamak, istediğimiz bir ayakkabıyı veya elbise, iş gibi herhangi bir şey olabilir. Labirent ise, peynirimizi aradığımız yerdir. 4 karakter ise, hayatta karşılaştığımız 4 insan karakterini anlatmaktadır.
1940 California doğumlu olan Spencer Johnson, 1998 yılında yayımladığı kitabı, “Peynirimi Kim Kaptı?” tüm dünyada 26 milyon satmıştır. Spencer Johnson, en ünlü kişisel gelişim yazarları arasında gösterilmektedir.

Kitaptan bir kesit;

“… Kırın hareketle üretkenlik arasındaki farkı görmeye başlamış.
Mırın, “Belki de burada oturup neler olacağını görmeliyiz. Er ya da geç peynirimizi geri getirecekler ne de olsa.”
Kırın buna inanmak istiyormuş. Bu yüzden Mırın’la birlikte, evle P peynir istasyonu arasında mekik dokumaya devam etmiş. Fakat peynirden ses seda yokmuş. İnsancıklar açlık ve stres yüzünden giderek güçsüz düşüyorlarmış. Kırın durup beklemekten sıkılmaya başlamış. P Peynir’siz İstasyonu’nda ne kadar kalırlarsa, durumun o kadar kötüleşeceğini anlamış.

Sonunda bir gün, Kırın kendi kendine gülmeye başlamış. “Bana bak Kırın, sürekli aynı şeyleri yapıyorsun, sonra da neden hiçbir şey düzelmiyor diye soruyorsun. Düzelse saçmalık olmaz mıydı?”

Her Networkerin Okuması Gereken Kitap Önerileri – 2 >>

Unvansız Lider / Robin Sharma

Kitap Önerileri - Unvansız Lider

Her networkerin okuması gereken kitap önerileri kısmında ikinci sırada Unvansız Lider var. İnsanların çoğu, gerek iş hayatında, gerek normal yaşantısında istediği türden biri olmak için hep birilerinin gelip onu değiştirmesini, motive etmesini bekler. Bu asla olmayacak ve o insanlar da asla değişmeyecekler. Zaten bunun için başarılı olan kesim %2 gibi çok az bir oranda. Dünyanın geri kalan kısmı yani %98, otobüs geçmeyen bir durakta beklemektedir. Robin Sharma bu kitabında hayatımızın her anı için, düşüncelerimizin ve davranışlarımızın adeta haritasını çıkarmış gibi.

Yazdığı 13 adet kitap tüm dünyada 60’tan fazla ülkede, 70 dilde yayımlanan Robin Sharma, dünyaca ünlü bir yazar, kişisel gelişim ve liderlik uzmanıdır. Ailesi Hint yerlisi olup, Kanada’da doğmuş ve Hukuk fakültesi bitirmiştir.

Kitaptan bir kesit;

“Hepimiz birer dahi olarak doğarız. Ama üzücüdür ki çoğumuz sıradanlığı kabul ederek hayata veda ederiz. Umarım birlikteliğimizin bu kadar başında bu düşüncemi ifade etmem sizi çok üzmemiştir. ancak dürüst olmalıyım. Şunu da paylaşmalıyım ki; ben sadece, iş yaşantımda beni başarıya götürecek bir dizi olağanüstü sırı öğrenme ve bunları hayatına uygulama şansını yakalamış bir adamım. İyi haber şu ki; harika bir macerada kazandığım her şeyi size de sunuyorum. Böylece bugünden başlayarak siz de, hayatınızı dolu dolu yaşayabilir ve olağanüstü bir performansla çalışabilirsiniz. Kimse, çok büyük beklentilerle işe başlamadıkça, o büyük beklentilerinin ötesinde başarı elde edemez.”

