fbpx

Zor Zamanlar İçin Bunları Şimdiden Yapın

İster sevin ister sevmeyin gerçek şu ki hayatta zor zamanlar olacak. Böylece yapabileceğiniz en iyi şey, o kötü zamanlar gelmeden önce kendinizi hazırlamaktır. Eğer bunu yaparsanız hayatta kalacaksınız ve hatta gelişeceksiniz. Ama eğer yapmazsanız böyle zamanlar sizi mahvedebilir. Aradaki farkı yaratan sizin hazırlığınız.

Hazırlık zaman alır, bu yüzden başlamadan önce son anı beklemeyin. Erken başlayın, böylece zaman geldiğinde hazır olacaksınız.

Zor zamanlar için hazırlanmanız gereken dört temel şey şunlardır:

Acil durum fonu

Kişisel finansmanınıza kötü şeyler olabilir. Örneğin, işinizi kaybedebilir veya büyük bir tıbbi masraf ödemeniz gerekebilir. Eğer hazırlıklı değilseniz, bu tür olaylar sadece kişisel finansmana değil, aynı zamanda sağlığınıza ve ilişkinize de zarar verebilir.

Acil bir fon oluşturarak kendinizi erkenden hazırlayın. Uzmanların çoğu, bu fonda en az üç aylık yaşam giderlerini biriktirmeniz gerektiğini söylüyor.

İlişki ağınız

Kötü bir şey olduğunda, ağınız üzerinden ihtiyacınız olan yardımı alabilirsiniz. Örneğin işinizi kaybettiyseniz, arkadaş çevrenizde yeni bir iş bulabilirsiniz.

Ağınızı ihtiyaç duymadan çok daha önce oluşturmaya başlayın. Ve unutmayın, onu inşa etmenin yolu bir şeyler vermek-paylaşmak’tır. Ağınızda olacak kişilere yardım etmek için orada olun ve bunu kenara yazmayın.

Bilgi

İyi kararlar vermek için bilgi önemlidir. Peki neden? Çünkü hangi seçeneklerin mevcut olduğunu ve bunların birbirleriyle nasıl karşılaştırılacağını bilmenize yardımcı olur. İnsanlar genellikle kötü kararlar verirler çünkü daha iyi seçenekleri olduğunu bilmezler.

Bu tuzağa düşmeyecek şekilde bilgi dağarcığınızı oluşturun. Bloglar okuyun. Kitaplar okuyun. Dersler-videolar izleyin ki işleri zor yoldan öğrenmeyin. Bunun yerine, diğer insanların deneyimlerinden bilgi edinin.

İnanç

Karanlık bir zamanda olduğunuzda, ihtiyacınız olan en önemli şey inançtır. Niye? Çünkü tünelin sonunda ışığı görüp devam etmek için inanca ihtiyacınız var.

Ancak güçlü bir inanç, bir gecede gelmez. Ruhsal alışkanlıkları zaman içinde inşa edersiniz. Bizler için, bu alışkanlıklar dua etmek, kutsal yazılar okumak ve kendimize meditasyon için vakit ayırmaktır.

Sizin için neyin işe yaradığını öğrenin ve inancınızı oluşturmaya başlayın. Beklemeyin. Bunu yaptığınıza sevineceksiniz.

Network Okulu
Network Okuluhttps://networkokulu.net/
Türkiye’nin Tarafsız Network Marketing Platformu

CEVAP VER

Yorumunuz
İsminiz

SOSYAL MEDYADA BİZ

2,961BeğenenlerBeğen
117,507TakipçilerTakip Et
4,373TakipçilerTakip Et
4,050AbonelerAbone

MUTLAKA OKUMALISIN

Başarılı Bir Kariyer İçin 6 Rehber Adım

Başarılı bir kariyer için neler yapılabilir? Kişisel gelişim bu süreçte önemli midir? Hangi becerileri edinmeliyiz? Para kazanmak, etkili bir insan olmak, iş dünyasında lider...

Doğrudan Satışta Kalıcı ve Tutarlı Olmak

Doğrudan satışta kalıcı ve tutarlı mısın? Ya da dürüst müsün? Eğitim, kişisel gelişim, kişisel beceriler, satış pazarlama becerileri gibi konular üzerinde çalışıyor musun? Hergün...

Hafıza Nasıl Geliştirilir? 7 Doğal Yol

Hafıza nasıl geliştirilir? Bu soru unutkanlık yaşayan ya da kendini geliştirmek isteyen insanların sorduğu sorulardandır. Belleğinizi güçlendirmek, hayatınıza daha da hakim olabileceğinizin kanıtıdır. Hafıza,...

Kişisel Gelişim Her Yaş Grubu İçin Neden Önemlidir?

Kişisel gelişim her yaş grubu için önemli ve faydalıdır. Her ne kadar genç yaş için düşünülse de kişisel gelişim kitapları, videolar, seminerler gibi her...

Rakiplerinizi Sevmek İçin 8 Güçlü Neden

Hepimizin hayatta rakipleri var. Bizi düşünmeye, gelişmeye, yeni beceriler elde etmeye iten kişilerden bahsediyoruz. Bazen bir rakibin gelişimi, karakterinizdeki belirli farklılıkları ortaya çıkarır. Diğer...

Doğrudan Satışta İnancınızı Nasıl Artırabilirsiniz?

Doğrudan satışa olan inancınızı nasıl inşa ediyorsunuz? Başarının gerçek anahtarı nedir? Doğrudan satış başarısı için inanç son derece önemlidir. Size inancın "birine veya bir...