fbpx

Network Marketing Mi Geleneksel İşler Mi Daha İyi ? – Eric Worre

Eğer vücudunuzda bir girişimci kemik varsa, girişimciliğin ne olduğu hakkında biraz bilginiz varsa, Network Marketing mükemmel değil ama sıradan bir insan için diğer tüm girişimcilik türlerinden daha iyidir.

Neden mi?

Başlangıç sermayesiyle başlayalım.

Günümüz dünyasında geleneksel bir iş başlatmak ne kadara mal olur? Amerika’da böyle bir iş için ortalama 65.000$ gerekir. Network Marketing’de ise 1000$ dolar ya da daha azını gerektirir. Geleneksel bir işte logo ya da kartvizitlere N.M. işinde başlamanız gerekenden daha fazlasını harcarsınız.

2.side yükselme potansiyelidir.

Çoğu işte yükselme alanı kısıtlıdır. Network Mareting’in gerçekten sınırsız bir yükselme alanı var. Biz Network Marketing’de 3 şey yaparız.

  • Bir, tüketicilere konuşarak tanıtım yaparak ürün ya da hizmet satarız.
  • İki, aynı şeyi yapan diğer distribütörlerle bir ağ oluştururuz. Kurduğumuz takımın satışlarından ve çabalarımızdan para kazanırız.
  • Üç, kurduğumuz ağın üretkenliğini artırmaya çalışırız değil mi?

Peki, sermaye tamam, yükselme alanı tamam.

3.nokta ürün

Eğer geleneksel bir iş kuruyorsanız harika bir ürününüz olmalı. Ödevinizi yapın. Belki patent alırsınız ve destek ararsınız. Türlü türlü araştırmalar. Peki ya ürün çoktan sizin için üretilmiş olsaydı?

Network Marketing işinde olan budur. Ürün çoktan sizin için yaratılmıştır. Bu şekilde piyasaya girip ilerleme şansınız olur.

Sonraki nokta kaldıraçtır.

Zamanınızı iyi değerlendirmenin bir yolunu bulun. Örneğin bir Uber işi kurabilirsiniz. Bir yabancıyı arka koltuğunuza alıp şehri dolaştırabilirsiniz. Peki ya Uber şoförlerinden oluşan bir takım kursanız ve onlar arka koltuklarına her birini oturttuğunda komisyon kazansanız. Network Marketing’in farkı budur.

Yabancının birini Airbnb kullanarak fazla odanıza koyabilirsiniz. Ya da aynı şeyi yapan insanlardan bir takım kurabilirsiniz. Bu nedenle kaldıraç oluşturmak harikadır. Tipik bir iş başlattığınızda herkes için her şey olmaya çalışırsınız. Avukat, bebek bakıcısı, insan kaynakları personeli, her şey olmalısınızdır.

Peki ya desteğin çoğu sizin için sağlansaydı. Ya tüm satışlarınızı takip edebilmeniz için gereken muhasebe sağlansaydı? Ürünler sizin için kargolansaydı?

Network Marketing şirketlerinin distribütörleri için yaptığı şey budur. Şirket içinde devasa bir destek sağlar. Yani geleneksel iş sahiplerinde olanın aksine bu işi yalnız yürütmezsiniz. Onların sahip olmadığı avantajlara sahip olursunuz. Network Marketing işinde yalnız olmazsınız.

Geleneksel iş ve Network Marketing’de gereken becerileri bir karşılaştıralım.

Network Marketing oldukça anlayışlıdır. Çünkü neredeyse hiç deneyiminiz olmadan başlayabilirsiniz ya da beceriniz. Büyüdükçe öğrenmeye devam edebilirsiniz ve başlangıçta mükemmel olmak zorunda değilsiniz. Çok anlayışlıdır. Her şeyden öte esnekliğiniz vardır. Bunu asıl hayatınızın yanı sıra yapabilirsiniz.