Kısa Hikayeler – Nezaket Zayıflık Mıdır? >>

Profesyonel Ol / Eric Worre

Kitap Önerileri - Profesyonel Ol

Kitap önerileri kısmında üçüncü sırada ünlü networker Eric Worre tarafından yazılan Profesyonel Ol kitabı var. Network marketing, çoğu mesleğin tersine, eğitiminiz için çok paraya ihtiyacınız olmayacaktır. Öğrenci kredisi, yüklü borçlar almanıza gerek kalmayacak ve öğrenirken aynı zamanda para da kazanabileceksiniz. Bu ticaret taraf tutan bir meslek olmayıp, en eşitlikçi meslektir. Herkese hakkı olanı veren bir meslektir. Sizin geçmişinizden herhangi bir başarı, sertifika, üniversite bitirme, yaş kadın veya erkek olmak gibi kriterler bu meslekte profesyonel olmak için gerekmeyecektir.

Eric Worre 25 yıldan uzun bir süredir Network Marketing sektöründe bir liderdir. Meslek hayatı boyunca:

– 15 milyon doları aşkın kazanç elde etmiş,
– 60’ın üzerinde ülkede toplamda 500 bin kişinin üzerinde organizasyon sahibi olmuş
– 200 milyon dolarlık bir doğrudan satış şirketinin başkanlığını yapmış
– TPN (The Peoples Network/ İnsan Ağı) adlı kendi şirketinin kurucu ortağı olmuş ve başkanı olarak çalışmış
– Doğrudan Satış endüstrisinde yıllık 7 haneli kazancı olan bir pazarlama danışmanı olarak çalışmıştır.

Kitaptan bir kesit;

“Ağ pazarlamacılığında 3 grup insan vardır. Ben bu 3 grubu hem gördüm, hem de bu 3 gruptaki insanlardan biri olum; Gösterişçiler, Amatörler, Profesyoneller.

Gösterişçiler; Bu mesleğe piyango biletiymiş gibi bakarlar. Mümkün olan en az çabayla en büyük kazancı yakalamayı ümit ederler. İlk başladığımda ben de babamın ve iş ortağımın sırtından geçinmeyi ümit eden bir gösterişçiydim. Şanslıydım ki bu biraz sonuç verdi ve en azından kısa vadede devam edebildim. Ancak sanırım siz de benim gibi düşünüyorsunuzdur, gösterişçi grubunda kalmak kötü bir fikir, 90 gün içinde bu gruptan çıkıp amatör oldum.”

Umudunu Kaybetme Filminden Alınması Gereken Dersler >>

İş Okulu / Robert Kiyosaki

Network Okulu Kitap Önerileri - Her networkerin okuması gereken kitaplar

Kitap önerileri kısmında dördüncü sırada Robert Kiyosaki tarafından yazılmış olan İş Okulu kitabı var. Zengin olmak ve varlıklı olmak arasındaki farkı anladığımız zaman aslında finansal başarının yolunu da anlamış oluyoruz. Okul hayatımız boyunca, dışarıda nasıl para kazanacağımız konusunda hiçbir bilgi verilmediği için okuldan çıktığımız zaman, sudan çıkmış balık gibi oluyoruz. Sadece ders ve notlar ile başarımız ölçülüyor. Ancak gerçek hayatta ölçü birimi finansal başarıdır.

Zengin olmanın %100 şans ile ilgili olduğunu düşünenler tamamiyle yanılıyorlar. Şans belki de ölçülemeyecek kadar düşük bir orandadır. Peki zengin olmanın birden çok yolu olduğunu biliyor muydunuz? Ve bu yollardan birinin de network marketing olduğunu? Network Marketing şirketi kurmanın veya bu ticari alanda olmanın avantajları konusunda aydınlanma yaşayacağınız bir kitap. Bu durumu daha ilginç kılan ise, yazarın hiç Network Marketing ticaretine girmeden, bu ticareti öven ve bu ticaret hakkında kitap yazan bir kişi olmasıdır.

Robert Kiyosaki, dünyaca ünlü bir yazar, eğitimci ve aynı zamanda büyük bir yatırımcı olarak tanınmış biridir. Yazdığı kitaplar dünya genelinde best-seller olmuş, milyonlarca satmıştır. Kendisini, “dünyanın en çok kazandıran kitabının yazarı” olarak nitelendirmektedir.

