fbpx

Gerçek Bir Kazanan Gibi Düşünmek İçin 12 Ders 

Askeriyenin lider yetiştirme konusunda güzel bir disiplini vardır. En iyi teknolojiyi kullanırlar ve insanlardan mükemmel performans beklerler. Evet orduda yanlış gidebilecek bir sürü şey de var, ancak çoğu eğitim kaliteli liderlerin yetişmesi açısından ilham vericidir.

Bu konularla ilgili yazılmış onlarca kitapta da geçtiği gibi, askeriyede özellikle bordo bereli ve özel tim eğitimleri insanlara gerçek bir kazanan gibi düşünme ve davranma konusunda ciddi bakış açıları katmaktadır.

İşte şimdi gerçek bir kazanan gibi düşünmeyi ve davranmayı öğreten 12 dersi sizlerle paylaşıyoruz:

Bahane Bulmayın

https://giphy.com/gifs/steve-martin-john-ritter-jack-tripper-y16RlodxUwu3K

Bazen kendinizi haksız bir durumun ortasında bulabilirsiniz. Böyle bir durumda, mazeret bulmak kolaydır. Ama kazananlar farklı davranırlar. Bahane bulmaz ya da durumu suçlamazlar. Bunun yerine, fazlasını elde etmek için neler yapabileceklerine odaklanırlar.

Rahatsızlıktan Rahatsız Olmayın

https://giphy.com/gifs/classic-film-do-not-disturb-what-price-hollywood-1wQdH9FhPDbat1jLM1

Beğenin ya da beğenmeyin, yaşamda büyümek ve gelişmek demek çoğu zaman konfor bölgenizden çıkmanız demektir. Neden peki? Çünkü gelişmek için kişisel kapasitenizi arttırmanız gerekir ve bu da yeni zorluklar üstlenmenizi gerektirir. Bu da rahatsızlıktan rahatsız olmamanız anlamına gelir. Ancak o zaman kişisel gelişiminiz için gerekli olan şeyleri yapabilirsiniz.

Gerçekleştirmek ve Başarılı Olmak İçin Güçlü Bir İstek Duymak

https://giphy.com/gifs/quvenzhan-wallis-beasts-of-the-southern-wild-hushpuppy-gSA2Bv0hiNV8Q

Kazananlar için sadece standardın karşılanması yeterli değildir. Amaçları olağanüstü performans sergilemektir. Bu yüzden sık sık kendilerinin en kötü eleştirmenleri olurlar. Her ne yapıyorsanız, olabileceğinizin en iyisi olmaya gayret edin.

Odaklanın; Her Şey Adım Adım İlerlemeli

https://giphy.com/gifs/bottle-impressive-vDkyNL9bIh2GQ

İşleri halletmek için odaklanmaya ihtiyacınız vardır. Ama her şeyle ilgilenirseniz bunu yapmak zor olur. Bunun yerine, içinde bulunduğunuz küçük adıma odaklanmalısınız. Bunu yapmaya odaklanarak, sonunda büyük adımı da aşarsınız.

Geçmiş Hataların Üzerinde Durmayın

https://giphy.com/gifs/linarf-games-xT9IgH6tFP7dNVrQAw

Kazananlar da diğer insanlar gibi hata yaparlar, ama onları farklı kılan şey hatalara karşı tutumlarıdır. Onlar üzerinde durmazlar ve hareketlerini engellemelerine izin vermezler. Bunun yerine, dersler çıkartırlar, olumsuz düşünceleri engellerler ve yollarına devam ederler.

Elinizdeki Fırsatın Değerini Bilin

https://giphy.com/gifs/perfect-loops-opportunity-tK0DPB9IwpRpxmSI5j

Neyi başarmaya çalışıyorsanız, o konuda elinizde olan fırsatın değerini bilmelisiniz. Bugün umut verici görünen bir şey bundan bir kaç ay sonra değersiz hale gelebilir. Fırsatların değerini bilerek, kaynaklarınızı akıllıca kullanabilirsiniz.

Uyum Sağlayın

https://giphy.com/gifs/thevoice-television-the-voice-KiX34WcuBiBPi

Dünya değişiyor ve hemde hızla değişiyor. Eğer gelişmek istiyorsanız, uyum sağlamalısınız. Bazı insanlar eski şeyleri yapmakta ısrar ederler, ancak kazananlar değişmeleri gerektiğini bilirler. Bir şeyler yapmanın yeni bir yolunu bulmaya isteklidirler.

Basit Planlar Yapın

https://giphy.com/gifs/win-robot-play-nELdLaxAZVPCU

Öncelikle karmaşık planların yapılmasında mantıklı bir nokta yoktur. Niye? Çünkü onları uygulayamadan önce size engel olabilirler. Yani sadece basit planlar yapın. Bu şekilde yeni gelişmelere daha hızlı tepki verebilirsiniz.

