fbpx

Network Marketing Mi Geleneksel İşler Mi Daha İyi ? – Eric Worre

Eğer vücudunuzda bir girişimci kemik varsa, girişimciliğin ne olduğu hakkında biraz bilginiz varsa, Network Marketing mükemmel değil ama sıradan bir insan için diğer tüm girişimcilik türlerinden daha iyidir.

Neden mi?

Başlangıç sermayesiyle başlayalım.

Günümüz dünyasında geleneksel bir iş başlatmak ne kadara mal olur? Amerika’da böyle bir iş için ortalama 65.000$ gerekir. Network Marketing’de ise 1000$ dolar ya da daha azını gerektirir. Geleneksel bir işte logo ya da kartvizitlere N.M. işinde başlamanız gerekenden daha fazlasını harcarsınız.

2.side yükselme potansiyelidir.

Çoğu işte yükselme alanı kısıtlıdır. Network Mareting’in gerçekten sınırsız bir yükselme alanı var. Biz Network Marketing’de 3 şey yaparız.

  • Bir, tüketicilere konuşarak tanıtım yaparak ürün ya da hizmet satarız.
  • İki, aynı şeyi yapan diğer distribütörlerle bir ağ oluştururuz. Kurduğumuz takımın satışlarından ve çabalarımızdan para kazanırız.
  • Üç, kurduğumuz ağın üretkenliğini artırmaya çalışırız değil mi?

Peki, sermaye tamam, yükselme alanı tamam.

3.nokta ürün

Eğer geleneksel bir iş kuruyorsanız harika bir ürününüz olmalı. Ödevinizi yapın. Belki patent alırsınız ve destek ararsınız. Türlü türlü araştırmalar. Peki ya ürün çoktan sizin için üretilmiş olsaydı?

Network Marketing işinde olan budur. Ürün çoktan sizin için yaratılmıştır. Bu şekilde piyasaya girip ilerleme şansınız olur.

Sonraki nokta kaldıraçtır.

Zamanınızı iyi değerlendirmenin bir yolunu bulun. Örneğin bir Uber işi kurabilirsiniz. Bir yabancıyı arka koltuğunuza alıp şehri dolaştırabilirsiniz. Peki ya Uber şoförlerinden oluşan bir takım kursanız ve onlar arka koltuklarına her birini oturttuğunda komisyon kazansanız. Network Marketing’in farkı budur.

Yabancının birini Airbnb kullanarak fazla odanıza koyabilirsiniz. Ya da aynı şeyi yapan insanlardan bir takım kurabilirsiniz. Bu nedenle kaldıraç oluşturmak harikadır. Tipik bir iş başlattığınızda herkes için her şey olmaya çalışırsınız. Avukat, bebek bakıcısı, insan kaynakları personeli, her şey olmalısınızdır.

Peki ya desteğin çoğu sizin için sağlansaydı. Ya tüm satışlarınızı takip edebilmeniz için gereken muhasebe sağlansaydı? Ürünler sizin için kargolansaydı?

Network Marketing şirketlerinin distribütörleri için yaptığı şey budur. Şirket içinde devasa bir destek sağlar. Yani geleneksel iş sahiplerinde olanın aksine bu işi yalnız yürütmezsiniz. Onların sahip olmadığı avantajlara sahip olursunuz. Network Marketing işinde yalnız olmazsınız.

Geleneksel iş ve Network Marketing’de gereken becerileri bir karşılaştıralım.

Network Marketing oldukça anlayışlıdır. Çünkü neredeyse hiç deneyiminiz olmadan başlayabilirsiniz ya da beceriniz. Büyüdükçe öğrenmeye devam edebilirsiniz ve başlangıçta mükemmel olmak zorunda değilsiniz. Çok anlayışlıdır. Her şeyden öte esnekliğiniz vardır. Bunu asıl hayatınızın yanı sıra yapabilirsiniz.