Kitaptan bir kesit;

” Benzer canlılar birbirlerini çekerler. Bu durum zenginler, fakirler ve orta sınıf için de geçerlidir. Açıkçası zenginler zenginlerle aynı ağda yer alır, fakirler fakirlerle, orta sınıftan olanlar da yine orta sınıfla. Zengin babaya göre yine zengin olmak isteyen, zengin kimselerle iş birliği yapmalıydı ,”diğer bir deyişle, “zenginleşmene yardım edeceklerle.” Çoğu kimse ömrünü, kendisini mali açıdan gerileten kişilerle harcar.”

Bu kitapta aşılamak istediğim başka bir fikir de pazarlama ağı şirketlerinin, sizin daha da zenginleşmenize yardımcı olacak kişilerden oluştuğudur. Kafanıza şu soru takılabilir: “Çalıştığım şirket ve birlikte zaman harcadığım kimseler zamanlarını benim zengin olmama adıyorlar mı? Yoksa onların tek ilgilendiği benim daha çok çalışmam mı?”

15 yaşındayken, zengin ve mali açıdan özgür olmak için izlenmesi gereken yollardan birinin bana bu yolda ışık tutabilecek kişilerle iş birliği yapmak olduğunu öğrenmiştim. Çok da mantıklı gelmişti bu bana. Ama okul arkadaşlarımın çoğu iyi notlar almaya, güvenceli ve güvenli bir iş bulmaya odaklanmışlardı. Daha 15 yaşımda , benim zenginler için çalışan bir eleman olmama değil de zengin olmama önem veren arkadaşlıklar kurmaya karar verdim. Geriye dönüp baktığımda, 15 yaşında verdiğim o kararın hayatımı değiştirdiğini görüyorum.”

Kısa Hikayeler – Acaba Alışkanlıklarımız Doğru Mu? >>

4 Yıllık Kariyer / Richard Bliss Brooke

Kitap önerileri - Her networkerin okuması gereken kitaplar

Network marketing hakkında bir çok gerçeği, abartısız bir şekilde bulacağınız bir kitap. Kitap önerileri için beşinci sırada Dört Yıllık Kariyer adlı kitabımız var. Her ne kadar networker olsa bile yazar, tüm samimiyetiyle aşağıdaki 4 başlıkta tecrübelerini paylaşmaktadır:

  • İnsanların büyük bir kısmının karşılaştığı ekonomik belirsizliğin kısa bir tartışması ve geleneksel olarak finansal güvenliğin oluşturulmasında sıkça görülen zorluklar hakkında,
  • Network marketingin mitleri ve gerçekleri hakkında açıklayıcı bir açıklama (bazıları sizi ciddi anlamda şaşırtabilir)
  • Network marketingin servet oluşturma aracı olarak, gücünü arttıran sektör istatistikleri ve üçüncü taraf ciroları
  • Başarı için ipuçları da dahil olmak üzere gerçek, canlı Network Marketing milyonerlerinin hikayeleri

4 Yıllık Kariyer, tüm dünyada networkerler tarafından ilgiyle okunmakta olan bir başucu kitabıdır. Yazarı Richard Bliss Brooke aynız zamanda bir yaşam koçu ve eğitmendir.

Kitaptan süper bir kesit;

” Negatif bir zihin ile pozitif sonuçlar almanız imkansızdır. Yaptıklarınızın ve arkadaşlarınıza sunduklarınızın işe yarayacağına inanmayı öğrenmeniz gerekir. Bu zaman alır ancak işi “çözme”nin en önemli spektrumudur. Unutmamalıyız ki, inanç başarıdan gelmez. Başarı inançtan gelir.