Alçak Gönüllü Olun

https://giphy.com/gifs/spider-sand-Mmtjbrai8oIfK

Birçok kişi kendilerine övgüler yapılmasını isterler, ancak kazananlar kendi başlarına bir şeyleri başaramayacaklarını bilirler. Ayrıca, yaptıkları şeyi yapabilecekleri başkalarının da var olduğunu fark ederler. Bu yüzden başarıları hakkında övünmek yerine alçak gönüllü kalırlar.

Kontrollü Davranın

https://giphy.com/gifs/kid-control-leaf-tnubAJyUB6NJS

Kazananlar ne zaman bekleyeceklerini ve ne zaman harekete geçeceklerini bilirler. Beklemeleri gerektiğinde sabırla beklerler. Harekete geçmeleri gerektiğinde, kararlı davranırlar. Durumu nasıl okuyacaklarını bilirler.

Acil Durumlara Hazırlanın

https://giphy.com/gifs/5Qo7jfjPjQNjO

Kazananlar kendilerini kötü durumlara hazırlar. İşlerin yanlış da gidebileceğini bilirler, bu yüzden kendilerini önceden hazırlarlar. Kariyeriniz için bir B planınız var mı? Acil durumlar için maddi bir kaynak belirlediniz mi? İyi hazırlık, işler ters gittiğinde çabucak toparlanmanıza yardımcı olur.

Takım Oyuncusu Olun

https://giphy.com/gifs/best-ncaa-tournament-kMbAcWjhSaUyQ

Kazananlar, sağlam bir takım olarak en iyi şekilde çalıştıklarını bilirler, bu yüzden en iyi takım oyuncuları olurlar. Güven ve sorumluluk duyguları sağlam olan ekip arkadaşlarıyla çalışırlar. Güçlü bir ekipte çalışmak, etkinliğinizi ve verimliliğinizi artıracaktır.

***

İlginç dersler değil mi? Bunları uygulamayı öğrenmek zaman alacaktır, ama hepimizin kazananlar gibi düşünebileceğine ve davranabileceğine inanıyoruz.

Network Okulu
Network Okuluhttps://networkokulu.net/
Türkiye’nin Tarafsız Network Marketing Platformu

CEVAP VER

Yorumunuz
İsminiz

SOSYAL MEDYADA BİZ

2,558BeğenenlerBeğen
80,389TakipçilerTakip Et
1,983TakipçilerTakip Et
4,050AbonelerAbone

MUTLAKA OKUMALISIN

İnternetin Gücünden Doğan Yeni Nesil Ticaret: E-Ticaret 

E-ticaret, 1995 yılından sonra internet kullanımının artmasıyla ortaya çıkan, ticaretin elektronik ortamda yapılması kavramıdır. Mal ve hizmetlerin üretim, tanıtım, satış, sigorta, dağıtım ve ödeme...

Yaz Tatilini Verimli Geçirmenin Yolları

Yaz tatilini verimli geçirmenin yolları nelerdir? Odaklı ve üretken olarak kalmamız konusunda, kişisel gelişimimiz için yapılabilecekler nelerdir? Yazın gelişiyle, birçok genç tatilini nasıl geçirebileceklerini...

Elektrikçi Çıraklığından Efsane Olmaya Giden Yol: Kemal Sunal

Elektrikçi çıraklığından, Türk Sinema tarihine adını efsaneler arasına yazdıran Kemal Sunal kimdir? Hababam Sınıfı, Kibar Feyzo, Çöpçüler Kralı, İnek Şaban, Salako ve daha nice...

Liderlerin Yaptıkları 13 İletişim Hatası

Liderlerin yaptıkları 13 iletişim hatası nedir? Bunlar nasıl düzeltilebilir? İletişim bir sanattır. Tarihin en büyük liderlerinden bazıları, sadece sözleriyle başkalarına ilham verme yeteneklerini değil,...

Burç Yorumları; Girişimciler İçin 2020 Temmuz Ayı Nasıl Geçecek?

Girişimciler için temmuz ayı burç yorumlarında neler var? Temmuz ayında girişimcileri ilişkiler, para, kişisel gelişim, sağlık ve kariyer alanında neler bekliyor? Aylık burç yorumları...

Doğrudan Satışta İlk Yılınız İçin 8 Ders

Doğrudan satışta ilk yılınız için almanız gereken 8 ders üzerinde duracağız. Başarı kovalayacağınız bir şey değil, kendinize doğru çekebileceğiniz bir şeydir. Bu nedenle işinizde...