İç Huzura Ulaşmak İçin Şimdi Vazgeçmeniz Gereken 4 İnanç

Her birimiz, hayatlarımızda farkında olmadığımız bir savaşla mücadele ediyoruz. Bu yüzden iç huzur bulmak son derece önemlidir.

Ancak, bu sanıldığı gibi basit mi?

Hayır.

Dalai Lama daha iyi söyleyemezdi, “Biz dış dünyayla barış yapana kadar asla iç barış elde edemeyiz.”

Burada iç huzuru nasıl bulacağınızı öğrenmek istiyorsanız, bırakmanız gereken dört inanç var.

 

Ben mükemmelim

“Hiç kimse mükemmel değildir ve olmayacak.”

Mükemmel ya da yeterli olduğunuz beklentisini ya da inancını bırakın. Bu gerçeği kabul ettiğiniz an, kendinizi dünyadaki en ağır duygulardan birinden kurtarırsınız.

 

Şu ana kadar önemli olan hiçbir şeyi başaramadım

Önemli olan şey, ne yaparsanız yapın – plan yapmaktan tutun topraktan tabak yapmaya kadar – tüm kalbinizi ve ruhunuzu ortaya koymalısınız.

Hepimizin bir yolculuğu var. Bazıları hedeflerine erken ulaşırken, bu bazılarının zamanını alır. Hareketi ilerlemeyle karıştırmayın dostum!

 

Eğer gerçek kendimi onlara gösterirsem, beni sevmezler

Önemli olan sizin hoşlandığınız ve yaptığınız şeyden memnun olmanızdır, bu bir çok kişinin sizi sevmemesine neden olsa bile.

 

Başka kimse beni sevmezken ben kendimi nasıl sevebilirim

Sosyal olmayanlar doğal olarak tüm olayı yanlış anlarlar ve kendileriyle ilgili bir şeylerin yanlış olduğunu düşünürler. Öz sevgiyi teşvik etmeliyiz, bu kendinizi sınırsızca sevme konseptidir.

‘Kendimi iyi hissetmek için benimle gurur duymalarını sağlamalıyım.’ düşüncesinde olduğu gibi bizim kendimizi sevmemize izin vermez

‘Başarılı olmak zorundayım’ düşüncesi, insanlara kendilerini yetersiz hissettiren bir cümledir.

Bu kendi yarattığımız görüş ve inançlarımızın zincirlerinden çıkmayı öğrendiğimiz gün, iç huzuru bulacağımız gün olacak.