İşinizde Erteleme Hastalığı İle Nasıl Mücadele Edersiniz?

İşinizde erteleme hastalığı - Ancak ertelemek, sizi hedeflerinize ulaşmaktan alıkoyabilir.

Doğrudan satış işinizde erteleme hastalığı ile nasıl mücadele edersiniz? Ertelemek, zararlı alışkanlıklar arasındadır. Başarınızı engeller. Bu nedenle bu alışkanlığın hemen düzeltilmesi gerekir. Peki nasıl mücadele edeceğinizi biliyor musunuz?

Bazen bir görev zor göründüğünde veya çok fazla iş olduğunda, onu ertelemek çok cazip gelebilir. Görevin yapmanız gereken bir şey olduğunu bilseniz bile, onu ertelemek için nedenler ve mazeretler bulursunuz. Ancak ertelemek, sizi hedeflerinize ulaşmaktan alıkoyabilir. Bu yüzden bunun üzerinde çalışmak ve işleri halletmek önemlidir. İşte size, işinizde erteleme hastalığıyla mücadele etmenin beş güçlü yolu.

İşinizde Erteleme Hastalığı İle Nasıl Mücadele Edersiniz?

Hayatın hangi alanında olursa olsun, erteleme hastalığı tedavi edilmelidir. Bu rahatsızlık nedeniyle, işinizi değil, hayallerinizi erteliyorsunuz. Hayalleriniz dolayısıyla da hayatınızı ertelemiş oluyorsunuz. Kendinize bir iyilik yapın ve artık ertelemeyin. Nasıl yapacağınızı bilmiyorsanız da bu 5 yolu deneyebilirsiniz;

Doğrudan Satışta Sıkışık Durumdan Nasıl Kurtulursunuz? >>

Bir yere yazın.

Yazılı bir listeye sahip olmak, hedeflerinize ulaşmak için yapmanız gereken şeyler olduğuna dair güçlü bir hatırlatmadır. K

Yazılı bir listeye sahip olmak, hedeflerinize ulaşmak için yapmanız gereken şeyler olduğuna dair güçlü bir hatırlatmadır. Kendinizi önemli görevleri yerine getirmek için plan yaparken bulursanız, yapılması gerekenlerin bir listesini yapın ve gün boyunca çalışırken bunu önünüzde tutun.

Önce onu yapın.

Sabahları, çok büyük iş gibi görünen görevler için daha fazla enerjimiz vardır. Bu nedenle, yapmanız gerekenler listenize öncelik verin ve listenizdeki zor görevi yapın. Daha keyifli bir göreve ulaşmak için bir şeyi tamamlamanız gerektiğini biliyorsanız, onu halletme olasılığınız daha yüksek olacaktır. Önce çirkin kurbağayı yemelisiniz. Çirkin ve büyük olan işinizi bitirdiğinizde işinizde erteleme hastalığı konusunda kendinize olan güveniniz daha da artacaktır.

Yardım isteyin.

Kendinizi belirli bir görevi yerine getirmek için motive edemediğinizi düşünebilirsiniz. Bu durumda eşinize, aile üyenize veya iyi bir arkadaşınıza ulaşın. Onlardan sizi sorumlu tutmalarını ve hatta görevi tamamlamanıza yardımcı olmalarını isteyin. Birinin size bir şey soracağını bildiğinizde, onu halletme olasılığınız artar.

Büyük Hedefler İçin Neler Yapabiliriz? >>

Yaratıcı olun.

Belki de belirli bir görevi tamamlamak istememenizin nedeni, sizin için ilginç olmamasıdır.

Belki de belirli bir görevi tamamlamak istememenizin nedeni, sizin için ilginç olmamasıdır. Neden göreve bakıp onu yapmanın farklı bir yolunu düşünmüyorsunuz? Bu yüzden doğrudan satış işinizde yaratıcı olmak için yaratıcı olun!

  • Örneğin, masanızı düzenlemek kulağa zor geliyorsa, neden çocuklarınızı bir dosyalama sistemi oluşturmanıza yardım etmeye dahil etmiyorsunuz? En dekoratif dosya kutusu veya en güzel alan için onlara ödüller verin.
  • Ya da gerçekten yapmanız gerektiğini bildiğiniz davet için gerekli bu aramaları erteliyorsanız, neden yerel kafenize veya parkınıza gidip birkaç arama yaptıktan sonra kendinizi ödüllendirerek konumunuzu değiştirmiyorsunuz? Görevi daha eğlenceli hale getirmenin yaratıcı yollarını bulu. Başarı oranınızın arttığını göreceksiniz. 

Kendinize bir son tarih verin.

Bazen bir son tarihiniz olduğunu bildiğiniz zaman bir görevi tamamlamak daha kolay olacaktır. Bu nedenle, yalnızca elinizdeki görev tamamlandığında, gerçekleşebilecek bir şey planlayın. Arkadaşlarla piknik, sinemaya gitme, yürüyüşe çıkmak gibi. Özellikle başkaları dahil olduğunda, başkalarını hayal kırıklığına uğratmaktan kaçınmak için görevi tamamlama olasılığınız daha yüksektir.

Bazen ertelemeyi istemek doğaldır. Ancak kendinize karşı kararlı olun. Hedeflerinize ulaşma yolunda ilerlemek için gerektiğinde yardım alın. Kendilerini ayakta tutanlar, başaranlardır. Bunu yapabilirsiniz! İşinizde erteleme hastalığı konusunda neler yapıyorsunuz? Önereceğiniz bazı ipuçları nelerdir? Önerilerinizi aşağıdaki yorum kısmında okumak isteriz!

Perakende Satışınızı Nasıl Artırırsınız? >>