fbpx

Zor Zamanlar İçin Bunları Şimdiden Yapın

İster sevin ister sevmeyin gerçek şu ki hayatta zor zamanlar olacak. Böylece yapabileceğiniz en iyi şey, o kötü zamanlar gelmeden önce kendinizi hazırlamaktır. Eğer bunu yaparsanız hayatta kalacaksınız ve hatta gelişeceksiniz. Ama eğer yapmazsanız böyle zamanlar sizi mahvedebilir. Aradaki farkı yaratan sizin hazırlığınız.

Hazırlık zaman alır, bu yüzden başlamadan önce son anı beklemeyin. Erken başlayın, böylece zaman geldiğinde hazır olacaksınız.

Zor zamanlar için hazırlanmanız gereken dört temel şey şunlardır:

Acil durum fonu

Kişisel finansmanınıza kötü şeyler olabilir. Örneğin, işinizi kaybedebilir veya büyük bir tıbbi masraf ödemeniz gerekebilir. Eğer hazırlıklı değilseniz, bu tür olaylar sadece kişisel finansmana değil, aynı zamanda sağlığınıza ve ilişkinize de zarar verebilir.

Acil bir fon oluşturarak kendinizi erkenden hazırlayın. Uzmanların çoğu, bu fonda en az üç aylık yaşam giderlerini biriktirmeniz gerektiğini söylüyor.

İlişki ağınız

Kötü bir şey olduğunda, ağınız üzerinden ihtiyacınız olan yardımı alabilirsiniz. Örneğin işinizi kaybettiyseniz, arkadaş çevrenizde yeni bir iş bulabilirsiniz.

Ağınızı ihtiyaç duymadan çok daha önce oluşturmaya başlayın. Ve unutmayın, onu inşa etmenin yolu bir şeyler vermek-paylaşmak’tır. Ağınızda olacak kişilere yardım etmek için orada olun ve bunu kenara yazmayın.

Bilgi

İyi kararlar vermek için bilgi önemlidir. Peki neden? Çünkü hangi seçeneklerin mevcut olduğunu ve bunların birbirleriyle nasıl karşılaştırılacağını bilmenize yardımcı olur. İnsanlar genellikle kötü kararlar verirler çünkü daha iyi seçenekleri olduğunu bilmezler.

Bu tuzağa düşmeyecek şekilde bilgi dağarcığınızı oluşturun. Bloglar okuyun. Kitaplar okuyun. Dersler-videolar izleyin ki işleri zor yoldan öğrenmeyin. Bunun yerine, diğer insanların deneyimlerinden bilgi edinin.

İnanç

Karanlık bir zamanda olduğunuzda, ihtiyacınız olan en önemli şey inançtır. Niye? Çünkü tünelin sonunda ışığı görüp devam etmek için inanca ihtiyacınız var.

Ancak güçlü bir inanç, bir gecede gelmez. Ruhsal alışkanlıkları zaman içinde inşa edersiniz. Bizler için, bu alışkanlıklar dua etmek, kutsal yazılar okumak ve kendimize meditasyon için vakit ayırmaktır.

Sizin için neyin işe yaradığını öğrenin ve inancınızı oluşturmaya başlayın. Beklemeyin. Bunu yaptığınıza sevineceksiniz.

Network Okulu
Network Okuluhttps://networkokulu.net/
Türkiye’nin Tarafsız Network Marketing Platformu

CEVAP VER

Yorumunuz
İsminiz

SOSYAL MEDYADA BİZ

3,609BeğenenlerBeğen
166,501TakipçilerTakip Et
4,563TakipçilerTakip Et
4,050AbonelerAbone

MUTLAKA OKUMALISIN

İşinizde Odaklanma Sorunu Nasıl Aşılır?

İş hayatında odaklanma sorunu ve konsantrasyon bozukluğu nasıl çözülür? Kendi işinizin patronu olduğunuz için, kendi çalışma programınızı ve günlük yapılacaklar listenizi oluşturmak zorundasınız. Peki...

Başarılı İnsanların Yapılacaklar Listesindeki 29 Madde

Başarılı insanların yapılacaklar listesi içerisinde neler var? Öğrenen, motivasyonu yüksek bir lider olmak için neler yapmalısınız? Kişisel olarak kendinizi geliştirmeyi düşündüğünüz zaman bunun içerisine...

İnternet Kullanımının Öğrencilerin Ruh Sağlığı Üzerine Etkileri

İnternet kullanımının öğrencilerin ruh sağlığı üzerinde son derece büyük etkileri bulunmaktadır. Eğitim öğretim hayatında, internet çok güçlü bir araçtır. Doğru kullanımı ruh sağlığı açısından...

Aylık Burç Yorumları – Girişimciler İçin 2021 Nisan Ayı Nasıl Geçecek?

Network Okulu aylık burç yorumları köşesinde girişimcileri neler bekliyor? 2021 Nisan ayı burç yorumları sizi etkiliyor mu? Burç yorumları okumak, hayatınıza dair birtakım bilgiler...

Strateji Ne Demek? Stratejik Düşünme Nedir?

Strateji ne demek? Stratejik liderlik için gerekli olan stratejik düşünme ve stratejik bakış açısı nasıl geliştirilebilir? Perspektif geliştirmek liderlik konumu için son derece önemlidir....

Benlik Nedir? Yüksek Benlik Saygısı Neden Önemlidir?

Benlik nedir? Benlik saygısı nasıl nedir? Yüksek özgüvene sahip olmanın önemini göz ardı etmemelisiniz. Çünkü kendinize olan saygınız, sizin hayattaki konumunuzu belirleyecektir. Peki özgüven...