Her Networkerin Mutlaka İzlemesi Gereken Filmler >>

Milyoner Aklın Sırları /  T. Harv Eker

Network Marketing Sektöründe Okunması Gereken Kitaplar - Her networkerin okuması gereken kitaplar

Milyoner olabileceğimiz bir iş var ve T. Harv Eker olmaz mı? Kitap önerileri bölümümüzde sıra Milyoner Aklın Sırları adlı kitabımızda. Yaşam herkes için farklı başarılarla doludur. Finansal başarı da bunlar arasında önemli bir yere sahiptir. “Zengin”; “Milyoner”; “varlıklı”; “Refaha ulaşmış”; “Parasal başarı kazanmış” ve “Parasal başarıya ulaşamamış; “İki yakasını bir araya getiremeyen”; “Fakir”; “Ekonomik sıkıntı çeken” gibi tanımlar sadece sahip olunan para miktarıyla ilgilidir.

Tekrarlayalım, yaşamdaki başarılardan biri de finansal başarı yani para konusundaki başarıdır. Ve siz bu başarıya ulaşamamışsanız bir yerlerde ciddi hatalar yapıyorsunuz demektir. Çünkü parasal başarıya ulaşmış, zengin olmuş insanların çoğunun, benzer şekilde düşünüp hareket ettiklerini biliyor muydunuz? Ne yaparlarsa yapsınlar, ne kadar didinirlerse didinsinler, deliler gibi çalışsalar da parasal başarıya ulaşamayanların da benzer düşündüklerini biliyor muydunuz?

T. Harv EKER, dünyaca ünlü bir yazar, eğitimci ve motivasyon konuşmacısıdır. Milyoner Aklın Sırları kitabı, dünya çapında best-seller olmuş ve bir çok insanın ekonomik olarak refaha ulaşmalarında yardımcı olmuştur.

Kitaptan bir kesit;

“Bir ağaç düşleyin, bu ağacın yaşam ağacını temsil ettiğini varsayalım. Ağacın meyveleri vardır. İşte yaşamdaki meyvelerimize sonuçlarımız diyoruz. Ve meyvelerimize bakıp onları beğenmiyoruz; “Yeterli meyvemiz yok, meyvemiz çok küçük, yada tadı güzel değil yada çabuk çürüyor.” diyoruz. Yani çoğumuz asıl dikkatini meyvelere yani sonuçlara yönlendiriyor, onlara odaklanıyor. Ama o meyveleri aslında kim yaratıyor? Meyveleri, tohumları ve kökleri yaratıyor. Toprağın üstündekini yaratan, toprağın altında olandır. Görüneni yaratan görünmez olandır.

Peki şimdi bu ne anlama geliyor? Meyveleri değiştirmek istiyorsanız, önce köklerini değiştirmeniz gerekiyor. Görüneni değiştirmek istiyorsanız önce görünmez olanı değiştirmelisiniz.”

İnsanların Servet Sahibi Olamamasının 30 Nedeni – Düşün Ve Zengin Ol >>

Zengin Olmanızı İstiyoruz /  Robert Kiyosaki,Donald Trump

Kitap önerileri - Her networkerin okuması gereken kitaplar

Dünyanın en zengin insanlarından biri olan Donald Trump ile Robert Kiyosaki tarafından kaleme alınan Zengin Olmanızı İstiyoruz kitabı, sıradaki kitap önerileri arasında. Finansal bilgi açısından hiçbir bilgi olmadan okul yıllarımızı bitiriyoruz. Ancak çevremize baktığımız zaman, para ile ilgisi olmayan hiçbir konu göremiyoruz. Her şeyin başlangıç noktasını para alıyor. Peki her şey para ile ilgili iken neden dünyadaki insanların %1’i istediği hayatı yaşarken, geri kalan kısmı sadece hayatta kalmak için çalışıyor? Başarılı dediğimiz bu insanların, bizim bilmediğimiz bir düşünce yapıları, finansal zekaları olduğu bir gerçektir.

Dünyanın en zenginleri arasında yer alan Donald Trump ile dünyanın en çok kazandıran kitabının yazarı olan Robert Kiyosaki, finansal gelişim konusunda düşüncelerinizi aydınlatacak.

Robert Kiyosaki, dünyaca ünlü bir yazar, eğitimci ve aynı zamanda büyük bir yatırımcı olarak tanınmış biridir. Zengin Baba Yoksul Baba Kitabı 20’den fazla dile çevrilmiş, 50 milyondan fazla satmıştır.

