fbpx

Zor Zamanlar İçin Bunları Şimdiden Yapın

İster sevin ister sevmeyin gerçek şu ki hayatta zor zamanlar olacak. Böylece yapabileceğiniz en iyi şey, o kötü zamanlar gelmeden önce kendinizi hazırlamaktır. Eğer bunu yaparsanız hayatta kalacaksınız ve hatta gelişeceksiniz. Ama eğer yapmazsanız böyle zamanlar sizi mahvedebilir. Aradaki farkı yaratan sizin hazırlığınız.

Hazırlık zaman alır, bu yüzden başlamadan önce son anı beklemeyin. Erken başlayın, böylece zaman geldiğinde hazır olacaksınız.

Zor zamanlar için hazırlanmanız gereken dört temel şey şunlardır:

Acil durum fonu

Kişisel finansmanınıza kötü şeyler olabilir. Örneğin, işinizi kaybedebilir veya büyük bir tıbbi masraf ödemeniz gerekebilir. Eğer hazırlıklı değilseniz, bu tür olaylar sadece kişisel finansmana değil, aynı zamanda sağlığınıza ve ilişkinize de zarar verebilir.

Acil bir fon oluşturarak kendinizi erkenden hazırlayın. Uzmanların çoğu, bu fonda en az üç aylık yaşam giderlerini biriktirmeniz gerektiğini söylüyor.

İlişki ağınız

Kötü bir şey olduğunda, ağınız üzerinden ihtiyacınız olan yardımı alabilirsiniz. Örneğin işinizi kaybettiyseniz, arkadaş çevrenizde yeni bir iş bulabilirsiniz.

Ağınızı ihtiyaç duymadan çok daha önce oluşturmaya başlayın. Ve unutmayın, onu inşa etmenin yolu bir şeyler vermek-paylaşmak’tır. Ağınızda olacak kişilere yardım etmek için orada olun ve bunu kenara yazmayın.

Bilgi

İyi kararlar vermek için bilgi önemlidir. Peki neden? Çünkü hangi seçeneklerin mevcut olduğunu ve bunların birbirleriyle nasıl karşılaştırılacağını bilmenize yardımcı olur. İnsanlar genellikle kötü kararlar verirler çünkü daha iyi seçenekleri olduğunu bilmezler.

Bu tuzağa düşmeyecek şekilde bilgi dağarcığınızı oluşturun. Bloglar okuyun. Kitaplar okuyun. Dersler-videolar izleyin ki işleri zor yoldan öğrenmeyin. Bunun yerine, diğer insanların deneyimlerinden bilgi edinin.

İnanç

Karanlık bir zamanda olduğunuzda, ihtiyacınız olan en önemli şey inançtır. Niye? Çünkü tünelin sonunda ışığı görüp devam etmek için inanca ihtiyacınız var.

Ancak güçlü bir inanç, bir gecede gelmez. Ruhsal alışkanlıkları zaman içinde inşa edersiniz. Bizler için, bu alışkanlıklar dua etmek, kutsal yazılar okumak ve kendimize meditasyon için vakit ayırmaktır.

Sizin için neyin işe yaradığını öğrenin ve inancınızı oluşturmaya başlayın. Beklemeyin. Bunu yaptığınıza sevineceksiniz.

Network Okulu
Network Okuluhttps://networkokulu.net/
Türkiye’nin Tarafsız Network Marketing Platformu

CEVAP VER

Yorumunuz
İsminiz

SOSYAL MEDYADA BİZ

3,014BeğenenlerBeğen
142,997TakipçilerTakip Et
4,500TakipçilerTakip Et
4,050AbonelerAbone

MUTLAKA OKUMALISIN

Kötü Çalışma Alışkanlıkları Nelerdir?

Kötü çalışma alışkanlıkları, yerine yararlı alışkanlıklar edinmelisiniz. İşyeri verimliliği, üretkenlik, zaman yönetimi gibi konularda uzman olmak iyi alışkanlıklar arasındadır. Peki kötü çalışma alışkanlıkları nelerdir?...

Network Marketingde Etkili Liderlik İçin 8 İpucu

Network marketingde etkili liderlik ne demektir? Bu sektördeki yeni liderlerin yaptığı en büyük hatalardan biri, her şeyi ekipleri ve hedefleri yerine kendileri için yapmaktır....

Sizi Başarılı Kılacak 15 Basit Yararlı Alışkanlık

İrade, motivasyon ve değişimi gerektiren geleneksel başarı bilgeliği, yararlı alışkanlıklar konusunu temel alır. Hayatında başarı kovalamayan insanlar için kolay olan zararlı alışkanlıklar, aslında onların...

Yeşil Rengin Anlamı Ve Psikolojik Etkileri

Yeşil rengin anlamı ve psikolojik etkileri nelerdir? Bir önceki yazımızda sarı, kırmızı ve mavi renge yer vermiştik. Bu yazımızda da tıpkı mavi gibi sakinleştirici...

Pazarlama Nedir?

Pazarlama denilen olay, Hizmetlerin veya ürünlerin, tüketici isteği ve ihtiyaçlarına göre organize edilip, tüketiciye ulaştırılmasıdır. Ayrıca, bu ulaştırma süresince en yüksek verim hedeflenir. Son...

İşinizi Ve İşyerinizi Seviyor Musunuz?

İşinizi ve iş yerinizi seviyor musunuz? Yapılan işle, çalışılan iş yeri ayrı kavramlar gibi görünüyor. Birbirinden farklılıkları var elbet! Yapılan işin doğru iş, çalışılan...