Her Zaman Bir Kapı Kapandığında Bir Kapı Açılır

Hayat bazen çok zor olabilir; serttir, zordur ve genel olarak suratınıza bir tokat gibi çarpar.

Başınıza gelen her şeyden çıkarılacak bir ders vardır. Üstelik bu gibi durumlarda karşınıza çıkan yeni pencerelerin farkına varmak cesaret isteyen bir iştir. Fakat aslında, bazı kapılar ve pencereler diğer kapılar kapandığında açılır.

Zor durumlarda fırsatların farkına nasıl varılır?

Biraz ara verin, zaman iyi bir ilaçtır!

Olanlar hafızanızda yeniyken,durumunuz umutsuz görünebilir. Bu yüzden her şeyden önce kendinize biraz zaman tanımak önemlidir, açılan yeni pencerelere bile bakmadan önce.

 

Dikkatinizi Dağıtın

Dikkatinizi dağıtacak şeyler bulun, size ne olduğunu hatırlatmayacak başka işlerde dikkatinizi toplayın. Kendinizi iyi bir şeylerle ödüllendirin.

 

Kabullenin

Olan şeyleri kabullenmek; yeni fırsatları, zorlukları ve fark edilmemiş seçenekleri keşfetmeye çalışmaktan önce gelmelidir.

 

Yeni imkanlar bulmak için yeterli cesaretiniz olsun

Yeni pencereler keşfedip onları olduğu gibi kabul etmek cesaret ister mi? Evet, tabii!

 

Kapanan kapıyla kıyas yapmayı bırakın

Kapanan kapıyı unutup gitmek çok önemli. Genelde zor zamanlarda açılan pencereler yeni fırsatlar gibi gözükmez.

 

Akışına bırakın ve zorlamayın

Size basitçe “akışına bırakmayı” tavsiye edebilirim. Örneğin; o anda size ne yapmak iyi gelecek gibi duruyorsa onu yapmak. Bir süre sonra otomatik olarak bu şeylerin yeni birer fırsata dönüşüp dönüşmediğini keşfedebileceksiniz.

 

Dersler çıkarın ve bunu içselleştirin

Olan kötü şeylerin ana sebebini bularak, gelecekte benzer şeylerden kaçınmak için, olan şeylerden ders çıkarma şansınız var.