Kitabın açıklamasından bir kesit;

“Dünyamızın karşı karşıya olduğu zorlu sınavlardan biri de finansal problemlerdir. Ülkelerinin, işverenlerinin veya ailelerinin kendilerine bakmalarını bekleyen insanlar yaratan yetki devretme zihniyeti bulaşıcıdır. Her ikisi de başarılı birer iş adamı olan Donald Trump ve Robert Kiyosaki, doğaları itibari ile öğretmendirler ve önümüzdeki bu zorluklara dikkatleri çekmek üzere güç birliği yapmışlardır. Onlar finansal sorunları, parayla çözemeyeceğinize inanıyorlar. Parasal sorunları yalnızca finansal eğitimle çözebilirsiniz. Trump ve Kiyosaki size zengin olmayı öğretmek istiyorlar. Şu söz çok ünlüdür;

Bir adama balık vererek onu bir günlüğüne beslemiş olursunuz. Ona balık tutmayı öğreterek, hayatı boyunca aç kalmamasını sağlarsınız.”

Gerçek Hayat Hikayelerine Dayalı 17 Film >>

Martı Jonathan Livingston / Richard Bach

Network Marketing Sektöründe Okunması Gereken Kitaplar - Her networkerin okuması gereken kitaplar

Acaba doğru bildiklerimiz gerçekten doğru mu? Kitap önerileri için Martı Jonathan Livingston, bakış açısı ile sıradışı bir eserdir. Geçmişten bu güne bize anlatılan şeyleri sorgulama vakti gelmiştir belki de. Klişeden uzaklaşmak ve özgürlüğe doğru uçmak gerekiyor. Hayatımız sadece sabah kalk çalış, akşam gel o kazandığın para ile karnını doyur döngüsünden ibaret değil. Herkese bu normal gelse de unutmamak gerekir ki “Akıntıda ölü balıklar da yüzer. Suyun berraklığı akıntının tersindedir. Oraya ancak canlı balıklar gidebilir.” Herkesin aynı şeyi yapması, onun yüzde yüz doğru olduğu anlamına gelmiyor. İnandıklarımız doğrultusunda yaptıklarımız da şekilleniyor.

Richard Bach’ın Martı Jonathan Livingston adlı kitabı, 18 yayın evi tarafından reddedildikten sonra 19. denemesinde yayımlandı. 10 bin kelimeden az olmasına rağmen kurgu ve kurgu dışı kitaplar arasında en çok satanlardan olmuştur.

Kitaptan bir kesit;

– “Neden Jon, söylesene neden?” diye inleyerek sordu annesi. “Diğerleri gibi olmak bu kadar mı zor? Alçaktan uçmak pelikanların ve albatrosların işi, bunu onlara bırakmalısın. Hem niçin avlanmıyorsun oğlum? Artık bir kemik bir tüy kaldın.”
– “Bir kemik bir tüy kalmak umrumda bile değil anne. Ben sadece havada ne yapıp ne yapamayacağımı öğrenmek istiyorum, anlıyor musun, hepsi bu sadece öğrenmek istiyorum.”

Kısa Hikayeler – Başarısız Bir Adamın Öyküsü >>

Reddedilemez Liderlik Yasaları / John C. Maxwell

Kitap önerileri - Her networkerin okuması gereken kitaplar

Hayatta hangi yöne gittiğinizin veya ne iş yaptığınızın bir önemi yoktur; çünkü liderlik, liderliktir. İçinde bulunduğumuz zaman değişebilir, teknoloji ilerleyebilir, kültürler farklılık gösterebilir fakat liderliğin ilkeleri, ister en eski çağlardan Antik Yunan’da yaşıyor olsun, ister bütün dünyayı kasıp kavurmuş hükümdarları, son iki yüzyılın güçlü devlet adamları,, son yüzyıla damgasını vuran spor dünyası veya günümüz global ekonomisinin iş adamları olsun değişmez. Bu ilkelerin bir zaman sınırlaması yoktur, zamanın ötesindedir ve bu ilkeler asla reddedilemez.