Bu işi yapabilmek adına bütün ailenizi riske etmek zorunda değilsiniz.

Bu işi kurmak için işinizi bırakmak,  arkadaşlarınızdan ya da ailenizden borç para almak zorunda değilsiniz. Network Marketing size bunu sağlar. Kendi zamanınızda yapma esnekliği. Geleneksel işlerde işi bir kez başlattı mı bebeğiniz olur. Tamamen kendinizi adamanız gerekir. Bu nedenle esneklik önemlidir.

Diyelim ki geleneksel bir iş başlattınız ve işe yaramadı. Bir yıl sonra ne yapacaksınız? Dünyadan paranızı geri mi isteyeceksiniz? Network Marketing içindeki güvenlik ağı, başlangıç masrafları az olduğu gibi; yükselme olanağı olduğu gibi; ürün oluşturulmuştur; destek sağlanmıştır; her şey hazırdır ve siz beğenmezseniz bu meslekte çalışmakta olduğunuz şirket size bir yıl içinde paranızın yüzde 90’ını geri verir.

Bir girişimci olarak hayatınızı bu şekilde büyütebileceğiniz fırsatı nerede bulabileceksiniz? Eğer hiç bir girişimci olmayı düşündüyseniz bu esneklikte bir işi nerede bulacaksınız?  Sonra Network Marketing yapıp yapmayacağınızı düşünün.

Eğer girişimcilik hayalleriniz varsa ve Network Marketing konusunda şüpheliyseniz, size sadece bir karşılaştırma sunduk. Ve emin olun ki, siz de yapabilirsiniz!!!

Network Okulu
Network Okuluhttps://networkokulu.net/
Türkiye’nin Tarafsız Network Marketing Platformu

CEVAP VER

Yorumunuz
İsminiz

SOSYAL MEDYADA BİZ

3,014BeğenenlerBeğen
142,997TakipçilerTakip Et
4,500TakipçilerTakip Et
4,050AbonelerAbone

MUTLAKA OKUMALISIN

Kötü Çalışma Alışkanlıkları Nelerdir?

Kötü çalışma alışkanlıkları, yerine yararlı alışkanlıklar edinmelisiniz. İşyeri verimliliği, üretkenlik, zaman yönetimi gibi konularda uzman olmak iyi alışkanlıklar arasındadır. Peki kötü çalışma alışkanlıkları nelerdir?...

Network Marketingde Etkili Liderlik İçin 8 İpucu

Network marketingde etkili liderlik ne demektir? Bu sektördeki yeni liderlerin yaptığı en büyük hatalardan biri, her şeyi ekipleri ve hedefleri yerine kendileri için yapmaktır....

Sizi Başarılı Kılacak 15 Basit Yararlı Alışkanlık

İrade, motivasyon ve değişimi gerektiren geleneksel başarı bilgeliği, yararlı alışkanlıklar konusunu temel alır. Hayatında başarı kovalamayan insanlar için kolay olan zararlı alışkanlıklar, aslında onların...

Yeşil Rengin Anlamı Ve Psikolojik Etkileri

Yeşil rengin anlamı ve psikolojik etkileri nelerdir? Bir önceki yazımızda sarı, kırmızı ve mavi renge yer vermiştik. Bu yazımızda da tıpkı mavi gibi sakinleştirici...

Pazarlama Nedir?

Pazarlama denilen olay, Hizmetlerin veya ürünlerin, tüketici isteği ve ihtiyaçlarına göre organize edilip, tüketiciye ulaştırılmasıdır. Ayrıca, bu ulaştırma süresince en yüksek verim hedeflenir. Son...

İşinizi Ve İşyerinizi Seviyor Musunuz?

İşinizi ve iş yerinizi seviyor musunuz? Yapılan işle, çalışılan iş yeri ayrı kavramlar gibi görünüyor. Birbirinden farklılıkları var elbet! Yapılan işin doğru iş, çalışılan...