Bu işi yapabilmek adına bütün ailenizi riske etmek zorunda değilsiniz.

Bu işi kurmak için işinizi bırakmak,  arkadaşlarınızdan ya da ailenizden borç para almak zorunda değilsiniz. Network Marketing size bunu sağlar. Kendi zamanınızda yapma esnekliği. Geleneksel işlerde işi bir kez başlattı mı bebeğiniz olur. Tamamen kendinizi adamanız gerekir. Bu nedenle esneklik önemlidir.

Diyelim ki geleneksel bir iş başlattınız ve işe yaramadı. Bir yıl sonra ne yapacaksınız? Dünyadan paranızı geri mi isteyeceksiniz? Network Marketing içindeki güvenlik ağı, başlangıç masrafları az olduğu gibi; yükselme olanağı olduğu gibi; ürün oluşturulmuştur; destek sağlanmıştır; her şey hazırdır ve siz beğenmezseniz bu meslekte çalışmakta olduğunuz şirket size bir yıl içinde paranızın yüzde 90’ını geri verir.

Bir girişimci olarak hayatınızı bu şekilde büyütebileceğiniz fırsatı nerede bulabileceksiniz? Eğer hiç bir girişimci olmayı düşündüyseniz bu esneklikte bir işi nerede bulacaksınız?  Sonra Network Marketing yapıp yapmayacağınızı düşünün.

Eğer girişimcilik hayalleriniz varsa ve Network Marketing konusunda şüpheliyseniz, size sadece bir karşılaştırma sunduk. Ve emin olun ki, siz de yapabilirsiniz!!!

Network Okulu
Network Okuluhttps://networkokulu.net/
Türkiye’nin Tarafsız Network Marketing Platformu

CEVAP VER

Yorumunuz
İsminiz

SOSYAL MEDYADA BİZ

2,961BeğenenlerBeğen
117,507TakipçilerTakip Et
4,373TakipçilerTakip Et
4,050AbonelerAbone

MUTLAKA OKUMALISIN

Başarılı Bir Kariyer İçin 6 Rehber Adım

Başarılı bir kariyer için neler yapılabilir? Kişisel gelişim bu süreçte önemli midir? Hangi becerileri edinmeliyiz? Para kazanmak, etkili bir insan olmak, iş dünyasında lider...

Doğrudan Satışta Kalıcı ve Tutarlı Olmak

Doğrudan satışta kalıcı ve tutarlı mısın? Ya da dürüst müsün? Eğitim, kişisel gelişim, kişisel beceriler, satış pazarlama becerileri gibi konular üzerinde çalışıyor musun? Hergün...

Hafıza Nasıl Geliştirilir? 7 Doğal Yol

Hafıza nasıl geliştirilir? Bu soru unutkanlık yaşayan ya da kendini geliştirmek isteyen insanların sorduğu sorulardandır. Belleğinizi güçlendirmek, hayatınıza daha da hakim olabileceğinizin kanıtıdır. Hafıza,...

Kişisel Gelişim Her Yaş Grubu İçin Neden Önemlidir?

Kişisel gelişim her yaş grubu için önemli ve faydalıdır. Her ne kadar genç yaş için düşünülse de kişisel gelişim kitapları, videolar, seminerler gibi her...

Rakiplerinizi Sevmek İçin 8 Güçlü Neden

Hepimizin hayatta rakipleri var. Bizi düşünmeye, gelişmeye, yeni beceriler elde etmeye iten kişilerden bahsediyoruz. Bazen bir rakibin gelişimi, karakterinizdeki belirli farklılıkları ortaya çıkarır. Diğer...

Doğrudan Satışta İnancınızı Nasıl Artırabilirsiniz?

Doğrudan satışa olan inancınızı nasıl inşa ediyorsunuz? Başarının gerçek anahtarı nedir? Doğrudan satış başarısı için inanç son derece önemlidir. Size inancın "birine veya bir...