Dünyanın en önemli liderlik yazarlarından olarak gösterilen ve kitapları 19 milyondan fazla satan John C. Maxwell aynı zamanda, Microsoft, Delta Airlines, KFC gibi büyük markalara da danışmanlık yapmaktadır.

John C. Maxwell’in kendi anlatımıyla kitaptan bir kesit;

“Ben elli bir yaşındayım. Otuz yıldan daha fazla profesyonel liderlik yaptım. Dört şirket kurdum. Zamanımı ve enerjimi insanların hayatında olumlu etkiler yaratacak şeyler üzerine kullandım. Yol boyunca, tanıdığım herkesten daha fazla hata yaptım. Her başarı ve başarısızlık ilerlediğim yolda bana değeri ölçülemez dersler sundu.

Bu kitap sıkça sorulan, “Yıllar boyunca liderlik hakkında her şeyi öğrendiyseniz bunları koca bir listeye dökebilirsiniz. Bu liste nedir?” sorusuna yanıtımdır. Bu 21 yasayı öğrenmek benim bir ömrümü aldı. Tek istediğim mümkün olduğunca basit ve açık bir şekilde bunları size aktarmak.”

Etkili İnsanların 7 Alışkanlığı – Stephen Covey >>

Güven’de Olmanın Yeni Yolu Risk! / Randy Gage

Network Marketing Sektöründe Okunması Gereken Kitaplar, Kitap önerileri - Her networkerin okuması gereken kitaplar

Her networkerin okuması gereken kitap önerileri son sırasında ünlü networker Randy Gage tarafından kaleme alınan Güven’de Olmanın Yeni Yolu Risk! var. Değişen teknoloji ile birlikte klonlanan köpek ve koyunlar, sürücüsüz ve uçan arabalar, uçan taksiler, güvenlikten sorumlu robotlar, mutfak robotları, askeriyede kullanılan ileri teknoloji savaş araçları…  Çok değil, belki de 30 yıl gibi bir süreç içerisinde dünya inanılmaz bir biçimde değişip gelişmeye başladı. Tüm bu gelişmeler beraberinde bazı önemli riskleri de getirdi. Bunların başında da istihdam edilen insanların yerine daha verimli olan makinelerin kullanılmaya başlanmasıdır. Çünkü bunun bir kaçış yolu yok.

Ayrıca bu durum beraberinde iş kollarını da çeşitlendirdi. 10 sene önce olan meslek gruplarının bir çoğunun şuan yok olmakta olduğunu görüyoruz. Daha önce güvende olmanın yolunu hiç risk almamakta gören kişiler, aslında şuan ne kadar büyük bir risk aldıklarını fark etmişlerdir. Çünkü tüm bu süreçten görebileceğimiz şey, güvende olmak istiyorsak, değişen dünyada yok olup gitmek istemiyorsak risk almanın artık tek güvenli liman olduğudur.

Randy Gage, özellikle Network Marketing sektörü içerisindeki birçok lider tarafından eğitim konusunda otorite olarak kabul edilmektedir. Yazmış olduğu kitaplar 25 dile çevrilip milyonlarca satışa ulaşmıştır. Kendisi aynı zamanda bir girişimci, eğitmen, networker ve yazardır.

Randy Gage’in kendi anlatımıyla kitap hakkında bir kesit;

” Yıkıcı teknoloji, hız kazanan değişimler ve ekonomik karmaşa, oyunu baştan aşağı değiştiriyor. Aynı yorgun ve alışa gelmiş düşünce yapıları sizi başarıya taşıyamaz. Güvende Olmanın Yeni Yolu Risk, farklı bir düşünce yapısı sunmak için hazırlanmış, farklı bir kitaptır. Bu kitap risk alan insanların kışkırtıcı manifestosudur. artık baktığınız hiçbir şey eskisi gibi gözükmeyecek. Zorlukları, birer engel olarak görmeyi bırakıp, sağladıkları fırsatlara odaklanacaksınız.

Kişisel Gelişim İçin Okumanız Gereken Kitap Önerileri >>