Yerinde saydığınızı düşünüyorsanız, hayatınızı duraklatmak ve neler olduğuna bakmak için bir dakikanızı ayırın. Bu yaşa kadar daha fazlasını başarmayı düşündün mü? Sizi ne geri tutuyor?

Aşağıdaki 4 faktörü göz önünde bulundurun:

 

Çok Fazla Proje

Önceliğe sahip olmak zorundasınız.

Önceliğe sahip olmak zorundasınız.

Mümkün olduğunca verimli bir şekilde yapmanız gereken sorumluluklarınız ve ana projeniz var. Diğer her proje veya hobi, gerçekten iyi yapmak istediğiniz şeyin yolunu tıkayan birer engel.

 

Çok fazla parlak şey

Daha az dikkat dağınıklığınız olması gerektiğini söylemek çok belirsiz

Dikkat dağınıklığınızı minimuma indirmeniz gerektiğini söylemek çok belirsiz. Yan projeleri görmezden gelmek ve tek projeye odaklanmak bir beceri gerektiriyor. Bununla birlikte, odaklanma konusu tamamen farklı bir beceridir.

İlk önce, o sessiz yeri bulmalısın. Telefonunuzu rahatsız etme moduna alıp, gerekmedikçe cebinizde veya çantanızda bırakın. Kulaklık takın. Proje için internete ihtiyacınız yoksa, dizüstü bilgisayarınızı Wi-Fi’den çıkarın. Odaklanmak bir koşuya çıkmak gibidir, en zor kısım zihinsel olarak başlamaya hazır olmaktır.

 

Çok az iyi etki

En iyi ilerleme türü, önce değerinizi arttırmak ve daha sonra bir kariyer adımı oluşturmaktır

En iyi ilerleme türü, önce değerinizi arttırmak ve daha sonra bir kariyer adımı oluşturmaktır. Kariyer merdivenini tırmanmak güzel ama uzun vadede sağlam bir temel üzerinde durmak isteyeceksiniz. Bunu yapmanın en iyi yolu, her gün öğrenmektir ve her gün öğrenmenin en iyi yolu, kendinizi akıllı insanlarla kuşatmaktır.

 

Başarı için Çok Az Rutin

Kendini bilmek istiyorsan aynaya bakma, alışkanlıklarına bak

Aristo, “Tekrar tekrar yaptığımız şey biziz.” demiştir. Kendini bilmek istiyorsan aynaya bakma, alışkanlıklarına bak. Başarı sadece tutarlı ve odaklanılmış çabadan gelir.

Çaba, güçlü bir şeydir. Evet para bir çok şeyi inşa edebilir, ancak sadece önemli bilgi ve çaba ile birlikte yapabilir bunu. Ancak, neredeyse hiç para harcamadan değerli şeyler inşa etmek için fazlaca çaba harcamak da çoğu zaman yeterli olmuştur. Günlük çabalarınız, sahip olduğunuz en değerli kaynaktır.

Bilgili olmak istiyorsanız, daha fazlasını okuyun. Eğer yetenekli olmak istiyorsanız, daha çok pratik yapın. Fark edilmek istiyorsanız, daha çok pazarlayın. Büyük bir şirket sahibi olmak istiyorsanız, daha fazlasını inşa edin.